Jump to content

Crna sreda 03.05.2023 - OŠ Vladislav Ribnikar


Constantin

Recommended Posts

10 hours ago, Perkos2 said:

VDanas je u Prištini počela manifestacija "mirdita dobar dan" na samom početku Kushtrim Koliqi pozvao je da se oda počast žrtvama iz škole "Vladislav Ribnikar" nakon projekcije filma nekog autora iz beograda učesnici i jedan broj aktivista civilnog društva upalilo je sveće ispred Narodnog pozorišta u Prištini u počast žrtvama. Kushtrim je inače moj prvi komšija iz Prištine bukvalno vrata do vrata, bravo za komšiju.

Na TV Vesti (Pink) je objavljeno da je i Vjoša Osmani izrazila saučešće povodom ovog tragičnog dogagjaja. 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Constantin said:

Na TV Vesti (Pink) je objavljeno da je i Vjoša Osmani izrazila saučešće povodom ovog tragičnog dogagjaja. 

Jeste i na tw.

I)  moram da kažem da mi je bukvalno HRT izmamila  toplinu, tako su profesionalno radili priloge iz Beograda....nije da nisam očekivala, ali je zaista bilo lakše gledati kad je slika blurovana, novinare koji su zaista novinari....koristili su izraze naša deca...ne umem ni da se izrazim bolje...

 i

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Batinaši na opozicionim protestima

SNS političari koji biju NVO aktiviste

SNS političari koji pale kuće neposlušnim novinarima

SNS političari koji seksualno uznemiravaju svoje podređene

Predsednik koji javno vređa sve koji ne misle kao on

Novinarska hunta koji medijski linčuje svakog ko misli drugačije

Realitiji u kojima ljudi nokautiraju jedni druge i niko ne plati ni neku bednu kaznu

Razne kriminalne grupe koje melju ljude i niko im ništa ne može godinama a oni obezbeđuju predsednika

 

Da ne nabrajam dalje ali imamo gomile primera iz kojih deca mogu jasno da vide da je nasilje opravdano i da vam donosi profit. Ovako kako Vučić govori o ovom idiotu što je sinoć pobio ljude nije govorio od "gospodinu Velji Nevolji". Šta dete vidi, vidi tamo nekog Profesora Zeca ili Čupića koji su ceo život časno proveli i koji idu po televizijama i kukaju na loš život i vide medijsku zvezdu Kristijana koji nikad ništa pošteno nije ardio i živi kao bubreg u loju. Koji će put odabrati ? Naravno nije ova vlast isključivi krivac ali je lavovski doprinela da se ovako nešto desi kod nas.

 

Zašto je dete odlično pucalo iz pištolja. Pa zato što država ne sprovodi svoje zakone. Niko ne proverava te streljane šta se tamo radi. Pored ovoga slučaja javna je tajna da se u streljanama puca iz nelegalnog vojnog oružja i da se to sve toleriše jer svaka streljana ima svog čoveka u policiji koga podmazuju. I naravno da u državi ogrezloj u korpuciji mi više nemamo polugu da kontrolišemo ovo. Slične je sa svim drugim stvarima.

 

Tako da manite se "Nemojmo o politici", ovo jeste politički problem jer su sve institucije države svele na volju jednog čoveka a njemu očigledno sprovođenje zakona koji bi sprečili ovako nešto nije u interesu.

  • Like 15
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Helena said:

Jeste i na tw.

I)  moram da kažem da mi je bukvalno HRT izmamila  toplinu, tako su profesionalno radili priloge iz Beograda....nije da nisam očekivala, ali je zaista bilo lakše gledati kad je slika blurovana, novinare koji su zaista novinari....koristili su izraze naša deca...ne umem ni da se izrazim bolje...

Vec sirom interneta imas masu buzdovana koji cak i ovu tragediju koriste da pisu gluposti tipa tKoNaS zAvAdi i sPaVaNJe nAkLuPi, cak i na jednom liberalnom (?) redditu.

I to uglavnom oni koji se nisu ni ispilili dok su besnili ratovi 90-ih.

