Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

Tyler Cavanaugh i Zalgiris zavrsili saradnju.

Elijah Bryant i Efes produzili saradnju za naredne 2 sezone.

Danko Brankovic i Nelson Weidemann se vratili sa pozajmica u Bajern i trebalo bi da budu deo tima naredne sezone.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Sector said:

Goldi da ne pišeš slučajno na interbasketu pod nick-om Markkanen? 🙂

 

Zanimljivi stavovi sa kojima se slazem, ali ne, to nisam ja. Isto kao sto i na sportnet forumu postoji nik podgoricko plavo-bijeli koji pise stavove sa kojima 100% mogu da se slozim, pa opet to ne znaci da je on ja.

 

20 hours ago, bosMan_jr said:

Jbt poceo je i sa SF tematikom u kojoj Cedevita uzima ABA ligu 🧐

 

Ma da, SF tematika je da bilo koji klub osim dva projekta osvoji ABA ligu.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/30/2022 at 11:32 AM, Chaos Is Me said:

Rostere po tradiciji prezentujem tako da bude 12 igrača s tim da na svakoj poziciji budu barem 2 a da to ima nekog smisla, iako će to možda u praksi izgledati drugačije i iako neki timovi imaju znatno dublje sastave. Naravno, sve ovo je samo moje mišljenje sa kojim možete ili ne morate da se složite. Krećemo:

 

Sad kad je zavrsena sezona u evroligi, mozda je vreme i da sumiramo utiske. Iskoristicu ovaj uvodni post da napisem svoje vidjenje rezultata klubova u prethodnih 8-9 meseci:

 

Quote

ALBA BERLIN

 

Možda će malo bolja sezona Smitha, malo manje povreda Erikssona ili malo prebacivanje očekivanja novajlije Wetzella podići Albi plafon, ali ja jednostavno ne vidim da ovaj sastav može bilo šta osim da ukrade par pobeda favoritima i da bude zanimljiv za gledanje ljubiteljima košarkaške taktike. 

 

Kao sto mozemo svi da vidimo, ova prognoza se ispostavila kao prilicno tacna - Albatrosi iz Berlina su zavrsili na zacelju tabele, a njihova brza i timska kosarka procitana je nakon 3. kola i u narednih 12 meceva Alba je ostvarila isto toliko poraza. Bilo je tu i zanimljivih meceva i sokantnih pobeda - pocevsi od 1. kola i deklasiranja Partizana pa sve do nagovestaja pocetka kraja nadanja ekipe Crvene zvezde da je moguc plasman u TOP8.

 

Alba je imala problema sa povredjenim igracima, ali nekako su uvek nalazili nacin da igraju isto i budu neugodni i kada su odsustvovali Lammers, Olinde ili Thiemann.

 

Quote

ANADOLU EFES ISTANBUL

 

Ova ekipa je pravljena da ostvari threepeat, videćemo da li će doći do zasićenja. Imaju i nekoliko solidnih turskih igrača tako da znaju šta rade po svim aspektima.

 

Sasvim tacna prognoza. Jaka imena, ali je bilo bolno ocito da je doslo do zasicenja.

 

Sa cak 17 poraza u sezoni i bednim 11. mestom na kraju, ovo je bio kraj jedne ere. Mislim da je Ataman trebalo ranije da se povuce, dok je bio na vrhuncu. Previse je branilac titule zavisio od tandema Larkin - Micic, sve je poremeceno dolaskom Clyburna, a ostatak ekipe je postao losiji sa godinama. Cak ni veliku prednost koju su uspeli da naprave nekada nisu umeli da sacuvaju, najbolji primer toga su mecevi kod kuce protiv Bayerna i Partizana.

 

Quote

AS MONACO

 

Možda ne spadaju baš u najuži krug favorita, ali nisu ni daleko da ih proglasimo četvrtim timom na papiru po kvalitetu, iza Efesa i španskih “večitih”. Videćemo da li će jedna lopta biti malo i da li će svi biti zadovoljni ali ova ekipa je dobro složena i uloge mogu fino da se raspodele. F4 je imperativ.

 

Na kraju se ispostavilo da su otisli na F4, sasvim u skladu sa ovom prognozom.

 

Nema ovde mnogo sta da se doda onome sto je napisao @Chaos Is Me - ultrajaka ekipa, bez nekog sirokog rostera, bez neke filozofije, imali su i snagu i brzinu i sut. To je bilo dovoljno protiv slicne ekipe kao sto je Maccabi, ali ostaje gorak utisak trece cetvrtine protiv Olympiacosa koja ce uci u istoriju sa rezultatom 2:27.

 

Quote

CAZOO BASKONIA VITORIA-GASTEIZ

 

Ovo nije roster koji garantuje rezultat ali mogao bi da garantuje zabavu. Borba za PO je njihova realnost, a videćemo i da li je Joan Pennaroya trajno rešenje na klupi, čovek koji je vodio većinu ACB ligaša osim ona dva najveća.

 

Mislim da je ekipa Baskonije svojim igrama i rezultatom prevazisla i najoptimisticnija predvidjanja.

