Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Soni je za premium korisnike, veci izdaci se ne zavrsavaju sa kupovinom konzole, samo su troskovi rasporedjeni tokom godine. Jaka je to finansijska glavobolja ako je to jedina platforma za igranje

 

Moja logika je ako ne mogu da skupim pare za novi PC je da se okrenem Xbox Series S ili X, ima tu povoljnih ponuda i opcija. Jedino je mana sto tamo nikad nece biti Soni ekskluziva i sto u poslednjih par godina iste izlaze za PC sa par godina zakasnjenja.

 

Do nedavno nije bilo greske da se uzme privremeno novi xbox, dok ne dodje bolji trenutak za graficke ili sira ponuda igara za PS5. Sada vec moze da dodje do preklapanja, pa ne znam da li je dobra opcija uzeti xbox sada i prodati ga kroz godinu dana zbog novog PCa/PS5.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Ta'veren said:

Soni je za premium korisnike, veci izdaci se ne zavrsavaju sa kupovinom konzole, samo su troskovi rasporedjeni tokom godine. Jaka je to finansijska glavobolja ako je to jedina platforma za igranje

 

Moja logika je ako ne mogu da skupim pare za novi PC je da se okrenem Xbox Series S ili X, ima tu povoljnih ponuda i opcija. Jedino je mana sto tamo nikad nece biti Soni ekskluziva i sto u poslednjih par godina iste izlaze za PC sa par godina zakasnjenja.

 

Do nedavno nije bilo greske da se uzme privremeno novi xbox, dok ne dodje bolji trenutak za graficke ili sira ponuda igara za PS5. Sada vec moze da dodje do preklapanja, pa ne znam da li je dobra opcija uzeti xbox sada i prodati ga kroz godinu dana zbog novog PCa/PS5.

Ja nisam mogao da zamislim sebe kako plaćam za igre.

Od 2013te imam čipovan xbox360 gde sam skidao igre i sam instalirao, o PCu da ne govorim.

U svakom slučaju, nisu ni te igre tako skupe. Prodaju ljudi digitalne za 20,30e plafon , a primera radi na KProdajem sam uzeo novi Horizon na CDU za 3000din ( sve top samo nema celofana).

E sad, sve zavisi koliko igraš, ja ću vrv Horizon da cepam još minumum mesec dana ovim tempom ako ne i više. 

Da napomenem samo da me multiplejer ne zanima - može mortal ili nba u 2oje ali na istom TVu :)

Link to comment
Share on other sites

On 8/19/2022 at 1:44 PM, realno *w said:

 

 

Sve je ovo super što si ti napisao, samo ne vidim kakve veze ima jedna kafa dnevno sa time.

 

Da pričamo o pušenju, alkoholu, lošoj ishrani,  apsolutno bi te podržao, ali za ovo nikako ne mogu da se složim.

 

Ja na primer, imam 41 godinu, u jednoj nedelji odradim 3x teretanu po bar 90 minuta, i bar 3 basketa po 90-120 minuta, nekad imam oboje u istom danu, teretana pre posla. Leti tu bude i plivanja, fudbala sa decom, zimi se ubaci neki stoni tenis, malo smanji basket i pojača teretana. 

Nekih 10ak godina nisam bio na bolovanju (kuc,kuc).

 

Mislim da živim poprilično zdravo. I mislim da je poenta u tim nekim ključnim stvarima, kao što su cigare, alkohol, a naročito ishrana kojoj posvećujem baš puno pažnje, pazim na sve elemente, od proteina, pa nadalje.

 

I mislim da je to jedno 99,99% posla, a da u ovih 0,01% spada opterećivanje takvim stvarima kao što su 1 kafa dnevno, zračenje daljinskog za tv i slično.

 

To je zdravo... ili relativno zdravo. 
Naravno fizicka aktivnost je bitna ali nije dovoljna za zdrav zivot, ukoliko se covek ne hrani zdravo, nema odmor i svakodnevno je izlozen stresu.

