Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

stvar je prosta;

mi nismo sposobni da u kontinuitetu dobro branimo spejsing protivnika i to se nece promeniti, jer, takvi su nam igraci.

 

mi smo sutirali vsljda 27 ili 24% za tri a protivnik 41%. to ce se menjati od tekme do tekme

(tako smo i ispustili prednost sa 8 ili 9 promasenih trica, to je pripremna tekma)

 

mi ove dve tekme igramo bez korektnog ucinka bogdanovica, i to xe se promeniti.

 

sve u svemu, okej izdanja za prve tekme, bolje je kada udju neki kljucni sutevi ali je dobro i kada promasaji u ovom periodu kreiraju sense of urgency.

  • Like 16
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

stvar je prosta;

mi nismo sposobni da u kontinuitetu dobro branimo spejsing protivnika i to se nece promeniti, jer, takvi su nam igraci.

 

mi smo sutirali vsljda 27 ili 24% za tri a protivnik 41%. to ce se menjati od tekme do tekme

(tako smo i ispustili prednost sa 8 ili 9 promasenih trica, to je pripremna tekma)

 

mi ove dve tekme igramo bez korektnog ucinka bogdanovica, i to xe se promeniti.

 

sve u svemu, okej izdanja za prve tekme, bolje je kada udju neki kljucni sutevi ali je dobro i kada promasaji u ovom periodu kreiraju sense of urgency.

 

Problem je što dve tekme za redom šutaš 25% za tri, a svejedno opališ 39 trojki.

 

Apsolutno ne postoji plan B, ne postoji ideja kako da se smanji broj tih šuteva, da se pokušaju neke akcije, bilo šta osim prangijanja za koje nemamo dovoljno džebane.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, realno *w said:

 

Problem je što dve tekme za redom šutaš 25% za tri, a svejedno opališ 39 trojki.

 

Apsolutno ne postoji plan B, ne postoji ideja kako da se smanji broj tih šuteva, da se pokušaju neke akcije, bilo šta osim prangijanja za koje nemamo dovoljno džebane.

 

 

 

ovako rudimentarno gledano, sta bi bio plan b, da milutinov nauci da igra na postu? moramo da igramo brze i raznovrsnije ali suteve cemo, kao i svi, morati da ubacujemo u kos da bi pobedili.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Samo su Duda i Djordjevic znali kako treba sa italijanima😃 Nismo dobili utakmicu protiv njih otkako je Djordjevic otisao. Jovic i Milutinov izgledaju  kao da su u formi ,ostatak ekipe je odsutan. 

Edited by Miki8
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Није баш да ми немамо муниције али су данас Богдан, Гудура и Недовић шутнули тројке 2-14. Кад гледам статистику ни не знам како смо одиграли егал утакмицу. Никола Јовић баш као што је неко написао нови Бјелица, ваљда ће од следеће и други Јовић почети играти.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nama su problem neke fundamentalne stvari za koje mi nije jasno kako nemamo resenje, nevezano za protivnika. Prva nejasna stvar mi je preuzimanje i gradjenje kosa. Protivnik se uopste ne cima da od nas dobije mismec, mi to sami damo na tacni. Za gradjenje kosa pogotovo na kraju i to dok su na parketu i Jovic i Milutinov nemam reci, to bih otpisao na prvi deo priprema teske noge i manjak koncentracije i slicne trice i kucine da nam to nije trejdmark generalno u poslednjih pet i kusur godina. Dalje, cak i dobre stvari koje se vide ne deluju kao posledica nekog koncepta vec cistog individualnog kvaliteta i improvizacije igraca recimo Jovic coast to coast i navlacenje na faul u napadu Avrama na kraju, a to treba da budu situacije koje su koncepcijski omogucene i nesto za sta protivnik treba da se sprema i prilagodjava. Imas konceptualne probleme, nemas pravog pleja. Ok, jbg. Kako to da resis? pa svakako ne tako sto ces da stavis Guduru da se guzi i onda se napad postavlja u 12. sekundi i to se zavrsava losim sutem za tri i imas 20% tu. Iznova i iznova.

