Jump to content

Srbija u Kataru


Recommended Posts

Just now, Arsenije Pesic said:

Taj podatak o pretrčanim kilometrima sam po sebi ništa ne pokazuje i potpuno je nebitan.

 

To je tačno. Ja sam podatak čuo od analitičara koji je bio u studiju RTV SLO sinoč. Rekao je da je Srbija u vrhu i po nekim naprednijim merenjima, kao ono kratki sprintovi i te zajebancije... Mada se slažem da ne možeš mnogo da vidiš iz toga. Može da znači da je tim aktivna i da mnogo trči. A može da znači i da si dosta puta van pozicije...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, BattleBender said:

Da, moze to da radi u Partizanu, u nasoj ligi i to je to.
Koliko to moze negde drugde da radi videlo se na prvenstvu kad je usrao 5+ odlicnih sansi, cim je morao da odigra nesto nogom.

Ni u Fulamu nije nekakav Suarez, Aguero, niti Kane. Samo Fulam igra uigrano preko njega, i to mu odgovara, ima svoj role.

Mislim, gotivim ja mnogo Mitrovic. 
Ali se ozbiljno, ali ozbiljno zavaravate sa njegovim kvalitetima i sposobnostima.

Čovjek je u igri glavom u 16 metara najbolji na svijetu. Zar to nije dovoljno?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, medobrundo said:

Najbolji pokazatelj zbog čega su Švajcarci boji od nas.

 

Forsirali smo na početku Kostića, koji je davao sve od sebe, trčao koliko ga noge nose, pokušavao da izvuče svaki atom snage u sprintu i nije uspevao da napravi ni cm prostora u odnosu na protivnika manje više. Sve vreme su bili tu na bloku, postavljeni gde i kako treba.

 

Na drugoj strani, Rodrigez, kod prvog gola Švajcaraca,  ostaje čovek potpuno sam i nečuvan, od polovine ili odakle već lagano vuče loptu ka našem kaznenom. Bez bilo kakvog pritiska. Niti je brži od Kostica, niti se više potrudio.

 

To je to ukratko. Kakve god igrače imali, poredili ih preko transfermarkta, Švajcarska ima sistem u kojem će svoje igrače stavljati u povoljnije pozicije i koristiti šupljine koje protivnik ostavi. Mi svoje igrače ne stavljamo u povoljnije pozicije, mi ne branimo kako treba ni prostor ni protivnikove prednosti.

 

Jedan potpuni fizički, taktički i psihički fijasko doživljen na prvenstvu. Oruk igra, na neki juriš u prvih 45-50 minuta, gde u poslednjih pola sata nismo stvorili nijednu šansu - ne juče, nego na sve tri utakmice. Iskoristili smo verovatno 15 izmena na tri utakmice, bez bilo kakvog pozitivnog efekta na igru - trčanje, taktiku, korišćenje nekih slabosti protivnika..

 

Bili smo među gorim reprezentacijama na prvenstvu i zasluženo se pakujemo kao ubedljivo poslednji u grupi.

 

Naravno da veći deo krivice snosi Piksi, nakaradnom taktikom za koje nemaš igrače, pravljenjem neke priče i atmosfere da imamo fudbalsku magiju - a stavljanjem taktike i uigranosti u drugi plan; ali promenili smo mi milion selektora, tako da je jasno da ovi balvani koji igraju fudbal teško da mogu nešto značajnije više da pruže. Usrala ih jedna pobeda nad Portugalom - kao što se svakoj reprezentaciji na svetu zalomi da jednom u 5, 10 godina napravi neko iznenađenje i iskoristi slabiji dan protivnika. Jedino se nama još nije zalomilo da na prvenstvima u prethodnih 20 godina odigramo bilo šta vredno pomena i sećanja. Ne može biti slučajno.

Odigrali smo par solidnih utakmica, recimo protiv Nemacke i Kostarike, imali smo neresen rezultat do 90.minuta u mecu sa Svajcarcima pre cetiri godine na SP u Rusiji, nije bas sve bilo tako crno. Ali kada god je bilo vazno (sa izuzetkom te utakmice u Lisabonu) smo ukakili stvar i to je za ozbiljnu analizu. Piksija ipak treba ostaviti u igri do sledeceg evropskog prvenstva na koje cemo se valjda plasirati, ipak nas je on odveo na ovo prvenstvo i u A ligu nacija i ako se tu ponove slicne stvari sa slicnim rupama u igri, onda treba pozvati nekog tipa Rajevac ili Muslin, da izbrusi stvari kako treba. Ono sto je sigurno, da u narednih godinu dve moramo kako znamo i umemo da iznedrimo neki krsteni bekovski par, da bi se sve kockice poslozile na pravi nacin sa ostatkom tima. I obavezno da angazuju jednog psihologa i jednog psihica, i za Piksija i za igrace .........................

