Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

2 hours ago, Juan Pablo Montoya said:

Što je najbolje, niko ovde ni ne tvrdi ne znam ni ja šta kontra njegovom stavu, svi smo svesni da su ta dva kluba "hlaba i igara" i državni projekti, ali da to svaki jebeni dan slušamo i čitamo kao da smo mi nešto tome doprineli...pa šta da radimo, da ne navijamo za svoje klubove? I onda preko toga se Žalgiris i KK Budućnost proguravaju kao neki oreol poštenja...

 

Ako se neko raduje sto "nece biti tenzija u finalu", ako neko tvrdi da je "veciti derbi proizvod kojim je odusevljena kosarkaska evropa" taj neko aktivno ucestvuje u ovoj SNS opsceni tako sto je odobrava i prihvata njihov svet kao realnost. 

 

I cak i to nije toliki problem, koliki je problem kad taj neko pokusava istovremeno da se distancira od SNS i da bude privilegovan u njihovom rezimu. Kao, na primer, Obradovic koji tvrdi da navijaci finansiraju klub i da to nema veze sa rezimom koji je na vlasti - sto bi bilo kao kada bi kockar koji uzima novac od roditelja govorio da je on svoje letovanje "zaradio" na kocki i da ga zato ne izdrzavaju roditelji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, goldberg said:

 

Ako se neko raduje sto "nece biti tenzija u finalu", ako neko tvrdi da je "veciti derbi proizvod kojim je odusevljena kosarkaska evropa" taj neko aktivno ucestvuje u ovoj SNS opsceni tako sto je odobrava i prihvata njihov svet kao realnost. 

 

I cak i to nije toliki problem, koliki je problem kad taj neko pokusava istovremeno da se distancira od SNS i da bude privilegovan u njihovom rezimu. Kao, na primer, Obradovic koji tvrdi da navijaci finansiraju klub i da to nema veze sa rezimom koji je na vlasti - sto bi bilo kao kada bi kockar koji uzima novac od roditelja govorio da je on svoje letovanje "zaradio" na kocki i da ga zato ne izdrzavaju roditelji.

 

Brate, rekao sam ti nekoliko puta. Tvoj stav nije problematičan, problematično je koliko učestalo to potenciraš i to ovde gde su 95% ljudi svesni toga o čemu pričaš. Potpuno svesni. Ovo je onaj mali deo društva koji to razume. A ti svakodnevno, stalno to ovde potenciraš. 

 

Zašto? Šta misliš da postigneš time? Da li su KKCZ ili KKP SNS klubovi. Jesu. Da li smo mi krivi za to? NE. Da li je KK Budućnost DPS klub kriminalca Dragana Bokana? Jeste. Da li su navijači Budućnosti krivi za to? NE.

 

Šta da radimo? Šta svi da radimo? Da se samozapalimo?

 

Svi su te razumeli a većina je i prihvatila tvoj stav. Ja prvi. Ali dokle stalno to da vrtimo?

Što se tiče tenzija VS bez tenzija, pa i ja se radujem što će biti manje tenzija, valjda, iako znam da je to zasnovano na lažnom osećaju normale. Ali i to je bolje nego neko da pogine na sportskoj priredbi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Brat od Korneta said:

Alba koliko god imali najslabiji tim za Evroligu mislim da bi glat osvojili Evrokup u ovom trenutku. Dosta je ovo jaci tim od Pariza, Beskitasa, Burga ili Londona. Da ne kazem i mnogo iskusniji za El gde im pola igraca igra El godinama a vamo doslovno nijedan nije igrao El nikada.

 

Sa Parizom bi bio egal, u najmanju ruku. I to uz pretpostavku da Pariz ne bi pojačao ekipu za EL, što mi je dosta tanka pretpostavka.

 

Prošle godine su lagano izgubili 1/4 finale lige od Ulma 3-1, koji je igrao polufinale ECa.

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, realno *w said:

 

Sa Parizom bi bio egal, u najmanju ruku. I to uz pretpostavku da Pariz ne bi pojačao ekipu za EL, što mi je dosta tanka pretpostavka.

 

Prošle godine su lagano izgubili 1/4 finale lige od Ulma 3-1, koji je igrao polufinale ECa.