 

Sa skorom 18-16 malo im je falilo da se nadju u TOP8. Vec na pocetku sezone kada su na ludilo, trcanje i sutiranje uspeli da sokiraju dve skupe ekipe iz Beograda (ubacili i jednima i drugima 15+ trojki) pokazali su da su opet napravili dobar posao u prelaznom roku iako je opet izostalo nagomilavanje dobrih igraca ili dovodjenje poznatih evroligaskih imena.

 

Sve do polovine ligaskog dela sezone ekipa iz Vitorije je bila na samom vrhu tabele, a onda je nastao zamor materijala, dva poraza u Nemackoj, 2-7 ucinak u prvih devet kola 2023. godine, a i inace su mnogo bolje igrali kod kuce (14-3), nego u gostima (4-13).

 

Quote

CRVENA ZVEZDA 

 

Ostaje nada da se ovaj bućkuriš vremenom raščisti i da ekipa dobije neki koncept. U suprotnom, miriše na katastrofu i jednu sezonu na ivici živaca, pa i preko nje. Sve i da se stvari slože kako treba, pitanje je da li ovde ima potencijala za bilo šta osim počasnog učešća u EL.

 

Ni autor uvodnog posta izgleda nije mogao da pretpostavi da klub u steku ima jedno 4 miliona evra za trenera i dva igraca.

 

Klub je, ocekivano, poceo jako slabo, dosao do skora 1-6, ali onda je umesto prilicno jeftinog dosao dosta skup trener, na mestu plejmejkera stigao je vrhunski strelac i rekordi su poceli da padaju. Crvena zvezda je u narednih 12 kola nanizala 9 pobeda, stigla do ucinka 10-9, ali onda je konacno poceo da uzima danak neuigranost i splasnula je euforija u kojoj se novi trener posmatrao kao carobnjak. Sve je zavrseno jednim uzasnim periodom u kojem su prosute pobede u Kaunasu (+7 tri minuta do kraja), protiv Albe, u Minhenu (+10 u trecoj cetvrtini), Atini (+15 u prvom poluvremenu). Zreb je isao na ruku Crvenoj zvezdi koja je nanizala 5 pobeda na kraju, ali tada je vec bilo kasno za bilo sta.

 

Naravno, sezona ne moze da se okarakterise kao uspesna - moglo je itekako bolje i ekipa je odigrala ne jedan, ne dva, nego jedno 6 losih meceva u kratkom periodu. 

 

Quote

EA7 EMPORIO ARMANI MILAN

 

Sa Melliem i Hinesom kao osiguračima, teško je očekivati da Armani defanzivno posrne. Ovo je odličan tim koji ima kvalitet, iskustvo i IQ. F4 je realan cilj, a tamo je sve moguće.

 

Armani je u ovoj prognozi precenjen, ali postoje objektivni razlozi za to.

 

Dakle, jasno je da je ekipa odlicno vodjena sa klupe i da je imala odlican igracki kadar. Nazalost, povredili su im se dvojica mozda i najvaznijih igraca i to se ispostavilo kao nenadoknadiv gubitak za njih. Isto kao i Alba, od 3-1 vezali su 9 poraza i dosli do zacelja tabele. Imali su jako dobre meceve - prvi mec u BG protiv Partizana bio je poezija, uspeli su da igraju sjajnu odbranu protiv zahuktale Crvene zvezde u gostima, a na domacem terenu su protiv ovih ekipa demonstrirali silu. Ipak, nedostajalo im je kontinuiteta, previse su bili svileni. Sa 6-15 (sto je katastrofalan skor) stigli su do 13-15, ali nije bilo moguce da dobiju sve protivnike do kraja.

 

Quote

FC BARCELONA

 

 

 

Ovo je vrlo verovatno poslednja šansa za Šarasa da osvoji EL trofej sa Barsom.  Nema ovde mnogo filozofije, sve osim pehara za Barsu je neuspeh, pa da vidimo da li mogu opet nekako da razočaraju. 

 

Uspeli su da razocaraju opet.

 

Koliko je ovaj format takmicenja los, najbolje se vidi na primeru Barcelone. Stalno u vrhu, toliko im je bilo dosadno da su ponekad "poklanjali" pobede na svom terenu (Asvel, Virtus, Efes), lagano se prosetali kroz PO i na kraju opet nisu mogli preko Reala. Mislim da ni protiv Partizana (koji bi bio nenormalno motivisan) ne bi bilo nista bolje - prosto je Barcelona cele sezone igrala onoliko koliko joj je potrebno i to je to. Jasno je sta im je falilo - da izgrade igru i sistem, a ne da se previse oslanjaju na individualni kvalitet skupo placenih zvezda.

Edited by goldberg
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Part 2:

 

Quote

 

FC BAYERN MUNICH

 

Treba ih očekivati u borbi za PO, ali mislim da prednost domaćeg parketa nije realan domet.

 

 

Cinjenica je da su bili daleko od borbe za PO, pa ih je ova prognoza bas precenila.

