Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

Najjace od svega je da glavni adut "Piksi-kriticara" ne pije vodu - nasa grupa uopste nije bila najlaksa. Recimo, Albanija (59. FIFA rank), Ceska (41), Poljska (31), Moldavija (157) i Farska Ostrva (137) je daleko slabija od nase grupe, i po FIFA rankingu i po formi ekipa

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nemojte da se zavaravamo.

Mi protiv Madjarske nismo bod uzeli.Oni imaju par dobrih igrača,sa jednom klasom (Soboslai) i sjajnim selektorom.Igraju odlično,ravnopravni sa velikim reprezentacijama.Na papiru smo dosta kvalitetnija ekipa od njih,ali teren je merilo.

Protiv Bugara nemamo nijednu pobedu.Njihova reprezentacija je u nikad većem kanalu,sa par solidnih pojedinaca,bez igrača u ligama petice.To je sramota.

 

Piksiju se zamera preterano busanje,a imamo ozbiljne probleme od SP do kraja ovih kvalifikacija.Defanziva nam je kao u timu iz opštinske lige,gde ti svako daje gol.

Strepiš čim protivnik predje na našu polovinu.

U gradnji napada čim Tadić ne igra,ne možeš napraviti šansu.Pravi primer utakmica protiv trećeg tima Belgije.

Od Portugala nisam video da smo odigrali klasičan dupli pas,što je neka osnova fudbala.

 

Sam plasman na Euro je lep rezultat,naročito posle 24.godine,ali u Nemačkoj ćemo izgledati kao zemljoradnička zadruga i biti topovsko meso ostalim rivalima u grupi,jer Piksija i njegov nazovi "stručni štab" boli patka da nešto promeni,makar i da koriguje.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Polivalentni Stevica said:

Na papiru smo dosta kvalitetnija ekipa od njih,ali teren je merilo.

Samo me interesuje na kom papiru? Na FIFA rang listi mi smo 29. a oni 30. Znaci tu smo. Oni imaju daleko vise pobeda nad top ekipama, da spomenem samo da su razbili Englesku 4:0 na Vembliju, i dobili Nemacku 1:0. Cak i taj podatak da mi imamo dosta igraca koji igraju u Ligi petice ili kojima je cena ovakva ili onakva ne znaci nista - meni se mnogo vise svidja sto Madjari imaju cak 11 igraca koji igraju u domacoj ligi, sto znaci da su miljama ispred nas kada je u pitanju forsiranje domacih igraca, borba protiv korupcije i kriminala, i zadrzavanje mladjih igraca u domacoj ligi. Mi nemamo nijednog igraca iz nase lige, i to je porazavajuce.

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, diego said:

Samo me interesuje na kom papiru? Na FIFA rang listi mi smo 29. a oni 30. Znaci tu smo. Oni imaju daleko vise pobeda nad top ekipama, da spomenem samo da su razbili Englesku 4:0 na Vembliju, i dobili Nemacku 1:0. Cak i taj podatak da mi imamo dosta igraca koji igraju u Ligi petice ili kojima je cena ovakva ili onakva ne znaci nista - meni se mnogo vise svidja sto Madjari imaju cak 11 igraca koji igraju u domacoj ligi, sto znaci da su miljama ispred nas kada je u pitanju forsiranje domacih igraca, borba protiv korupcije i kriminala, i zadrzavanje mladjih igraca u domacoj ligi. Mi nemamo nijednog igraca iz nase lige, i to je porazavajuce.

Rang lista i nije toliko relevantna ako gledamo sastave i kvalitet timova.Rezultati su tu glavni.

Onda je Češka pred SP 2006.godine bila posle Brazila najjača reprezentacija na svetu ako gledamo rang listu.

 

Madjari su demolirali Engleze,igrali egal u celoj toj grupi LN,stvaraju kontinuitet rezultata sa dosta slabijom reprezentacijom,ali sa idejom selektora kako će to izgledati na terenu.

Naravno,za ove stvari oko saveza si potpuno u pravu.Ljudi prave sistem,ulažu sve više u ligu,tu nema sumnje da će i dalje napredovati.

