Jump to content

AO 2022


Милица

Recommended Posts

25 minutes ago, BojanaCZV said:

Tacno sam znala da ce botoksovana baba da osvoji AO 😁

 

Najgrdji igrac od velike trojke.

 

Za Feda imam postovanje, a za ovog bas slabo.

Kakva si sa poštovanjem za ovog što pozitivan ide kod dece? 😁

 

Da vidimo kakav ti je kriterijum za poštovanje i da li ga treba uzeti za  ozbiljno u potresti se zbog toga 😉

  • Like 1
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Nek ih natera da pate, kao Novak. Da ga mrze a da mu se dive. Njegovo je da nasledi Đokovića, da mlati projektovane naslednike Federera i Nadala, gde god i kad god kao što je ovaj radio njima dvojici. Ono što se danas desilo Danilu, Novaku je svakodnevnica čitavu karijeru. Naučio je danas lekciju, a ima i Đokovića za primer, ne slati govnima srca, ne podilaziti zapadnom smeću, ne savijaj kičmu i uzdignute glave teraj svoju priču. Žao mi ga je ali šta je tu je, očvrsnuće. Sad treba izdržati narednih dana šepurenje ovog španskog lažova, i utrkivanje medija u hvalospevima na račun invalida Nadala koji je direktno iz kolica izašao na teren i nadljudskim naporima osvojio titulu. Serem se u igrača koji u prethodnih 10 godina nije dobio Đokovića na betonu, a ko zna kad mu je i set uzeo. Sreća pa je i Federer u priči, pa ne smeju da previše talasaju sa naslovom "Goata" posle ovoga, inače bi od danas Nadal zvanično proglašen najvećim. 

 

Neka se raduju do Garosa, dobiće po nosu u direktnom duelu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Siguran sam da su u Australiji samo pijani dripci, i mahom klinci, koji su uveli ovo kretensko "Uuuu" uzvikivanje, i da nema puno (nadam se) veze sa nacionalnom osnovom. Pa nisu ni Safinu zvizdali samo zato sto je Rus, on je kolko se secam dobio cak i aplauz na kraju kad je dobio Hjuita u finalu.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Instinkt said:

Nek ih natera da pate, kao Novak. Da ga mrze a da mu se dive. Njegovo je da nasledi Đokovića, da mlati projektovane naslednike Federera i Nadala, gde god i kad god kao što je ovaj radio njima dvojici. Ono što se danas desilo Danilu, Novaku je svakodnevnica čitavu karijeru. Naučio je danas lekciju, a ima i Đokovića za primer, ne slati govnima srca, ne podilaziti zapadnom smeću, ne savijaj kičmu i uzdignute glave teraj svoju priču. Žao mi ga je ali šta je tu je, očvrsnuće. Sad treba izdržati narednih dana šepurenje ovog španskog lažova, i utrkivanje medija u hvalospevima na račun invalida Nadala koji je direktno iz kolica izašao na teren i nadljudskim naporima osvojio titulu. Serem se u igrača koji u prethodnih 10 godina nije dobio Đokovića na betonu, a ko zna kad mu je i set uzeo. Sreća pa je i Federer u priči, pa ne smeju da previše talasaju sa naslovom "Goata" posle ovoga, inače bi od danas Nadal zvanično proglašen najvećim. 

 

Neka se raduju do Garosa, dobiće po nosu u direktnom duelu.

 

Danas sam kucala na yt "Novak angry moments" i još jednom se uverila koliko njega ima u Daniilu. Sličnost je neupitna, kako u stilu igre (na betonu), tako i u ličnosti. Očigledno je da se Daniil najviše povezao sa Noletom i da mu je on uzor.

 

Mislim da sam to već napisala ovde, ali Medvedev ima osobinu koja Novaku fali kroz celu karijeru - u stanju je da stvari nazove pravim imenom. Novak je, čak i kad bi govorio o ovakvim osećanjima, sve uvijao u foliju i mašnicu da nekog slučajno ne uvredi.

 

Meda je jači nego što se misli, ovako otvoreno i iskreno reflektovati o sebi može samo mentalno i emotivno stabilna osoba. Ovaj monolog je faza koju je sigurno i Novak prošao pre nego što je počeo da dominira nad protivnicima u psihološkom smislu, samo je nikad nije verbalizovao (za javnost).

