Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

15 minutes ago, Zvezdinho said:

Фали још да позове да се гласа за СНС на изборима и онда може да иде :lol_2:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nivo egomanije Piksija probija istorijske nivoe, zato se valjda i brzo skontao sa vrhovnim poglavarom. Čovek zaboravio da je selektor iza momaka, ne radi se sve o njemu, o njegovom uspehu/neuspehu, kritici i čemu ne. Fali još samo da govori o sebi u 3. licu kao pokojni Antara. 

 

Konferencije su klasična patetika i povraćotina za IQ 30 debile, tetke i babe koje meč isprate u nedostatku turskih serija. Ako hitno ne dođe sebi i smanji gas (čitaj alkohol) na kraju će ga išutirati sami igrači, ne mora da čeka potez nekog nižeg naprednjačkog govečeta. 

Edited by Molina23
  • Like 4
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, СтелаРоса said:

To sto nisu ne znam koliko uspesni ne znaci da nisu ozbiljniji treneri od Piksija koji ni sam ne zna jel trener, selektor, direktor, menadzer, predsednik. Piksi da nije Piksi ne bi ni bio postavljen za selektora. Dobro je poceo, napravio odlicnu atmosferu, vratio veru naciji u fudbalski tim, sve na konto velikog imena koje svakako jeste. Ali vec dve godine mu je ekipa u padu koji nema pojma kako da zaustavi. 


Тачно да пожелим да се нпр. Владан Милојевић врати у Звезду а да Марко Николић преузме репрезентацију, па да напокон видимо жељене промјене:classic_laugh:
Мени је криво што је Пикси одустао од своје фудбалсе филозофије и то под притиском фудбалских диносауруса из ФСС. Толико су диносауруси да 12 комада младих од Енглеза неће произвести ни једну једину озбиљну аналаизу да се види како је могуће да и млади до краја неформирани толико заостају за Европом. Битно је да се уграђују у новоизграђене стадионе на којима играју балвани који се преко бурегџија и менаџера гурају да се узме нека пиксла. Суштина је да за праву дугорочну фудбалску стратегију не постоји жељ ни воља зато што то треба да траје Све осгало је губљење времена поготово са батађористима врсте сјаши Курта да узјаши Мурта…

Link to comment
Share on other sites

Piksi je provaljen još odavno, a nema plan B. Da nije bila ova smešna grupa, izvisili bi ponovo. Nismo mogli Bugarsku da dobijemo u 2 utakmice, da ne govorim o Mađarima. Oni imaju jednog ipo igrača, ali ih vodi ozbiljan trener. Igraju mnogo bolje i modernije od nas. 

 

Spori smo pozadi, ne znaju se kretnje. Dešava se da tri igrača krenu na istu stranu i ostave krater. Lako nas rešavaju iole brži bekovi. Piksi često menja igrače u odbrani, ne stižu ni da se uigraju. 

 

Glavni igrači su nam u kanalu već duže. Kostić i Vlahović, Tadić je u godinama, a Sergej i Mitar igraju neozbiljnu ligu. Ostali sve prosek do proseka. Nema tu ni kvaliteta previše, ali da se može bolje uklopiti, može. Pitanje je da li Piksi to zna. Prilično je jednosmeran trener i veliki egoista. Na žalost i težak šaban, što stvarno nisam znao do skoro.

 

Lepo što smo se plasirali, ali nemamo baš mnogo čemu da se nadamo...

Edited by Issey
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ти наши аналитичари су изгледа претплаћени на коментарисање о фудбалу. Колико видим Раде на РТС и онај Стојић н Арени. :classic_laugh:

 

Ајде све и све али јел може неко да ми објасни поенту звања судија да они анализирају шта је добро, а где су грешке? Мислим утакмица се заврши, кога боли уво да ли је судија погрешио или не? :classic_unsure: Онај матори на Арени и онај пијани на РТС-у су такође претплаћени да хвали/куде судије. Реално заболе нас. 

Link to comment
Share on other sites

Reprezentacija liči na klasičnu grupu gradjana,a ne na ozbiljan tim.

Bugari imaju verovatno najjadniju reprezentaciju u svojoj istoriji,a mi jedva dva puta izvukli remi.

 

Na šta će nam tek ličiti tim kad Tadić ode u penziju,ne smem ni da pomislim.