Uniks, Cska i Zenit bi rutinurali Albu i Pariz bez problema. Ostatak ek tek da se ne prica, a msm da Alba nebi u ek ni u ovo polufinale ušla...

 

 

Daleko je Pariz od el miljama, ja tu ne vidim jednog el igraca( Sorts bas problem sa sajzom ima, dok Hifi može postati dobar u el, ali trenutno nije iznad Madara tipa).

 

 

Oni imaju sjajnog trenera i sistem koji je usadjen, taktikom pobeđuju mnoge timove, ali bas na leto bi morala se uraditi rekonstrukcija ako bi igrali el.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Chaos Is Me said:

Zar nije išla priča da pripravnik Grimau samo čuva klupu za Xavia do sledećeg leta?

 

Jest al fino se prikazao Grimau i to sa dosta skromnijim timom Barse nego prethodnih sezona sto su imali. Deoba 2. mesta. Plus bas igraju fino za oko. A ne kosta ih skoro nista s obzirom da nije imao nikakav CV trenerski dal je bese vodio tim iz 3. lige ili tako nesto. Mogu da ustede tu ozbiljnu lovu na treneru (i da dodaju jos jednog milionskog igraca u roster) za narednu sezonu a ovaj se pokazao dobro i ima ozbiljan potencijal.

 

15 hours ago, Chaos Is Me said:

Ovo je zanimljivo. Ja cenim da Moneke ima u Baskoniji 600-800k. Uzeće duplo nekom na leto.

 

U Monaku je imao 250k za 5ipo meseci to su zvanicni podaci iz Monaka. Znaci to mu dodje oko 500k za sezonu da je dosao na pocetku. Sa 3.9poena (doduse za 12min) poena po mecu i 0 pogodjenih trojki u Monaku u El (sutnuo svega 3 trojke za 202min na parketu u El) sumnjam da ima i 400k u Baskoniji. Tipujem da to moze da ode i do puta 5 sad.

 

Moneke sad vredi najmanje 1.7-1.8m sa ovim brojkama jer osim sto je u par najkorisnijih igraca u ligi, top u poenima, top u procentima, top u skokovima, nije se povredjivao i sposoban je da igra veliki broj minuta u kontuitetu.

 

Jedino je upitno koliko je obestecenje posto ima ugovor i za narednu sezonu sa Baskonijom.

 

Moneke je specifican igrac jer on zavisi dosta od ekipe koja puno trci sto je Baskonija na primer. Slican je slucaj i sa Giedraitisom. Takvi igraci ne dolaze do punog izrazaja u pozicionoj kosarci i zato nije pokazao svoj potencijal u Monaku niti bi u Olimpijakosu na primer kao ni kod Sarasa u Femebahceu. Kao ni kod Sferopulosa ili u Zalgirisu recimo. Zato bi mu neka Barsa legla samo tako (mada videh da su ponudili novi ugovor Dzabari Parkeru) i generalno spanski timovi. S tim da Valensija igra nesto drugaciju kosarku ove sezone.

 

Ima i malo do toga sto je tek stigao i sto mu je trebalo vremena da se privikne bio bi on sad koristan u svakom timu ali sav svoj potencijal najbolje moze da pokaze u ekipama koje dosta trce i igraju dosta tranzisn ofensa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, crni_bombarder said:

Uniks, Cska i Zenit bi rutinurali Albu i Pariz bez problema. Ostatak ek tek da se ne prica, a msm da Alba nebi u ek ni u ovo polufinale ušla...

 

Gledao sam Zenit pre par dana, ne sviđa mi se to uopšte.

 

Uglavnom, ista koncepcija kao kod Zenita - par solidnih, ali često izlizanih stranaca + domaća osnova nedostojna FIBA lige šampiona. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, realno *w said:

Prošle godine su lagano izgubili 1/4 finale lige od Ulma 3-1, koji je igrao polufinale ECa.

 

Albu su dobili 3-1 a Bajern su pocistili 3-0 pa to ne znaci ni da je Bajern Evrokup ekipa. 

 

Siguran sam da Pariz sa ovim sastavom ne bi odigrali egal pola meceva do sad kao sto je Alba u smislu 5 pobeda i 11 meceva sa porazima manjim od 10 razlike.