Ali to nije EVOLUCIJA zdravog.

Ja pricam o tome da dostupnost informacija, sistematsko ucenje o nasem telu namece dodatan iskorak u tome sta bi trebalo da dozivljavamo kao vitalno, zdravo i dugovecno telo.
I to se prica svodi na poredjenje nasih generacija sa prethodnim (bumerskim generacijama). Tj ljudi koji danas imaju do 42,43 god, sa generacijama nasih roditelja, as simple as that.
Koju prednost imaju generacije nasih roditelja?

1. Hronicno i konstatnije su fizicki aktivniji tokom radnog vremena. Prosecak covek tih generacija je vise u kretnji tokom radnog vremena nego mi. 

2. Zive manje stresan zivot. I to nije samo zbog spike "Ma boli vas toki, mnogo vam bolje bilo, nas sjebao i Slobodan, i Svet otisao u kurac dodatno, kapitaliazim dodatno jebe obicnog coveka" (mada i ta prica je delimicno tacno.
Harari u knjizi lepo opisuje potragu za srecom, i kako se dolazi do nje, sta je nama sreca, sta nam je nesreca i nekvalitetan zivot. Nije samo ono sto imamo, nego sta perpcipiramo da mozemo da imamo i kako nam se standard kvaliteta zivota menja. I pre interneta, tehnolosko-infromaticki progres je bio znatno veci u odnosu na razvoj kulture zivljenja, sposobonost samospoznaje kod prosecnog coveka, i celokupni filozofsko-socijoloski okvir je mnogo manje napredovao vremenom u odnosu na tehnolosko-informaticki. To je dovelo da se threshold povecavao za kvalitet zivota. Lakse vidimo sta ljudi rade, kako ljudi vreme provode, sta ljudi imaju, sta nemaju, sta covek moze da ima, sta moze da postane. Jednostavno hocemo mnogo vise nego ranije od naseg zivota, a vremena imamo isto (24h dnevno), usput to koliko imamo mnogo sporije raste nego to sta mislim da mozemo da imamo. U tom nekom odnosu se stvaraju nasi svesni/podsvecni standardi za kvalitet zivota, za SRECU. Svakodnevni derivat te borbe, te masine sa tim ratio-om je jednostavno STRES. Stres je stvar koja doakzano utice na zdravlje coveka i na celokupno well-bieng.

3. Ziveli su u cistijem svetu: 
- Jedu manje zagadjenu hranu, gajenu u manje zagadjenoj zemlji. Meso gajeno sa manje hemija. Piju manje vodu plastikom manje zagadjenu. Disu vazduh manje zagadjen.

4. Odrastali u drugacijem kulturoloskom frejmvorku sto se tice konzumiranja hrane. Tada se spremala hrana, u prosecnoj porodici si imao jednog i po kuvara. Zena znala da sprema, i muskarac barem neki deo. Sada su preceste porodice, gde ni zena ne zna da sprema nego se jede kupovna hrana. Ljudi se onda tu lazu da ne jedu katastrofa "narucio sam piletinu, to je ok, ima samo neki sos". A u sosu tone msg-a. I to jednu svaki dan, nekad i po 2 puta dnevno. Kao da stavis radiaktivnu petardu u usta i da je zapalis.



Da bi pobedio ova gore 4 jako bitne komponente u komparaciji, da bi pobedio taj hendikep koji nije bas naivan, moras da hack-ujes i koncept "zdrav zivot" odvedes na visi nivo.
Mi znamo da se jako zavaravamo da cemo duze da zivimo zbog napretka medicine. Mozda prethodne generacije nisu imale lek za svaku vrstju bola, antibiotik za svaku upalu itd. Ali lekovi moderne medicine nisu stvar koja smanjuje amortizaciju naseg tela. Svi umiremo, svi starimo. I tad su ljudi umirali ne zato sto imaju neku bolest, pa trenutna medicina ne moze to da resi, vec zato sto je telo staro, istroseno i prosao mu vek. To je aktuelno i sada.
Statistika o prosecnoj duzini zivota nas sada jako zavarava na neki svoj nacin. Prosecan zivotni vek je sada veci nego sto je pre bio, ali to je statistika zato sto se sada ne umire od manje opasnih bolesti, lecenje je dostupnije, ne umiru ljudi u 40oj godini od upale pluca. Pa zbog toga je ta brojka veca.