Edited by DameTime
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, mr clutch said:

Kakva si sa poštovanjem za ovog što pozitivan ide kod dece? 😁

 

Da vidimo kakav ti je kriterijum za poštovanje i da li ga treba uzeti za  ozbiljno u potresti se zbog toga 😉

 

Ma realno i ne zanima me preterano, trenutno pokusavam da resim stambemo pitanje 😁

 

Jedva iselismo podstanara, verujem da big 3 nemaju problem takvog tipa 😄

54 minutes ago, mr clutch said:

Kakva si sa poštovanjem za ovog što pozitivan ide kod dece? 😁

 

Da vidimo kakav ti je kriterijum za poštovanje i da li ga treba uzeti za  ozbiljno u potresti se zbog toga 😉

 

Ma realno i ne zanima me preterano, trenutno pokusavam da resim stambemo pitanje 😁

 

 

Edited by BojanaCZV
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@DameTime

 

+1. Od reči do reči. 

Čak sam i ja uzeo da pogledam video. Mislim da Danil ima čvršći karakter od Novaka, možda i nekako okrutniji. Činjenica je da Đoković pati kada je reč o potrebi da bude voljen. Nisam siguran da Medvedev ima taj problem, više vapi za poštovanjem a koje ne dobija. Meni je Danilov profil ličnosti prilično zanimljiv, intrigantan, drugačiji. Pritom mislim da je tip ekstremno inteligentan. Van terena deluje i emotivno, i mentalno stabilno, na terenu još uvek nije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Instinkt said:

@DameTime

 

+1. Od reči do reči. 

Čak sam i ja uzeo da pogledam video. Mislim da Danil ima čvršći karakter od Novaka, možda i nekako okrutniji. Činjenica je da Đoković pati kada je reč o potrebi da bude voljen. Nisam siguran da Medvedev ima taj problem, više vapi za poštovanjem a koje ne dobija. Meni je Danilov profil ličnosti prilično zanimljiv, intrigantan, drugačiji. Pritom mislim da je tip ekstremno inteligentan. Van terena deluje i emotivno, i mentalno stabilno, na terenu još uvek nije.

 

Upravo ono što ih razlikuje je to što ti nazivaš Daniilovom surovošću, mada ja mislim da je samo bolno iskren. Ne kažem da se Nole folira, više da se kroz karijeru trudio da ga svi zavole i nikako ne može to da prevaziđe. Sve je prevazišao u karijeri osim činjenice da je izgubio mnogo mečeva protiv Rafe i Rodžera gde ni publika nije bila na njegovoj strani. Ljudi žele da ih drugi ljudi vole, to je prirodna težnja, samo je kod Novaka prenaglašena zbog toga što je u ovih 20 godina prošao torturu medija i publike.

 

Na drugoj strani, Daniil je iskren i u fazonu takav sam kakav sam, take it or leave it. Ima taj drčni, napadački stav uz dozu nonšalancije, koji će uvek deliti publiku da bude pro ili kontra njega. On nastupa iz svojih vrednosti koje se jasno čitaju i iz njegovih "svađalačkih epizoda". Sećam se jednog od prvih klipova koje sam pogledala, on vs. Cicipas u Majamiju (čini mi se) 2018. godine. Kada mu je Cici dobacivao Bullshit Russian a onda na kraju meča okrenuo leđa kao da se ništa nije desilo. Medvedev ga je faktički pojurio uz reči "Zašto me ne pogledaš? On je malo dete koje ne ume da se svađa (bori)". Pa evo i danas sudiji kaže "Gledaj u mene kad ti se obraćam" 😄 Dakle iskren je, direktan, otvoren. To mnogo govori o njemu.

 

Ne znam za "opštu" inteligenciju, ali se čini kao vrlo socijalno i emocionalno inteligentna osoba. Zna šta, kako i kada da kaže, ubacuje humor na pravim mestima. Lično veoma cenim što je otvoreno govorio o svojoj "ranjivosti"; danas je sveprisutan narativ da sportisti treba da budu tough i neuništivi, što je mislim potpuno pogrešno.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BojanaCZV said:

Tacno sam znala da ce botoksovana baba da osvoji AO 😁

 

Najgrdji igrac od velike trojke.

 

Za Feda imam postovanje, a za ovog bas slabo.

 

Postoji razliciti kriterijumi zasto bi neko od njih trojice bio najveci, ali je meni na neki nacin drago sto je Nadal dobio jer se jos uvek nije pojavio igrac (evo vec citavu deceniju) koji ce se makar pribliziti Big3 u svom prajmu.

 

Federer je u svom prajmu bio nemilosrdan. Da se nije pojavio Nadal uzeo bi jedno 12 GS zaredom i zato ima moje postovanje.

 

Nadal je igru na sljaci uzdigao na neverovatan nivo i ima stil igre koji mu onemogucava da uvek daje 100% sebe, ali kad se to desi onda je najbolji.

 

Djokovic je mozda i najsvestraniji teniser koji kad je 100% koncentrisan ne moze da izgubi nigde, ali i jedini od ove trojice koji je bas glupo gubio GS.

