Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

1 hour ago, Magia said:

Ne znam zasto bi prosta i lako proverljiva cinjenica bila upinjanje, a kamoli smesna, ali kontam da ljudi imaju razliciti smisao za humor. 

 

Budimo realni, nije deoba 5. mesta. Imali ste isti skor kao Makabi i losiju medjusobnu kos razliku koja njih stavlja na 5. mesto a vas na 6. I to je jedina cinjenica, lako se proveri. 

 

Sto nikako ne umanjuje uspeh Partizana i to da je prebacio ocekivanja pre sezone. Tokom sezone su ta ocekivanja rasla iz prostog razloga sto se videlo na sta tim lici i da postaje sve bolji, a da drugi timovi koji su stavljani ispred njega fejluju, poput Armanija i Efesa. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mozemo da napravimo paralelu sa reprezentacijom Srbije u fudbalu - nalazimo se u trenutku pre pocetka kvalifikacija, izvucene su grupe, znamo da su protivnici Portugal, Irska, Luksemburg i valjda Azerbejdzan (mrzi me da proveravam). Kladionice su rekle svoje, Srbija ima toliko i toliko sansi da se plasira na prvenstvo. Toliko i toliko sansi da zavrsi na prva dva mesta u grupi.

 

Fast forward do trenutka kada se prvenstvo zavrsilo - da li cemo da tvrdimo da je ekipa Srbije imala uspesnu kampanju na prvenstvu? Da li su bila nerealna ocekivanja navijaca da je moguc i uspeh u grupi? Po meni i za KKP i za reprezentaciju Srbije sam plasman u PO, odnosno na prvenstvo znaci da kampanja nikako ne moze da se tretira kao neuspesna, ali ni u jednom ni u drugom slucaju ne mozemo da pricamo o tim rezultatima kao o jednom pozitivnom iznenadjenju koje ce se kao takvo pamtiti i u godinama koje su ispred nas.

 

Realno, zasto uopste pravimo razliku izmedju 5. i 8. mesta u EL? Imamo osvajanje titule kao ultimativno najveci uspeh, pa finale, pa ucesce na F4, pa ispadanje u TOP8 fazi, pa klubove koji su do samog kraja bili tu negde (tipa Baskonia), klubove koji su zauzeli komotnu sredinu tabele i one koje su poljubili samo dno tabele. To su kategorije, a ne da li je neko zavrsio na 5. ili 8. mestu na tabeli. Bolje biti 8. i u finalu nego 4. i ispasti u TOP 8 fazi.

 

Ako gledamo kroz te kategorije - za timove kao sto su Partizan i Maccabi, dakle ekipe nakrcane sa 5-6 skupih i odlicnih stranaca, jakim domacim terenom i rotacijom od 8-9 nosioca, po meni je ucesce na F4 veoma uspesno, ispadanje u TOP8 fazi znaci da je ostvaren zeljeni cilj, neko 9. ili 10. mesto znaci da ne postoji razlog za zadovoljstvo, ali sezona je bila generalno dobra, ako je ekipa ispala nekih 8 kola pre kraja to je neuspeh i ako je na dnu to je katastrofa.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...