Jump to content

Srbija u Kataru


Recommended Posts

6 minutes ago, McLeod said:

Ono sto je glavna stvar i glavni fejl na ovom prvenstvu je imenom i prezimenom Andrija Zivkovic.

Od svih stvari koje su fejl, glavni je Živković. Važi.

 

Kada se Mek na nekoga osvrne (da li u pozitivnom ili negativnom smislu), sve činjenice ovoga sveta ga neće obratiti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Naravno da nije problem u stoperima, vec u postavci igre, organizovanosti odbrane, disciplini, ali i izboru personala za pojedine pozicije. 

Dzaba tebi golovi, kad ovamo bekovi i krila ne prate svoje igrace u fazi odbrane i onda se lako napravi visak za rivala. 

To je citava poenta, pa pogledajte samo golove, ko je sve kasnio i na koji nacin. 

 

Milenkovic, Veljkovic i Pavlovic nisu elita, ali daleko da su losi stoper, jedan igra u Seriji A i to je medju boljim stoperima tamo, ovaj u Bundesligi, a treci tj Pavlovic je mlad i dobar potencijal i talenat. Golman je takodje iznad proseka i dobar i brani u Kalcu. 

Ovde je po sredi jednostavno neznanje struke i nista vise. Piksi je one trick poney, kao sto je Milojevic u FKCZ znao da pravi uspehe na bazi defanzive i hrkljusa, tako i Piksi zna samo za jednu ulicu, ulicu Ofanizive, a to sto je posledica svega toga ulica Strave i Uzasa, to njega ne zanima. 

Nekad mi se cini da Piksi uopste i nije trener, vec eto, poznata licnost, covek motivator, veliko ime, ali sa ne prevelikim znanjem posla kojim se bavi. 

 

Jer ovo sto je radio na ovom SP, to nikada nije vidjeno. Golovi kao u cirkusu, blam me je bilo na sta lici tim, pa sve i da smo zabili 10 komada u napadu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Poraz koji nije neocekivan, nakon one katastrofe sa Kamerunom. Da li je moguce da nema boljih defanzivaca od ona dva pajsera Pavlovica i Milenkovica?

Taj Milenkovic je bio svugde osim tamo gde treba.

Sergej po obicaju odigrao utakmicu zivota ,  u junu ce ponovo krenuti clanci o tome kako ce zameniti Mesija u PSG-u. Golmanu svaka cast, jest primio osam komada, ali je barem jos toliko spasao. Tadic je odigrao dosta dobro, ostali ocaj. Kada se sve sumira, puno loseg fudbala i prostakluka.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

Ono sto je bitno - meni se licno svidja ideja sa kojom mi igramo. Ideja je da necemo batadjorizam, necemo da sedimo golmanu u krilu, necemo da ginemo bez ispaljenog metka. Mi smo dali najvise golova u grupi i dali smo najvise golova od svih ekipa koje su ispale sa prvenstva. To nesto znaci.

 

Slazem se, i jedna od pozitivnih stvari na ovom SP je da smo posle 0-1 u dve utakmice munjevito preokretali. To se zove karakter, ranije smo u takvim situacijama gledali samo da ne primimo pet komada.

 

Dalji padovi su druga prica, fizicki nismo bili spremni za druga poluvremena u sve tri utakmice, ali smo pokazali neke stvari koje ce nadam se doci do izrazaja na narednim takmicenjima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Darko said:

Od svih stvari koje su fejl, glavni je Živković. Važi.

 

Kada se Mek na nekoga osvrne (da li u pozitivnom ili negativnom smislu), sve činjenice ovoga sveta ga neće obratiti.

 

Naravno da je glavni. Triger milion problema koje smo imali. Decko da je dao pet golova ne bi povadio sto smo zbog njega istrpeli. Oh, imao je dve asistencije protiv Kameruna. Oh, pogodio stativu danas. Covek je kriv za bar dvadeset, DVADESET prilika i poluprilika nasih protivnika na 3 meca.