 

Edited by BattleBender
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Ta'veren said:

Soni je za premium korisnike, veci izdaci se ne zavrsavaju sa kupovinom konzole, samo su troskovi rasporedjeni tokom godine. Jaka je to finansijska glavobolja ako je to jedina platforma za igranje

 

Moja logika je ako ne mogu da skupim pare za novi PC je da se okrenem Xbox Series S ili X, ima tu povoljnih ponuda i opcija. Jedino je mana sto tamo nikad nece biti Soni ekskluziva i sto u poslednjih par godina iste izlaze za PC sa par godina zakasnjenja.

 

Do nedavno nije bilo greske da se uzme privremeno novi xbox, dok ne dodje bolji trenutak za graficke ili sira ponuda igara za PS5. Sada vec moze da dodje do preklapanja, pa ne znam da li je dobra opcija uzeti xbox sada i prodati ga kroz godinu dana zbog novog PCa/PS5.

 

Šta je tačno jeftinije za PC nego za Sony?  Samo desktop sam platio jedno 30% više nego što košta petica. Još ne kupujem monitor, pošto igraju na TVu.

Džojstici su 5000 komad, za Sony su oko 60e, ali dobiješ jedan uz konzolu, drugi kupuješ, a ovako oba.

 

Takođe igrice, premijum naslovi su ista ili slična cena za Sony i PC. 

 

Meni je lično bila motivacija da se klinci navikavaju na rad na računaru, od čega mogu imati mnogo više koristi od sonija i to je to, ali da sam nešto uštedeo, nisam. Osim ako si mislio na eventualno neko skidanje igrica sa torenata, što bar za sada, a nadam se ni u buduće, nemam nameru da radim.

Link to comment
Share on other sites

On 8/19/2022 at 3:13 PM, Marvin said:

jbt kad vi ljudi nadjete vremena za sve to, ozbiljno pitam?

3x nedeljno basket + 3x teretana to je 6 dana nedeljno po minimum 2 sata vremena (a i vise kad se uracuna put, tusiranje i neki minimalni odmor).

 

ovo pitam zaista bez i mrve malicioznosti, prosto se pitam kad nadjete vremena za druge stvari: porodica (pogovo ko ima decu), druzenje, priprema hrane & odrzavanje kuce itd. Ja izgleda nesto opasno masim 😞

Izbacis pracenje sporta. As simple as that. 😄
Ajde sto mnogo ustedih vremena, nego ustedih i energiju jer se ne nerviras.
Samo UFC gledam, ne postoji bolji nacin da se skoncentrise kvalitet. Mnogo malo vremena zahteva, mnogo pravog, organskog kontenta dobijes. Gledas nesto gde niko ni na sekund ne vredja tvoje slobodno vreme, time sto nije maks motivisan.

Od kako ne pratim kosarku i fudbal, stizem da:
- sam sebi spremam hranu
- vodim racuna o basti, gajim biljke, zalivam ih, obilazim, vikendima obilazim rasadnik sirom Srbije
- treniram 5,6 puta nedeljno, boks 3 puta i  2,3 puta teretana/neki treninzi sa konopcem u dvoristu
- ucim o poslu i stvarima koje me relativno interesuju
- socijalizacija sasvim odlicna, dosta vremena provodim sa devojkom, barem jednom ili 2 puta nedeljno se vidim i sa drustvom. I vecere i odlasci van grada itd. Zurke i te stvari me vise ne privlace pa ne idem.

