Jump to content

Crna sreda 03.05.2023 - OŠ Vladislav Ribnikar


Constantin

Recommended Posts

Izašao je klip majke devojčice koja je bila na spisku, ali nije povređena.

 

Razumem je u potpunosti. Mali sociopata se maltene predstavlja kao žrtva (jeste na neki način, ali ne u tom kontekstu), i automatski se učitava neko skoro pa sigurno vršnjačko nasilje nad njim.

 

Žena rastrojena poručuje da su i njegovi roditelji znali da ima problem, da su ga voleli i razgovarali sa njim; da joj je bio u kući, da je bilo i devojčica kojima se sviđao itd.. ali i da se iz mnogih situacija videlo da je mali zlo, da ima karakteristike manijaka (parafraziram).

 

Nezgodno je što će sada svako kao razlog, uzrok, tumačiti ono što njemu odgovara. Dobar deo će sada vrteti pricu kako je on bio nekakva žrtva ne znam čega, bez da se čulo bilo šta konkretno. Pa će na osnovu toga da se predlažu i rešenja, daju saveti deci.

 

Baš užasna situacija, tek se sad vidi kakva je katastrofa što nas u svim sferama vide ljudi kakvi baš vode. Na kraju i sve klizi ka tome da svako uzima pravdu u svoje ruke.

Edited by medobrundo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto changed the title to Crna sreda 03.05.2023 - OŠ Vladislav Ribnikar

Uz ograde da ovo nisu definitivne i stopostotno istinite informacije (ne mogu da garantujem); koleginičin otac poznaje roditelje jedne od devojčica iz tog odeljenja. Preneto mi je da su na spisku, a i ubijena, deca koja su u školi bila uspešnija od počinioca. Da je zaista tačno kako u ovom odeljenju nije trpeo vršnjačko nasilje (zbog koga se prebacio u tu smenu) i da su ga deca prihvatila. Ali da je kod kuće trpeo pritisak od strane roditelja da bude najuspešniji u školi. 

 

Opet, ne mogu da tvrdim jer ove informacije dobijam iz ko zna koje ruke, ali može da doprinese pogledu na motiv. Od ostalih stvari, upravo sam pogledala emisiju na YT od strane bivšeg detektiva Brace, koji obrađuje različite slučajeve. Lepo je istakao, u svemu smo se uporedili sa Amerikom, osim sa krivičnim zakonom po kom dete prestaje da bude dete onog trenutka kad svojim delima iskorači iz ponašanja prikladnih za dečiji uzrast. U tom smislu počiniocu bi za počinjeno delo bilo suđeno kao odraslom, pa makar imao 8, 14 ili više godina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sprema se skandal izuzetnih razmera - izbegavanje sudjenja za devetostruko ubistvo.Ako se to zaista i desi onda konacno treba zacutati o terijama zavere jer najveca  zavera je u toku   -skretanje paznje sa utvrdjivanja cinjenica o ubistvu pred sudom a koje bi pratila javnost na maloletnicko naselje u SAD,Baju Malog Knindzu,grupu Clash,raspon koeficijenata u  skolstvu,nedostatak profesora u srednjim skolama.

 

Kako je decak-ubistva mogao hladnokrvno da ubije punoletnog coveka?

Zbog cega se decak-ubica nije uplasio sopstvene smrti(moguca rekacija skolskog policajca ili policije u blizini skole)?

Kako je decak-ubica vezbao pucanje u ljude?

Kako je decak-ubica uneo oruzje u skolu?

Odakle ideja o Molotovljevim koktelima i kako je decak-ubica bio obucen(ako jeste) za njihovu upotrebu?

Da li su u spisku zrtve decka-ubice ili neke druge osobe?

Kako je rositeljima decka-ubice promakla priprema njihovog deteta za zlocin?

Zasto decak-ubica nije pobegao vec je hladnokrno sacekao policiju koju je on,a ne neko iz skole ,pozvao?

 

Na ova pitanja bi trebao da odgovori sudski proces a ne TV gostovanja raznoraznih generala  posle bitke .