 

Bukvalno lik danas iz ocaja u kafani malopre ga cujem sto Gobelju nisu zvali u picku materinu bar da polomi nogu nekom, ne bi se setali ovako pored njega.

 

I bukvalno sam se slozio.

 

Gobeljic bi u ovoj formaciji izgledao bolje, lik, antifudbaler, epitom OCAJNOG kvazifudbalera bi izgledao bolje.

 

To je sasvim dovoljno.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Laki1988 said:

 

Slazem se, i jedna od pozitivnih stvari na ovom SP je da smo posle 0-1 u dve utakmice munjevito preokretali. To se zove karakter, ranije smo u takvim situacijama gledali samo da ne primimo pet komada.

 

Dalji padovi su druga prica, fizicki nismo bili spremni za druga poluvremena u sve tri utakmice, ali smo pokazali neke stvari koje ce nadam se doci do izrazaja na narednim takmicenjima.

 

Ali gledas statistiku posle i mi smo jedna od reprezentacija koja je najvise pretrcala. To pokazuje sistemske probleme koje imamo i takticke propuste. To je bukvalno nemoguce, da ovakve, amaterske prilike dozvoljavas, a najvise trcis. Kako?

1 minute ago, Devil In My Pants said:

 

 

Pa taj Pavlovic je bolje probijao od nase sredine. Za njihovu defanzivu da ne pisem..

 

Pavlovic je danas odigrao za desetku. Zasluzan je za jedan gol koji smo dali i spasio je bar jos tri da ne primimo. Bio je svuda. Milenkovic sa druge strane... ne znam. Duboko sam razocaran njegovim prvenstvom u celini. Nadam se da je povredjen ili ima neki drugi problem, jer ovo sto je on odigrao mogao je i Cvetinovic iz Radnickog bukvalno.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, RatzenStadt said:

 


Ova opservacija drustvenog fenomena u Srbiji je tacna, ali zasto si frazirao tako kako jesi, tj kao da si rekao da je to losa stvar?


Da, volim fudbal vise nego li sve druge sportove zajedno, pa puta hiljadu. To sto se (ja, i preostalih 1 499 999 ljudi u SRB) dodatno deranziram zbog  neuspeha nase repstacije u fudbalu te cini srecnim, zbog? I zasto me to cini "Srbendom" ? Uvek sam cenio tvoj forumski rad, pa te molim da obrazlozis, jer ne razumem logiku iza tvog misljenja.

 

Kao sto sam odgovorio Barkliju. Postoje ljudi koji vole fudbal najvise, ali ne omalovazavaju uspehe u drugim sportovima i to je 🆗. Ali, postoji mnooooogo ljudi, a ja sam iskoristio milion i po kao hiperbolu, koji bi dali sve uspehe za jedno 1/4 finale u fudbalu, sto po meni, nije 🆗. Ja sam odrastao u okruzenju gde postoje 3 fudbalska kluba starija od blizanaca i gde ljudi ''zive'' fudbal i koji kvalifikovanje na SP slave kao zlato iz nekog drugog sporta. Usput idu i masovne stvari koje sa fudbalom veze nemaju, ali imaju sa nacionalizmom, pa mi je makar zbog takvih srbendi jako drago da dva puta dobiju tesko otreznjenje da mi nismo nikakva fudbalska velesila vredna euforije od 6 meseci pred takmicenje, nego jedna zemlja koja treba da se posveti vise disciplini, treniranju, i stvarima na terenu, a ne stvarima OKO terena. 

 

Nikad necu zaboraviti jedan komentar na B92 portalu iz 2010. godine, kada u vezi neke druge sportske vesti neki lik pise u fazonu:... ali prvo cemo da docekamo nase ZLATNE fudbalere iz J. Afrike...

Ogromna, ogromna deluzija o fudbalu u Srbiji... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ding Hao said:

Nije njih zabolelo kenjanje džake i đerdana. Njih je boleo semafor. Da je tamo pisalo Srbija 3,  Švajcarska 0 boleo bi ih vršnjak za sve ostalo.

 

Istu stvar sam rekao u Maxu.


Ponasali su se kao dzukele, zapaljivi kao sibice,

odraz nemoci i frustracija.