I to mislim da nisam ni blizu nivoa savrsenog i optimalnog stvarannja slobodnog vremena.  Nekih godinu dana (pre 2, 2 i po god) sam bio tamo, ali sam preterao. Zaboravio sam kako se gledaju serije filmovi, itd. Ta potreba da se ne gubim vreme me odvela da nisam mogao da gledam filmove i serije. To ne zelim, i sada to polako re-learn-ujem, i trazim neki optimalniji modus.

Pracenje sporta ima smisla... do jednog trenutka, do momenta kad mozes da kazes da si prosao iskustveno sve cikluse, sve fenomene. Moze solidno da se nauci iz pracenja sporta. Ali je dosta prerepetativan sa fenomenima, ciklusima itd. Posle nekoliko godina se sve svede na neko intertno pracenje, iako unapred znas sve scenarije koje se mogu desiti (o tome sto pratis). Upadne se u jedan loop. Ups and downs. Postoji tu taj fenomen da si momentalno witness nekih stvari, ali odredjeni sportovi imaju preveliku cenu za to. nx90 minuta gledas nesto da se desi taj jedan trentuak vredan witness-ovanja. Too much. Bad ratio. Oportunentni trosak preveliki.

Edited by BattleBender
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, Luchifer89 said:

Ja nisam mogao da zamislim sebe kako plaćam za igre.

Od 2013te imam čipovan xbox360 gde sam skidao igre i sam instalirao, o PCu da ne govorim.

U svakom slučaju, nisu ni te igre tako skupe. Prodaju ljudi digitalne za 20,30e plafon , a primera radi na KProdajem sam uzeo novi Horizon na CDU za 3000din ( sve top samo nema celofana).

E sad, sve zavisi koliko igraš, ja ću vrv Horizon da cepam još minumum mesec dana ovim tempom ako ne i više. 

Da napomenem samo da me multiplejer ne zanima - može mortal ili nba u 2oje ali na istom TVu 🙂

 

Kada mi se bas nesto igra, tesko da bih se zadrzao samo na jednoj igri mesecno. A i zna da mi se fokus prebaci na drugu stvar.

 

Na PCu haos, imam sest nedovrsenih igara i ne znam koju bih kada nastavio.

 

U slucaju realnog, zamisli da svako ima drugu zelju i im se menjaju.😁

 

Treba biti samo deo tog platnog razreda gde se takvi troslovi mogu podneti.

 

@realno *w

 

Ima mnogo vise popusta za PC igre, samo treba sve to ispratiti. Trziste za PC igre ima vise zvanicnih prodavaca, cenovnici se malo razlikuju i ima popusta tokom cele godine. Ne uzima se samo preko game launchera. Jos kada dodju Black Friday, Christmas Sale, Lunar New Year itd, biraj sta hoces.

Prosle jeseni sam se nakupovao naslova.

 

Drzi decu podalje od te groznice, a nemoj ni sebe puno da ozracis.

 

A i moze na vise nacina da se dodje do xbox gamepassa i neki naslovi su tamo Day 1, a drugi dodju pola godine-godinu dana kasnije. Ima mnogo vise opcija na PCu. I Xbox ima neke svoje precice koje su popularne kod nas.

 

To pocetno vece ulaganje se moze kasnije ispeglati.

 

Torent dobrododje za igre koje se malo starije a nema ih kod zvanicnih prodavaca ili kod igara cija je zastita brzo probijena.

 

 

 

Edited by Ta'veren
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Ta'veren said:

 

@realno *w

 

Ima mnogo vise popusta za PC igre, samo treba sve to ispratiti. Trziste za PC igre ima vise zvanicnih prodavaca, cenovnici se malo razlikuju i ima popusta tokom cele godine. Ne uzima se samo preko game launchera. Jos kada dodju Black Friday, Christmas Sale, Lunar New Year itd, biraj sta hoces.