 

 

 

 

Edited by badenac
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Moram da priznam da je Patrijarh svojom izjavom rekao suštinu problema i zatvorio usta Ružiću i sličnima, koji i ovu tragediju koriste za širenĵe svoje ideologije

 

Quote

„Da uputimo Gospodu molitve, najpre za pokoj nesrećno stradale dece, a onda da Gospod da svoju utehu roditeljima i srodnicima, a da nama da spoznaje, da nam uzroci i ciljevi budu takvi da sve polazi od toga da budemo bolji, a ne da nam bude bolje. Da jedanput svako od nas sebi postavi pitanje – da li su nam povodi i ciljevi života ispravni. Sve je potrebno i važno, da imamo progres, lagodan život, sve ono što nudi moderna civilizacija i jedan standard modernog čoveka, sve je to u redu, treba da nam bude lakši i bolji život, ali ako je to cilj naših napora, onda zasigurno nikada nećemo doći do supštine postojanja, a ako se potrudimo da budemo bolji, ako nam to bude cilj, onda i ono spolja biće nam dobro i prihvatljivo. Važno je da se ne bavimo traganjem za spoljašnjim uzrocima ovakve tragedije, ona je mnogo dublja i leži i u nama i svugde oko nas i svako oko nas je sa svoga mesta i odgovoran za sve što postoji oko nas i doprinosi bilo boljitku, bilo padu, tako da kao što svi zajedno osećamo bol, treba svi zajedno da se potrudimo da budemo bolji“, poručio je patrijarh Porfirije

 

  • Like 6
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Don Juan said:

Moram da priznam da je Patrijarh svojom izjavom rekao suštinu problema i zatvorio usta Ružiću i sličnima, koji i ovu tragediju koriste za širenĵe svoje ideologije

 

Zaboravio je do da kaže kolegi Nikanoru i u nekim drugim slučajevima koji su pod njegovom ingerencijom. Čudno je da ne vidi onaj famozni balvan u sopstvenom oku.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, John Terry said:

 

Ja bih voleo da vidim neke podatke koji bi, ako je moguce uopste, verodostojno pokazali odnos zločina tamo nekih 70. i 80. godina prošlog veka i danas. Koliko je ta razlika zaista velika a koliko je to samo zato što tada nije bilo moguće tako brzo i naširoko sve objaviti.

 

Meni je pricala komsinica da kad je njenoj prijateljici opljackan stan 1990tih, da je prijateljici inspektor koji je bio tad vec pred penzijom rekao da iako deluje da su 1990te najgore neka godina iz 60tih je valjda bila godina sa najvise teskih krivicnih dela pre svega ubistava i pokusaja ubistava ali se tad to krilo od javnosti pa se nije znalo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, MeanMachine said:

 

Meni je pricala komsinica da kad je njenoj prijateljici opljackan stan 1990tih, da je prijateljici inspektor koji je bio tad vec pred penzijom rekao da iako deluje da su 1990te najgore neka godina iz 60tih je valjda bila godina sa najvise teskih krivicnih dela pre svega ubistava i pokusaja ubistava ali se tad to krilo od javnosti pa se nije znalo. 

Hm....Srbi vazdan nešto "kriju", i "neće da kažu" čak i temperaturu u Celzijusima kad nastupe letnje vrućine. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, MeanMachine said:

 

Meni je pricala komsinica da kad je njenoj prijateljici opljackan stan 1990tih, da je prijateljici inspektor koji je bio tad vec pred penzijom rekao da iako deluje da su 1990te najgore neka godina iz 60tih je valjda bila godina sa najvise teskih krivicnih dela pre svega ubistava i pokusaja ubistava ali se tad to krilo od javnosti pa se nije znalo. 

