Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

Obradovic nije potpisao za sedmoplasirani klub Aba lige nego za klub kojem je drzava obezbedila finansije da se proseta u prvoj sezoni kroz EC, a nezvanicno se znalo da ce vec u drugoj sezoni igrati EL bez obzira na rezultate. Bilo je jasno da ne dolazi da vodi neki sklj sastav i ne samo da je dobio dva igraca sa F4, nego i dva iz Nba i nekoliko najtalentovanijih igraca u svojoj generaciji. Znas kad bi dosao u Partizan da je trebao da igra EL sa Voltersom, Vajtom i Holinsom? Nikad. Ne secam se da su prihodi od karata bili veliki u prvoj sezoni, a vec u drugoj ne samo da je zadrzao sve najbolje igrace nego je dobio jos nekoliko top EL igraca. Dakle, prvo drzava koja je obezbedila za pocetak ozbiljne finansije nevezano za rezultate, pa onda sve ostalo.

Edited by СтелаРоса
  • Like 11
  • Love 1
  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, pierre van hooijdonk said:

 

Naravno. Tako si se ti počešao samo po naglašenim F4 vedetama, lovi od države i 7. mestu u ABA. Ajde da se počešemo svuda?
 

 

F4 EL igrači nisu izabrani ni u prvu, ni u drugu petorku EL. F4 EL igrači su u majstorici protiv ubedljivo najslabijeg i najsiromašnijeg protivnika (Bayern) izvukli živu glavu na domaćem terenu i pobedili 3 razlike. F4 EL igrači su počišćeni 4:0 u finalu domaćeg prvenstva. F4 EL igrači su bili izuzetno korisni, dobro uklopljeni igrači tima koji je kliknuo mnogo bolje nego što nas je do tada taj tim učio, sa dosta dubokim rosterom, gde je Panter imao ulogu trpača, LeDay skupljača, ćoškača, haslera. Taj tim je imao još Ćaća, Datomea, Hajnsa, Šildsa (jedini pokupio individualne akolade), Micova i još neke igrače uloge. 

 

Oba igrača su nezapamćeno odlučili da pređu u tim koji je igrao EC, ali se olako zaboravlja kontekst i hvata neformalna titula "F4 igrač/starter". Šta je to ako nije misleading? Možeš biti faktualan, a opet da grešiš.

Recimo, Kalinić je po rečima Čoksa odbio Barselonu (prvog favorita EL) i došao u Zvezdu, ispostavilo se da je u tom trenutku napravio odličnu odluku. Da li je netačno reći da je igrač odbio prvog favorita EL da dođe u tim koji je završio 17. od 18. mesta? Nije, ali je misleading.


Da ne dužim dalje. Uprostio si priču kako je država pljusnula, Partizan pokupio elitne igrače i da se sada nešto kurčimo kako možemo bez države. Nije korektno. Ako si već faktualan, počni onda od želje Željka Obradovića da dođe u tim koji je zavšio 7. u ABA, bez koje ne bi bilo ni te love od države

 

A ta Željkova želja se gle čuda poklopila sa željom jednog čoveka da ga spektakularno dovede i najavi na Pinku i pre samog potpisa. Što opet dovodi na suštinu onoga što Kejos priča. 

 

I Nemanja Vidić je jako želeo da vodi savez ili FKCZ i pravi lepe priče samo eto njega nešto svi izbegavaju od poglavice do Meklaren kumova i privatnika. Mora da je do njega, nezgodan Ercov, 'oće d' ukliza i prebije. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, pierre van hooijdonk said:

 

Naravno. Tako si se ti počešao samo po naglašenim F4 vedetama, lovi od države i 7. mestu u ABA. Ajde da se počešemo svuda?
 

 

F4 EL igrači nisu izabrani ni u prvu, ni u drugu petorku EL. F4 EL igrači su u majstorici protiv ubedljivo najslabijeg i najsiromašnijeg protivnika (Bayern) izvukli živu glavu na domaćem terenu i pobedili 3 razlike. F4 EL igrači su počišćeni 4:0 u finalu domaćeg prvenstva. F4 EL igrači su bili izuzetno korisni, dobro uklopljeni igrači tima koji je kliknuo mnogo bolje nego što nas je do tada taj tim učio, sa dosta dubokim rosterom, gde je Panter imao ulogu trpača, LeDay skupljača, ćoškača, haslera. Taj tim je imao još Ćaća, Datomea, Hajnsa, Šildsa (jedini pokupio individualne akolade), Micova i još neke igrače uloge. 