 

Mi,ne možemo dobiti Bugare u dve utakmice.

Provlačiš se u zadnjoj sekundi protiv ekipe kojoj je Krstaja bio selektor.

Plus je taktički unakazio Piksija.

To dovoljno govori koliko je pogubio konce.

Objektivno,ako izuzmemo Madjarsku,imali smo jako smešnu grupu gde si morao dosta ranije obezbediti Euro.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Polivalentni Stevica said:

Rang lista i nije toliko relevantna ako gledamo sastave i kvalitet timova.Rezultati su tu glavni.

Onda je Češka pred SP 2006.godine bila posle Brazila najjača reprezentacija na svetu ako gledamo rang listu.

 

Madjari su demolirali Engleze,igrali egal u celoj toj grupi LN,stvaraju kontinuitet rezultata sa dosta slabijom reprezentacijom,ali sa idejom selektora kako će to izgledati na terenu.

Naravno,za ove stvari oko saveza si potpuno u pravu.Ljudi prave sistem,ulažu sve više u ligu,tu nema sumnje da će i dalje napredovati.

 

Mi,ne možemo dobiti Bugare u dve utakmice.

Provlačiš se u zadnjoj sekundi protiv ekipe kojoj je Krstaja bio selektor.

Plus je taktički unakazio Piksija.

To dovoljno govori koliko je pogubio konce.

Objektivno,ako izuzmemo Madjarsku,imali smo jako smešnu grupu gde si morao dosta ranije obezbediti Euro.

 

 

 

Razumem sta pricas, nismo otisli tamo dominantno i u stilu jedne Francuske, ali opet ponavljam, mi nismo u mogucnosti da biramo poene za stilski utisak - kad nas tamo nije bilo toliko dugo. Ja to dozivljavam ovako - jedna ekipa prvo treba da ima kontinuitet odlazaka na svetska i evropska prvenstva - sto mi nemamo. Znaci, kad povezemo nekoliko svetskih i evropskih na koja smo otisli, e tek onda mozemo da kazemo da su nam apetiti i ocekivanja porasli - pa da nije samo dovoljno da odemo tamo nego i da prodjemo grupu. Pa onda kada par prvenstva za redom prodjemo grupu, onda su ocekivanja takva da dodjes u polufinale ili finale. Ne moze nista na silu i preko noci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, diego said:

Razumem sta pricas, nismo otisli tamo dominantno i u stilu jedne Francuske, ali opet ponavljam, mi nismo u mogucnosti da biramo poene za stilski utisak - kad nas tamo nije bilo toliko dugo. Ja to dozivljavam ovako - jedna ekipa prvo treba da ima kontinuitet odlazaka na svetska i evropska prvenstva - sto mi nemamo. Znaci, kad povezemo nekoliko svetskih i evropskih na koja smo otisli, e tek onda mozemo da kazemo da su nam apetiti i ocekivanja porasli - pa da nije samo dovoljno da odemo tamo nego i da prodjemo grupu. Pa onda kada par prvenstva za redom prodjemo grupu, onda su ocekivanja takva da dodjes u polufinale ili finale. Ne moze nista na silu i preko noci.

Sa našim savezom i neljudima koji ga vode,možemo reći,nemoguća misija.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Perkos2 said:

Znači na ovo EP ne treba da se sekiramo za rezultat, dok ne odemo par puta pa tek posle da se setimo kako su neka Grčka, Vels ili Island prvo 3-4 puta išli na EP pa tek onda krenuli i da prave dobar rezultat. 

Grcka se desava jednom u sto godina, uostalom, koja "slabija" ekipa je osvojila evropsko prvenstvo osim Grcke? Nijedna, mozda Cehoslovacka 1976. u Beogradu, i to je to. Ali Grci bi, siguran sam, slavili svaki odlazak na evropsko prvenstvo, kako god ostvaren, i ne bi bili nezadovoljni zato sto su otisli tamo, ali nisi razbili sve ekipe na tom putu. To je ono sto je problem kod nas, sto smo nerealni. Kao sto su Englezi nerealni, i zato nikad nista nisu ni osvojili od 1966. iako imaju kvalitet, jebe ih taj stav da su najbolji i da moraju da osvoje.