 

Odmah iza ove trojice ide Murray sa svojom konstantnoscu sve dok povreda kuka nije ucinila svoje.

 

Za mene ce sledeci velicanstveni biti onaj ko je sposoban da svaki veliki turnir odigra dobro i bude iznad konkurencije. Videcemo da li ce se neki takav pojaviti ili cemo imati GS sampiona koji ispadne u 3. kolu sledeceg GS i tako redom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa @DameTime i @Instinkt glede Danila a mislim i da on ima dodatno i neko samopouzdanje koje tipicno imaju ljudi koji dolaze iz velikih zemalja - prostorno velikih, tu mislim prvenstveno na ruse i amere, to je neko moje licno iskustvo upoznajuci dosta ljudi sa raznih geografija, njima je to nekako prirodno

Link to comment
Share on other sites

Hvala @implant i @DameTime na ovim divnim analizama :heart: verbalizovali su ono sto sam i ja osecala ali nisam bila vesta tako lepo da srocim kao njih dvoje. 

6 hours ago, DameTime said:

Upravo ono što ih razlikuje je to što ti nazivaš Daniilovom surovošću, mada ja mislim da je samo bolno iskren.

Danil i Novak su vrlo slicne duse te je Danil gledajuci kakav tretman od publike i medija dobija Novak na neki nacin se poistovetio sa njim i sve to proziveo jos pre nego sto se njemu pocelo desavati, otuda ovo cini se jos dublje i zrelije praznjenje od Novakovog. Lici kao da se Danilova patnja nadovezala na Novakovu i pretvorila u jos vecu i bolniju. 

Meni sad pada na pamet i onaj muceni Lendl, pa nije se on skamenjen rodio, kakav tretman je dobio nije ni cudo sto mu je zauvek nestao osmeh sa lica... koliko li je tek on patio :classic_sad: 

Sve su to "uspesi" zapadne civilizacije... ali bitno je da (ko bajagi) BLM :thumbup:

 

Edited by Milica
Link to comment
Share on other sites

Medvedev na svakom drugom turniru upada u neke prozivke sa publikom, bukvalno deluje kao da mu je to izuzetno zabavno. Pored toga je imao brdo ispada na terenu, bio nepristojan prema sudijama, prema skupljacima loptica...

 

E onda kad se okrenu protiv njega, tad nije zadovoljan. Naravno, daleko od toga da je pozeljno da publika na onakav nacin slavi promasen prvi servis, ali mislim da nema prejake argumente kad se zali.

 

Prilicno sam razocaran ovim kukanjem. Kad je publici pre 2 godine na USO pokazivao srednji prst i prozivao ih na kraju svakog meca, tad je stvarno delovalo kao da ga nije briga i da se sprda, cak su ga i zgotivili na kraju, ne znam zbog cega je ovde promenio pristup.

 

Link to comment
Share on other sites

ja ovaj danilov monolog ne vidim kao kuknjavu , sto neko rece.nije on jednodimenzionalni i "plitak"karakter .imam utisak da je sve izreceno apropo svih desavanjana na samom turniru i generalno na desavanja u atp . naravno i na ono sto je licno doziveo.sam zakljucak je da on i svi akteri igraju za sebe, svoje najblize i novac ( nema tu fer odnosa, empatije za sve i svakoga ) a naravno da je provukao i politicki stav jer je sve u danasnje vreme hebena politika. od toga ko ce biti u odlucujucim telima atp, ko ce dobiti turnir, ko je podoban za direktorsko mesto , ko ce izvestavati i pisati clanke ...... ne verujem da se on potresao, samo je uvio u oblandu svoj stav sa dozom patetike/emocije, posto to prolazi jelte drugima pa zasto on ne bi.

niti se nekome dodvorava niti to zeli a publika dobija od njega ono sto je zasluzila.

Edited by vanjabarsa
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, vanjabarsa said:

a publika dobija od njega ono sto je zasluzila.

Zapravo on od publike dobija ono sto je apsolutno zasluzio.

 

Kroz karijeru nije nista manje dziber prema sudijama, publici, skupljacima loptica i svojim protivnicima od Kirgiosa. Samo na ovom turniru je imao brdo ispada, pre nego sto su poceli da mu zvizde.