 

Ukoliko je tačno, više deluje kao udbaško-policijskii štosevi koji su se koristili za vreme bombardovanja – gomila kojekakvih budala je pričala kako je pašenog komšije iz susednog ulaza čuo od sestre koja živi pored čistačice u policiji kako su uhapsili špijune koji su postavljali lokatore na neke neimenovane solitere na nepoznatoj lokaciji, na kasarne (inače evakuisane) i ko zna gde sve još, a znamo da lokatori postoje isto koliko i Deda Mraz. Tu su bile i priče od istih izvora o tome kako su neka matora leteća sokoćala uletela duboko u albansku teritoriju i tamo sredile celu američku eskadrilu i kako su na'vatali ne znam koliko prerušenih američkih špijuna koji znaju srpski, al' sve to nisu hteli da kažu. Ako je to inspektor zaista i rekao, verovatno mu je bila namera da umanji nesposobnost sopstvenog poslodavca. Da je taj podatak tačan, sve vlasti koje su se izređale od Miloševića do sada bi time mahale da pokažu kako živimo u raju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, medobrundo said:

Izašao je klip majke devojčice koja je bila na spisku, ali nije povređena.

 

Razumem je u potpunosti. Mali sociopata se maltene predstavlja kao žrtva (jeste na neki način, ali ne u tom kontekstu), i automatski se učitava neko skoro pa sigurno vršnjačko nasilje nad njim.

 

Žena rastrojena poručuje da su i njegovi roditelji znali da ima problem, da su ga voleli i razgovarali sa njim; da joj je bio u kući, da je bilo i devojčica kojima se sviđao itd.. ali i da se iz mnogih situacija videlo da je mali zlo, da ima karakteristike manijaka (parafraziram).

 

Nezgodno je što će sada svako kao razlog, uzrok, tumačiti ono što njemu odgovara. Dobar deo će sada vrteti pricu kako je on bio nekakva žrtva ne znam čega, bez da se čulo bilo šta konkretno. Pa će na osnovu toga da se predlažu i rešenja, daju saveti deci.

 

Baš užasna situacija, tek se sad vidi kakva je katastrofa što nas u svim sferama vide ljudi kakvi baš vode. Na kraju i sve klizi ka tome da svako uzima pravdu u svoje ruke.

 

Ta majka je psiho. Umesto da bude glas razuma i da umiri svoje dete ona krešti kao frustrirana tinejdzerka. Pritom daje sebi za pravo da prica kakva je ta porodica bila i da li je pricala sa svojim detetom na osnovu toga sto ga je videla 3 puta u zivotu. Jos pravda oca koji ga je vodio u streljanu. Klasicna budala kakvih ima mnogo i to zna svako ko je otisao na 1 roditeljski bilo gde. Bukvlano ne mozes da dodjes do reci od ovakvih majki.

 

A u medjuvremenu se pojavila info da je ubica rekao da je zeleo da mu majka pati jer nije imala razumevanja za njegove probleme. Mali je bio potpuno ispusteno dete i njegovi roditelji nisu imali nikakvu predstavu sta mu se desava u zivotu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, MeanMachine said:

 

Meni je pricala komsinica da kad je njenoj prijateljici opljackan stan 1990tih, da je prijateljici inspektor koji je bio tad vec pred penzijom rekao da iako deluje da su 1990te najgore neka godina iz 60tih je valjda bila godina sa najvise teskih krivicnih dela pre svega ubistava i pokusaja ubistava ali se tad to krilo od javnosti pa se nije znalo. 

Moj otac je govorio  je kriminalizacija drustva pocela 80tih. Tada su se pojavili privilegovani kriminalci, ali  i sve vise sranja koja su pravila deca raznih funkcionera. Za sezdesete se secam da je jednom prilikom Stevana Markovica okarakterisao kao najvece djubre cak i medju kriminalcima, uz komentar da je cudo da ga neko i ranije nije likvidirao.  Uzimam sa rezervom mnogo toga sto sam od njega cuo, u mladjim danima nije pricao, kasnije bio govorljiviji, ali je pocela da ga drma i demencija.

Ja sam sezdesetih bio dete, kroz maglu se secam onih bombi koje su eksplodirale u Beogradu, mislim da su nas u skoli ucili da ne uzimamo napustene stvari na ulici tipa penkalo ili torba, jer to moze da bude klopka. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 
Ne bih ovo minimizovao. Mislim da je sasvim moguce da u maltretiranju ucestvuje mnogo vise od ovih 15 na spisku. Padaju mi na pamet mnoge stvari, a neke sam i video. Tik Tok izazov, veoma popularan medju klincima, moze biti i neki grupni brutalan cin nasilja.
 