Edited by jevrem69
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Klotzen said:

Prvi gol nije ništa strašno, dvojica su bili na bloku šuta ali je srećom po švicu odbitak otišao u gol.

 

Da, ali je do udarca došlo tako što je Rodriguez dovukao loptu sa sredine terena u 16, a da niko nije ni pomislio da izadje na njega. Po meni je tu bila greška Veljkovića. Možda nije trebao da ga napadne baš odma, jer je previše prostora bilo da se prošutne lopta, ili uposli neko u prostor iza ledja odbrane. Ali kad je došao negde na visinu 25 metara, i kada su neke od tih opcija odpale, tad je trebalo napasti ga.

Link to comment
Share on other sites

Ovo je inače da ja prvi put nisam razočaran u tim nakon prvenstva od kada pamtim (a to je '98) a ništa nisu uradili ni ovaj put, kao ni u prethodnih 20+ godina 😄

 

To ne kažem zato što sam nešto super zadovoljan igrom ili rezultatima već zato što je ovo prvi put da sam imao utisak da naš tim nije mogao mnogo bolje da odigra na samom turniru u sastavu (gde uključujem i Piksija) u kom je došla. Takođe tim je uspeo 2 puta da se vrati sa 0:1 i povede što se ne sećam da smo ikad uradili na prvenstvu. Ako primimo prvi gol to je uvek bio kraj. 

 

Imao sam utisak da su svi dali svoj maksimum, sad što je postavka igre bila loša, što Milenković ne zna, Živković čim uradi jednu lošu stvar se pogubi još više... su skroz druga stvar

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, jevrem69 said:

Odigrali smo par solidnih utakmica, recimo protiv Nemacke i Kostarike, imali smo neresen rezultat do 90.minuta u mecu sa Svajcarcima pre cetiri godine na SP u Rusiji, nije bas sve bilo tako crno. Ali kada god je bilo vazno (sa izuzetkom te utakmice u Lisabonu) smo ukakili stvar i to je za ozbiljnu analizu. Piksija ipak treba ostaviti u igri do sledeceg evropskog prvenstva na koje cemo se valjda plasirati, ipak nas je on odveo na ovo prvenstvo i u A ligu nacija i ako se tu ponove slicne stvari sa slicnim rupama u igri, onda treba pozvati nekog tipa Rajevac ili Muslin, da izbrusi stvari kako treba. Ono sto je sigurno, da u narednih godinu dve moramo kako znamo i umemo da iznedrimo neki krsteni bekovski par, da bi se sve kockice poslozile na pravi nacin sa ostatkom tima. I obavezno da angazuju jednog psihologa i jednog psihica, i za Piksija i za igrace .........................

 

pričaću sinu jednog dana, eh kad se prisetim fudbala u moje vreme.. bilo je tu solidnog meča protiv Kostarike i pobede od 1-0.. ali i skoro pa remija protiv Švajcarske.

 

pobeda nam Nemačkom je antologijska, i to je to što ti se svakom otvori jednom u 10 godina; pa Portugal za narednih 10. Ko će da dočeka sad sledeće decenijsko čudo.

Link to comment
Share on other sites

Vau, koliko se ovdje ispisalo.

 

Umjesto da se postavi Piksetova slika sa kraja prvog poluvremena, da se podsjetimo kako izgleda personifikacija faila.

 

Totalno je deplasirano pričati o igračima kad vidiš lika koji je nominalno gazda ekipe i koji u sred najvažnije tekme u četvorogodišnjem ciklusu ima blackout od 10-15 minuta. Iskreno, ja ono na ovom nivou ozbiljnosti sportskog takmičenja nisam vidio. Vidio sam trenere koji nakon poraza ne mogu da dođu sebi, ali ti sa 60 godina da gubiš glavu u situaciji kad ti treba još jedan gol i imaš još 50 minuta da ga daš (i poluvrijeme pred sobom da se presabereš i ti i ekipa), to prosto pokazuje da ti nisi za taj posao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Arsenije Pesic said:

Taj podatak o pretrčanim kilometrima sam po sebi ništa ne pokazuje i potpuno je nebitan.

Neko je vec odgovorio,ali kad sam vec kvotovao.