 

Oba igrača su nezapamćeno odlučili da pređu u tim koji je igrao EC, ali se olako zaboravlja kontekst i hvata neformalna titula "F4 igrač/starter". Šta je to ako nije misleading? Možeš biti faktualan, a opet da grešiš.

Recimo, Kalinić je po rečima Čoksa odbio Barselonu (prvog favorita EL) i došao u Zvezdu, ispostavilo se da je u tom trenutku napravio odličnu odluku. Da li je netačno reći da je igrač odbio prvog favorita EL da dođe u tim koji je završio 17. od 18. mesta? Nije, ali je misleading.


Da ne dužim dalje. Uprostio si priču kako je država pljusnula, Partizan pokupio elitne igrače i da se sada nešto kurčimo kako možemo bez države. Nije korektno. Ako si već faktualan, počni onda od želje Željka Obradovića da dođe u tim koji je zavšio 7. u ABA, bez koje ne bi bilo ni te love od države. 

 

Ja sam mislio da si ti, uprkos navijačkoj ostrašćenosti koja je razumljiva, ipak ozbiljan čovek.

 

Nemam šta da dodam na ovu temu koja ne može biti egzaktnija i ne ostavlja mesto ličnim interpretacijama, a da se trudim da objektivno sagledam stvari pokazao sam time što sam rekao i da bih pre Partizanu dao licencu nego Čovićevoj Zvezdi.

 

Počinje uskoro EL pa da se bacimo na košarku.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

A gde su te pare bile dok su ekipu vodili Božić, Čanak, Šćepanović, Filipovski? Taj prihod od ulaznica nije konstantan i zavisi od snage rostera. Dakle, prvo je evroliga morala da ugura Partizan unutra, prvo u evrokup pa u evroligu, iako to rezultatima nisu zaslužili i tek onda se masa zainteresovala za sezonske. Takođe, prvo je država morala da sipa u budžet i dovede F4 EL pojačanja pa su tek onda stigli prihodi iz "vandržavnih" izvora. 

 

Wow, kakva topla voda. Naravno da je potrebno pokrenuti stvari, oba kluba su prošla kroz to. Ta ista liga ne bi "gurala"  tim u ligu da nisu imali razloga, što im se vratilo time što su dobili plejof ekipe sa najboljom posetom u ligi, i top3 najgledaniji tim u gostima i na TV prenosima. 

 

Što ne guraju neke druge ekipe? Evo imamo Tursku kao generalnog sponzora lige, pa ne razmišljaju previše o nekom Bešiktašu ili kome već. Jer je jasno da, poput recimo Gran Kanarije i sličnih, ulazak u EL znači igranje iste sa prošlogodišnjom EC ekipom + možda jedan ozbiljniji igrač. I tim koji će biti na samom dnu gledanosti po svim parametrima.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Dusko said:

Vratite se polako na EL tekme. Msm da je bilo dosta.

 

Ih sad, jos 2 kola ostalo do kraja i sad cemo od tate da pravimo EL temu?

 

Pustite do kraja lepo da se zaokruzi sezona.

Link to comment
Share on other sites

Alba bez Olindea, Procide i Spanjola. 3/8 igraca sa najvecom minutazom u ionako najslabijem rosteru u ligi sa najkracom rotacijom iole kvalitetnih igraca.

 

Dobro se jos i drze protiv kompletnog KKP koji je rekao bih u solidnom usponu bez obzira sto su izgubili od Olimpijakosa vidi se napredak u formi i protiv Baskonije i Buducnosti.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, СтелаРоса said:

Obradovic nije potpisao za sedmoplasirani klub Aba lige nego za klub kojem je drzava obezbedila finansije da se proseta u prvoj sezoni kroz EC, a nezvanicno se znalo da ce vec u drugoj sezoni igrati EL bez obzira na rezultate. 

 

Prema rečima samog Ostoyah (ako ćemo mu verovati), Željkova prvobitna reakcija na predlog je bila: zar da ja posle Evrolige sa nekim timom igram Evrokup? Mnogo cenim i volim Žoca, ali realnost je da on jako drži do svoje reputacije i autoriteta (logično). Naravno da nije želeo da vodi bilo koju ekipu niti da mu se Ostoyah meša u posao kao što se Čović meša trenerima KKCZ (ovo su valjda bili postavljeni uslovi). Ok, sigurno želi dobro Partizanu, ali je sve što se desilo samo kozmetička promena izazvana njegovim imenom i reputacijom. Da li se pozitivna promena u KKP primila ćemo videti tek kad on više ne bude bio trener.