 

Cuj molim te, "Xhaka djubre",

pa lik je bezobrazan i provokator i kad igra protiv Totenhema, protiv Brazila, protiv koga god.

Ako se iza svih sukoba i gurkanja veceras krila namera da mu se posalje poruka, odabrali su jako bedan nacin za to. Pored najboljeg, a to je fudbalska pobeda, vise bih cenio onog koji bi bio spreman da mu razbije zube i odsedi na klupi narednih 6-12 meseci u odsluzenju kazne.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Meni je ovo bas bas generalno lose. Narod koji se povampirio bez osnova, Piksi koji se lozi bez osnova, igraci koji se kurcobesaju na bazi "sta je bilo bre" stava. Nekako mi los osecaj, slicno kao i posle EP u basketu. Al ako nista, od sutra mirne glave pratim. 

 

Obejktivno, Piksi je poprilicno failovao, jer mu je ekipa delovala bez glave i repa, bez sredine, sa nesigurnom odbranom i napadom koji se svodio na invidiualni doprinos. Nazalost, ono sto nas prati i u kosarci gde smo dosta bolji, se videlo i ovde, mi smo jednostavno prespori, cak i spora Svajcarska deluje brze od nas. Opet, tu dolazi do selektora koji nije uradio domaci, a pomocnici su mu tutubani Braca Zivkovic i Ljubinko Drulovic, jer nas stil igre mora da se bazira na tome da budemo cvrsti, da na sredini gazimo protivnike, da odbrana bude uigrrana kao svajcarski sat. O tome da smo Kamerun morali da dobijemo, tek da ne pricam. Ono nisam siguran da bi iko uspeo da prospe kao sto je on, uz saradnju sa saigracima naravno. 

 

Takodje, igraci, imas cetiri godine da se spremis da ne pustis da te nikad vise fudbalski mediokriteti poput Xhake i Shaqirija ne ponize i ti fudbalski ne polozis ispit, ali zato krenes da se takmicis ko je veci dziber. Vlahovic se vata prvi za muda, Mitrovic trci ka njihovoj publici? Gurkanje onda u nadoknadi, ok, Xhaka je debil, ali je odigrao bolje od svih nasih veznjaka zajedno, nazalost, i bas teska srca ovo pricam, ima pobednicki mentalitet i zato uprkos svim limitima opstaje na vrhunskom nivou fudbala. Mi to nemamo. Mi imamo kafanski stav gde Milenkovic koji ne zna gde bije tri utakmice, krene da se gurka sa ovim, da bi dokazao ne znam sta? 

 

Bas bljutav osecaj nekako, ali nista novo od fudbalske reprezentacije, ne znam ni sto se tolko lozimo, svaki put sve isto i nece se to nikad promeniti. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Darko said:

@McLeod, je si ikad čuo za confirmation bias i Texas sharpshooter fallacy?

 

Jesam, al se ona pre odnosi na tebe, kad mozes da branis Zivkovica. Znam da si Partizanovac, ali nisam znao da je to dovoljno, posto ga pljuju i svi Partizanovci koje znam.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Lepo sam napisao posle poraza protiv Brazila, kada su svi bili u fazonu bacanja macica u reku da reprezentacija nece nista uraditi - jednostavno je u pitanju skup kvalitetnih pojedinaca koji se cimaju samo da se plasiraju na SP i tamo revijalno odigraju tri meca i odmah ispadnu. EP im je ipak ispod casti, Srbije tamo nije bilo ni 2004, ni 2008, ni 2012, ni 2016 ni 2020. E zato na SP imamo:

 

2006. Katastrofa protiv Argentine, poraz od Holandije i poraz u nebitnom mecu od Obale Slonovace.

2010. Ona brukanja sa dizanjem ruku kad lopta udje u 16 metara, prosipanje mleka u vidu pobede protiv Nemacke onakvim porazom od Australije.

