Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Nije tako lose ovo, bore se momci, malo improvizacije bez klasicnog organizatora igre u vidu Jovica, ali se Gudura ok snasao, Bogdan pripomogao i Avramovic kad je bio u igri... 

 

Vanja me strasno iznervirao kod one sekvence 3 promasaja za 3 poena plus je valjda jos i jednu izgubljenu imao, i to sve u malo vise od minut igre. Ne prija njemu "tezak" dres nikako. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pa dobro nije uzeo Vanja neke ludacke suteve mislim da su svi bili otvoreni, to uvek podrzavam osim ako neko nije bas sam u reketu pa se preskoci. 
 

Za zdravlje Jovketa seniora bi morali da se svi molimo, uzasno bitan ce da bude za ovaj tim kao jedini pravi organizator. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Svetislav Pešić zadovoljan nakon pobede nad Grčkom: Skok i odbrana od tranzicije su rešili pitanje pobednika

 

Srbija je večeras savladala Grčku na Akropolis kupu u prvoj zvaničnoj proveri pred Mundobasket rezultatom 71:64. Nakon meča oglasio se selektor Orlova, Svetislav Pešić.

Sumirao je iskusni strateg utiske nakon duela.

“Veoma važna utakmica za nas. Do sada smo radili puno na treninzima i pripremi za Mundobasket. U prvoj zvaničnoj utakmici moji momci su bili veoma motivisani. Nakon deset dana treniranja, bila nam je potrebna utakmica. Prijala ima je atmosfera u Atini. Videli ste da su oba tima imala padove na meču. I dalje nismo u stanju da kontrolišemo sve stvari na terenu. Jako bitna stvar na meču bila je odbrana od tranzicije. Odlično smo bili u ovom segmentu, što nam je bio i prvi cilj i zadatak za ovaj period i ovu utakmicu. Samo šest poena iz kontre za tim koji odlično igra u tranziciji, to je odlično, komunikacije je bila odlična. Ako uložiš koncentraciju u odbranu, dobićeš dobre stvari na terenu. Imali smo određeni broj izgubljenih lopti, nije alarmantno, ali moraćemo da popričamo o ovome. Pojačali smo igru na skoku nakon što je Grčka u ovom segmentu dominirala tokom prvog poluvremena. Kasnije smo to uspeli da iskontrolišemo i svedemo Grčku na tri poena iz druge šanse. Ovo je jako bitan meč za mlade igrače pre svega, ali i iskusne igrače poptu Bogdanovića. Vidno je da pojedini igrači moraju da se priviknu na igru u Evropi. Okrećemo se utakmici protiv Italije i ostalim utakmicama do Svetskog kupa”, rekao je Pešić.

Selektor Srbije pokušao je da se izvuče i izbene pitanja, ali nije uspeo u toj nameri. Tema na konferenciji bio je pritisak i da li on postoji među Orlovima.

“U Srbiji je slična situacija kao i u Grčkoj. Pritisak je uvek prisutan, ako imaš velike ciljeve kao što ima srpska košarka, pritisak je uvek tu. Mada mi sada treba da pričamo o teniziji. Teniziji da se reaguje u pravo vreme i da se kontrolišu stvari koje su dogovorene na treningu. Naravno, ovo se odnosi i na utakmice koje sleduju”.

Za kraj govorio je i o današnjem rivalu.

“Grčka je odličan tim. Gledali smo utakmice protiv Slovenije. Veoma su jaki i ne bih brinuo za Grčku. Grčka će do starta Mundobasketa biti spremna za takmičenje. Vidi se da trener i stručni štab rade sve da budu spremni za Mundobasket”, zaključio je Pešić.

Podsetimo, naredni meč Srbija igra već sutra protiv Italije sa početkom od 18:45.

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Nele said:

Pa dobro nije uzeo Vanja neke ludacke suteve mislim da su svi bili otvoreni, to uvek podrzavam osim ako neko nije bas sam u reketu pa se preskoci. 
 