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

Evo sad imamo i ovog pacijenta sa N1 koji trazi da se dete vrati roditeljima i da upise drugu skolu. Kaze da ni slucajno nekom ne padne na pamet da dete oduzima od roditelja. 

 

To je ono o cemu sam pricao, sta se desava kada se institucije umesaju u prodicu, odmah krece kampanja protiv drzave. Da se ovo nije desilo, a da je bilo intervencije institucija, retko ko bi podrzao institucije, vecina bi podrzala roditelje. A onda kad se nesto desi, pitamo se sto nas drzava nije zasititila. 

 

Ne treba zaboraviti ni kampanju protiv drzave kada je uvedena dozivotna kazna zatvora, jer ona toboz ugrozava ljudska prava serijskih ubica.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Evo sad imamo i ovog pacijenta sa N1 koji trazi da se dete vrati roditeljima i da upise drugu skolu. Kaze da ni slucajno nekom ne padne na pamet da dete oduzima od roditelja. 
 
To je ono o cemu sam pricao, sta se desava kada se institucije umesaju u prodicu, odmah krece kampanja protiv drzave. Da se ovo nije desilo, a da je bilo intervencije institucija, retko ko bi podrzao institucije, vecina bi podrzala roditelje. A onda kad se nesto desi, pitamo se sto nas drzava nije zasititila. 
 
Ne treba zaboraviti ni kampanju protiv drzave kada je uvedena dozivotna kazna zatvora, jer ona toboz ugrozava ljudska prava serijskih ubica.
Ljudska prava serijskih ubica - pravo na metak, pravo na konopac, pravo na otrov u vene...
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Luchifer89 said:

Ljudska prava serijskih ubica - pravo na metak, pravo na konopac, pravo na otrov u vene...

Zašto? Hoće li to dići mrtve? Hoće li utješiti njihove porodice? Hoće li spriječiti sledećenu poremećenu individuu da napravi novi zločin?

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Profesor said:

Evo sad imamo i ovog pacijenta sa N1 koji trazi da se dete vrati roditeljima i da upise drugu skolu. Kaze da ni slucajno nekom ne padne na pamet da dete oduzima od roditelja. 

 

To je ono o cemu sam pricao, sta se desava kada se institucije umesaju u prodicu, odmah krece kampanja protiv drzave. Da se ovo nije desilo, a da je bilo intervencije institucija, retko ko bi podrzao institucije, vecina bi podrzala roditelje. A onda kad se nesto desi, pitamo se sto nas drzava nije zasititila. 

 

Ne treba zaboraviti ni kampanju protiv drzave kada je uvedena dozivotna kazna zatvora, jer ona toboz ugrozava ljudska prava serijskih ubica.

Ne znam ko je pacijent, ali je valjda svima jasno da će uvek, ali uvek biti kontraša, makar pričali o muškatlama.

Ne treba rasipati vreme i energiju na takve stvari, treba to potrošiti da makar promilom, tragedija dece doprinese boljitku njihovih vršnjaka pa i nas odraslih.

Inače, poslednjih par dana jako često se čuje i čita prut i batina i šamar...

Da li je Radović govorio ono-grlite decu i dok se otimaju-tako nekako...

Pa poslušajmo ipak njega.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Profesor said:

Evo sad imamo i ovog pacijenta sa N1 koji trazi da se dete vrati roditeljima i da upise drugu skolu. Kaze da ni slucajno nekom ne padne na pamet da dete oduzima od roditelja. 

 

To je ono o cemu sam pricao, sta se desava kada se institucije umesaju u prodicu, odmah krece kampanja protiv drzave. Da se ovo nije desilo, a da je bilo intervencije institucija, retko ko bi podrzao institucije, vecina bi podrzala roditelje. A onda kad se nesto desi, pitamo se sto nas drzava nije zasititila. 

 

Ne treba zaboraviti ni kampanju protiv drzave kada je uvedena dozivotna kazna zatvora, jer ona toboz ugrozava ljudska prava serijskih ubica.