Pokazuje bar dve stvari:
1. Da ne stoji konstatacija da smo bili kondiciono nespremni.
2. Da smo trcali "u prazno" - jasan pokazatelj tekticke nediscipline i potpuno haoticne igre

Inace,nama su problem predstavljale povrede nekolicine kljucnih igraca,jer ocito nismo mogli da racunamo na njih i u fazi kad se branimo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sector said:

Luka Jović sa 20 godina izgledao kao nova zvijezda svjetskog fudbala a sad izgleda kao penzioner koji će sa 25 godina da se vrati u srpsku ligu. 

Jović da se vrati u Zvezdu na jesen pa da igra u Ligi šampiona. Taman nam je kriza na toj poziciji. 😁

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Arsenije Pesic said:

Dakle u pitanju su individualni problemi igrača, kako je moguće da u novembru mesecu ne mogu da izdrže više od šezdesetak minuta prosečnog tempa utakmice?

Nije moguće. Mislim da je problem u glavi. Pritisak ume da napravi košmar u mozgu. Trčanje u prazno i previše bespotrebnih duela izduva te kao balon.

 

2 hours ago, Arsenije Pesic said:

Ovo je i meni bio prvi utisak njegovih izjava sinoć, izgledao je kao čovek kome je laknulo. Još jedna misterija za mene, bukvalno od dolaska u Katar nešto debelo nije bilo u redu sa njim, to se osećalo u svakoj izjavi, govoru tela, pripremi utakmica...Piksi je čovek koji je ovoj ekipi doneo ekstra kvalitet svojim poimanjem fudbala, optimizmom, verom u igrače, jasnom vizijom igre...do nivoa da je ekipa vrlo često bila u stanju da igra na nivou iznad pojedinačnog kvaliteta igrača. Iz nekog razloga, na ovom SP se sve to izgubilo, a Piksi ponovo počeo da deluje kao razborit čovek tek nakon ispadanja.

Neverovatno! Mislim da on uopšte nije bio u psihofozičkom stanju da vodi utakmice, verovatno i treninge i da donosi odluke. Čak sam siguran da je bio pod dejstvom alkohola ili nekih supstanci, bar na konferencijama.

 

2 hours ago, Arsenije Pesic said:

Na kraju, mislim da i nema mnogo smisla pričati da li bi bilo bolje da je igrač A bio umesto igrača B, jer sam uveren da se ništa suštinski ne bi promenilo. Nama, osim na onom najosnovnijem nivou, nijedan igrač nije znao šta radi u odbrani. Toliku pogubljenost u svim linijama ne pamtim kada sam video. Već na prvoj liniji presinga neko ispadne, neko širi ruke s pitanjem gde ste, a protivnik iznosi loptu bez igrača na 20 m oko njega. Ispadanja po bokovima su posebna priča, a ništa bolja priča nije ni sa poslednjom linijom odbrane. Jeste, Milenković je direktan krivac za one ofsajde, ali ako pogledate situaciju kod drugog gola Kameruna, Veljković kao centralni štoper u trenutku odlučuje da istrči napred i pravi ofsajd, što je individualno dobra reakcija jer je osetio da ide duga lopta, ali očigledno neuigrano jer Milenković nije ni imao kada da reaguje i istrči zajedno s njim. I još hiljadu drugih detalja, dakle osnovni problem je neuigranost i nedostatak precizno datih uputstava i zadataka vezano za odbranu. I nije ni čudo što je tu Pavlović izgledao najbolje od svih, jer on jedini ima brzine i herca da se trčanjem i požrtvovanošću vadi iz situacija gde je ispao zbog lošeg pozicioniranja.

Mislim da protiv Brazila 1. poluvreme i protiv Kameruna nije bilo toliko loše jer smo igrali sa jednim špicem. Vlahović je bio bukvalno igrač manje u defanzivi i Živkovića su uništili preko te strane.

Boldovano nije tačno jer je istine radi Maksimović kriv za oba gola Kameruna. Pogledaj ponovo snimak, on je taj koji je ostao kao poslednji igrač i krenuo da pravi ofsajd, a kod drugog gola opet je njemu pobegao igrač.

Uglavnom, naknadnom pameću, Veljković je bio potpuno pogubljen ali Piksi jednostavno nije imao poverenja u S. Mitrovića nakon nebrojenih kikseva. 

