Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

12 minutes ago, Kankkunen said:

Očekivano ...

 

 

5 minutes ago, Miki28 said:

Sta sad to znaci? Blizanci i definitivno u EL?

 

Vucic platiJo. Kao mi onomad Ciboni. 

 

p.s. i da imamo zasigurno mesto u EL, nista manji napor ne treba uloziti da se uzme i ABA.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Marvin said:

mislim da je Trinky u okviru zadatog budzeta radio odlican posao

 

U okviru Evrolige za 3 sezone je uradio vrlo dobar do odlican posao ali ipak za 3 sezone nije uzeo nijednu titulu. Od Albe je imao solidno veci budzet i dve sezone za redom izgubio u finalu ukupnim skorom 6-2. Ove sezone je izgubio 3-0 od Ulma od kog je imao znacajno veci budzet.

 

Ipak velika mrlja za 3 sezone 0 titula, uzeo kupove, dva puta igrao top8. Rekao bih da je uradio dobar posao ali ne i odlican uzimajuci sve u obzir.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, John Terry said:

Bajern je ozbiljna organizovana masinerija. To sto do sada nisu imali budzete i rezultate nije znak za buducnost. Oni tacno znaju sta rade i idu postepeno. Nikad Bajern nije bio one hit wonder, ni u jednom sportu.

 

Bayern je protekle 2 sezone imao cca 20ak M € budžet.  Ogroman problem predstavlja "porez" ( recimo na 1M plate na porez ode od 450-550€ zavisi od tamonekih faktora i sa rastom plate porez se povećava). 

Za plate su izdvajali 10ak M € bruto,  ili ti oko 5M € neto. 

 

Zbog svega toga, da bi npr potpisali jos par igraca od 500-700K neto morali da povecaju budzet za plate 4-5M bruto. Problem predstavlja i propis ULEBa koji određuje % budzeta koji se izdvaja za plate.

 

Drugi problem je to sto kosarka nije popularan sport u Nemackoj, tako da ta hala ima da bude polu prazna na utakmicama. 

Hala o kojoj pricas i koja je u izgradnji je primarni dom za hokejaski klub , dok  KK ima u planu da odigra nekih 20ak  utakmica tokom sezone ( Euroleague i PO).

 

 

 

Edited by Fat Zadd
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Howie Roseman said:

Bilo bi lijepo da na neku foru Huventud upadne u EL umjesto Valensije, bivši prvak Evrope, a baš dugo nisu igrali EL.

 

Za Valensiju se zna da završava između 10. i 15. mjesta, ništa novo nam ne mogu ponuditi.

Dok bi se za Huventud znalo da će biti 18.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Green23 said:

Dok bi se za Huventud znalo da će biti 18.

Draže mi je i to gledati nego uvijek istih par ekipa oko 10. mjesta (Valensija, Alba, strancima Zvezda).

 

Bonn npr. zaslužuje EL više nego Alba i Bajern, a neće je nikad igrati jer nema para kao ova dva kluba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bilo bi lepo da igraju i Joventut i Valencia, a porazenog iz ABA u EC.

 

No, ocigledno je da se EL toliko srozala da su im Vucicevi projekti sigurni ma sta da se desilo. Bukvalno se poslednjih mesec dana pise samo da li ce igrati VAL ili GC, malo jedni, malo drugi, dok je projektima ucesce zagarantovano.

 

Sa druge strane, interesantno je da ni u ludilu ne zele ni jednima ni drugima da daju licencu, mozda zato sto znaju da ni ovo ulupavanje miliona evra godisnje nece jos dugo potrajati. Cenim da ce jos sledecu sezonu imati sansu da na talasu "slanja lepe slike o zemlji u svet" pokusaju da se nekako uguraju u F4, nakon toga sledi vracanje na fabricka podesavanja.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, goldberg said:

Bilo bi lepo da igraju i Joventut i Valencia, a porazenog iz ABA u EC.

 

 

Zašto bi bilo lepo. Da finalista regionalne ABA lige ide u EC a polufinalista Španije u EL?

Pa onda treba biti lepo da ide rezultatom i Gran Canaria  pa da trecina u EL bude odande. Al' zašto ne Unicaha? Oni su isto polufinalisti a mogu biti i finalisti.

Da se baš osmisli EL.