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

E deco moja...kad već pominjete taktiku...ko se seća kad nam je jedina taktika bila da Mihajlović uzme loptu od golmana i gadja Pedju Mijatovića....:smiley2: ovo i nije loše, ako Tadić ima dan, ili Kostić...Mitrogol je već standardan....

 

Svojevremeno Grcima nisu predvidjali prolazak u grupu, a oni osvojili EP...ko zna :s_w:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Naši problemi su akumulirani na više nivoa i zato je i teže nego ikome u našem rangu. Od raspalog partijskog saveza, igrača koji su ili van prajma ili van forme u groznim klubovima, stručnog stožera koji ne daje znake nikakvog rada i sistema. I na sve dodaš veselu fudbalsku javnost koja je zatrovana stalnom medijskom pljuvačkom po fudbalu i čekanju rijaliti skandala. 

 

Svuda po Evropi je utakmica reprezentacije mala svetkovina, makar to bila loša reprezentacija bez ikakvih talenata, zvučnih selektora itd. Zvuči kao neka teorija zavere međutim ovde kao da neke sile žele da nam fudbal bude večna kaljuga i ako ga narod realno najviše voli i prati.

 

Zato se nadam i molim da mlađa generacija ljudi poput Vidića, Baneta i sličnih konačno preuzmu stvar i krenu sa čišćenjem batađora baruštine. Da i potkovani podkasteri imaju veću pažnju i odjek od Radeta Bogdanovića, Nedića i sličnih rts zabavljača masa. Da fudbal dobije zasluženi prostor za pravu stručnu analizu, kao u svakoj zemlji koja ga prati. 

 

Ne moramo nikad biti ni Hrvatska ni Belgija ni igrati 1/4 i 1/2 finala, samo jedna normalna borbena ekipa koja je uvek na SP i EP, ima glavu i rep, trenere i finu perspektivu i za taj poneki iskorak. Nije toliko nedostižno, bemumater. 

Edited by Molina23
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ma  apsolutno nista ne stoji - laku grupu smo dobili jer smo izborili drugi sesir. I zavrsili smo kao drugi, opravdali smo rang. Potpuno bi bilo svejedno da li nam je uletela Madjarska ili recimo Francuska, kad smo vec propustili sansu da budemo prvi i napredujemo dalje.

 

Sa jednim dominatorom u grupi bi bilo jos i lakse - izgubimo mi dva puta, izgube i nasi konkurenti i to je to. Mi smo sa dve pobede nad Crnogorcima resili ovu grupu i to se znalo. Da smo igrali dobro nismo, da ima problema ima, ali to sve moze da se resi u ovih godinu dana.

 

A i ne mora.

 

Glavni problem Piksijev, a o kojem bukvalno ja i mozda jos pet ljudi prica, je sto je usvojio Andriju Zivkovica kao vanbracnog sina. Bukvalno 70% nasih problema polazi od toga sto je on zacementiran u startnih 11.

 

Uzmimo utakmicu protiv Bugara za primer. On je u toj utakmici ofanzivno bio u situaciji da potpuno razbije bugarsku odbranu na milion i jedan nacin, a on je uradio jedno veliko nista. I to samo u prvom poluvremenu. Da smo imali nekog ne Hakimija, ne Arnolda, nego recimo Vokera Pitersa, mi bismo Bugarima dali bar tri gola u prvom poluvremenu i pricali bismo o fantasticnoj igri (iako su Bugari kanta).

 

Umesto toga mi smo dali jedan, napadali jalovo, opsedali gol bez konkretne zavrsnice, gosa branio solidno ono sto je proslo i onda sistemski pad koji smo toliko puta videli i primljena dva gola.

 

Znaci koncepcijski takav igrac je beskoristan, on moze da se otvori, trci solidno, ali je sa loptom beskoristan, a istovremeno je defanzivno rupa. To sto je Radonjic recimo jos veca rupa i to sto mi nemamo desnog beka ne opravdava izbor Zivkovica na WBR poziciji sve ove godine, jer je dovoljno dve utakmice da se vidi da decko to ne moze da iznese i prosto je neverovatno da je uz Tadica i Mitrovica u Piksijevom mandatu najstandardniji igrac, a na bukvalno svakoj utakmici je medju tri najgora pojedinca, a najcesce i najgori.