 

Inače, ništa ne uspeva kao uspeh, tako da je potpuno logično da su navijači počeli da kupuju sezonske kad su videli pojačanja i shvatili da se vraćaju u EL, ili što je ove sezone prodato još više sezonskih nakon ulaska u PO i zamalo F4. Isto tako je logično da navijači KKCZ osećaju revolt i ne žele da idu na utakmice da gledaju tim koji će biti 15. ili 16. Da li je bilo ko od nas u obavezi da finansira BG blizance? Pa, nije. 

 

Naravno da večiti ne bi postojali bez finansija države i ne smeta mi što @goldberg to ponavlja svakog dana. Dobro je da imamo nekog ko će se postarati da tu činjenicu ne zaboravimo. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, DameTime said:

 

Prema rečima samog Ostoyah (ako ćemo mu verovati), Željkova prvobitna reakcija na predlog je bila: zar da ja posle Evrolige sa nekim timom igram Evrokup? Mnogo cenim i volim Žoca, ali realnost je da on jako drži do svoje reputacije i autoriteta (logično). Naravno da nije želeo da vodi bilo koju ekipu niti da mu se Ostoyah meša u posao kao što se Čović meša trenerima KKCZ (ovo su valjda bili postavljeni uslovi). Ok, sigurno želi dobro Partizanu, ali je sve što se desilo samo kozmetička promena izazvana njegovim imenom i reputacijom. Da li se pozitivna promena u KKP primila ćemo videti tek kad on više ne bude bio trener.

Ali po meni je ovo skroz legitimno jer ipak pricamo o najboljem treneru u Evropi. Sta njemu treba da pred kraj karijere trenira neke levate i da ga oducavaju od kosarke tamo neki Radonjic ili Vlada Jovanovic? Postavio je svoje uslove i dobio zeleno svetlo, a na kraju krajeva sta njega briga odakle novac pristize, bitno da ga ima. I ne znam zasto se ovo posmatra kao da je neka sramota ili nesto lose kada je u pitanju sam Obradovic. Cinjenica je da je doneo mnogo dobrih stvari za Partizan, pogotovo van terena, ali je isto tako cinjenica da nicega ne bi bilo bez podrske drzave. Inace je po meni Trinkijeri cisto kosarkaski i trenerski gledano radio mnogo bolji posao od Obradovica, ali da je on ostao trener ne bi nikada gledali Pantera, Ledeja, Nanelija, Exuma i ostale u Partizanu, nego bi sastavi bili na nivou Zvezdinih pre dolaska Zeljka u KKP.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, СтелаРоса said:

Ali po meni je ovo skroz legitimno jer ipak pricamo o najboljem treneru u Evropi. Sta njemu treba da pred kraj karijere trenira neke levate i da ga oducavaju od kosarke tamo neki Radonjic ili Vlada Jovanovic? Postavio je svoje uslove i dobio zeleno svetlo, a na kraju krajeva sta njega briga odakle novac pristize, bitno da ga ima. I ne znam zasto se ovo posmatra kao da je neka sramota ili nesto lose kada je u pitanju sam Obradovic. Cinjenica je da je doneo mnogo dobrih stvari za Partizan, pogotovo van terena, ali je isto tako cinjenica da nicega ne bi bilo bez podrske drzave. Inace je po meni Trinkijeri cisto kosarkaski i trenerski gledano radio mnogo bolji posao od Obradovica, ali da je on ostao trener ne bi nikada gledali Pantera, Ledeja, Nanelija, Exuma i ostale u Partizanu, nego bi sastavi bili na nivou Zvezdinih pre dolaska Zeljka u KKP.

 

Naravno da je legitimno. Uvek su mi bili smešni ti argumenti on radi samo sa milionskim rosterima... Izvini, stekao je takvu reputaciju da može da radi sa kim želi. Pa u bilo kom poslu onaj ko dođe do najviših pozicija gleda da radi u najboljim mogućim kompanijama i sa uspešnim ljudima. Čovek uopšte nije u obavezi da preuzima neke slabije rostere kako bi se nekom dokazao. 