Najbolje je da ovaj monstrum bude u razredu sa njegovom decom, tako bi na ličnom primeru pokazao da ima razumevanja za njegove godine i "patnju" njegovih roditelja. Ovako je isti kao oni političari iz 90-tih koji su tuđu decu slali na ratište dokazujući "patriotizam"  ali nikad svoju decu da ponude da se žrtvuju za "ideale"

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Zašto? Hoće li to dići mrtve? Hoće li utješiti njihove porodice? Hoće li spriječiti sledećenu poremećenu individuu da napravi novi zločin?
Stavi se u poziciju oštećene porodice.
Da li bi voleo da ga vidiš posle 10 godina na slobodi?
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Luchifer89 said:
39 minutes ago, Profesor said:
Evo sad imamo i ovog pacijenta sa N1 koji trazi da se dete vrati roditeljima i da upise drugu skolu. Kaze da ni slucajno nekom ne padne na pamet da dete oduzima od roditelja. 
 
To je ono o cemu sam pricao, sta se desava kada se institucije umesaju u prodicu, odmah krece kampanja protiv drzave. Da se ovo nije desilo, a da je bilo intervencije institucija, retko ko bi podrzao institucije, vecina bi podrzala roditelje. A onda kad se nesto desi, pitamo se sto nas drzava nije zasititila. 
 
Ne treba zaboraviti ni kampanju protiv drzave kada je uvedena dozivotna kazna zatvora, jer ona toboz ugrozava ljudska prava serijskih ubica.

Ljudska prava serijskih ubica - pravo na metak, pravo na konopac, pravo na otrov u vene...

Tražimo empatiju od dece, a pišemo ovako.Samo je još trebalo i vizuelni prikaz-za svaki slučaj.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Beonegro said:

Zašto?

Hoće li to dići mrtve? - neće

Hoće li utješiti njihove porodice? - neće

Hoće li spriječiti sledećenu poremećenu individuu da napravi novi zločin? - osnovna je predpostavka da će uticati na odvraćanje od vršenja KD. U konkreetnom slučaju, a kako @Luchifer89 kaže, svakako neće imati priliku da ponovi, a neki novi, koji bi planirali izvšenje, neće tako olako ući u ovakvu situaciju.

6 minutes ago, Helena said:

Tražimo empatiju od dece, a pišemo ovako.Samo je još trebalo i vizuelni prikaz-za svaki slučaj.

Empatiju trebamo mi da usadimo i negujemo svojoj deci. Ovo je sve posledica kad to zakaže.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Luchifer89 said:

Stavi se u poziciju oštećene porodice.

Oštećena porodica naravno želi osvetu, ali osveta nije pravda.

Država mora da bude iznad osvete. U tim ekstremnim slučajevima u kojima je nemoguće rehabilitovati počinioca, posao države je da ostatak društva zaštiti od opasnog pojedinca, a za to je dovoljno zatvoriti ga i primjenjivati zakon, da se ne bi našao na slobodi nakon 10 godina.

3 minutes ago, Constantin said:

Hoće li spriječiti sledećenu poremećenu individuu da napravi novi zločin? - osnovna je predpostavka da će uticati na odvraćanje od vršenja KD.

Pretpostavka je majka zajeba, jer vidimo da u sistemima koji imaju smrtnu kaznu (prvenstveno mislim na razvijene zemlje tipa SAD i Japana) ta statistika nije ništa bolja nego u onima koja nemaju, naprotiv.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Pretpostavka je majka zajeba, jer vidimo da u sistemima koji imaju smrtnu kaznu (prvenstveno mislim na razvijene zemlje tipa SAD i Japana) ta statistika nije ništa bolja nego u onima koja nemaju, naprotiv.
Aj Beo molim te, nemoj mi Srbiju nazivati državom.
E da , da li ste primetili da oba počinitelja imaju pussylips?
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Beonegro said:

 

Pretpostavka je majka zajeba, jer vidimo da u sistemima koji imaju smrtnu kaznu (prvenstveno mislim na razvijene zemlje tipa SAD i Japana) ta statistika nije ništa bolja nego u onima koja nemaju, naprotiv.

Smeš da tvrdiš da ne bi bilo daleko više takvih dela ?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Constantin said:

Hoće li to dići mrtve? - neće

Hoće li utješiti njihove porodice? - neće

Hoće li spriječiti sledećenu poremećenu individuu da napravi novi zločin? - osnovna je predpostavka da će uticati na odvraćanje od vršenja KD. U konkreetnom slučaju, a kako @Luchifer89 kaže, svakako neće imati priliku da ponovi, a neki novi, koji bi planirali izvšenje, neće tako olako ući u ovakvu situaciju.