2018. Prilicno slicno ovoj grupi, samo sto je, eto, dobijena Kostarika.

2022. Ovo sada.

 

Dakle, 0/4 sto znaci da kvalitet postoji (a i kako da ga ne bude kad je ovo zemlja sa najvise menadzera i izvoz fudbalera je jedna od vaznijih grana privrede), ali sistema, ozbiljnosti i posvecenosti nema ni u tragovima.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

 

Jesam, al se ona pre odnosi na tebe, kad mozes da branis Zivkovica. Znam da si Partizanovac, ali nisam znao da je to dovoljno, posto ga pljuju i svi Partizanovci koje znam.

:roflmao:

 

Btw, nisam Partizanovac. Bio sam zvezdaš kao klinac ako to nešto znači, danas ne podnosim blizance.

 

Očekujem da sada dokazuješ kako sam ja ipak navijač Partizana. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darko said:

:roflmao:

 

Btw, nisam Partizanovac. Bio sam zvezdaš kao klinac ako to nešto znači, danas ne podnosim blizance.

 

Očekujem da sada dokazuješ kako sam ja ipak navijač Partizana. 

 

 

 

Razocarani zvezdas = partizanovac 😄

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

I da dodam @McLeod, ne branim Živkovića. Nego kažem da je apsolutna glupost reći da je on najveći problem posle svega drugog, pogotovo što je bio jedan od najboljih protiv Kameruna. Ako ćemo već da pričamo o igračima, meni je Stefan Mitrović mnogo veći problem. 

 

Ali ... nijedan igrač nije toliki problem koliko povrede, taktika, sprema, itd itd. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Darko said:

I da dodam @McLeod, ne branim Živkovića. Nego kažem da je apsolutna glupost reći da je on najveći problem posle svega drugog, pogotovo što je bio jedan od najboljih protiv Kameruna. Ako ćemo već da pričamo o igračima, meni je Stefan Mitrović mnogo veći problem. 

 

Ali ... nijedan igrač nije toliki problem koliko povrede, taktika, sprema, itd itd. 

 

Mitrovic nije ni igrao danas.

 

Pricam konceptualno. Znaci ako zrtvujes napad sa te strane, a to je bukvalno to, zrtvovanje, taj igrac mora da bude beton pozadi. A Zivkovic jeste ocaj u oba smera. Nije bitno sta uradi. Nije on Maradona da se trpi.

 

Tragicno mi je sto Radonjic za tri puta manje vremena u tri utakmice verovatno ima vise ciscenja i uklizavanja od njega. To je jasan znak da nesto nije u redu. Svi znamo Radonjiceve defanzivne "kvalitete".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, AgroLaki said:

 

Kao sto sam odgovorio Barkliju. Postoje ljudi koji vole fudbal najvise, ali ne omalovazavaju uspehe u drugim sportovima i to je 🆗. Ali, postoji mnooooogo ljudi, a ja sam iskoristio milion i po kao hiperbolu, koji bi dali sve uspehe za jedno 1/4 finale u fudbalu, sto po meni, nije 🆗. Ja sam odrastao u okruzenju gde postoje 3 fudbalska kluba starija od blizanaca i gde ljudi ''zive'' fudbal i koji kvalifikovanje na SP slave kao zlato iz nekog drugog sporta. Usput idu i masovne stvari koje sa fudbalom veze nemaju, ali imaju sa nacionalizmom, pa mi je makar zbog takvih srbendi jako drago da dva puta dobiju tesko otreznjenje da mi nismo nikakva fudbalska velesila vredna euforije od 6 meseci pred takmicenje, nego jedna zemlja koja treba da se posveti vise disciplini, treniranju, i stvarima na terenu, a ne stvarima OKO terena.

 

Ev' da me ubijes, i dalje mi nije jasno koji je moj greh ako volim fudbal, a ne dajem dva cvonjka za uspehe u devetom esalonu ozbiljnog sporta xD

Jednom sam probao da gledam rukomet i do poluvremena sam bio na ivici suicida xD

 

Siris stative sad s uplitanjem nacionalizma kao propratnog simptoma (ili si samo zaboravio da spomenes u prethodnom upisu) i dodavanjem nekih drugih osobina (deluzije) koje te nerviraju, a ne bi trebalo da te se ticu, realno.