 

Za Trinkija mi je žao što onu korona sezonu nije krunisao ni na koji način, radio je baš dobar posao sa tom ekipom. Ali jasno je da nikad ne bi dobio uslove kao Obradović, jbg. On je izuzetan trener da izvuče maksimum iz prosečnih ekipa. Nadam se da zameni Karija na selektorskoj klupi... 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Chaos Is Me said:

 

Ne znam. Partizan je sad na maksimumu prihoda od prodatih sezonskih i na tome svaka čast, bez obzira što je to u izvesnoj meri posledica hajpa napravljenog prošlosezonskom uspešnom EL sezonom, pa možda i konačno osvojenim trofejem u ABA ligi. Neka kane još nešto od TV prava, nekih premija za rezultate u EL, neka kinta od Dubaija itd - to je i dalje apsolutno nedovoljno za konstantno konkurentno učestvovanje u EL. Nije tu problem u klubovima nego u sistemu i državnom ustrojstvu. Mada vidim da ovde neki misle da klubovima treba da se otpisuju kamate i svašta nešto, to je za mene paralelni univerzum.

Hajp i dalje traje iako se borimo za fakin' deseto, eventualno deveto mesto. Isto bi bilo i sa vama da se niste potpuno raspali. Hajp je bio i prošle sezone iako smo pre toga neslavno propali u EC.

 

Ne traže ljudi samo velike uspehe, traže kakav-takav smislen tim i borbu do kraja. Mi smo postepeno izgradili tu euforiju i kada je Dule ulazio sa potpuno novim klincima u sezonu, postojala je nada da će neka magija da se desi, nije bilo otaljavanja. Željko nosi dodatnu notu loženja i to je normalno, ali i u bilo kojoj drugoj smislenoj priči bi oba kluba bila dobro ispraćena i podržana. 

 

Ti si lepo rekao da je problem u sisitemu i državnom ustrojstvu. Naravno da bi se u ovim uslovima sve sutra raspalo kada bi Vučić rekao "ne može", ali ja i dalje mislim da bi u normalnijoj državi koja bi uredila ovu oblast i sa upravama i trenerima koji nešto znaju postojala podrška publike, izražena i finansijski i da bi se namakla sredstva za pristojno igranje EL, pa ako se poklope karte možda i nešto više od tog pristojnog.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Žiga Samar je imao situaciju u prvom poluvremenu kada je bukvalno dodao samom sebi loptu.

Zaletio se u reket izbacio pas na stranu, nikome, kada je to vidio pokušao da vrati iz auta ali šteta što je gazio aut liniju.

 

Živo me interesuje reakcija sudija da nije gazio.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, odupri se ludilu said:

Žiga Samar je imao situaciju u prvom poluvremenu kada je bukvalno dodao samom sebi loptu.

Zaletio se u reket izbacio pas na stranu, nikome, kada je to vidio pokušao da vrati iz auta ali šteta što je gazio aut liniju.

 

Živo me interesuje reakcija sudija da nije gazio.

 

Komentator na euroleague tv se sprdao sa ovim likom. Bukvalno je rekao da ni njegovi saigrači ne znaju šta će da uradi 🙂 

Link to comment
Share on other sites

Dobra je bila utakmica u Blaugrani gde je Lapro ubacio dugu trojku 5 sekundi do kraja a potom Baldwin ispalio ciglu za 3 u pokušaju da izjednači. Ja bih rekao opet barem blag sudijski vetar u leđa Kataloncima. 

 

Valensija se ekstremno obrukala i nakon svega oni ni ne zaslužuju da budu u igri za play in. Dobro su počeli sezonu ali onda je usledio raspad sistema gde nikako nisu pomogli Pangosov leš i Anderson koji je dobar atleta ali em nije šuter em je priglup. Uz to su u nezgodnim momentima imali povrede važnih igrača.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Magia said:

 

Ih sad, jos 2 kola ostalo do kraja i sad cemo od tate da pravimo EL temu?

 

Pustite do kraja lepo da se zaokruzi sezona.

Kome smeta jaka tata na ne tata temama? 
 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ali Žiga Samar, kakav kameni antitalenat. Juče prenosi loptu, Punter ga nešto delimično pritiska a on lagano iznad ramena neko vođenje, valjda i sudijama bilo žao to da mu sviraju kao petliću nekom kad još uče tehniku driblinga. Još čovek plejmejker nominalni.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Retko loš i netalentovan trener je drug Mumbru, dobro je da su ga se konačno rešili. 'Ajde što mu je Bilbao dao šansu pošto je njihova legenda i trofejni reprezentativac, al' on ni sa njima ništa dobro nije napravio, stvarno nemam pojma na bazi čega je onda dobio posao u Valensiji.

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...