Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

3 hours ago, Grobarcina1992 said:

Bas mi je drago sto je bas Hejs Dejvis oborio rekord mnogo gotivan lik a i vrhunski igrac 

Ja molim da se ovde napomene kome je nick bio Nigel Hayes pre vise od 6 godina.

Jedini moji upisi na kkcz temi vezani za prelazni rok i nekakve zelje su bili vezani za Nigel Hayesa. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Može se reći da je Nigel Hayes postao ozbiljan igrač tek kad je postao Nigel Hayes Davis. Malo je smešno bilo kako je sinoć jurio rekord (0 asistencija), nisam ga percipirao kao takvog lika, a meni je mnogo ozbiljnije Larkinovih 49 Barsi  nego NHDovih 50 raspaloj Albi. 

 

Slažem se sa Mikijem, Žiga Samar je skandalozno loš igrač, ubedljivo najgori u EL.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Chaos Is Me said:

Može se reći da je Nigel Hayes postao ozbiljan igrač tek kad je postao Nigel Hayes Davis. Malo je smešno bilo kako je sinoć jurio rekord (0 asistencija), nisam ga percipirao kao takvog lika, a meni je mnogo ozbiljnije Larkinovih 49 Barsi  nego NHDovih 50 raspaloj Albi. 

 

Slažem se sa Mikijem, Žiga Samar je skandalozno loš igrač, ubedljivo najgori u EL.

Bajern.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

Može se reći da je Nigel Hayes postao ozbiljan igrač tek kad je postao Nigel Hayes Davis. Malo je smešno bilo kako je sinoć jurio rekord (0 asistencija), nisam ga percipirao kao takvog lika, a meni je mnogo ozbiljnije Larkinovih 49 Barsi  nego NHDovih 50 raspaloj Albi. 

 

 

Naravno da je ozbiljnije, pogotovo kada se vidi ta poslednja četvrtina gde je igrao na 30,40 razlike vođstva i gde je čekao par puta u ofsajdu kao prajm Pipo Inzagi, posle NBA cirkus 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Losmi17 said:

Pretekosmo u Bolonji.

 

Jos 2 meca, ali vec sad se moze reci da nas je trener Ataman vratio tamo gde pripadamo.

 

#wethegreens

Toliko ste odvratni da ste mi cak i simpaticni😀

3 hours ago, Chaos Is Me said:

Slažem se sa Mikijem, Žiga Samar je skandalozno loš igrač, ubedljivo najgori u EL.

Krivo mi.je sto nemam pojma da editujem klipove jer ovo sinoc od Zige Samara bi bio spektakl gledati uz Benny Hill muziku.

 

Covjek promasi 2 otvorena polaganja sam samcat, izgubi 2 lopte u 10 sekundi, zakuca se u 3 igraca i padne na zemlju i ubaci loptu na isteku napada u kos. Komedija

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Bobby Shurda said:

Naravno da je ozbiljnije, pogotovo kada se vidi ta poslednja četvrtina gde je igrao na 30,40 razlike vođstva i gde je čekao par puta u ofsajdu kao prajm Pipo Inzagi, posle NBA cirkus 

Ono juce kad je dao 43p pa ga Saras izvodi...Pa kad su skontali da je blizu brzo ga vraca...Pa onda tada svaki napad na njega...A komentator sa SK-a je bas show bio. :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Don Dusko said:

Ono juce kad je dao 43p pa ga Saras izvodi...Pa kad su skontali da je blizu brzo ga vraca...Pa onda tada svaki napad na njega...A komentator sa SK-a je bas show bio. :D

Treba ga kazniti jednom mjesecnom platom zbog izjave Ziga Samar majstor kada je dao taj kos sa zemlje ali stigao je hladan tus 20tak sekundi kasnije kada je majstor promasio polaganje🤣🤣🤣

Edited by Miki28 Teoljub
typo
Link to comment
Share on other sites

On 3/29/2024 at 8:36 PM, Čvarkov said:

Imali smo realne šanse da ga dovedemo, nakon ovog rekorda teško iskreno. 

 

To, to. Ponudili ga Dusku letos, on bio u fazonu - imam Davidovca i Ilica. Covic i Dozet ga molili, al dzabe. 

Edited by Markoss
  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kako je skoro pa gotov regularan deo El sezone, nekolicina igraca za koje mislim da su dosta potcenjeni (prevashodno ovi iz prve polovine) u smislu da se malo o njima prica a da na terenu imaju veliki uticaj na igru (i pored dobrih ili manje dobrih brojki) i igraci koje bi uvek imao u timu i vecinu njih radije imao pre nego neke top opcije sa njihovih pozicija (koji vaze za top5 ili top10 igraca na toj poziciji i o kojima se najcesce prica) a neki bi mi bili 2. ili 3. opcije ako bi raspolagao velikim budzetom:

 

-Ibaka

-Kolson

-Sedekerskis

-Poarje

-Grent

-Dialo

-Dek

-Satoranski

-Odzelej

-Kordinije

-Vokap

-Buboa

-Kalates

-Kalinic

-Kaboklo

-Kenan

-Hol

-Jovic

-Klivland

-Kozer

-Mitrovic

-Birutis

-Plajs

-Bonga

-Biberovic

-Butkevicius

-Gilespi

 

Jasno poslednja trecina ovih igraca su za neku 3. opciju ako bi raspolagao velikim budzetom a gro ovih igraca iznad njih bi imali mnogo veci %usage nego sto imaju trenutno u svojim timovima.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ostala su jos dva kola u EL i jos par dilema oko prednosti domaceg terena u PO, plasmana u PO, kao i plasmana u Play In.