Link to comment
Share on other sites

Ma tako je, Zvezda i Partizan su najveci problem evropske kosarke, kad bi njih nekako sutnuli u fibinu ligu sampiona sve bi krenulo na bolje u celoj Evropi sto se tice kosarke. Nema veze sto preko 10 klubova ima zagarantovano ucesce u EL bez obzira na rezultate u domacem prvenstvu, nema veze sto Real zavrsava vec 5 godina u finansijskom minusu preko 100 miliona evra, nema veze sto osvajac EC nece da igra EL, sto se sampioni Nemacke i Litvanije ni ne uzimaju u razmatranje da igraju EL, sve bi se to ispeglalo i sredilo da nema Vucicevih klubova. Da me neko ne shvati pogresno, i ja sam protiv suludog upumpavanja novca u kkcz i kkp, ali je to nista u odnosu na celokupan cirkus u evropskoj kosarci. Cak su Zvezda i Partizan najmanji problem, ako su uopste problem, jer se prvi klub posteno na terenu izborio za EL, a drugi se izborio za svoje mesto na ime velikog trenera, najvece hale i gomile publike tokom sezone,bar su imali sta kosarkasko da ponude za razliku od vecine klubova u EL kojima zvrji hala prazna tokom sezone. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, СтелаРоса said:

Ma tako je, Zvezda i Partizan su najveci problem evropske kosarke, kad bi njih nekako sutnuli u fibinu ligu sampiona sve bi krenulo na bolje u celoj Evropi sto se tice kosarke. Nema veze sto preko 10 klubova ima zagarantovano ucesce u EL bez obzira na rezultate u domacem prvenstvu, nema veze sto Real zavrsava vec 5 godina u finansijskom minusu preko 100 miliona evra, nema veze sto osvajac EC nece da igra EL, sto se sampioni Nemacke i Litvanije ni ne uzimaju u razmatranje da igraju EL, sve bi se to ispeglalo i sredilo da nema Vucicevih klubova. Da me neko ne shvati pogresno, i ja sam protiv suludog upumpavanja novca u kkcz i kkp, ali je to nista u odnosu na celokupan cirkus u evropskoj kosarci. Cak su Zvezda i Partizan najmanji problem, ako su uopste problem, jer se prvi klub posteno na terenu izborio za EL, a drugi se izborio za svoje mesto na ime velikog trenera, najvece hale i gomile publike tokom sezone,bar su imali sta kosarkasko da ponude za razliku od vecine klubova u EL kojima zvrji hala prazna tokom sezone. 

Potpis.

Evroliga po meni postaje potpuno obesmišljeno takmičenje, sa ovim sigurnim učesnicima i koja će kako godine prolaze, a format takmičenja se ne menja, biti sve manje i manje gledana. 15ak istih timova se konstantno vrti u takmičenju, plus ovaj ligaški deo gde igra svako sa svakim i ima previše utakmica, gde i igrači, a i navijači "biraju" kad će da igraju, odnosno gledaju.

Kao što kolega forumaš reče, npr. u Nemačkoj će šampion biti Bon ili Ulm, obe ekipe igraju opasnu košarku cele sezone, veoma gledljivu i atraktivnu, otresli Bajern i Albu, ali neće igrati sa najboljima, neće moći da svojim navijačima, a i sebi, prirede utakmice i spektakle protiv Barse, Reala, Olimpijakosa...itd. 

Odgovor ce biti "nemaju budžet za Evroligu".

Pa nemaju za 30 kola, ali mogu da imaju za 6 koliko je u UEFA CL, takmičenju koje je svetlosnim godinama ispred Evrolige.

Mora da se osmisli neki model, gde će se nagraditi učinak u domaćem prvenstvu ulaskom ili bar nekim kvalifikacijama za Evroligu, jer zaista postaje dosadno takmičenje, sa jednim te istim klubovima.

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

 

bio je u konkurenciji za HC raptorsa, tako da nije iznenadjenje.

 

Po informacijama koje su se pojavljivale ja sam mislio i da ce postati novi trener Toronta, ali kako se to nije ostvarilo mislio sam da ostaje trener Virtusa sigurno. 

Bila je i ona prica da ce mozda u Madrid, ali ne znam da li je to sada realno posle osvajanja titule u Evroligi (mislim da li je realno da Mateo ipak ne ostaje trener Reala).

Edited by Borca
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Alexandar said:

Zašto bi bilo lepo. Da finalista regionalne ABA lige ide u EC a polufinalista Španije u EL?

Pa onda treba biti lepo da ide rezultatom i Gran Canaria  pa da trecina u EL bude odande. Al' zašto ne Unicaha? Oni su isto polufinalisti a mogu biti i finalisti.

Da se baš osmisli EL.

 

Lepo bi bilo da bar finale ABA lige ima nekog smisla, a ne da gledamo revijalne susrete dva sigurna ucesnika EL.

