Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

Da li je iko sumnjao da neće ući kad ju je Ljulj uzeo? Kad je ušao pred kraj prvog poluvremena prvi put, misao u glavi mi je bila da je ovo takva sezona da ne znam kako ali će Real nekim šutem na kraju uzeti. 

I onda poslednji napad, bez ideje, Ljulj je baca do krova i eto. Nimalo iznenađen nisam bio.

Zaslužio je Olimpijakos da osvoji, čitavu sezonu su bili najbolji tim, pa i danas su bolje igrali ali utisak je da nikako nisu mogli da se odvoje onoliko koliko je bilo realno da vode. Preslikana utakmica kao protiv Barselone, samo što Barselona nije imala Mirotića a Olimpijakos danas nije dobio od Slukasa očekivano. Zona od početka, i kao i Barselona i Olimpijakos je na početku lagano rešavao ali su na drugoj strani lako i primali koševe na početku. Problem kod zone je da možete da se nadate samo da će u jednom momentu protivnika stati šut, a ovo je najvažnija utakmica tako da i nervoza čini bitan faktor. Mateo je znao da jedino tako može dobiti sa sve rizikom da je Olimpijakos već u 1/4 mogao otići na 20+ u teoriji tako da čitav turnir je i njemu jedan veliki +. 

Najbitniji faktor u igri Reala je bio Rodrigez, kad god je ušao smanjili su razliku. Poslednje 3 utakmice je odigrao na vrhunskom nivou. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nekako sam pored NBA i svih političkih dešavanja slabo ispratio ovaj F4, a slabo me i interesovao.

 

Ne kajem se za ono što sam pisao za Real i Matea; i dalje to nije ni senka nekadašnjeg Reala, mada su uspeli kroz seriju sa KKP-om da se prvo potpuno izgube, pa onda i potpuno pronađu i kliknu taman pred f4. Ćaćo i Tavares za titulu, uz božiju ruku Ljulja. Iskreno, malo i smešno u 2023. za evropsku košarku.

 

Monako sam odavno i proglasio za smehotres ekipu i najpozeljnijeg protivnika, ali 27-2 u tako bitnoj utakmici.. to je teško i izmisliti.

 

Stvarno sam poverovao da je ovog puta Šaras nekako kliknuo sa ekipom i da nema šanse da opet izduvaju, kad nikad ne reci nikad.

 

Oly dobar kroz celu sezonu, ali opet to nekako nije ono šampionski dobro. 

 

Na kraju, da je KKP zadržao igru iz prve dve utakmice, te da nije bilo incidenata, bio bi najveći favorit za titulu.

 

Ukoliko ovaj ludak nastavi da gruva pare, uzimaju ovo KKCZ ili KKP uskoro.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, BojanaCZV said:

Spanski trio iz Reala ima zajedno 109 godina 💣

I Kozer ima 35 godina, za mesec dana puni 36.

 

I prosle sezone je bio vazan igrac na f4 kao i sad. Odnosno prosle kljucni za prolazak u finale a ove dosta znacajan u finalu.

 

Hanga 34, Rendolf 33...

 

Svi nabrojani imali uloge u finalu neko manju neko vecu.

 

211 godina 6 igraca. 😃

 

Dokaz da su godine samo broj...

 

Eno ga Delfino 40 godina odigrao dobru partiju protiv Armanija prekjuce u italijanskoj ligi plej ofu.

 

Rok Stipcevic 37 godina bio jedan od najboljih plejmejkera u Aba prosle sezone gulio po 35+ minuta. Evo uveo Krku opet u Aba ligu i igrace sa 38. 

 

Legendarni Mavrokefalidis 38 godina, najkorisniji igrac Grcke lige. 21 poen, 7.5 skokova, 3 asistencije, 41% za 3. I to igra 33 minuta po mecu, bas za divljenje.

 

Marselinjo (H)uertas 39 godina za 3 dana puni 40 i dalje jedan od najboljih plejmejkera u spanskoj ACB i Fibinoj LS ove sezone. Odlicne brojke ima. I dalje igra za reprezentaciju Brazila.

 

Kajl Hajns 36, De Kolo 35, Teo 36... Svi davali ozbiljan doprinos u ovoj El sezoni.

 

Mnoge sam sigurno i zaboravio ovo su samo oni na prvu koje sam se setio. U Nba takodje ima solidan broj igraca u ovim godinama koji daju doprinos neki manji neki veci.