 

A onda pogledas recimo Italijane koji imaju mnogo vise problema od nas, koncepcijskih. Nemaju centra, a ni plejevi im nisu nesto, klasicna divljina. Kako se to resava? Prostim povecanjem sansi za poentiranje u najosnovnijoj kosarkaskoj postavci - pikenrolu.

Ko god da je hendler, Pajola, Spisu, pa moze da bude i Fontekio iz izolacije, nebitno. Da li se igra rol ili cesce pop, nominalni centar mora da obezbedi maksimalan broj mogucnosti za zavrsetak napada. Meli jeste jedan od najboljih u FIBA kosarci trenutno u tome, ali to je sto bi Ameri rekli besides the point. To radi Italijanima bez obzira na to ko im je na terenu, a zasto? Zato sto je Poceko postavio te fundamente i sablone koji idu na beskonacni repeat. Njihov bek koji udje u igru tacno zna sta treba da radi i to ce raditi besomucno iznova i iznova i iznova. Deset puta nece da prodje, nece doci ni u poziciju za sut, ali ce nastaviti da radi. Jer zna da ce pozicija doci i da ima potpuno slobodu da sutne. Kat i ukrstanje, kat i ukrstanje, trazi mismec.

 

Zasto protiv nas to redovno radi i redovno nam daju 90 poena? Zato sto mi kazemo ok mi preuzimamo svi sve boli nas dupe. Oni dodju u poziciju mismeca bez da rade desetak sekundi napada na tome, sto bi bilo normalno. I onda je sasvim normalno da ih "sere", ubacuju oni protiv nas teze suteve nego protiv drugih, eye test ne laze, ali to je zato sto se generalno trose mnogo manje nego protiv drugih ekipa da dodju u tu poziciju.

 

Kako se to resava? Pritiskom na loptu. Ne mora to da bude ni neki bolestan presing, samo da im se skrati vreme prenosenja lopte i osnovne postavke. Da krenu da vrte prvi drugi pa treci pik umesto 18 sekundi do kraja napada, na 12 sekundi do kraja napada ili manje, to bi ih skratilo automatski za 15+ poena. Samo to. Zasto mi to ne radimo je nedokucivo.

 

Mi tu osnovnu postavku mozemo da preuzmemo od Italijana cak. Ok, Milutinov nije Meli. Nece biti pretnja u popu, nije ni neka post up opcija, za razliku od Jokica jelte. Ali je i dalje grmalj, pogotovo protiv Italijana i on ce uvek moci da dobije poziciju na postu. Kada su on i Jovic na parketu zasto jednom nismo probali recimo inverziju pozicija i switch gde bi Jovic bio rol a Milutinov bi onda ostao u mismecu na nekom beku na par metara od kosa?

 

Ima toliko stvari koje laicki sa takvim igracima mogu vrlo lako da se postave i da to i ne budu neki epski specijali i priprema koja bi se krila, vec je prosto prirodno, a mi to nikada ne radimo.

 

Stvarno mi ne ide u glavu.

 

Glavna stvar koja treba da se promeni - zajebi klasicnu podelu pozicija 1-3. Nikola Jovic moze da prenosi loptu ako je potrebno, sto je i dokazao. Glavni zadatak je da lopta bude na sedam metara od njihovog kosa za 8 sekundi max, a targetujes 6. Znaci rukometni brzi centar. Trenirati opcije resavanja presinga, posto se tu gubimo redovno kao pile u tri hektara. Ne dozvoliti da Guduric, Jovic ili Bogdanovic guzicom prenose loptu i trose 10 sekundi od napada.

 

Po cenu gresaka i kontri. Ionako gubimo loptu debilno, od ovoga sigurno ima vise koristi nego stete.

Edited by McLeod
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Није баш да ми немамо муниције али су данас Богдан, Гудура и Недовић шутнули тројке 2-14. Кад гледам статистику ни не знам како смо одиграли егал утакмицу. Никола Јовић баш као што је неко написао нови Бјелица, ваљда ће од следеће и други Јовић почети играти.

 

Gde ima da se pogleda statistika igraca?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

 

ovako rudimentarno gledano, sta bi bio plan b, da milutinov nauci da igra na postu? moramo da igramo brze i raznovrsnije ali suteve cemo, kao i svi, morati da ubacujemo u kos da bi pobedili.