 

16 hours ago, СтелаРоса said:

Ma tako je, Zvezda i Partizan su najveci problem evropske kosarke, kad bi njih nekako sutnuli u fibinu ligu sampiona sve bi krenulo na bolje u celoj Evropi sto se tice kosarke. Nema veze sto preko 10 klubova ima zagarantovano ucesce u EL bez obzira na rezultate u domacem prvenstvu, nema veze sto Real zavrsava vec 5 godina u finansijskom minusu preko 100 miliona evra, nema veze sto osvajac EC nece da igra EL, sto se sampioni Nemacke i Litvanije ni ne uzimaju u razmatranje da igraju EL, sve bi se to ispeglalo i sredilo da nema Vucicevih klubova. Da me neko ne shvati pogresno, i ja sam protiv suludog upumpavanja novca u kkcz i kkp, ali je to nista u odnosu na celokupan cirkus u evropskoj kosarci. Cak su Zvezda i Partizan najmanji problem, ako su uopste problem, jer se prvi klub posteno na terenu izborio za EL, a drugi se izborio za svoje mesto na ime velikog trenera, najvece hale i gomile publike tokom sezone,bar su imali sta kosarkasko da ponude za razliku od vecine klubova u EL kojima zvrji hala prazna tokom sezone. 

 

Kakve veze ima da li neko ima jakog trenera, ulaze dosta novca, pa je zbog toga poraslo i interesovanje publike? Pises kako je problem EL sto ne uzima u obzir rezultate domacih takmicenja, a onda ucesce KKP nije nikakav problem jer istorija, navijaci, trener i Vucic sa novcem.

 

Mi ovde ne pisemo o idealnom resenju (sto je vracanje na staro takmicenje po grupama, sa TOP16, TOP8 i F4), pisemo da je smo u poslednih par sezona izgubili i vaznost ABA lige i EC koji se igraju bukvalno revijalno, da i ovi drugorazredni seoski klubici mogu da igraju izmedju sebe. Do sada smo imali sistem nagradjivanja ekipa u ta dva takmicenja ucescem u EL, pa je tako Monaco obezbedio plasman, pa Darusafaka, pa Buducnost u ABA ligi. Sada je i to nestalo, ostalo je samo laganje tokom citave sezone da su takmicenja kao nesto bitna, a "zna se" ko ce da igra i "zna se" gde je kome mesto.

 

O KKP i KKCZ pisem jer najvise pratim ABA ligu koja je devastirana ovakvim njenim pretvaranjem u ligu Grcke ili Italije gde dva tima zare i pale i imaju bukvalno sve sto pozele, a svi ostali igraju za trece mesto. Pritom, u slucaju Grcke i Italije tu i nije rec o regionalnim takmicenjima nego o domacim ligama koje moraju da se igraju.

 

Takodje, ta dva kluba su najveci problem u kontekstu Srbije kao jedne siromasne drzave koja se gura da ima svoj Maccabi i svoj Armani, samo zato sto njeni stanovnici to zarko zele (i sto im se pere mozak sa tim 24 sata dnevno). Drzava kao sto je Srbija treba da se posveti stvaranju igraca, ako vec zeli da se ulaze u kosarku, to treba da bude u stvaranje novih asova (nesto sto je radio Vujosevicev KKP), a ne ovo izigravanje seika koji su odlucili da malo besne sa novcem sve zarad dela stanovnistva koje se lozi na osecaj "kako smo najjaci, najbolji i najlepsi" sto i provejava kroz sve ove poruke o "najboljim i najludjim navijacima", "evroligi kojoj treba veciti derbi" i "prirodnom poretku da samo KKP i KKCZ mogu da igraju EL iz regiona".

 

Link to comment
Share on other sites

Pa ne dobija se nista, sve svelo na revijalne meceve - to je cinjenica, zato je KKP i igrao onako protiv SC Derbija, zato i Maccabi ne osvoji svaki put izraelsku ligu iako su uvek ubedljivo najkvalitetniji. Domaca prvenstva su totalno devastirana i igraju se jer ekipe moraju nesto da igraju osim EL.

 

Regionalna liga je bila druga prica i nju je EL drzala u zivotu tako sto nikome nije davala dugorocnu licencu - ideja je bila da ta liga, liga Spanije i VTB liga imaju prolaz u EL. Sada se i to gasi i sasvim je svejedno da li ce KKP da izgubi 10 finala zaredom ako ce ZOC opet da dobije milione da juri 10. titulu prvaka Evrope (odnosno, prvaka privatne lige kao sto je EL).

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...