Jump to content

Crna sreda 03.05.2023 - OŠ Vladislav Ribnikar


Constantin

Recommended Posts

5 hours ago, DameTime said:

Da se dopunim, šta se još uvek nije promenilo. U školama se nastavlja tretiranje PePsi (pedagoško-psihološke) službe doslovno kao limenke Pepsija, samo se čeka bacanje na reciklažu. Otpuštaju se kao višak, a kada se "bira" između pedagoga i psihologa, češće će otpustiti psihologa. Ne znam da li treba da naglašavam koliko je to problematično jer pedagog (logično) nema iste veštine ni radne zadatke kao psiholog, pa je samim tim verovatnije da problematični oblici ponašanja ostanu neprepoznati.

 

Nema šta, brže, jače i bolje, za našu decu. 

Koliko čujem sve manje ima i predmetnih nastavnika, fakulteti koji školuju nastavnike upišu po nekoliko studenata godišnje a i oni će raditi u prosveti samo u slučaju da baš ništa drugo ne nađu. Od zaposlenih u školama , nastavnika ,učitelja, psihologa, pedagoga, pomoćnih radnika očekuje se , pre svega da idu na mitingeSNSa, da prikupljaju glasovei da ne talasaju, ne pričaju o uslovima rada, programima.Šta god da se desi, bilo gde, u školi, saobraćaju, požari, poplave, epidemije, postoji jedan univerzalni zaključak, sistem nije zakazao.

Ds li su ubistva 3.i 4. maja.23. mogla dase spreče i kako, sada se može samo nagađati, po informacijama iz medija postojali su neki znaci asocijalnog ponašanja, da li i takvi koji ukazuju na moguće izvršenje teškog zločina, ne znam ko može reći, može li se racionalno predvideti iracionalni postupak, da li bi u slučaju Blažića nešto promenilaeventualna kazna za predhodne prekršajeili lakša krivična dela?

Opšta atmosfera u društvu vodi ka nasilju, nema prevencije nasilja, pr bi se moglo reći da ima promocije.

Društvo koje neguje kult oružja može da očekuje da orušje progovori, naći će se ruke koje će držati oružje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Da ne trolujem Vox P topik..tema je tamo poseta jednog diktatora bratskom narodu..

Mada,ni ovo nije adekvatan topik,ali recimo da ima nekih dodirnih tačaka,pa da pitam: može li neko da potvrdi ili demantuje da su najnoviji rezultati veštačenja pokazali da nikakvi biološki tragovi male Danke nisu pronađeni ni unutar,ni spolja na automobilu vodovoda.

Najiskrenije se nadam da je to samo obična patka,jer deteta nema,jedan čovek do smrti prebijen u pol.stanici i cela istraga bi se pokazala ne samo neuspešnom,već i lažiranom. Strašno ako je tako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Drug Crni said:

Da ne trolujem Vox P topik..tema je tamo poseta jednog diktatora bratskom narodu..

Mada,ni ovo nije adekvatan topik,ali recimo da ima nekih dodirnih tačaka,pa da pitam: može li neko da potvrdi ili demantuje da su najnoviji rezultati veštačenja pokazali da nikakvi biološki tragovi male Danke nisu pronađeni ni unutar,ni spolja na automobilu vodovoda.

Najiskrenije se nadam da je to samo obična patka,jer deteta nema,jedan čovek do smrti prebijen u pol.stanici i cela istraga bi se pokazala ne samo neuspešnom,već i lažiranom. Strašno ako je tako.

Kako god, činjenica je da policija ne ume da komunicira sa javnošću, da cure informacije i poluinformacije, da se daje materijal medijima da nagađaju, kreiraju besmislene scenarije. I ja sam pomislio , kad sam pročitao tu vest, da je loše sročena, da treba da glasi da nema novih tragova, ali imajući sve dosadašnje informacije ništa me ne bi čudilo. Neću, naravno, ništa da nagađam, ali da nije dobro, nije.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 5/4/2024 at 7:10 AM, Div said:

Opšta atmosfera u društvu vodi ka nasilju, nema prevencije nasilja, pr bi se moglo reći da ima promocije.

Društvo koje neguje kult oružja može da očekuje da orušje progovori, naći će se ruke koje će držati oružj

Bas tako.Meni je sve sa ovim sve receno. Po meni se ovo nije moglo sprijeciti. Ali da se u drzavi radi kako bi trebalo da se radi sansa da se dogodi ovako nesto bila mnogo manja. Neko rece da se moglo nesto uraditi u ovom drugom slucaju. Teoretski da. Prakticno nemoguce. Zasto? Pa jednostavno zato sto ima koliko hoces osoba koji su po ovoj definiciji kao ovi sto su u drugom slucaju. Jednostavno se nema kapaciteta ani logike ispitivati sve "sumnjive" slucajeve.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...