 

Na pocetku mandata smo bili ekipa sa najboljom konverzijom sansi, a i dalje smo primali glupe golove, ali smo pobedjivali na gol vise. Sada, kada su nam igraci pali u formi i ta sok terapija je prosla, mi ne mozemo odrzati prednost i kad je steknemo.

 

Sama igra zbog toga izgleda mnogo gora nego na pocetku mandata, a ona je gora upravo za toliko sto ne koristimo svoje sanse kao na pocetku i sto su nam igraci pali u formi.

 

Konceptualno, potrebne su promene, potrebno je da ne primamo golove iz kontre posle kornera, potrebno je da se zahvalimo Andriji Zivkovicu i ne zovemo ga vise nikad u reprezentaciju, potrebno je da se ustali nekakav sistem u odbrani, da se isprobaju bukvalno svi desni bekovi koje imamo, pa makar igrali u Radniku iz Surdulice ili Limasolu i drugim vukojebinama i samo to ce vec doneti odredjeni napredak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Anomaliji u današnjem fudbalu ima sve manje, pogotovo na većim takmičenjima.

 

EURO 2016 je doneo uspeh reprezentacijama koje su igrale sa trojicom pozadi ili sa izraženom metodičnosti, ili kako bi neki odavde rekli bata đorovskim pristupom igri.

 

Mi smo poraženi oba puta od Mađarske, remizirali dvaput sa Bugarskom i pobedili Crnu Goru dva puta s' tim što smo i na te dve utakmice pokazali iste slabosti. 

 

Naravno da sve može drugačije da izgleda na EURO, ali već godinu i nešto dana smo u laganom padu, ne peglamo glavne probleme, a ne igramo sa toliko samopouzdanja i slobode ka napred kao što je to bio slučaj pre Katara.

 

Ovom timu fali metodičnosti, smisla i obličenja, ništa nismo uspeli da ispeglamo, unapredimo ili nešto novo uvedemo u poređenju sa scenom gde su nam sve mane ogoleli.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To je naravno tacno i nema nekog osnova za optimizam da cemo sistemske probleme resiti, ali kao sto smo videli i sada, gde su za godinu dana Tadic od jednog od najboljih igraca LS otisao u Fenerbahce da ladi jaja, SMS i Mitrovic u Arabiju da jos vise lade jaja, Lukic presao u Fulam gde ne igra, da se i neki drugi igraci gube, moze promeniti na isti nacin samo na bolje.

 

Mozda cemo i resiti neki problem, nikad se ne zna.

 

Ono sto se zna je da se ekstrapolacija vrsi na osnovu sadasnjeg stanja na ono sto ce biti za godinu dana izuzetno glupa stvar.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Znači na ovo EP ne treba da se sekiramo za rezultat, dok ne odemo par puta pa tek posle da se setimo kako su neka Grčka, Vels ili Island prvo 3-4 puta išli na EP pa tek onda krenuli i da prave dobar rezultat. 
 
U našoj ligi, ne sećam se koja ekipa igra sa trojicom pozadi ? Pokušao je Trajković u Radničkom, ali je, skoro uvek, menjao oba beka. Ne mogu da izdrže. Nije samo fizička priprema u pitanju, pre svega je kvalitet igrača upitan....Iz naše lige nema šta da se selektira. Jedino u Lučanima medju onim iskusnim 35-godišnjacima....[emoji28]
 
Ne valja nam stanje u Superligi, ne valja u Savezu, ne valja u Reprezentacijama, na svim nivoima, ne valja u sportskoj štampi, ne valja na jedinoj sportskoj TV....Sport Klub ne računam, jer oni su samo prenosioci utakmica za razliku od Arene, koja na milion načina utiče na javno mnjenje, regularnost takmičenja, na sve do čega mogu da dobace. Politička crta je naravno i ovde prisutna, ali trenutno bi je zaobišao u širokom luku...
 