3 hours ago, Arsenije Pesic said:

Uglavnom, loše odigrano SP, u kvalifikacijama i ligi nacija smo u dosta mečeva igrali i izgledali drastično bolje od ovoga što smo prikazali u Kataru. Zašto, pojma nemam.

Verovatno nije samo jedan uzrok, boga pitaj šta se dešavalo tamo, ali ja i dalje mislim da je ovo fantastična ekipa.

O pojedincima i Piksiju kad se malo ohlade glave.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lav93 said:

Sergej nije kriv sto je koriscen na pogresan nacin. Da je na toj poziciji u tom sistemu igrao citavu dosadasnju karijeru, ne bi danas igrao u klubu iz top 5 svetskih liga. Neko od cetvorke SMS-Tadic-Mitrovic-Vlahovic nije trebao da pocne utakmicu jer ta cetvorka nije kompatibilna u ovakvim takmicenjima. Jedan je morao biti na klupi. Mogu protiv Norveske u ligi nacija, ali ne na svetskom prvenstvu. Jos je posebna ludost da stavis rovitog Vlahovica i Mitrovica u odlucujuci mec i prakticno se odreknes 2 igraca koji bi bili ispomoc odbrani. Na sve to kad se dodaju ofanzivni vingeri, dobijes zadnju liniju od tri stopera na vetrometini. 

 

Mozda je Kostarika primila najvise golova, ali Srbija je najamaterskije izgledala kada se podvuce crta posle tri utakmice. Promasena taktika za sva tri meca, busanje u grudi bez osnova i lupanje glavom o zid.

 

Bez obzira na sve, treba Piksiju dati novu sansu, zasluzio je posle kvalifikacija priliku da analizira svoje greske i da vodi ovaj tim na Euro. Treba nam KONTINUITET i po pitanju trenera, i po pitanju igranja velikih takmicenja. Bice prilike kroz ligu nacije da ova ekipa igra cesce protiv jacih timova, da se stice dodatno iskustvo i da se ne leti u nebesa posle jedne pobede nad Portugalom i Norveskom.

Bold u biti znači da mu treba dati da se uči na reprezentaciji. 

Da se razumijemo, ja ga isto ne bi micao, ali mu treba pridružiti pomoćno osoblje koje mu može pomoći s taktikom, planom b itd. Možda Savo Milošević, za njega ste pričali da zna šta radi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bugl Khan said:

Čovjek je u igri glavom u 16 metara najbolji na svijetu. Zar to nije dovoljno?

Dovoljno, ali ne znacajno preefikasno. Efikasno u svojim okvirima.
On jeste najbolji na Svetu u tome, vrlo verovatno. Ali ako ne zelim napadaca/igraca sa odredjenim izrazitim skill-om, koji je najbolji an svetu, to je igra glavom.
Daj nekog ko je najbolji u presingu na svetu, nekog ko ima najbolji first touch, nekog ko ima najbolji sut, nekog ko je najbrzi na Svetu.

U sustini Mitar sam po sebi nije znacajan problem, postoje mnogo veci problemi od njega da se razumemo, ali samo navodim da se zavaravamo sta njegov skillset moze.

2 hours ago, L' Imperatore said:

 

To je tačno. Ja sam podatak čuo od analitičara koji je bio u studiju RTV SLO sinoč. Rekao je da je Srbija u vrhu i po nekim naprednijim merenjima, kao ono kratki sprintovi i te zajebancije... Mada se slažem da ne možeš mnogo da vidiš iz toga. Može da znači da je tim aktivna i da mnogo trči. A može da znači i da si dosta puta van pozicije...

Taj podatak o pretrcanim kilometrima i brojevima sprinta sam po sebi ne znaci. A moze mnogo da znaci.
Dovoljno je samo da napravis korelaciju sa srcanom frekvencom. Nose sigurno Catapult ili Statsport, imaju te brojke. To sad ima i zenski klub Spartak. Ali neko mora da pogleda te stats i korelacije. Da ih primeni tokom trenaznog procesa (makar i 2,3 nedelje)

Ako smo najvise istrcali sprinteva a zone distribucije srcane frekvence su nam bile takve da teze crvenoj i narandzastoj zoni vise nego kod ostlaih, ne znaci da smo najspremniji, nego da smo najvise crkli dok smo pokusavali nesto.
I dok smo pokusavali to nesto, crkli smo, otisli u crveno, gde pada koncentracija, tamo gde pada koncentracija, padaju i golovi. 8 komada. Ne kazem da je to uzrok 8 golova. Nasa odbrana je vise stvar takticke prirode i manjka individualnog kvaliteta.
Ali i kad ti to fali, dobra koncentracija moze da povadi momentalno. Vidi pod Australija, Koreja, Japan itd itd...
U odredjenoj meri sam mogao da zagrebem kako se koristi i radi sa sport science u nasem sportu, i mogu samo da kazem da ce tek za 10 godina da koristimo nauku. Nemamo mnogo, ali imamo, imaju fakulteti u Srbiji i katapulte, imaju i neki klubovi isto, i Katapult i PolarPro, ali vrh strucnog staba to ne jebava ni pet posto.... 