 

1. Real Madrid je sa 26-6 odavno osigurao prvo mesto.

 

2. Barcelona, Monaco i PAO se bore za mesta 2, 3 i 4 na tabeli. Grcki zeleni (Bayern g, Alba k) imaju bolji medjusobni skor od obe ekipe i sa 2/2 u poslednja dva kola su drugi. Monaco je oba puta dobio Barcu, docekuju Zalgiris i Bayern i ako se ne desi neko cudo bice treci. Barca docekuje Maccabi i gostuje ASVELu, dovoljno za TOP4, ali ne verujem da bi mogli i do bolje pozicije od pozicije 4. Sve tri ekipe su trenutno izjednacene sa skorom 21-11.

 

3. Fenerbahce i Olympiacos su izjednaceni na 5. mestu na tabeli sa skorom od 20 pobeda i 12 poraza. Fener ima bolji medjusobni skor od sve tri ekipe koje su ispred njih na tabeli, ali tesko da ce docekati njihove kikseve, Oly je bolji od svojih najvecih rivala, ali i losiji od Monaca i Barce. Realnost je da ce ove dve ekipe voditi borbu za 5. mesto na tabeli koje donosi Barcelonu u 1/4 finalu EL.

 

4. Maccabi sa skorom 19-13 tesko da moze iznad 7. mesta na kojem se sada nalaze, dok je nemoguce da ih Virtus koji je na 8. mestu pretekne. Jedini nacin da se ponos Izraela koji ne moze da igra na svom terenu nadje u TOP6 je da Fener ili Oly izgube oba svoja meca, a Maccabi dobije Barcu u gostima.

 

5. Vec smo videli da Virtus ne moze iznad 8. mesta na tabeli. Ekipa koja je dugo bila prvi pratioc Reala se serijom od pet uzastopnih poraza potpuno izbacila iz svake price o TOP6 i sada moraju da paze da ih Baskonia ili Efes ne preteknu i ucine Play In jos tezim nego sto trenutno izgleda. Bolonjezima treba barem jedna pobeda ili barem jedan poraz i Efesa i Baskonie da bi ostali na 8. mestu.

 

6. Baskonia je trenutno deveta na tabeli, bas kao i prosle sezone. Ono sto im ide na ruku je sto gostuju Realu koji moze sebi da priusti da odigra rekreativno i izgubi taj mec. U slucaju da Baskonia izgubi i taj mec i mec u Bolonji, najverovatnije bi ispali iz TOP10, pa je jedna pobeda nasusno potrebna ekipi Duska Ivanovica, ekipi koja je dosla na milimetar do cilja, ali i ostala skoro bez goriva.

 

7. Efes je trenutno deseti sa 15-17. Njima ce mec protiv Fenerbahcea biti presudan, jer se ocekuje da ce lagano da izadju na kraj sa Crvenom zvezdom na svom terenu. Sa 16 pobeda i dalje mogu da se nadju u Play In fazi, ali bi im bila potrebno da Baskonia izgubi oba meca do kraja.

 

8. Partizan je prvi kandidat za mesto u Play In fazi od svih ekipa koje su trenutno ispod crte. Crno-beli ne bi trebalo da imaju problema sa Albom u gostima i Valenciom kod kuce, a onda im je samo potreban jedan poraz Efesa ili oba poraza Baskonie.

 

9. Armani je uzasnim izdanjima na gostujucim terenima prakticno ispao iz trke i za Play In. Mislim, ako neko uspe da izgubi i od Albe i od ASVELa i od Zalgirisa u gostima, kao i od Crvene zvezde kod kuce, uzalud onda i ogroman budzet i sve te evroligaske zvezde na jednom mestu. Njihova jedina nada je da, uz dve pobede nad Virtusom kod kuce i Maccabijem u gostima, Partizan nekako uspe da izgubi jos jednom. To se nece desiti.

 

10. Zalgiris i Bayern su vec otpisani jer je maltene nemoguce da ijedna od ove dve ekipe pobedi Monaco u gostima.

 

11. Crvena zvezda, ASVEL i Alba su svoje sanse ispustili mnogo pre ovog 33. kola i naci ce se na 16., 17. i 18. poziciji na tabeli ma sta da urade u poslednja dva kola.

Edited by goldberg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...