Recimo, prica se da je ono grupno silovanje od pre par godina bilo tik tok izazov, ali nije potvrdjeno.
 
Postoje izazovi gde recimo drzis zrtvu dok drugi uriniraju po njemu ili ga polivaju fekalijama. Bacanje ranca u cucavac. Jesti nesto pa ispljunuti to zavrat nekome, ili u svesku. Ima jos brutalnijih, ovo su stvari koje sam video i desavaju se i kod nas.
 
Devojcice u ovim izazovima imaju ulogu da snimaju i navijaju, i to sam video nebrojeno puta. I dodatno ponizavaju zrtvu. Ovo se desavalo i pre tiktoka i interneta, ali je sada sramota veca jer to vidi mnogo veci broj ljudi.
 
Naravno, ponovo ne insinuiram da se ubici desilo ovako nesto, pa mu je kvrcnulo u mozgu.
 
Samo mislim da zapravo minimiziras mogucnost da se tako nesto desilo. Ove stvari koje sam naveo se desavaju bukvalno svakodnevno, a ima i jos brutalnijih. Cesto u grupnom cinu nasilja nad jednom osobom u odeljenju ucestvuje citavo odeljenje zbog mentaliteta copora i da ne bi onaj koji se izdvoji bio sledeca zrtva.
Ne minimizujem samo mislim na osnovu tridesetak dece koju poznajem a koja pohađaju ili su pohađala baš ovu školu da, to ovde nije bio slučaj ili bar ne toliko izražen.
Da li ga je neko nekad maltretirao, možda jeste. Da li je bilo vrlo neprijatno za njega, verovatno. Da li je to bio neko iz škole ili na drugom mestu, sada je svakako deplasirano pričati.
Svakako smatrati njega žrtvom je po meni previše banalizovanje kompleksnog problema vrsnjackog nasilja iz koga u 99% slučajeva ne proizilazi ovakav događaj.

Na žalost, jedno dete sa čijom majkom radim, ubio je taj klinac. Ja se jedva sastavim psihički kad god razmišljam o svemu ovome, ne dao bog nikome da sazna kako je njoj.

Ne mogu nikako da prihvatim da je dete iz takve sredine izašlo tako "oštećeno" da pobije pola razreda (on je 15 njih ubio ili ranio) i starijeg čoveka jer je bio žrtva.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Statistika je previše drastična da bi bila slučajna (uzimajući i ubijene i ranjene, ima valjda 5 žrtava muškog pola - od kojih je jedan čovjek koji je bio obezbjeđenje škole i koga je ubio da mu ne bi zasmetao - i 11 žrtava ženskog pola). Liči mi da je počinilac namjerno targetirao ženski pol, možda je early onset incel.
Ne znamo sastav tog odeljenja. Možda ih je prosto bilo više. Npr u gimnaziji gde je moj sin, u njegovom odeljenjeu ima 18 devojčica i 11 dečaka. Dve devojčice koje su prve stradale su bile dežurne u holu zgrade, mogla su biti dva dečaka.
A moguće je i zaista da je hteo da ubija devojčice. Što je potpuno nebitno.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Quote

Važno je da se ne bavimo traganjem za spoljašnjim uzrocima ovakve tragedije, ona je mnogo dublja i leži i u nama i svugde oko nas i svako oko nas je sa svoga mesta i odgovoran za sve što postoji oko nas i doprinosi bilo boljitku, bilo padu, tako da kao što svi zajedno osećamo bol, treba svi zajedno da se potrudimo da budemo bolji.