Empatiju trebamo mi da usadimo i negujemo svojoj deci. Ovo je sve posledica kad to zakaže.

Sigurno je nećeš usaditi rečenicama "pravo na otrov u vene, pravo na konopac, pravo na metak..."

To je ono što sam pisala i o šamar ima, prutovima i batinama.

Recimo i ovo-taj koji se zalaže da se taj dečak vrati kući kod roditelja, rizikuje smaknuće cele porodice.

Gde on može ići u školu, s kim će se družiti?

Ulicom neće moći da prođe...

 

Link to comment
Share on other sites

Sigurno je nećeš usaditi rečenicama "pravo na otrov u vene, pravo na konopac, pravo na metak..."
To je ono što sam pisala i o šamar ima, prutovima i batinama.
Recimo i ovo-taj koji se zalaže da se taj dečak vrati kući kod roditelja, rizikuje smaknuće cele porodice.
Gde on može ići u školu, s kim će se družiti?
Ulicom neće moći da prođe...
 
Izvini, ali koja prava treba da ima lice koje rešilo 14oro nedužnih ljudi prava na život?
Naravno, u mirodobnim uslovima i ne u samoodbrani
  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Helena said:

Sigurno je nećeš usaditi rečenicama "pravo na otrov u vene, pravo na konopac, pravo na metak..."

 

 

To nije priča za moju decu. To je posledica onog ko čini ovakve stvari. Vaspitanje dece nije pretnja sankcijama....

Glupo mi je da smaram kako sam ja svojom decom postupao i koliko napora uložio. Sva četvorica različitih, sa različim interosavanjima, pa čak i blizanci...razlika po rodjenju ni 5 minuta, isto odrastanje, isto društvo, iste škole do fakulteta, a različiti kao da su, daleko ga bilo, od dva raličita oca. Različita reagovanja, različita interesovanja....razlika u godinama 1.>2. dve ipo godine 2.>3.-4. 5,5 godine....

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Luchifer89 said:

Izvini, ali koja prava treba da ima lice koje rešilo 14oro nedužnih ljudi prava na život?
Naravno, u mirodobnim uslovima i ne u samoodbrani

Da li bi ti uzeo sad ovog momenta otrov u svoje ruke i ubrizgao mu vene?

Da li bi mogao, nema veze što nije poginulo tvoje dete?

Da li bi mogao da uzmeš pištolj i da pucaš u njega dok on stoji?

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Constantin said:

Smeš da tvrdiš da ne bi bilo daleko više takvih dela ?

Upravo sam to ustvrdio, na primjeru Sjedinjenih Država.

Recimo od 8 saveznih država sa najnižom stopom nasilnih zločina svih 8 je ukinulo smrtnu kaznu, dok od 20 država sa najvišim stopama nasilnih zločina njih 14 ima smrtnu kaznu.

 

Možeš i sam da pogledaš:

https://en.wikipedia.org/wiki/Capital_punishment_in_the_United_States#:~:text=In the United States%2C capital,the federal capital%2C Washington%2C D.C.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_U.S._states_and_territories_by_violent_crime_rate 

 

Edited by Beonegro
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Constantin said:

To nije priča za moju decu. To je posledica onog ko čini ovakve stvari. Vaspitanje dece nije pretnja sankcijama....

Glupo mi je da smaram kako sam ja svojom decom postupao i koliko napora uložio. Sva četvorica različitih, sa različim interosavanjima, pa čak i blizanci...razlika po rodjenju ni 5 minuta, isto odrastanje, isto društvo, iste škole do fakulteta, a različiti kao da su, daleko ga bilo, od dva raličita oca. Različita reagovanja, različita interesovanja....razlika u godinama 1.>2. dve ipo godine 2.>3.-4. 5,5 godine....

...ali deca to čuju...slušaju svaki dan od tragedije...

Čitaju, pričaju, nisam ja rekla da se tim oni plaše...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...