U Svetu se zna kako se to radi. Beku i krila treba da povremeno istrci sprinteve. On od svih na treningu mora da bude u crvenim zonama (iznad 90 posto). Isto tako najvise u mirnijim zonama. Veznjaci totalno suprotno. Oni uglavnom treba da imau solidnu aktivnost, retko kad da su smireniji, ali retko kad i da budu preko 95% od maxHR npr.
Tako se trenira, to se prati na treninzima, telo se navikava na takvu distribuciju energije.
Pustis da se igra utakmica pa vidis da li tvoja taktika i nacin igre mogu da giljaju sa trenutnim igracima. Da li je tempo igre takav da to moze da se iznese.
Ali to kod nas nema, pa onda vidis Kostica kako je sprzen jer je u kratkom intevralu imao veliki broj sprinteva. Telo nije imalo vremena za odmor, nije se spustio ispod 80 posto na neko vreme. Napunio se laktatima, koji se ne ciste do npr sutra ujutru.
Pa onda u kasnijem delu meca vise i nema sposobnost da napravi svoj pravi, top sprint. Simuliras igru sa odredjenom postavkom, npr ova sa trojicom napadaca koji ne ucestvuju u napadu, i onda pogledas koliko se pregoreo ostatak tima.

Imamo neke mlade fitness/kondicione trenere koji se trude da rade po nekim modernim standardima, ali im jos nije data ozbiljnija rola.
Ja kao IT-evac, koji doduse voli fitness i detalje oko treniranja, znam vise od vecine ljudi koji se bave sportom u nasoj zemlji, jer sam radio na takvom product-u, i upisu posla mi je bilo da znam. To je skandalozno.
Tako je verovatno i sa onim tehnicko-taktickim delom vezano za fudbal.

Zato ja kazem da smo mi jedna drzava gde se odvratno: gleda, dozivljava, prati, radi, vodi fudbal;
Na svim nivoima.
Na svim nivoima imamo neku iluziju vrste "Ma imamo mi kvalitet" gde mislimo da je kvalitet samo neka nasa sposobnost ko kako felsira loptu, bocne je nekad itd. Kao neki taj technical skill. Kao da strpljenje, koncentracija, takticka pismenost, citanje igre, razumevanje igre, smirenost nisu skill-ovi. Nego nekakav fudbalski flavour. Koji je nama uzasno dosadan. Jer ono, mi smo evropski brazilci. Majstori. Imali smo Dzajica. Imali smo Piksija. Znas kako je Dzajic radio Kamaca. Znas kako je Sestic driblao '83.

Kod nas treba rascistiti celokupni fudbalski svet, sve fudbalske radnike. I svako ko je prosao srpsko-jugoslovensku skolu fudbala moze da uci samo kako se felsira lopta, da bude cetvrti trener po vaznosti na treninzima, ili u svlacionici.

3 hours ago, Arsenije Pesic said:

 

Već na prvoj liniji presinga neko ispadne, neko širi ruke s pitanjem gde ste, a protivnik iznosi loptu bez igrača na 20 m oko njega. 

Primili smo gol tako sto je protivnik uspeo da "otvori kontru" otpocinjanjem akcije od golmana. Kratkim pasom.
Napravili su nam kontru, tako sto smo imali 9 igraca (Vlahovic nije bio bas full iza lopte u tom momentu) iza lopte a golman dao pas po zemlji.

Edited by BattleBender
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Sector said:

Luka Jović sa 20 godina izgledao kao nova zvijezda svjetskog fudbala a sad izgleda kao penzioner koji će sa 25 godina da se vrati u srpsku ligu. 

E kad si ga spomenuo. @Markoss je rekao da taj nikad kad je bitno nije donio ništa korisno u igri. 

Škotska u Beogradu, on vam je omogućio penale.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Bugl Khan said:

Bold u biti znači da mu treba dati da se uči na reprezentaciji. 