Nije problem sto ih je uzeo. Bili su otvoreni. Problem je sto ih je promasio. A bili su otvoreni 😏

 

 

4 minutes ago, Nele said:

 

Za zdravlje Jovketa seniora bi morali da se svi molimo, uzasno bitan ce da bude za ovaj tim kao jedini pravi organizator. 

:krstipd4: 

 

😄 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jeste da nisam gledao tekmu sa punom pažnjom, ali stvarno mi deluje da možemo da budemo zadovoljni.

 

Stvari koje brinu su loša odbrana trojke (imali smo sreće da su Grci loše šutirali) i loš skok u odbrani.

 

U napadu mislim da samo bili skroz dobri za prvu utakmicu i ne sumnjam da će se namestiti ruke do početka prvenstva.

 

Nikola Jović zanimljiv baš, ali ipak još ultra zelen, značiće dosta Stefan Jović kad se vrati, a fali i Smailagić.

 

Avramovi isto odigrao pristojno, mislim da će znači dosta njegovi minuti. Ako ga ide može i 20 min, ako ga ne ide jbg - klupa. Ima makar dosta bekova

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Kooineeperk said:

Nije problem sto ih je uzeo. Bili su otvoreni. Problem je sto ih je promasio. A bili su otvoreni 😏

 

 

:krstipd4: 

 

😄

Sta nije jasno??? Jovic je u ovoj konstalaciji jedini cisti plej koji imamo u rosteru, ako ne racunamo Topica koji ce verovatno otpasti sa spiska.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Miki8 said:

Sta nije jasno??? Jovic je u ovoj konstalaciji jedini cisti plej koji imamo u rosteru, ako ne racunamo Topica koji ce verovatno otpasti sa spiska.

 

Da ne ispadnem neciji advokat, napisao si da treba da se molimo za Jovicevo zdrsvlje, pa se covek krsti, poceo je sa molitvama 😉

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki8 said:

Sta nije jasno??? Jovic je u ovoj konstalaciji jedini cisti plej koji imamo u rosteru, ako ne racunamo Topica koji ce verovatno otpasti sa spiska.

 

Upravo ovo sto ti je moj drveni advokat napisao ispod. Bez Jovica kao pleja, bice mucenje, moze utakmica bez njega ali ne i turnir.

 

1 hour ago, Duh koji lebdi said:

 

Da ne ispadnem neciji advokat, napisao si da treba da se molimo za Jovicevo zdrsvlje, pa se covek krsti, poceo je sa molitvama 😉

 

Lebdeci, svrati sutra po honorar 😉 ako ti kazu da sam u pekari, nemoj da me cekas, nego dodji sutradan.  😄  

Edited by Kooineeperk
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Stiletto said:

Imaju Grci Kalatesa za ciglarenje, a i to im nije dosta nego uzmu Vokapa.

 

Dobro,ali 10 asistencija

Predproslu utakmicu je razbio Slovence u poslednjoj cetvrtini

 

Malo bolji u sutu od Kalatesa,a ovaj drugi malo bolji u razigravanju ekipe

 

Fali im i Dorsi ili mozda jos koji Antetokounmpo xexe

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, threepwood said:

Dve stvari koje najvise zabrinjavaju su cinjenica da imamo samo dva igraca koja su u stanju da konstantno pogadjaju sut za 3

 

Bogdanovic, Guduric, Nedovic, Marinkovic, Dobric svi oni su u stanju da pogode vise trojki za redom neko manje neko vise prosecno ali svakako svi mogu sto su pogadjali x puta u karijeri. Ne bih se slozio da samo dvojica. Cak i Avramovic kom se to ne desava cesto ali ume i on. Isti je slucaj i sa Davidovcem koji je pritom u CSKA imao izvrsne procente. Ristic takodje a i Petrusev samo sto on nikad ne sutne vise od dve trojke po mecu a najcesce jednu.

 

edit: ima li gde boxscore da se vidi?

Edited by Brat od Korneta
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dracarys said:

Dva igrača koja su sposobna da pogode više trojki zaredom u dresu repke su Bogdan i naravno Ristić.

 

I sta ako pogodi neko koliko sutra?

Ja bih sacekao prvenstvo ipak.