Piksi i dalje  bahat do maksimuma,najavljuje neke taktičke promene,a znamo da ih neće biti.

Izgledaćemo isto ovako i u martu,a i u Nemačkoj.

Bar je euforija potpuno splasnula,pa ćemo verovatno ići na Euro bez ikakvih očekivanja.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, dzoneee said:

Мислим утакмица се заврши, кога боли уво да ли је судија погрешио или не? :classic_unsure: Онај матори на Арени и онај пијани на РТС-у су такође претплаћени да хвали/куде судије. Реално заболе нас. 

Verovatno si jedini koji ovako misli.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kada vidim komentare "Bolje da ne idemo na evropsko, natrpace nas", "Bolje da je Crna Gora prosla", "Bio bi neuspeh da nismo prosli ovako laku grupu"... shvatim zasto smo mi zapravo mali u fudbalskom smislu kao nacija. Igraci, treneri... su tu manje bitni, i nikad necemo biti neka sila koju ocekujemo dok kolektivno ne promenimo stav. Mi zapravo nikad nismo bili prvaci na evropskom i svetskom, tradicija nam je osrednja u najboljem slucaju, ali lozenje neprimereno veliko. Samo lozenje je zapravo dobro i neophodno za vrhunske rezultate, ali lozenje treba da prati jedno realno sagledavanje situacije i ponasanje kao i ostatak fudbalskog sveta - u shodu sa svojim mogucnostima. Mi zapravo samo mnogo volimo fudbal, pa smatramo da smo bogom dani i da osvajamo i idemo na sva velika takmicenja. Kao kad bih ja ocekivao da jebem Dzenifer Lopez samo zato sto mi se svidja. Ili Prijovicku, za ove mladje na forumu.

 

Osim dva navrata 1960-1962. kada smo igrali polufinale evropskog i svetskog kao Jugoslavija, i 1987-1990. kada smo bili prvaci za mlade i igrali cetvrtfinale u Italiji + Montevideo pre 100 godina kojeg slavimo u filmovima i serijama, mi nismo nesto znacajnije postizali. Nasa tradicija, sveukupno, je tu negde na nivou Ceske (Ceska je bila prvak Evrope, i jos jednom igrala finale, bila dva puta druga na svetu). I to kad kazem "nasa", mislim na Jugoslaviju, a ako hocemo da budemo posteni, ovo je prvo nase pojavljivanje na evropskom, iako smo nasledili rezultate Jugoslavije (one manje), pa onda i Srbije i Crne Gore. Dakle, ako gledamo samo Srbiju, nasa tradicija je ravna nuli, tu negde kao San Marino sto se tice plasmana na evropsko prvenstvo.

 

I onda dodje Piksi, i odvede ekipu prvo na svetsko, a onda i na evropsko, a ne valja nam iz ovih ili onih razloga. Ma prijatelju, moze da bude kolko god hoce arogantan na konferencijama ili da prosipa polubajate sale, moze da licno i privatno podrzava onu ili ovu stranku - to je totalno nebitno, zato sto fudbal, onaj profesionalni, odavno priznaje samo rezultat. I samo rezultati mogu da govore o uspehu. I Murinjo je popio otkaze kad god nije imao rezultate.

 

Tako da, mi treba da volimo fudbal, i da priznajemo samo rezultat. Odlazak na evropsko prvenstvo i treba da se slavi posle 25 godina, a sve sto je lose bilo u kvalifikacijama treba da analizira strucni stab i mi onako iz hobija, uz pivo da caskamo, a ne da nam bude tema za mracenje kad smo se plasirali vec tamo. Onaj ko zna da ce Srbija da popije 10 komada, i da ce biti poslednja u grupi, moj prijateljski savet - odvoji brate ustedjevinu, i idi odigraj kladionicu, dobre pare mogu da se uzmu. Niko to ne zna, a preduslov za bilo kakav uspeh na velikom takmicenju, je da prvo odes tamo.

Edited by diego
  • Like 7
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Barkley#34 said:

Verovatno si jedini koji ovako misli.