 

Ma da, to je košarka, trojke i gužanje pod košem, nema ništa između. Imamo 70% za dva, ali bolje ipak da mi šutamo trojke i to 40 kom.

 

Italijani klasična ekipa koja živi i umire od šuta tri, gde svih 12 igrača u sastavu pali trojke, je šutnula manje istih od nas.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, realno *w said:

 

Ma da, to je košarka, trojke i gužanje pod košem, nema ništa između. Imamo 70% za dva, ali bolje ipak da mi šutamo trojke i to 40 kom.

 

znas kako, imam utisak da smo skoro sve sto nam je ponudjeno u igri blize kosu koristili, bilo u saradnji sa centrima, bilo u prodoru bekova.

 

imali smo nekih nerezonskih suteva za tri (ubedljivo najvise bogdan, koji i treba sad da ih uzima da udje u ritam) ali otvorene ili realne suteve za tri ne mozes preskakati samo zato sto ti ne ide. onda bolje pravac u svlacionicu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

uini u fazonu nemoguće je primiti manje od 90 poena od Italijana, jedino ako imamo 50 posto za 3, pa damo 100

 

ustvari, jedino što ne valja je što nisu ušle trojke - niti će kada bude bitno, ali to je to, to je max

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

ali otvorene ili realne suteve za tri ne mozes preskakati samo zato sto ti ne ide. onda bolje pravac u svlacionicu.

 

Na stranu što je tu bila gomila očajnih šuteva, sa ovim se ne slažem. Sa tim razmišljanjem ti daješ protivniku da bira šta ćeš da radiš. I Ispadne da eto ti nemaš drugi izbor nego da se nadaš da će taj šut krenuti, ako ne, ćao.

 

Druga stvar je disciplina. Ne može da ti uđe Boriša i opali 3 trojke iz ukupno 4 kontakta sa loptom, Vanja svaki put kad dođe lopta do njega, Nedović isto.

 

Treća stvar su specijali za istek napada. Gde su? Mi smo se kod Žoca prošle godine nagledali ludačkih specijala koji se rade na manje od 7-8 sekundi do kraja napada. Jasno mi je da nemaš vremena kao klub da uvežbaš toliko toga, ali možeš imati poneku mini akciju. 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Mnogo malo vremena je ostalo do prvenstva, cekamo Jovica i Smailagica koji ce dati ekipu dubinu i dodatni kvalitet ali ne u meri da mozemo da se nadamo nekim velikim upgradeom. 

Na drugoj strani, nas je tukao Novi Zeland u Pioniru 2014. 5 dana pre SP pa smo otisli u finale. Ovo je sve relatnivno, i tada smo izgledali kriminalno. 

Mogu ovde da legnu neke stvari ali smo suvise limitirani da ozbiljno verujem u to. Defanzivno je kao sto je dosta vas vec reklo, ogroman problem da na 5-0 ili primamo trojku ili se kojekakve Pajole prosetaju do kosa pored Marinkovica ili Nedovica. To je jako ozbiljan problem - mi mozemo Italiju u nekom idealnom scenarijud obiti 102-100 s 40% za 3. Ali je mnogo realnije da bude obrnuto i da oni dobiju nas u ovim sastavima. 

I jos nesto. Ne mogu prihvatiti da bilo koja reprezentacija Srbije sutne 39 puta za 3 a 31 puta za 2. Nesto tu debelo ne stima i to nije kao sto Bogi kaze "brza i atraktivna kosarka". Dolazimo u apsrudnu situaciju da resavaju nas te Dinamo Sassari ekipe istim receptom kao sto smo mi resavali njih 30 godina 😄 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, realno *w said:

Treća stvar su specijali za istek napada. Gde su? Mi smo se kod Žoca prošle godine nagledali ludačkih specijala koji se rade na manje od 7-8 sekundi do kraja napada. Jasno mi je da nemaš vremena kao klub da uvežbaš toliko toga, ali možeš imati poneku mini akciju.

 

jasno ti je da je zhocu trebalo godinu i kusur dana da to izvede sa igracima koji su zajedno svakodnevno.