Prosle jeseni sam se nakupovao naslova.

 

Drzi decu podalje od te groznice, a nemoj ni sebe puno da ozracis.

 

A i moze na vise nacina da se dodje do xbox gamepassa i neki naslovi su tamo Day 1, a drugi dodju pola godine-godinu dana kasnije. Ima mnogo vise opcija na PCu. I Xbox ima neke svoje precice koje su popularne kod nas.

 

To pocetno vece ulaganje se moze kasnije ispeglati.

 

Torent dobrododje za igre koje se malo starije a nema ih kod zvanicnih prodavaca ili kod igara cija je zastita brzo probijena.

 

 

 

 

Gledao sam onaj sony nalog, kako se to zove, bude i tamo free svašta. Naravno, uz tu pretplatu od okok 50e godišnje, što ne ispadne puno sa obzirom da se može preuzeti tipa 100+ igara na godišnjem nivou.

 

Ok, slažem se da bude tih popusta, mada se za sada nisam previše ovajdio, klince interesuju samo premijum naslovi 😄

 

Ovo na kraju si u pravu, ako i budem nešto tako skidao, biće nešto meni za dušu.

 

 

 

24 minutes ago, uvrnuto said:

@realno *w jebote lebac, kakav soni sad, spavaš li ti?! 😄

 

Spavam brate, isto kao do sada 😄  

 

Kad klinci legnu, ja odigram jednu Fifu, ili malo neki "just cause 4" koji sam imao od ranije na Epic nalogu. Još uvek razmišljam šta ću da igram, al neće to biti neki intenzitet, za sada.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, realno *w said:

Spavam brate, isto kao do sada 😄  

 

Kad klinci legnu, ja odigram jednu Fifu, ili malo neki "just cause 4" koji sam imao od ranije na Epic nalogu. Još uvek razmišljam šta ću da igram, al neće to biti neki intenzitet, za sada.


Zezam se malo. 
Nego, ja kad god sam pozajmljivao neku konzolu da igram, to prođe 5 sati u nekim podešavanjima, biranjima, pa dok se malo ispraksaš u samoj igri... Verujem da se ovako, kad već znaš šta hoćeš, zadovoljiš sa jednom, dve partije nečega i da to sve ne traje više od sat, dva.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, BattleBender said:

Mi znamo da se jako zavaravamo da cemo duze da zivimo zbog napretka medicine.

 

2 hours ago, BattleBender said:

Prosecan zivotni vek je sada veci nego sto je pre bio, ali to je statistika zato sto se sada ne umire od manje opasnih bolesti, lecenje je dostupnije, ne umiru ljudi u 40oj godini od upale pluca.

Ova dva navoda su kontradiktorni.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Ta'veren said:

 

 

Kada mi se bas nesto igra, tesko da bih se zadrzao samo na jednoj igri mesecno. A i zna da mi se fokus prebaci na drugu stvar.

 

Na PCu haos, imam sest nedovrsenih igara i ne znam koju bih kada nastavio.

 

U slucaju realnog, zamisli da svako ima drugu zelju i im se menjaju.😁

 

Treba biti samo deo tog platnog razreda gde se takvi troslovi mogu podneti.

 

@realno *w

 

Ima mnogo vise popusta za PC igre, samo treba sve to ispratiti. Trziste za PC igre ima vise zvanicnih prodavaca, cenovnici se malo razlikuju i ima popusta tokom cele godine. Ne uzima se samo preko game launchera. Jos kada dodju Black Friday, Christmas Sale, Lunar New Year itd, biraj sta hoces.

Prosle jeseni sam se nakupovao naslova.

 

Drzi decu podalje od te groznice, a nemoj ni sebe puno da ozracis.

