Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

31 minutes ago, Kankkunen said:

Uskoro će vući za rukav klubove da igraju EL, al ih neće ubediti.

Zašto bi Gran Kanarija uložila velike pare da bi odigrala jednu sezonu EL,

samo da im dupe vidi EL ... nema logike.

EC svake godine napusti nekoliko klubova da bi prešli u FIBA, evo Breša najavila rastanak.

Mora tu nešto ozbiljno da se menja.

Upravo, cak i da osvoje El, ne mogu da povrate pare. Pa niko nije lud.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Informacije koje su se ranije pojavile se izgleda potvrdjuju posle danasnjeg zavrsetka sezone Turk Telekoma.
Erdem Can ce potpisati ugovor sa Efesom na 2 sezone, a navodno sa njim iz Turk Telekoma u Efes prelaze i Tyrique Jones i Erkan Yılmaz.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Borca said:

Informacije koje su se ranije pojavile se izgleda potvrdjuju posle danasnjeg zavrsetka sezone Turk Telekoma.
Erdem Can ce potpisati ugovor sa Efesom na 2 sezone, a navodno sa njim iz Turk Telekoma u Efes prelaze i Tyrique Jones i Erkan Yılmaz.

Dolazi im i Kabaca iz Galate. Prvo domaći pa onda ostalo ... treba igrati i domaću ligu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, MrTripleDouble said:

Daleko kompletniji igrac od Meliha kojem je sut jedini forte. 
 

No verujem da on nece mnogo videti terena u EL, vise je osigurac za TBL.


Meni se momak uopste ne svidj kao igrac. 
Klasicni vecni talenat Turske kosarke. 

https://www.basketball-reference.com/international/players/dogus-ozdemiroglu-1.html
Procenti dosta govore o njemu. Slabasan, ne odgovara mu kontakt, ne pogadja kad se lomi, na jednu utakmicu gde ga sluzi sut slede 8 gde ima 3/12 iz polja. 

Link to comment
Share on other sites

On 6/6/2023 at 10:36 PM, Redstar0356 said:

Upravo, cak i da osvoje El, ne mogu da povrate pare. Pa niko nije lud.

 

Ima jedan lik sto vodi jednu zemlju, podrzan brojnim ljubiteljima sporta iz iste te zemlje.

 

Dok jedan po jedan evroligaski klub puca pod pritiskom gubitaka, u zemlji meda i mleka se najavljuju sve veci i veci budzeti za projekte (ali samo za njih - ostali klubovi nisu na nivou ni sampiona Slovacke ili Bugarske).

 

Evroliga je definitivno dosla do zida i sada moze samo da lupa glavom u isti. Barcelona smanjuje budzet, Alba je razmisljala da napusti takmicenje, od Londona i Pariza nema nista (u pitanju su samo bajke), Valencia koju vodi milijarder Roig se ne isplati da igra to takmicenje, osvajac EC najradije ne bi ni igrao EL, finalista ce ostati bez kompletne petorke. Ovo je samo iz glave, verovatno ima jos problema u vezi klubova.

 

Sto se tice igraca, vecina evropskih asova su na zalasku karijere, a ovo sto je ostalo je ili nedovoljno dobro za NBA (pricam o Amerikancima) ili nije uopste opasno po kos protivnika (igraci tipa Dobric iz Crvene zvezde, Larentzakis iz Olympiacosa, pa do Prepelica, Abaldea koji su svakako kvalitet, ali ne takav da bi mogli da nose bilo koji evroligaski tim).

 

EL treba da se pomiri sa cinjenicom da nikada nece ni prici NBA i da se posvete stvaranju igraca i to igraca koji nisu ubice nego igraju iz drugog plana (na primer, ko je naslednik Sloukasa u Grckoj, Grigonisa u Litvaniji ili Llulla u Spaniji?).

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ovo je prilično iznenađenje za mene. Bajern ipak mora i da nabudži bolji igrački kadar jer ovo do sad je ipak bilo poprilična tankoza za EL uslove.

Najavili su veći budžet, završavaju novu dvoranu ... tako da se i Laso uklapa, taman.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Chaos Is Me said:

Ovo je prilično iznenađenje za mene.