 

ovi treniraju dve nedelje. imace verovatno te neke mini akcije ali ti svakako ne trebaju pre turnira za izvoditi.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, medobrundo said:

uini u fazonu nemoguće je primiti manje od 90 poena od Italijana, jedino ako imamo 50 posto za 3, pa damo 100

 

ustvari, jedino što ne valja je što nisu ušle trojke - niti će kada bude bitno, ali to je to, to je max

 

ajde sjasi malo sa konstantnim prozivanjima. nisam ovde da se napusavam i podbadam.

 

okej je da se ne slazemo i/ili da ja nemam pojma ali preterujes. popricali smo na lajvu, nismo se slozili i sta sad.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

To da nemamo igrace za smislen kaunter na 5out nikako ne moze biti argument koji opravdava ove uzase koje gledamo sada vec u kontinuitetu protiv Italijana. Hajde da se vratimo na sastave repke iz ere Djordjevica kada smo ih resavali na autopilotu, ako treba i rezultate sa combinea da vadimo. Nemamo si sada nista manje pokretljive niti brze ni bekove ni visoke. Ta prica je u ovom trenutku cista apologeza organizacionog i strucnog  raspada reprezentativne kosarke kome svedocimo ovih dana.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, uini said:

jasno ti je da je zhocu trebalo godinu i kusur dana da to izvede sa igracima koji su zajedno svakodnevno.

 

Quote

U Fenerbahčeu sam, poslednje godine kad sam radio, imao 120 opcija napada iz različitih polazaka, a sada sam u Partizanu na petnaestak. To iziskuje strašnu koncentraciju igrača. Sat i 45 minuta sada sam radio 5 na 0. Neki ne mogu da shvate najprostije stvari. I onda dođeš u situaciju da ti koji shvataju postaju nervozni. Ne pričam da zapamti poziciju, to je lakše, nego šta je svrha. 

 

Septembar 2021.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Mnogo malo vremena je ostalo do prvenstva, cekamo Jovica i Smailagica koji ce dati ekipu dubinu i dodatni kvalitet ali ne u meri da mozemo da se nadamo nekim velikim upgradeom. 

Na drugoj strani, nas je tukao Novi Zeland u Pioniru 2014. 5 dana pre SP pa smo otisli u finale. Ovo je sve relatnivno, i tada smo izgledali kriminalno. 

Mogu ovde da legnu neke stvari ali smo suvise limitirani da ozbiljno verujem u to. Defanzivno je kao sto je dosta vas vec reklo, ogroman problem da na 5-0 ili primamo trojku ili se kojekakve Pajole prosetaju do kosa pored Marinkovica ili Nedovica. To je jako ozbiljan problem - mi mozemo Italiju u nekom idealnom scenarijud obiti 102-100 s 40% za 3. Ali je mnogo realnije da bude obrnuto i da oni dobiju nas u ovim sastavima. 

I jos nesto. Ne mogu prihvatiti da bilo koja reprezentacija Srbije sutne 39 puta za 3 a 31 puta za 2. Nesto tu debelo ne stima i to nije kao sto Bogi kaze "brza i atraktivna kosarka". Dolazimo u apsrudnu situaciju da resavaju nas te Dinamo Sassari ekipe istim receptom kao sto smo mi resavali njih 30 godina 😄 

Baš mnogo mračiš, bespotrebno i na granici ukusa. 

 

Trening utakmica služi za testiranje ideja i nekih uloga u koje bi igrači trebalo udju. 

 

Ima i do svežine. Mi smo igrali utakmicu juče, Italijani nisu. 

 

Sve u svemu, s obzirom na potrošnju i uigravanje koje je u toku poraz od 1 razlike stvarno nije smak sveta.

 

Kako se ne pitaš lakvi su tek Italijani kada nas ovakve nikakve nisu mogli da reše dvocifreno i blagovremeno? 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je najgore to što su nas Italijani izbili u drugom poluvremenu i što se iz aviona vidjelo da im je više stalo.

 

Osim toga, iz aviona se vidi i da je Pešić u totalnom raskoraku sa stvarnošću, Italijani igraju sa Riccijem na 5, on drži RilOa.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...