 

Njihov najveci problem su bile povrede vaznih igraca. Nisu spojili mozda ni dva meca sa kompletnim sastavom. Walden, Rubit, Lucic (koji je prva zvezda tima), Sisko, Zipser, Hunter, svi oni su propustali meceve zbog povreda. Sa uzasnim pocetkom i nije moglo vise - prosto i nije bilo mnogo ekipa sa manje kvaliteta na papiru od Bayerna.

 

Quote

FENERBAHCE BEKO ISTANBUL

 

Dosta u ovoj jednačini ima nepoznatih ali na papiru je ovo sastav koji može i da osvoji EL ako sve klikne. Ne bih se baš kladio na tu opciju ali vidim ih kao sigurne učesnike PO, u suprotnom, ponovo će raditi metla u Istanbulu. 

 

Manje - vise su ispunjena ocekivanja data u prognozi.

 

Fenerbahce je sjajno krenuo u prosloj sezoni, bili su na skoru 10-2, ali onda je dosao period ispunjen povredama i serijom poraza koje su ih i dovele na rub borbe za 8. mesto - mesto na kojem su se nasli na kraju sezone. Njihova dva glavna problema su bila nedostatak dobrog plejmejkera (losa sezona za Calathesa), igranje citave sezone sa samo tri evroligaska beka u rotaciji (Edwards nije EL igrac) i jako kratka rotacija - uz ove igrace minute su dobijali Pierre, Hayes, Booker, Jekiri i Motley. Domacih kvalitetnih igraca nije bilo, a dovodjenje Bjelice je tezak promasaj prelaznog roka.

 

Quote

LDLC ASVEL VILLEURBANNE

 

Suma sumarum, bilo bi iznenađenje da Asvel uzme više od 10ak pobeda ali bi mogli da zagorčaju život onima koji prospu bodove protiv njih ili pomisle da će se sami od sebe pobediti.

 

Na kraju sezone ostvarili su samo 8 pobeda.

 

Ekipa Asvela moze da sluzi kao jedan od dokaza zasto je ovakav format besmislen - od 8:13 dosli su do 8:26, dakle zabelezili su 13 uzastopnih poraza, a na kraju kao da nisu vise ni zeleli da igraju - porazi od 17, 20, 16, 26, 18 razlike u poslednjih pet kola dovoljno govori o njihovoj igri u poslednjim mecevima. Realno i nisu mogli vise - imali su jedan od najmanje kvalitenih timova, grupu veterana spojenu sa grupom EC igraca, jako kratku rotaciju, slabog trenera i ocekivano je bilo da na kraju zavrse kao ubedljivo poslednji.

 

 

 

Edited by goldberg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nini3112 said:

Je l bio negde Grimau trener pre Barse😲

Poenta je da renomirani igrac Kalenic ako nije hteo saradnju sa Vladom Jo zasto bi sa izvesnim Grimau-om 😄 Nego Nikola da se vrati kuci.

Link to comment
Share on other sites

On 6/24/2023 at 2:22 PM, John Terry said:

Navijaci Partizana na netu poceli da nas zovu Vajdkardsi iz Zeleznika.

 

Jebote... zlatne ribice imaju jace pamcenje 🙂 

 

Naprotiv, samo se sprdaju sa onima koji su tako nazivali KKP. Velika je razlika.

 

Da se razumemo, za razliku od tih prošlogodišnjih šaljivdžija, ja zaista mislim da CZ dobija pozivnicu i to zasluženo.

4 minutes ago, Nini3112 said:

Je l bio negde Grimau trener pre Barse😲

 

Nešto mislim da će biti samo privremeno rešenje?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, realno *w said:

 

Naprotiv, samo se sprdaju sa onima koji su tako nazivali KKP. Velika je razlika.

 

Da se razumemo, za razliku od tih prošlogodišnjih šaljivdžija, ja zaista mislim da CZ dobija pozivnicu i to zasluženo.

 

Nešto mislim da će biti samo privremeno rešenje?

Pisu da je ugovor potpisan na 2 godine,tako da mislim da nije privremeno mislim ce ce sigurno bar pola sezone voditi tim dok ne vide kako ide prica

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eto, kako to radi mocna Barsa, a mi, kad cemo mi da damo sansu nekome iz nase FMP akademije?

 

Oh wait... 

 

 

Bas cudan potez, izgleda da se sprema remont i u Barsi. Barem da su izabrali nekoga ko je bio asistent u strucnom stabu Barce proteklih godina ili da je negde vodio neki evropski prvoligaski tim samostalno. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kooineeperk said:

Eto, kako to radi mocna Barsa, a mi, kad cemo mi da damo sansu nekome iz nase FMP akademije?

 

Oh wait... 

 

 

Bas cudan potez, izgleda da se sprema remont i u Barsi. Barem da su izabrali nekoga ko je bio asistent u strucnom stabu Barce proteklih godina ili da je negde vodio neki evropski prvoligaski tim samostalno. 

 

 

Upavo to... Bas wtf potez po meni,bar neki asistent u nekom solidnom timu,od ovog je cak i Spanac u nasem strucnom stabu sa vise iskustva

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...