 

A i moze na vise nacina da se dodje do xbox gamepassa i neki naslovi su tamo Day 1, a drugi dodju pola godine-godinu dana kasnije. Ima mnogo vise opcija na PCu. I Xbox ima neke svoje precice koje su popularne kod nas.

 

To pocetno vece ulaganje se moze kasnije ispeglati.

 

Torent dobrododje za igre koje se malo starije a nema ih kod zvanicnih prodavaca ili kod igara cija je zastita brzo probijena.

 

 

 

Soni je strašan posao napravio sa ponudo da proširiš playstaion plus i dobiješ gomilu igrica za džabe. Recimo na USA nalogu, za nešto manje od 90e godišnje, možeš da igraš sve igre sa ovog linka https://store.playstation.com/en-hk/category/05a2d027-cedc-4ac0-abeb-8fc26fec7180/1 

 

Ima čak recimo i NBA 2k22, čija je cena trenutno preko 60$ u store-u.

 

Od kada sam nabavio Soni, ništa osim LOL-a i CS-a nisam upalio na laptopu. Mislim da je po trenutnim cenama komponenti daleko isplativiji PS5 nego gamerski PC, a sa PS5 si dobio konzolu za igranje svega u narednih 6,7 godina sigurno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Green23 said:

Soni je strašan posao napravio sa ponudo da proširiš playstaion plus i dobiješ gomilu igrica za džabe. Recimo na USA nalogu, za nešto manje od 90e godišnje, možeš da igraš sve igre sa ovog linka https://store.playstation.com/en-hk/category/05a2d027-cedc-4ac0-abeb-8fc26fec7180/1 

 

Ima čak recimo i NBA 2k22, čija je cena trenutno preko 60$ u store-u.

 

Od kada sam nabavio Soni, ništa osim LOL-a i CS-a nisam upalio na laptopu. Mislim da je po trenutnim cenama komponenti daleko isplativiji PS5 nego gamerski PC, a sa PS5 si dobio konzolu za igranje svega u narednih 6,7 godina sigurno.

 

Mislio sam da sam video cifre od 100 i 120 dolara godisnje. Skuplji je valjda Premium.

 

Jebo majku, krenuo od pozadi pa se frapirao koje su igre na drugoj strani iako sam vecinu toga pazario ili imam na gamepassu. Mada morao sam da bacim na PS5 naslove i to me malo kopka zasto bih to odlozio za kasnije+sto ne mogu da racunam da cu moci da racunam nedeljama na maratonsko igranje. A i koliko se secam nece PS Plus da neke naslove izbacuje Day 1. Mada deluje da jos nesto fali sem Deathloopa, Prey, Psychonauts i Doom igara. Jebote uzeo sam gamepass kad je imao 200 i nesto igara, sad ih ima skoro 450. I sada kada sam presao na brzaka cini mi se da bih vise igara igrao na gamepassu, pokrivaju kultne naslove od 90ih pa na ovamo. Igre koje sam spomenuo su iz pretprosle decenije.

 

Plasim se da je stvar sa PCem otisla predaleko i da je kupovina veci luksuz nego sto je bila pre 20 godina. Treba probati igranje iz fotelje i pred velikim ekranom, mislim da bih pod takvim uslovima duze ostao u igri i ostvario vece procente. Samo zbog svih ranijih ulaganja koje sam imao i koje sve digitalne kopije imam+gamepass+dobio novu Logitech tastaturu nedavno, morao bih da omasim tajming kupovine procesora i graficke da bih se opredelio za xbox/ps kombo. To bi znacilo previse vremena za tvom, a voleo bih da teret preuzme 27'' monitor.

 

Soni ako uzimam vise ce mi biti sekundarna platforma i da pokrije sve ono sto ne mogu xbox/pc.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Barkley#34 said:

 

Ova dva navoda su kontradiktorni.

Nisu.

Prosecan zivotni vek je parametar koji u obzir sve koji umru i koliko su godinama imali kada umru.