 

Sto se tice Ulma super su igrali, imali su super hemiju i to se prosto dogodilo. Kaboklo, Jago, Brendon Pol, Nunjez (koji je top talenat) i bilo je to jos par zanimljivih igraca sa dobrim sezonama. Sve im se namestilo.

 

Pritom su dobili Albu koja je bila igracki jaca nego ove sezone sa Sikmom, Smitom, Lo-om... Drugacija i Alba i Ulm pogotovo, nije to vise za uporedjivanje. 

 

47 minutes ago, realno *w said:

Sa Parizom bi bio egal, u najmanju ruku. I to uz pretpostavku da Pariz ne bi pojačao ekipu za EL, što mi je dosta tanka pretpostavka.

 

Moje misljenje je da bi Alba dobila. Pogotovo ako bi igrali neku seriju do 2 ili 3, aj na 1 mec je sve moguce.

 

Da uprostim sta sam mislio, da se u ovom trenutku ugase Alba i Pariz, tvrdim da bi iz Albe barem 6 ako ne i 7 igraca nastavilo da igra u Evroligi dok iz Pariza tesko da bi uzeli vise trojice a i to je upitno s obzirom da niko nema iskustva iz Evrolige a niko osim Shortsa tu nije bio nesto znacajnije dominantan u Evrokupu. Pritom on i u Evrokupu je sutirao lose za 3 poena. Hifija bi pokupio neko verovatno jer je mlad i perspektivan. Malkolm i Vard su nista vise od dobrih Evrokup igraca, tesko da su za vise od 3. igraca na svojoj poziciji u bilo kojoj ekipi u ligi. Dok su onih 6-7 igraca Albe legit bek ap opcije u vecini El ekipa a po neki od njih bi mozda bili i starteri u po nekom timu manjih budzeta. Sorts nigde ne bi bio starter a tesko i prva opcija kao bek ap. Cak da podjemo i od najgoreg Asvela (u slucaju da nema Albe) bio bi 3. plej iza De Koloa i Lija. Dok recimo Timan bi bio starter na 4 u Zvezdi, Sterling Braun bi mozda bio i starter jer je bolji igrac od Smarta i Lazica (jer je Nedovic je igrac koji uglavnom ulazi sa klupe), Koumadje bi bio bek ap centar jer je bolji od Gilespija i Tobija itd. Ili bi Koumadje bio centar starter  u Baskoniji recimo (jer je Kostelo po meni vise cetvorka a igrao je ove sezone na 5 vise sto zbog povreda sto zbog dominacije Monekea na 4) jer je bolji od Kostara ili Diopa. Eto par primera samo a svakako bi navedenih 6-7 igraca iz Albe mogli da budu bek ap opcije u vecini timova u ligi dok iz Pariza kazem ti pitanje da li i 2-3 igraca.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

  

 

 

 

Jel za njega isla prica da je otisao transputicom opijata?

 

Neko je skoro napisao to za Kostju Mušidija, pa si verovatno pobrkao. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

 

Gledao sam Zenit pre par dana, ne sviđa mi se to uopšte.

 

Uglavnom, ista koncepcija kao kod Zenita - par solidnih, ali često izlizanih stranaca + domaća osnova nedostojna FIBA lige šampiona. 

Ti Rusi igraju ozbiljnu odbranu, Uniks, Cska, Zenit imaju po 3 4 dobra stranca, dok na poziciji trenera su baš jaki.

 

 

Dimitrijevic, Rejnolds, Laberi, Bako, Grin bi porobili u ek (Najt bi bio ok starter u ek), dok verujem pre svega za Nenada da je budućnost i el kosarke na 1, jer tu je el kosarka pretanka u budućnosti (Topic će biti u Nba godinama nadam se).

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, crni_bombarder said:

Dimitrijevic, Rejnolds, Laberi, Bako, Grin bi porobili u ek (Najt bi bio ok starter u ek), dok verujem pre svega za Nenada da je budućnost i el kosarke na 1, jer tu je el kosarka pretanka u budućnosti (Topic će biti u Nba godinama nadam se).

 

Bako je igrao EL i imao 5 poena po meču. Ok, napredovao je sigurno, ali ne baš da porobljava u EL. Laberija isto ne pamtim iz Valensije kao nekog ubicu, iako je bio korektan. Pri tome ima 32 godine.