Da se razumijemo, ja ga isto ne bi micao, ali mu treba pridružiti pomoćno osoblje koje mu može pomoći s taktikom, planom b itd. Možda Savo Milošević, za njega ste pričali da zna šta radi.

mogu Muslin i Rajevac, da mu malo objasne neke stvari u defanzivnoj postavci igre ............ 😁 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, СтелаРоса said:

Da li je taj igrac mogao da bude Ilic, iskreno ne znam jer tog decka nisam previse gledao, ali mozda se cak moglo probati i sa Grujicem s obzirom da je solidno izgledao protiv Kameruna

Ako ništa drugo, vreme radi za Ilića i ako bude radio može da postane ozbiljan izbor za to mesto. Videćemo.

 

I ja sam se iznenadio što je ušao Maksimović a ne Grujić, imajući u vidu šta nam je trebalo, ne zato što je Grujić neočekivana sila nego baš zato što je sasvim pristojno izgledao u finišu protiv Kameruna.

 

@Bugl KhanNe Savo, veruj mi.

Link to comment
Share on other sites

Visoka očekivanja a podloga tanka. 
Mi imamo 5 odličnih igrača ostalo čist prosek ili uopšte nemamo igrača na nekim pozicijama. A da problem bude veći odlični igrači igraju na istim ili sličnim pozicijama i nisu bas skroz kompatibilni. 
Nema te formacije koja može da sakrije sve naše mane. Nemamo pristojnog beka pa igramo sa tri pozadi i dva spoljna od kojih jedan to nikada nigde nije igrao. Vezni red bez balansa SMS i Tadić zahtevaju Kantea iza njih da sve pokrpi. 
Dali smo 5 golova i pokazali ofanzivni potencijal ali smo zato šuplji u defanzivi na sve strane. 
i za kraj, za mene je nas najbolji igrač na ovom prvenstvu Strahinja Pavlovic. Pike za siromašne, dečko je primer reprezentativca u svakom smislu. Bravo Strahinja!

Edited by Ćira
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Barkley#34 said:

Ako ništa drugo, vreme radi za Ilića i ako bude radio može da postane ozbiljan izbor za to mesto. Videćemo.

 

I ja sam se iznenadio što je ušao Maksimović a ne Grujić, imajući u vidu šta nam je trebalo, ne zato što je Grujić neočekivana sila nego baš zato što je sasvim pristojno izgledao u finišu protiv Kameruna.

 

@Bugl KhanNe Savo, veruj mi.

I Grujić može nešto s loptom u nogama, poslat neki pas, možda napravit višak na sredini pa dat loptu.

 

Nisam upućen kao vi, al znam da ste hvalili Savu na klupi Partizana.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bugl Khan said:

Bold u biti znači da mu treba dati da se uči na reprezentaciji. 

Da se razumijemo, ja ga isto ne bi micao, ali mu treba pridružiti pomoćno osoblje koje mu može pomoći s taktikom, planom b itd. Možda Savo Milošević, za njega ste pričali da zna šta radi.

Koga god da dovedes za selektora, ne mozes da ocekujes da ce da preskoci deset stepenika i nadoknadi to sto je Srbija u proslosti propustila brojne turnire. Ta Svajcarska nema kvalitetniji tim, ali kostur tog tima celu deceniju prolazi grupnu fazu na evropskim i svetskim prvenstvima. Zato je Srbiji potreban kontinuitet u svakom smisli, pa ce se onda pojaviti i neki zapazeniji rezultat.

 

Piksi ima iza sebe uspesne kvalifikacije za svetsko, iako je preuzeo reprezentaciju koja nije bila u stanju ni Skotsku da dobije u Beogradu. Takodje, ima i obezbedjenu diviziju A u ligi nacija. To je po meni dovoljno da i dalje ostane selektor. 

 

Ne znam ko su mu ni trenutni pomocnici, niti bi krivicu svaljivao na pomocnike. Njegova je puna odgovornost sto se nije prilagodio trenutnoj situaciji, nego je srljao glavom kroz zid.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BattleBender said:


Imamo neke mlade fitness/kondicione trenere koji se trude da rade po nekim modernim standardima, ali im jos nije data ozbiljnija rola.

Ima 10 godina kako je profesor Koprivica kod Tegeltije pričao da jedini klub u JSD Partizan u kojem nije radio FK, još je rekao da im se kao Grobar nudio da radi džabe kod njih. Koprivica je baj d vej (vjerovatno to znaš) bio kondicioni trener KKP u onom periodu kad je Givony pisao da u životu nije vidio tako utegnutu ekipu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...