Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

On 6/12/2023 at 9:23 PM, Brat od Korneta said:

 

U okviru Evrolige za 3 sezone je uradio vrlo dobar do odlican posao ali ipak za 3 sezone nije uzeo nijednu titulu. Od Albe je imao solidno veci budzet i dve sezone za redom izgubio u finalu ukupnim skorom 6-2. Ove sezone je izgubio 3-0 od Ulma od kog je imao znacajno veci budzet.

 

Ipak velika mrlja za 3 sezone 0 titula, uzeo kupove, dva puta igrao top8. Rekao bih da je uradio dobar posao ali ne i odlican uzimajuci sve u obzir.

U pravu si, na to sam zaboravio. Veoma los rezultat u domacoj ligi, ja sam vise mislio na EL

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, goldberg said:

Pa ne dobija se nista, sve svelo na revijalne meceve - to je cinjenica, zato je KKP i igrao onako protiv SC Derbija, zato i Maccabi ne osvoji svaki put izraelsku ligu iako su uvek ubedljivo najkvalitetniji. Domaca prvenstva su totalno devastirana i igraju se jer ekipe moraju nesto da igraju osim EL.

 

Regionalna liga je bila druga prica i nju je EL drzala u zivotu tako sto nikome nije davala dugorocnu licencu - ideja je bila da ta liga, liga Spanije i VTB liga imaju prolaz u EL. Sada se i to gasi i sasvim je svejedno da li ce KKP da izgubi 10 finala zaredom ako ce ZOC opet da dobije milione da juri 10. titulu prvaka Evrope (odnosno, prvaka privatne lige kao sto je EL).

 

6-23.jpg

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Kankkunen said:

EL danas donosi odluku o učesnicima za narednu sezonu 2023/24

ne očekuju se nikakve promene ... ostaje sve isto kao protekle sezone.

 

Otkud to? Zar ne donose tu vaznu i nikad neizvesniju odluku pocetkom jula?

 

Inace, takmicenje iz sezone u sezonu gubi sve vise smisla - osim Zalgirisa, Baskonije i Albe koji se barem trude da iskopaju neko novo ime, svi ostali klubovi samo bacaju milione na jedne te iste igrace koji se vrte u klubovima, bez ikakvog pokusaja da se dovede neko novo ime u evropsku kosarku (bilo iz mladjih kategorija, bilo iz nekog nepoznatog evropskog kluba). 

 

Sama evroliga je vrhunac smesne organizacije koja ne moze da objavi jednu jasnu odluku mesecima nego se ceka kraj sezone da se saznaju ucesnici naredne. To nema nigde, ni u jednom sportu.

Edited by goldberg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...