 

Od ostalih, Hanter, Kurik i slični... gomila baš istrošenih likova.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

 

Bako je igrao EL i imao 5 poena po meču. Ok, napredovao je sigurno, ali ne baš da porobljava u EL. Laberija isto ne pamtim iz Valensije kao nekog ubicu, iako je bio korektan. Pri tome ima 32 godine.

 

Od ostalih, Hanter, Kurik i slični... gomila baš istrošenih likova.

U ek bi porobili ne el (pricam to jer sam ubedjen da bi Uniks rutinirao Pariz), za el iz Uniksa tu su Dimitrijević i vrlo verovatno najveći divljak na 5 u celoj Evropi Rejnolds, mozda Laberi kao neki back up ili peti visoki u rotaciji, dok Grin za neki bogat klub moze biti ok opcija za 10 15 min.

 

 

Hunter verujem kao neki back up bi lepo legao u el, nekom Falu u Oliju, Kjurik slicno kao i Grin, dok Ertel bez problema u 80% ekipa bi plesao.

 

 

Dzekiri je prosle godine bara-bar igrao sa Falom, gde se Fener tu ok i drzao, Mbaje ima godina ali jak je strecer, Zan Sarl slicno kao Laberi, dok Ware i Melo Trimbl su klasicni ek divljaci, za koje po meni ne postoji prodja u el.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/2/2024 at 1:04 PM, Juan Pablo Montoya said:

Svi su te razumeli a većina je i prihvatila tvoj stav. Ja prvi. Ali dokle stalno to da vrtimo?

Što se tiče tenzija VS bez tenzija, pa i ja se radujem što će biti manje tenzija, valjda, iako znam da je to zasnovano na lažnom osećaju normale. Ali i to je bolje nego neko da pogine na sportskoj priredbi.

 

Ti ne vidis da si u manjini, to se vidi na temi za zalbe kada moras da naglasavas (i jos par ljudi) da se slazes sa mojim stavom. Na ovom forumu vecina je ili indiferentna ili im taj stav blago smeta, manjina se apsolutno ne slaze i podrzava stav da KKP i KKCZ u buducnosti treba da budu milioneri i stalni clanovi EL jer ce se i oni tako osecati bolje. To negde reflektuje odnos navijaca KKCZ i KKP na ovom forumu.

 

No, sto se tice kosarkaske javnosti u ovoj zemlji, nesto nisam siguran da bih mogao da mirno iznosim ove stavove u nekoj kafani ili na nekoj posecenijoj utakmici bez mogucih posledica.

 

Sto se tice tenzija, pa nema ni na izborima tenzija, pa vodja svaki put objavi pobedu, svi se razidju kucama i krenemo da zivimo novi dan mrmota. Tek posle ovih izbora je bilo malo tenzija pa smo, eto, dobili nove koje ce da pokradu. Dakle, ako je izbor gledati dve grupe siledzija kako se smeskaju jer su iznudili sve sto su hteli ili tenzija izmedju te dve grupe jer jedna mora da izgubi, meni je ovaj drugi scenario mnogo bolji. Koliko vec godina i decenija gledamo siledzije koje dobijaju sve sto zele jer "ce inace biti tenzija"? Dokle bre vise?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Nini3112 said:

Na kraju ce svi da dobiju sem vecitih,bas tuzno

Kakav antimarketing

Spanija, razvijena uredjena zemlja vs prcija vuciceva...

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Crni said:

Spanija, razvijena uredjena zemlja vs prcija vuciceva...

Jasno ali im u ove dve sezone oni nisu dovukli gledaoce vec veciti,samo bacaju objave po drustvenim mrezama

Link to comment
Share on other sites

Znas koliko je Evroligi stalo do gledalaca? Pa prosecni broj gledalaca po halama se smanjio uvodjenjem novog formata i to nije briga na koju su se ikada obazirali. Veciti su digli sada neke prosecne brojke, ali jasno je da je to kratkog daha. Doci ce i tu do zasicenja, nece publici biti zabavno da gleda iste stvari narednih 10 godina. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, СтелаРоса said:

Veciti su digli sada neke prosecne brojke, ali jasno je da je to kratkog daha. Doci ce i tu do zasicenja, nece publici biti zabavno da gleda iste stvari narednih 10 godina. 

Nije ista publika kod vecitih. :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...