Uzroci tragedije jesu u "nama" a prvi je uzrok to neprestano pricanje o sebi u mnozini, pa onda svaki put kad neko ude negde preko reda i to je uzrok i podsticanje nasilnickog mentaliteta i kulture nasilja, pa onda isto kad god neko parkira kao kabadahija i prođe nekaznjeno, i to je uzrok, i svaki put kad se to desi to je podsticanje na nasilnicko ponasanje, pa zatim svaki put kad niko danima ne cisti đubre bačeno pored kontejnera i to je uzrok i podsticanje divljaka da i dalje bacaju i podsticanje nasilnickog mentaliteta i kulture nasilja itd itd, tako da je patrijarh u principu u pravu. Uzrok smo "mi" zato sto "smo" dozvolili da tu postoji lazna drzava koja tu ne vrsi svoju primarnu funkciju koja je da odrzava red u zemlji i nemilosrdno guzi svakoga ko krsi pravila sistema i pravila drustva. U stvari tu drzava ne sluzi nicemu i samo svira qrtzu i trosi tuđe pare na gluposti i kakademike i krade ih, a isto vazi i za popove koji su do juce propagirali zenomrstvo, i 30 godina podsticali kulturu nasilja silovanjem bukom i emotivnim ucenama (drka drka đon o "dedovinama" i "zavetima" itd) i nepostovanjem zakona (paljenje vatre u gradu, lupanje u zvona noću i stalno itd) i tako to. Eto to je uzrok.

  • Like 8
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, shonke said:

Ne minimizujem samo mislim na osnovu tridesetak dece koju poznajem a koja pohađaju ili su pohađala baš ovu školu da, to ovde nije bio slučaj ili bar ne toliko izražen.
Da li ga je neko nekad maltretirao, možda jeste. Da li je bilo vrlo neprijatno za njega, verovatno. Da li je to bio neko iz škole ili na drugom mestu, sada je svakako deplasirano pričati.
Svakako smatrati njega žrtvom je po meni previše banalizovanje kompleksnog problema vrsnjackog nasilja iz koga u 99% slučajeva ne proizilazi ovakav događaj.

Na žalost, jedno dete sa čijom majkom radim, ubio je taj klinac. Ja se jedva sastavim psihički kad god razmišljam o svemu ovome, ne dao bog nikome da sazna kako je njoj.

Ne mogu nikako da prihvatim da je dete iz takve sredine izašlo tako "oštećeno" da pobije pola razreda (on je 15 njih ubio ili ranio) i starijeg čoveka jer je bio žrtva.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Ne znamo sastav tog odeljenja. Možda ih je prosto bilo više. Npr u gimnaziji gde je moj sin, u njegovom odeljenjeu ima 18 devojčica i 11 dečaka. Dve devojčice koje su prve stradale su bile dežurne u holu zgrade, mogla su biti dva dečaka.
A moguće je i zaista da je hteo da ubija devojčice. Što je potpuno nebitno.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 

Nije mi bila namera da od njega pravim zrtvu ili ga opravdavam, daleko od toga. Samo da kazem da je i ovo bilo nezamislivo kod nas pre nedelju dana, a za grupne cinove nasilja u skolama ljudi samo mozda nisu culi, oni postoje i devojcice uopste nisu tako retko u ulozi nasilnika, niti nasilje mora da bude iskljucivo fizicko, to je sve. Sta se ovde desilo pre i da li je bio maltretiran i koja je pozadina koja je dovela do ovoga mislim da je jako vazno znati. Ne da bi se od njega pravila zrtva ili nalazilo opravdanje vec da bi se na ovim problemima konacno sistemski radilo.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, McLeod said:

Nije mi bila namera da od njega pravim zrtvu ili ga opravdavam, daleko od toga. Samo da kazem da je i ovo bilo nezamislivo kod nas pre nedelju dana, a za grupne cinove nasilja u skolama ljudi samo mozda nisu culi, oni postoje i devojcice uopste nisu tako retko u ulozi nasilnika, niti nasilje mora da bude iskljucivo fizicko, to je sve. Sta se ovde desilo pre i da li je bio maltretiran i koja je pozadina koja je dovela do ovoga mislim da je jako vazno znati. Ne da bi se od njega pravila zrtva ili nalazilo opravdanje vec da bi se na ovim problemima konacno sistemski radilo.

 

Odrastanje svakoga u sedamdesetim i osamdesetim je obilovalo zivim pejzazima tucha, bullyinga, kurchenja samostalno ili u grupama itd. Imamo tradiciju.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dončić je zaista gospodin i veliki čovek, ponovo je pokazao. Svaka čast momku.

