Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Meni je ono juče bilo ok, prva tekma malo ležernije u oba pravca, ali vide se neke tendencije, a i problemi.

Ideja je izgleda da se igra brzo u oba pravca, da svi imaju slobodu da pripale što se meni lično dopada.

Imamo problema u pozicionim napadima mada treba imati na umu da je Grčka dosta jaka spolja u defanzivnom smislu.

I naravno tradicionalno problem je bio odbrana protiv five out napada

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Nisam ljubitelj Stefana Jovića u ovom stanju, ali opet bih radije gledao njega, nego Guduru na pleju.

 

Inače solidna odbrana i tek prosečan napad i igra generalno. Ali valjda je ok za prvu pravu tekmu.

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, realno *w said:

Nisam ljubitelj Stefana Jovića u ovom stanju, ali opet bih radije gledao njega, nego Guduru na pleju.

 

sta ti sve smeta kod gudure na pleju?

btw, jasno ti je da ce igrati pleja, taman da jovic moze da cepa 20mins?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, uini said:

 

sta ti sve smeta kod gudure na pleju?

btw, jasno ti je da ce igrati pleja, taman da jovic moze da cepa 20mins?

 

Sporo mi je to jako. Puno driblinga, slabije korišćenje desne strane...

Distribucija lopte uglavnom oni rutinski pasovi, čim malo teži pas to je blizu izgubljene.

 

Čovek mi je rođena dvojka, igra to dobro i ovo je baš teška improvizacija. I ok je on za sekundarnu kreaciju, da zavrti pik u zadnjih 10 sek napada, ali ne za 20 minuta na kecu.

Ok, dodatni efekat je što ćeš moći da imaš njega i Bogdana istovremeno na parketu.

 

Ali sačekaćemo još koju utakmicu, da vidimo, moguće da će biti napretka. Generalno, mislim da je problem te improvizacije što ekipa ne može timski da donese taj nivo uigranosti, kretnji bez lopti, blokova, ukrštanja, da njemu olakša igranje keca.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Zlatni plavi!

Tako bih ja zvao ovu ekipu.

Skupili se, hoće da igraju, ima njih i koji znaju.

Biće ovo "igrali se konji vrani konji ritmom razigrani"

Dometi su nebitni ako su tim, ako se bore i ne brukaju. Reprezentuju 100 godina košarke međ šljivama.

Utisak dana: font na dresovima sudija nesto kao Sintelon onomad. I onaj sijedi domaći sudija što sudi suprotno od onog što challenge pokazuje. Slučajno u korist domaćina,hehe

Edited by odupri se ludilu
Tipfeler
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, uini said:

 

opcija za jurnjavu je avram labrador retriver, al on kad uzme loptu, ko zna gde ce da je odnese.

 

Zato je Zoc i dosao na utakmicu, da vice "Aleksaaaaaa, Aleksaaaaaaa". Jos je nenaviknut na Karijevo "Aleksooooo". 

  • Like 1
  • Ha-ha 11
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

sporo mora biti, to je jasno.

opcija za jurnjavu je avram labrador retriver, al on kad uzme loptu, ko zna gde ce da je odnese.

 

za pozicioni napad je gudura skroz okej, samo moramo da se krecemo bolje bez lopte, @realno *w.

 

Avram ipak malo više liči na pleja, iako ni to nije najsrećnije rešenje. Opet juče 4 asistencije, jedina greška ono vraćanje lopte Joviću na isteku napada, kad ga je Ristić ispalio za blok.

 

Svakako da se Avram može probati na svakoj tekmi, kao što to i Žoc radi. On je tip igrača kojem brzo vidiš je l mu dan ili ne.

 

Takođe, voleo bih da vidim da drugi igrači prevode loptu kada je Gudura na kecu. Pritiskaće ga jako na prevođenju i gubiće puno vremena i snage. Ako već nije neki presing preko celog terena, mogu krila da prevedu, pa i četvorke, pa da mu uruče na 8-9m od koša i onda ovaj odmah kreće u konkretnu organizaciju.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Deluje mi da ce u prevodjenje lopte ukljuciti N. Jovica, ako se ista moze prepoznati po ovoj utakmici.

Druga stvara koja mi je upala u oko da Vanju i Aleksu gleda kao terijere pre nego labradore, da ce njima pritiskati protivnicki prenos lopte i da ce se truditi da ima bar jednog na terenu u svakom trenutku.