Па шта знам. Ја никада нисам видео судију тако у некој енглеској, француској, немачкој емисији када причају о фудбалу. Могуће да нисам погодио када тако гостују. Могуће да имају неку посебну емисију где се анализирају ситуације из тог угла, али када се прича о самој утакмици у погледу тактике и аналитике нисам видео.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, diego said:

Kada vidim komentare "Bolje da ne idemo na evropsko, natrpace nas", "Bolje da je Crna Gora prosla", "Bio bi neuspeh da nismo prosli ovako laku grupu"... shvatim zasto smo mi zapravo mali u fudbalskom smislu kao nacija. Mi zapravo samo mnogo volimo fudbal

 

Ја бих рекао да ми не волимо фудбал на начин који га воле Енглези, Немци, Шпанци па и многи други остали. Ми волимо победе и успехе. Ко не воли, тано је, али поред тога ови други наведени заиста воле фудбал као игру и то је у њиховој култури. Код нас то није на том нивоу и на такав начин. 

 

Ево само у овим квалификацијама колико је пуних стадиона било. Јерменија против Велса пун стадион, а шансе никакве да нпр. победом се боре за пролаз на ЕП. Али не само то него Грузија, Јерменија, Финска, Словенија, Румунија... земље које не важе традиоционално баш за неке велесиле у великој већини пуни стадиони. Холандија рецимо није оно што је била, али и даље пуни стадиони када играју. Па и Италија слично, мада се код њих деси када није посета баш на високом нивоу. 

 

Мислим да људи овде превише обраћају пажњу на тај политички фактор који се меша и који смета? Е сад не кажем да ли је то добро или лоше, само кажем да постоји. Не знам какво је стање у Јерменији, Румунији, Словачкој итд. али ако је слично очигледно да људи мање обраћају пажњу на тај ометајући фактор а више на сам фудбал него ми.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Loše je da lošije ne može biti ali nama stvarno treba cilj da bude plasman. Nama treba kontinuitet igranja na velikim takmičenjima a rezultat tamo je sekundaran. Ako dodje, dodje. 

 

Jednostavno trenutno (a i na neki srednji rok) nemamo kvalitet da možemo očekivati više od toga. Bezveze sami sebi namećemo pritisak nekih rezultata za koje su nam šanse minimalne. Toliko priče o nekim imenima očekivanja da igramo kao Hrvati a reprezentacija nam je puna igrača b i c klase. U skladu sa kvalitetom takvi su nam i rezultati i mislim da se to najbolje pokazuje kod reprezentacija jer tu nema forma, povrede, raspored itd. nekako se sve svede na individualni kvalitet. 
 

Već sada sledeći cilj treba da nam bude plasman na svetsko i tako barem naredna 3-4 ciklusa dok ne sazremo za nešto više. Sa te starne, ako izuzmemo svo seljačenje, Piksi je ostvario cilj i trebalo bi se smatrati uspešnim selektorom. 

Link to comment
Share on other sites

Pre samo dva meseca mogli su se procitati komentari (na istom ovom forumu) tipa “Da je pravde danas će Dominikana da nas pobedi i pošalje nas kući”- komentar vezan za SP u košarci nakon poraza od Italije. Tako da “bolje da je Crna Gora otišla” ili “primacemo 10 komada po utakmici” postovi ne treba uzimati previše k srcu, verovatno su napisani u afektu.

 

Medjutim činjenica je da je ovde narod nerealan. Mi smo samo jedina solidna reprezentacija sa vidljivim limitima i neki maksimalan domet ove generacije bi bio prolazak grupe na EP. 13 reprezentacija u evropi su svakako bolje od nas, a sa 6-7 smo tu negde, u par deka. Podrška Piksiju!

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dzoneee said:

Ти наши аналитичари су изгледа претплаћени на коментарисање о фудбалу. Колико видим Раде на РТС и онај Стојић н Арени. :classic_laugh:

 

Ајде све и све али јел може неко да ми објасни поенту звања судија да они анализирају шта је добро, а где су грешке? Мислим утакмица се заврши, кога боли уво да ли је судија погрешио или не? :classic_unsure: Онај матори на Арени и онај пијани на РТС-у су такође претплаћени да хвали/куде судије. Реално заболе нас. 

Meni je onaj vaš sa štapom ispred velikog ekrana vrh. Ako ništa. nije došao sjedit i bacat floskule sat vremena, spremit pare i doma. Kod ovog se baš vidi da uživa u tome što radi. Želi pojasniti, entuzijazam pršti iz njega... Sad, kad je po "novim" pravilima penal, a kad nije, ne znaju ni igrači, a ni treneri... Ali ovo ostalo lik se baš trudi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...