 

Bilo je to na vise mesta jos pre mesec dana.

 

Moracu opet onu temu ovih dana kad uhvatim vremena da otvorim, ima dosta zanimljivosti ko ste interesuje za koga.

 

Spoiler

Inace sad se setih nevezano za odg tebi, na onoj staroj postoji upis gde sam pisao da je Barsa htela da zadrzi Exuma jos u Junu. Da sam to pisao kasnije verovatno bi mi odgovarali ono sto su i njihovi portali pisali sve vreme da ga je Saras otpisao pa je zato dosao u Partizan, a na kraju je sve potvrdio i sam Saras nakon gostovanja Barselone u Beogradu. Svi se se iznenadili, ali ima i neki sto prate pa nisu... 

 

6 hours ago, Nini3112 said:

Mislim da ce njima Laso leci bas dobro,konacno dobar iskusan trener koji moze da donese rezultate sad i odmah,bas me zanima sklapanje rostera Bajerna

 

Pojacanje, Vinston/ pojacanje, Zan Sisko

Jaramaz 1/2

Nick Weiler-Babb, Andreas Obst

Bonga, Gifaj

Lucic 3/4

Pojacanje, Zipser

Pojacanje, Gilespi, Heris

 

Coach Laso

 

Nema tu puno sta da menjaju. Ovo su igraci pod ugovorima. Eventualno dva pleja ako ne zadrze Vinstona kao bek apa a misli da je za njihove uslove Vinston i Sisko (pride i Jaramaz) pristojne bek ap opcije a dovesce dobrog pleja sigurno. Mozda Gossa. Na 2 nema sta da dovode imaju dva beka sutera (i Jaramaza kombo beka pride). Na 3 Lucic, Bonga, Gifaj. Ne verujem da ce raskidati ikoga i mislim da je to to za tu poziciju. Na 4 ce dovesti dobro pojacanje to je sigurno kao i na 5. Tu je bas dobar izbor slobodnih igraca narocito na 5 gde je vecina dobrih centara slobodno.

 

Od igraca kojima istice ugovor:

-Rubit (mozda ga produze al mislim da traze nesto bolje)

- Hantera i Silija mislim da nece sigurno produziti

- Voldena ne verujem da ce takodje (moze kod nas kao bek ap Nedovicu ne bih se bunio i to za pare koliko je Holand dobio posto vise od toga ne moze da dobije sigurno a za el uslove je neuporedivo bolji igrac od Holanda bukvalno nebo i zemlja na oba kraja parketa, plus nas pasos ima i komotno jos 4 stranca minimum)

-Cheatham, centar (zapravo je stigao kao 4/3 al je Trinki video da nema sut i plus su tad imali jednog centra u tom trenutku i odma ga probao na 5 i video da mu pase iako je 196-198cm) koji je stigao pred kraj sezone, mnogo mi se svidja. Dosta je agresivniji od Martina u skoku (iako je jos nizi i od njega a bolji je skakac) moze da svicuje nize, napada 1 na 1 licem (ako nastavi da igra 5 u El zasigurno centar sa najboljim bol hendlingom), ima igra na niskom postu, nije ni operisan da doda. Negde sam citao da nece da ostane u Bajernu jer trazi bolji angazman. I za njega se ne bih bunio jer u ovom trenutku ne kosta puno (mali uzorak utakmica) a mislim da moze bas dosta da napreduje s obzirom da se video instant kvalitet na prvoj utakmici za nekog ko nije igrao u Evropi uopste to nije lako. Cisto sumnjam da ce kod nas da imamo dva niska visoka ako Martin ostane, al voleo bi da ostane u El da ne zavrsi po nekim Azijama jer mislim da moze dosta toga da pokaze jer je specifican igrac narocito iz perspektive jer nikad nije igrao na 5 a deluje da ima prednost na toj poziciji iako je najnizi centar u ligi.

 

Laso ce imati 3 puta manji budzet na plate nego u Realu. Realno treba hrabrosti za ovako nesto. Mada on se vec dokazao i na nizem nivou al bice zanimljivo pratiti Bajern svakako. Laso je i dalje top evroligaski trener u to nema sumnje.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...