Treca je Nedovic. Zestoko izgubljen, a trebace nam dve utakmice njegovog ludila na turniru.

Link to comment
Share on other sites

Elem, jedna misao u vezi odbrane:

 

Juče smo strašno agresivno branili pick&pop. Podsetilo me na Mateovu modfikaciju odbrane za rešavanje Smajlijevog pika. 

Opet, previše mi je to bilo, savršeno se pokriva šut visokih igrača sa centralne pozicije, a ostavljaju se bekovi i krila na ćošku.

 

Kontam eksperimentiše Kari, ali nadam se da ćemo to čuvati baš za neke ozbiljne šutere sa pozicije 5.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, realno *w said:

Takođe, voleo bih da vidim da drugi igrači prevode loptu kada je Gudura na kecu. Pritiskaće ga jako na prevođenju i gubiće puno vremena i snage. Ako već nije neki presing preko celog terena, mogu krila da prevedu, pa i četvorke, pa da mu uruče na 8-9m od koša i onda ovaj odmah kreće u konkretnu organizaciju.

 

ja sve nešto kapiram da će je prenositi i bogdan, nedović, avramović, jović, kada su na terenu sa gudurom; tj da neće morati baš svaki napad da se bavi tim hardverskim delom

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, realno *w said:

Juče smo strašno agresivno branili pick&pop. Podsetilo me na Mateovu modfikaciju odbrane za rešavanje Smajlijevog pika. 

Opet, previše mi je to bilo, savršeno se pokriva šut visokih igrača sa centralne pozicije, a ostavljaju se bekovi i krila na ćošku.

 

Kontam eksperimentiše Kari, ali nadam se da ćemo to čuvati baš za neke ozbiljne šutere sa pozicije 5

 

Papajanis je ozbiljan suter sa pozicije 5, u El je imao odlicnih 48% doduse sutnuo je samo 37 trojki al tako su ga branili i u El bas zbog tih procenata (kao sto su na kraju poceli da brane Smajlagica izmedju ostalog i Real) , a i juce je pogodio dve trojke ako se dobro secam. Tako da ispravna odluka pogotovo zato sto Grcka od juce i nije imala neke sutere ni na bekovima ni na krilnim pozicijama.

 

To kakav Papajanis ima sut ili Tobi recimo to je dosta retko tako da nema brige. Grupna faza nam je plitak potok. Posle idemo na Italijane (i jos dve znacajno slabije reprezentacije) koja to nemaju i onda kad prodjemo 2. krug idemo u cetvrtfinale a tu mozemo opet na Grke koje smo dobili i sa iskakanjem na pick and pop-u ili na Crnu Goru, Litvaniju, nadam se ne i Amerikance ako mi budemo 1. toj nasoj novoj grupi a Amerika kako se ocekuje takodje da budu prvi. Nakon toga u polufinalu idemo na Australiju/Nemacku/Sloveniju tu ce biti zeznuto jer sve 3 ekipe imaju centre koji sutiraju za 3 poena ali cemo ih proci kao sto smo dobili i Grcku sa Papajanisom. U finalu idemo na Amere i dobijamo ih kao nekad a komentare za Karija tipa senilni starac prelaze u bez starca nema udarca.

 

 

 

Spoiler

Necu izaci sam, zato sto osvajamo. 🏆🥇

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Jović N. i te kako može da prenosi loptu. Videlo se to juče u par napada, ide se na to da bude glavni motor u tranziciji. Očigledno je Karijeva ideja da maltene svi mogu da prenesu loptu, tako ćemo zbuniti i protivnika da ne zna ko nam igra pleja. Me like it.

Edited by DameTime
dopuna
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, DameTime said:

Očigledno je Karijeva ideja da maltene svi mogu da prenesu loptu, tako ćemo zbuniti i protivnika da ne zna ko nam igra pleja. Me like it.

Problem je što će često zbuniti i sami sebe. 😅

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, DameTime said:

Jović N. i te kako može da prenosi loptu. Videlo se to juče u par napada, ide se na to da bude glavni motor u tranziciji. Očigledno je Karijeva ideja da maltene svi mogu da prenesu loptu, tako ćemo zbuniti i protivnika da ne zna ko nam igra pleja. Me like it.

 

Ne zna ni Kari.

 

leaving-im-gone.gif

  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...