 

"Ispusena mustikla" moze se upotrebiti za igrace koji nisu vise upotrebljivi na El nivou, ali napisati to za nekog samo na osnovu godina je nebuloza, sto Realovi veterani jos jednom dokazuju...

Edited by Brat od Korneta
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Real je u regularnoj sezoni igrao zonu u svega 13 poseda, od ukupno 2490. :lol_2: U poslednjih 5 utakmica su je igrali u 32.3% poseda (a u finalu čak u 54.3%)... U zonskoj odbrani su protivnicima spustili procenat za dva na 40.9% (sa 48.1% u prvih 36 utakmica), naterali ih da trojke šutiraju u 48.3% poseda (u odnosu na 32.4% do tada), slali ih na liniju za slobona bacanja u 12.5% poseda (u odnosu na 20.6%).

 

Poređenja radi, ekipa koja je ove sezone u EL najčešće igrala zonu je Alba - u 6.7% poseda, Virtus je igrao u 5.8%, Asvel u 3.1%... 

 

 

  • Like 20
  • Thanks 6
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Guru said:

Real je u regularnoj sezoni igrao zonu u svega 13 poseda, od ukupno 2490. :lol_2: U poslednjih 5 utakmica su je igrali u 32.3% poseda (a u finalu čak u 54.3%)... U zonskoj odbrani su protivnicima spustili procenat za dva na 40.9% (sa 48.1% u prvih 36 utakmica), naterali ih da trojke šutiraju u 48.3% poseda (u odnosu na 32.4% do tada), slali ih na liniju za slobona bacanja u 12.5% poseda (u odnosu na 20.6%).

 

Poređenja radi, ekipa koja je ove sezone u EL najčešće igrala zonu je Alba - u 6.7% poseda, Virtus je igrao u 5.8%, Asvel u 3.1%... 

 

 

 

Niko drugi nema Tavareza.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Guru said:

Inače, meni je potpuni nonsens da F4 i dalje opstaje i da se po izjavama zvaničnika uopšte ni ne razmišlja o tome da se uvede plejof do kraja... Zaostavština iz vremena kada je sistem takmičenja bio potpuno drugačiji, sada igraš 34 utakmice regularnog dela sezone da bi imao prednost domaćeg terena samo u četvrtfinalu... Još gore je bilo kada je u sezoni 2016/17 Real pokidao regularni deo i bio prvi, da bi onda igrao polufinale F4 u Istanbulu protiv Fenera (koji je bio 5. u regularnom delu sa 5 pobeda manje od Reala). 

 

 

Playoff i u F4 je nemoguce igrati a i nehumano. To bi znacilo jos potencijalnih 10 utakmica za svaku od te 4 ekipe. Cak i da se igra utakmica na svaka 3 dana, sto je nemoguce organizovati a narocito fizicki izdrzati na kraju sezone, to bi produzilo takmicenje za minimum mesec dana u momentu kad jos nisu ni nacionalna takmicenja zavrsena. 

Pogledati samo na sta kod nas ABA liga lici posle odlozene samo 2 utakmice Partizana. 

Link to comment
Share on other sites

On 5/22/2023 at 2:19 AM, kendrick said:

Da li možeš da izvučeš koliko je Koumadje bio na parketu tokom tih zonskih odbrana Albe, kao i Fall kod Asvela? @Guru

 

Fall je bio na parketu u skoro 50% zonskih odbrana Asvela, dok je Koumadje kod Albe retko bio u zonskoj odbrani, pošto oni kada su igrali zonu to je skoro uvek bio box and one u koju je teško uglaviti čoveka od 224 cm. Oni su većinu zonskih poseda nabili u svega par utakmica, protiv Monaka su je igrali skoro svih 40 minuta (onda kada je Majk Džejms zbog toga kukao na Tviteru :classic_rolleyes:), protiv Asvela isto dobar deo meča...

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Neverovatna je ova Baskonija, kako oni ganjaju i pogadjaju sa igracima gotovo svakog leta, neverovatno.

Btw, kaze Urbonas da je i Vilijams Gos prva zelja Zalgirisa za narednu sezonu, videcemo da li se to menja nakon Mitru-Longa.

 

Navodno smo i mi sve resili sa Polonarom.

To bi, cini mi se, bio prvi put da ovako rano pocinjemo da sastavljamo tim jos od Tomiceve prve sezone.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...