- Danas manji broj ljudi u Africi umre od manjka elementarnih uslova za zivot (naravno i dalje toga ima na porazavujucem nivou)
- da budem malo grub, ali ljudi se u cekaonici za smrt zadrzavaju duze. Ljudi koji odavno nemaju vitalan zivot, lekovima produzavaju svoj zivot.
- dijagnostika je napredovala pa se lakse i brze otkrivaju bolesti
- odredjene bolesti se lakse lece

Razlika je sigurno drasticno manja izmedju vrednosti koja kaze:
duzina trajanja vitalnog, funkcionalnog i kvalitetnog zivota kod ljudi koji zive u normalnim uslovima, nemaju predispoziciju da dobiju neku teskoizlecivu bolest (NOW)
vs
isto to samo (THEN)

A taj odnos, kao parametar, moze da dobije negativan trend. S obzirom koliko smo gordi prema nasem zdravlju.
Ponovo, nije uspeh da zivis da ti vitalnost traje isto koliko i tvom starom. Nasa obaveza je da traje duze.

Moj najbolji ortak ima 33, ima holesterol. Drugi najbolji ortak ima 31, i operisan zuc.
Prvi uskoro dobija dete. Godinama ga teram da promeni stil zivota.
Sad sam mu reko "Ko te jebe, radi sa svojim zivotom sta hoces, ali to kako ces da zivis, taj model ce potencijalno da usvoji i tvoj sin. Ili ce morati sam da uci, neko drugi da ga uci, ako prihvati da to nije zdrav model"

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

Bukvalno bi bilo potrebno da napišem esej na temu šta je sve uticalo na produženje životnog veka, faktor po faktor, uključujući i medicinu i to od prenatalnog perioda, kroz porođaj pa sve faze života... I to samo u ovoj zemlji, da ne pominjem razvijenije i sređenije. Statistika ne laže, životni vek se produžio, a produžile su se i tzv. zdrave godine života. Naravno, postavljaju se pitanja i vode diskusije o budućnosti i uticaju svih faktora koje si pomenuo (i mnogih drugih), a koji jesu realni i tek ćemo videti njihove efekte. 

 

Osnovna greška koju praviš je što na osnovu primera iz svog okruženja donosiš generalne zaključke. Uzorak društvenih grupa i stilova života ti je loš i nikakav. Na taj način bih mogao da ti odgovorim da ja živim mnogo zdravije i mnogo sam vitalniji od mog ćaleta, koju god fazu života da nam uporediš. Ili kad se setim da smo posle jedne sahrane sedeli skenjani i nabrojali dosta drugara, bliskih, kojima su očevi umrli u dobi između 50. i 60. godine. Imam poznanike i drugare koji su već sa 25 izgledali matoro i zapušteno kao i one koji su sa 50+ veoma vitalni. Na osnovu toga ne mogu da se donose generalni zaključci.

 

Nije tvoja opšta zabrinutost bez osnova, ali mnogo stvari zanemaruješ i u analizi prošlosti i u analizi sadašnjosti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, BattleBender said:

to kako ces da zivis, taj model ce potencijalno da usvoji i tvoj sin.

 

Ovo što si napisao veze nema sa životom. Nikakve.

 

To je samo jedan stereotip od ko zna kad koji se uglavnom slepo i bez mnogo razmišljanja usvaja i koristi kao validan.

 

Imam sina, znam baš gomilu ljudi (ah roditeljske lepote :classic_tongue:...) sa sinovima (a i sa ćerkama, mada više sa sinovima...sport, etc...) i sve to je jako, jako individualno. U oba smera.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne gledam TV uopšte i sada sam slučajno video kako onaj crni na rts1 ljubi one sisojke koje prekrivaju čitavu površinu ekrana i to u udarnom terminu u 20h.

 

Čini mi se da to ranije nije bilo šanse da se vidi. 

 

 

 

slovo

Edited by Dracarys
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...