U Nišu su se građani spontano okupili da pokažu solidarnost i da iskažu saosećanje sa porodicama nastradale dečice. 

Zaista sam dirnut. 

Inače, bio sam i sinoć i danas na Cvetnom Trgu. Potpuno sam poražen i slomljen. Nisam spavao, ne mogu da dođem sebi. Sve mislim da je neki košmar.

Jadna dečica, jadni roditelji..

 

 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Olosh iz Junkovca said:

 

Odrastanje svakoga u sedamdesetim i osamdesetim je obilovalo zivim pejzazima tucha, bullyinga, kurchenja samostalno ili u grupama itd. Imamo tradiciju.

 

 

90ih redovne pojave u osnovnim skolama 'elitnog' kruga dvojke (random redosled):

- prebijanje nekog ko prodje kroz skolsko dvoriste skole u kojoj nije djak

- dogovorene masovne tuce u studentskom parku

- prebijanje po osnovi navijanja za onaj drugi klub

- tzv. ferke posle skole (1 vs. 1)

- skidanje patika

- otimanje dzeparca u sred belog dana

- alkoholizam 12+

Sigurno ima jos da ne mogu da se setim, ali nije da nije bilo problema (ne racunam 'sitnice' kao otimanje ranceva ili lopti).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, srlepajce said:

 

On je nepunih mesec dana bio u smeni sa decom koju je pobio 

Vece pre bio na rodjendanu sa celim razredom 

Strahota

 

Skandalozno da je ova žena predsednik nekog saveta roditelja. Osoba koje godinu i više dana šeta po režimskim medijima, pravdajući ruske zločine, kriveci zapad i Ukrajinu za rat. 

  • Like 6
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, handys said:

90ih redovne pojave u osnovnim skolama 'elitnog' kruga dvojke (random redosled):

- prebijanje nekog ko prodje kroz skolsko dvoriste skole u kojoj nije djak

- dogovorene masovne tuce u studentskom parku

- prebijanje po osnovi navijanja za onaj drugi klub

- tzv. ferke posle skole (1 vs. 1)

- skidanje patika

- otimanje dzeparca u sred belog dana

- alkoholizam 12+

Sigurno ima jos da ne mogu da se setim, ali nije da nije bilo problema (ne racunam 'sitnice' kao otimanje ranceva ili lopti).

Suština...to se izgubilo danas....danaas dodaj

- noževi...manje agresivni

- pištolji i jače oružje.....

- dvoje, troje biju jednog, njih 50 snima mobilnim

- samoubica stoji na ogradi mosta...svi snimaju mobilnim

još puno, puno toga.....

Link to comment
Share on other sites

Ja nemam decu,ali iza pokojnog brata mi su ostala dva sina. Obojica su nešto starija od 14 godina. Sa 12 godina su obojica bili..bukvalno dva deteta. Ali baš. Detinjasta do te mere da nisam mogao da kažem ni da su dečaci..nego baš deca. A iskreno,kad se setim sebe u tom dobu,nisam bio mnogo bolji..tek malo porasli dečak. Ne samo ja..mnogi vršnjaci.
Tako da je za mene vrlo problematično predloženo snižavanje starosne granice za uspostavljanje krivično-pravne odgovornosti. Posebno u raspadini od države u kojoj je ukinut svaki princip odgovornosti,pa se propali sistem rado krije iza koga god može.

Verovatno je rešenje u individualizaciji takve evaulacije. No,odluka je ovde već pala. Uvek kao društvo biramo lakša rešenja i ona pogrešna. Već vidim da će se tražiti još više policije, još više kontrole i još više represije.

Što se ubice tiče..po svemu što nam je do sada poznato,radi se o sociopati,a ne psihopati. Naizgled slične,ali različite kategorije.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ras kass said:

 

Skandalozno da je ova žena predsednik nekog saveta roditelja. Osoba koje godinu i više dana šeta po režimskim medijima, pravdajući ruske zločine, kriveci zapad i Ukrajinu za rat. 

Došao sam do 08. minuta, do sada nisam čuo da je rekla neku glupost.....???? Jel bilo dalje, pa da prekinem da se ne nerviram...?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...