 

Vanja Marinkovic je protiv Holandjana sutirao trojke 5/8, protiv Ceha 3/5, protiv Italijana 2/2.

 

Dobric protiv Turske sutirao 2/2 zatim protiv Britanaca 4/8.

 

Avramovic protiv Britanaca 2/4 al je pogodio dve za redom kad se lomilo.

Protiv Slovaka 5/9. Protiv Letonaca 3/5.

 

Guduric protiv Britanije 3/3. Protiv Finske 3/5.

 

Ovo sve iz prethodnih godinu dana.

 

Link to comment
Share on other sites

On 7/25/2023 at 5:23 PM, Brat od Korneta said:

Tim koji vidim ima sledece prednosti:

-Dovoljno dobar defanzivno i dobar balans odbrane i napada.

-Cak cetvoricu igraca koji su dobri u pritisku na loptu na primarne i sekundarne kreatore igre protivnickih timova. Jovic, Avramovic, Guduric i Marinkovic.

-Dobrog defanzivnog skoka

-Generalno srcan i borben sastav sa nekoliko igraca koji dokazano imaju veliku onu stvar kada su zavrsnice u pitanju.

-Vise nego dovoljno brzih i pokretljivih igraca za tranziciju.

-Vrlo dobar potencijal za sut za 3 poena od cega 11 igraca sutira za 3 poena

 

Ovo sam pisao pre 15 dana i veceras su se utvrdile gotovo sve stvari osim suta koji ce doci vremenom siguran sam.

 

Prva i druga crtica sto se tice odbrane dovoljno govori sto smo od Grcke primili 64 poena. Ocekujem i protiv Italije da cemo primiti slican broj. Plus ce Stefan Jovic dodatno da pojaca defanzivu.

 

Treca crtica defanzivni skok, imali smo (ako sam dobro upamtio) cak 46 skokova sto je izuzetno i mislim da je to prelomilo mec.

 

 Cetvrta crtica sto se tice borbenosti i srcanosti mislim da je energija, zelja i zalaganje bilo na nivou sto se narocito ogledalo u defanzivi pa i u napadu samo nas nije isao sut.

 

Peta crtica tranziciju smo dosta dobro trcali i dosta puta napadali u ledja i solidan broj poena dali upravo tako. Defanzivna tranzicija je takodje bila dosta dobra.

 

Sesta crtica jedino je izostao sut, ali on ce sigurno doci. Normalno je da u ovoj fazi priprema ne budemo u suterskoj formi. Ova ekipa ima dosta potencijala za sut za 3 poena, pola rostera je imalo oko 40% koji procenat gore dole u klubovima u sezoni za nama. Do svetskog prvenstva imamo jos 4 pripremna meca sto je dovoljno da se uigramo i poboljsamo sut. Pritom i 3 meca koja imamo u grupnoj fazi s obzirom na protivnike vidim kao uigravanje za narednu fazu a odbrane reprezentacija s kojim smo u grupi su neuporedivo slabije od ove Grcke koja je dosta dobra te ce biti dosta lakse dolaziti do otvorenih suteva a samim tim i pogadjati u vecim procentima. Taman da se uigramo sto se tice suta do naredne faze takmicenja kada bi trebalo da najvise igramo najbolje akcije za sut koje se sigurno spremaju a sinoc se igralo dosta na improvizaciju u napadu sto je i normalno kada imas jos 4 meca do pocetka svetskog, necemo sigurno da igramo iste napade svaku utakmicu u pripremama i u grupnoj fazi pa da budemo laki za skautiranje na svetskom prvenstvu kada dodje drugi krug takmicenja gde pocinju pravi izazovi.

 

Sto se tice Grcke i oni su igrali dosta dobru odbranu a i njih nije nesto isao sut.

-Lountzis me iznenadio i mislim da ce imati i vecu ulogu u Olimpijakosu naredne sezone.

-Mitoglu nakon tolike ogromne pauze dosta dobar po meni. Panatinaikos ima mozda i najjacu PF liniju u Evroligi sa njim i Huancom.

-Gotivan font prezimena pozadi na grckim dresovima onaj grcko-rimski stil.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...