Ljudi, nemojte se trigerovati oko imaginarnih rasprava i razgovora. Nije sala : D

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ce Pavlovic biti jedini stoper koji je uspeo da izgubi loptu 20+ puta na utakmici na ovom prvenstvu. To valjda govori o nasoj igri, kad juris rezultat a najvise ti stoper ima loptu u nogama (a u timu imas Sms-a, Tadica..). 

Inace Pavlovic po mom skromnom misljenju prvi mec i ovaj danas nista specijalno, ne vidim cemu hvalospevi o njemu. Odbrana ocajna, kao i ceo tim, deluje da Milenkovicu i Pavlovicu u sredini fali jedan iskusan i miran stoper da im komanduje (Dragovic fazon). 

Link to comment
Share on other sites

Nema ovde za cime preterano da se zali. Nemamo kvalitet za osminu finala. Svajcarska nas je manje vise rutinirala.

 

Kad gledas utakmicu vidis da je oni kontrolisu, da bolje stoje na terenu i da znaju tacno sta rade i gde napadaju. Jednostavno ljudi lakse igraju. Mi smo imali dobre momente u prvom poluvremenu, ali je cinjenica da smo oba gola postigli nakon njihovih gresaka na sredini terena. U drugom poluvremenu su nas ugasili. Malo smo se koprcali, imali neke polusanse, a onda je izasao Tadic i tu je bio kraj.

 

Super je ova formacija i ovaj sastav, hrabar i ofanzivan, ali ne moze da prodje protiv ozbiljnih ekipa. Dva spica, Tadic, Sergej i dva wing beka kojima je napad jaca strana. Odlicno protiv slabijih protivnika i bunkera, ali protiv ekipe ranga Svajcarske ti nemas balans na terenu. To sto Lukic treba da pokrpi iza njih ne bi mogao ni Redondo iz najboljih dana. Inace ni meni nije jasno otkad je to Lukic postao toliko bitan, za mene Gudelj bolji igrac, ali nebitno. Takodje u ovoj formaciji gubis Sergeja jer ima previse obaveza u defanzivi koje ne moze da odradi, a gubis i njegovu kreaciju jer je daleko od gola.

 

Piksi ima mnogo kontradiktornosti i nelogicnosti u izjavama. Takodje ne propusta da u svakom odgovoru naglasi koliko smo problema imali sa povredama, ali nikako da se dotakne nase amaterske odbrane. Posle Kameruna i onih ofsajd zamki bilo je to se ne radi, popravicemo, itd. I onda imas na ovoj utakmici situaciju gde ide pas sa pola terena Saciriju koji izlazi na Vanju dok nasa dva stopera bukvalno stoje u dijagonali. Drugi i treci gol nisu vredni komentara, u balonu izbijaju svadje kad se prime onakvi golovi.

 

Svakako se nadam da ce ostati. Imamo lepu priliku da se plasiramo na EP i napravimo kakav takav kontinuitet. I dalje cemo biti vrlo zabavni za gledanje, narocito protiv slabijih ekipa jer imamo zaista veliki kvalitet u napadu. Za neki ozbiljniji rezultat ipak se cini da imamo neke ocigledne nedostatke. Spori smo i teski, ne mozemo da igramo presing u kontinuitetu i slabo igramo protiv istog. Odlicni smo na lopti u poslednjoj trecini, ali zato u prve dve vrlo losi. Nasi stoperi verovatno najgori na prvenstvu sa loptom u nogama, to je kao da im je neko dodao tempiranu bombu. I totalna panika cim im neko pridje na 10ak metara. A vezni red nista bolji nazalost.

 

I naravno ipak najveci problem totalni takticki amaterizam na prvenstvu. Mi smo pomalo fudbalski napacen narod od svih silnih batdjorista, ali imamo ovaj primer, pa mi Zvezdasi i onaj iz Haife da fudbal ne moze bas da se igra tako sto gurnes sve napred. Idemo iz krajnosti u krajnost.

Edited by Del Piero
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...