Sportski, burek, novinari ne mali uticaj imaju na kreiranje javnog mnjenja, a narod guta...analitičare, menadžere, selektore....
 
Da se bar dunsteri i nemači pojma ne javljaju i još više unose pometnju u ovaj organizovani haos u srpskom fudbalu, nego su još i glasni i oni bi imali šta da kažu. Kao Vučić, u sve se razume, pa i ovi dunsteri, oni bi da prave neku analizu. Ne navijaju ni za jedan klub, da navijaju pa da ih razumem, ali nit navijaju, nit prate, nit gledaju....ali zanju oni...Prava je sreća te postoje Forumi, pa neku informaciju i možeš da primiš i svariš....dunstera inače nema forumu...sve analitičari...na žeton. [emoji847]
 
P.S. [mention=341]Perkos2[/mention] tvoj sam post iskoristio za odgovor jer ti ćeš da me razumeš, šta sam hteo....
 
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, McLeod said:

Glavni problem Piksijev, a o kojem bukvalno ja i mozda jos pet ljudi prica, je sto je usvojio Andriju Zivkovica kao vanbracnog sina. Bukvalno 70% nasih problema polazi od toga sto je on zacementiran u startnih 11.

Problem da, ali ne glavni - nas glavni problem je to sto je Tadic koji gazi poslednje godine karijere, daleko najbolji i najkreativniji igrac i dalje, godine prolaze a niko da malo rastereti njegova ledja u smislu da ume da zadrzi loptu, da razmislja "unapred", i da je "jednostavno" majstor fudbala. Projektovao se Sergej za takvu poziciju, ali on je za sada u reprezentaciji epizodista, jedna dobra rola protiv Crne Gore, pa onda jedna losa, pa onda povreda.. i tako u krug. Nama treba jedan Belingem, Odegard... da ne kazem jedan novi Savicevic ili Prosinecki. Jedna nova, mlada pojava koja ce da bude zver, motivisan i ne sklon povredama. Srbija ce preko noci, siguran sam, sa takvim igracem skociti iz cetvrtog u drugi, ili prvi sesir, jer ostalo manje-vise imamo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

"Piksi će teško ostati selektor Srbije"

 

https://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2023&mm=11&dd=21&nav_id=2437571

 

 

Sapunja se Piksiju daska uveliko, prvo Džajina izjava a sad i ovo..

 

Sad kad ode, pa na njegovo mesto dodje neki vrhunski strateg.

Stavi 4 pozadi, naravno.

Desnog beka će nam igrati neki naturalizovani Brazilac, a umesto Živkovića ide Radonjić gore.

Minimum polufinale po meni.

Edited by Ledd
Link to comment
Share on other sites

Meni je sasvim logicno da izlapeli sigurni glas sa Uba ne zna kakav ugovor i do kada ima Piksi. Ono sto mi nije logicno jeste ko pa pita nesto ovu seljacinu Binica da tumaci izjave Piksija.


U svakom slucaju, cinjenica je da Piksi nije obozavan od strane onih koji se pitaju sve u srBskom fudbalu, a time automatski dobija najvecu mogucu podrsku od zdravih i nezavisnih ljudi. Cisto fudbalski ima dosta losih stvari koje bi morao da ispravlja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, drgnk said:

Vidim da je ovaj Kosta Nedeljković iz Zvezde, desni bek. Ima li tu talenta za reprezentaciju i može li se u slučaju promene formacije, makar isprobati. Ili je prerano.

Ima potencijala ali je trenutno još rano da se proba u A timu. Mora i on da puno radi i bude uporan kako bi poboljšao svoju igru. Fizički je prilično dobar ali taktika i tehnika moraju još da se poboljšaju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, drgnk said:

Vidim da je ovaj Kosta Nedeljković iz Zvezde, desni bek. Ima li tu talenta za reprezentaciju i može li se u slučaju promene formacije, makar isprobati. Ili je prerano.

Može da se uigrava u prijateljskim, i da bude pozivan kao širi deo, da se lagano uklapa. Za ozbiljnije mečeve videćemo, još je jako mlad.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...