 

Iz nekog razloga je Kirgios uvek imao harsh treatment ovde, stalno se pljuvalo po njemu, dok je Medvedev samo "iskren i direktan" i ne vole ga jer je Rus.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako je Daniilov monolog "kukanje", šta je onda Nadalovo ponavljanje mantre kako nije mogao da hoda pre AO i tome slično? 😄 

 

Nisam ovo doživela ni kao uvijanje u oblandu šta god, vrlo je jasno o čemu je govorio i direktno. @vanjabarsaje to lepo opisala; on nema problem sa time što ga ne vole, i ovo njegovo ponašanje nije odraz želje da privuče publiku na svoju stranu, jednostavno ima neke svoje ideale po kojima funkcioniše ali je shvatio da svet ne funkcioniše tako.

 

Dobija od publike šta zaslužuje. Zanimljivo. Publika dođe da gleda nekog igrača, i minimum poštovanja zaslužuje svaki teniser, bio on Rodžer, Novak ili Medvedev. Razularena rulja na US Openu ne bi dobila srednji prst da se ne ponašaju kako se ponašaju. Ili smo zaboravili polufinale 2011. godine kad je Novak igrao protiv Rodžera i celog stadiona?

 

P.S. Ovo što je Daniil pričao o publici na turnirima može vrlo lako da se primeni na forum i šta se ovde piše.

Edited by DameTime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Izjava s pressa mu je prepuna patetike. Ne mrzi ga niko sto je Rus, sumnjam da ga uopce i mrze. Publika je bila na Rafinoj strani jer su zeljeli svjedociti historiji i obaranju rekorda po broju GS titula. Kao sto je bila na Novakovoj na USO. Plus ne znam kakav je tretman ocekivao kad nazove ljude u publici idiotima i slicnim epitetima. Doduse ni slavlje duplih servis greski nije nimalo normalno ponasanje.

 

I tom istom Rafi se zvizdalo i navijalo protiv njega dok nije izgradio ime i kad je poceo dobijati Federera, tadasnjeg ljubimca publike. Fascinantno mi je da odrasla osoba uopce sebi stvara takve iluzije da publika na GSovima mrzi Novaka ili sad Medvedeva jer su iz istocne Europe. Novak nece nikada biti omiljen kao Rafa ili Fed jer se pojavio kasnije na tom najvisem nivou kad su ova dvojica vec bili velika imena. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alpaka Bereta Sida said:

Izjava s pressa mu je prepuna patetike. Ne mrzi ga niko sto je Rus, sumnjam da ga uopce i mrze. Publika je bila na Rafinoj strani jer su zeljeli svjedociti historiji i obaranju rekorda po broju GS titula. Kao sto je bila na Novakovoj na USO. Plus ne znam kakav je tretman ocekivao kad nazove ljude u publici idiotima i slicnim epitetima. Doduse ni slavlje duplih servis greski nije nimalo normalno ponasanje.

 

I tom istom Rafi se zvizdalo i navijalo protiv njega dok nije izgradio ime i kad je poceo dobijati Federera, tadasnjeg ljubimca publike. Fascinantno mi je da odrasla osoba uopce sebi stvara takve iluzije da publika na GSovima mrzi Novaka ili sad Medvedeva jer su iz istocne Europe. Novak nece nikada biti omiljen kao Rafa ili Fed jer se pojavio kasnije na tom najvisem nivou kad su ova dvojica vec bili velika imena. 

Ne znam da li pratiš tenis, ali je Novak kristalan primer da on nema nikakvu podršku, jer je iz istočne Evrope. Da je samo protiv Rafe ili Federera, pa i da složim, ali ta patologija ide toliko daleko da stoti teniser sveta kao stranac u toj državi gde se održava turnir ima lagano veću podršku od Novaka.

 

Medvedev itekako ima za čime da kuka, jer nije svako Novak koji je GOAT. Potcenjuju ljudi dosta uticaj publike na tenis.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Kroz karijeru nije nista manje dziber prema sudijama, publici, skupljacima loptica i svojim protivnicima od Kirgiosa. Samo na ovom turniru je imao brdo ispada, pre nego sto su poceli da mu zvizde.

 

Iz nekog razloga je Kirgios uvek imao harsh treatment ovde, stalno se pljuvalo po njemu, dok je Medvedev samo "iskren i direktan" i ne vole ga jer je Rus.

 

Nisam o tome razmišljao ali ovdje si po meni u pravu.

 

4 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Izjava s pressa mu je prepuna patetike. Ne mrzi ga niko sto je Rus, sumnjam da ga uopce i mrze. Publika je bila na Rafinoj strani jer su zeljeli svjedociti historiji i obaranju rekorda po broju GS titula. Kao sto je bila na Novakovoj na USO. Plus ne znam kakav je tretman ocekivao kad nazove ljude u publici idiotima i slicnim epitetima. Doduse ni slavlje duplih servis greski nije nimalo normalno ponasanje.

 

I tom istom Rafi se zvizdalo i navijalo protiv njega dok nije izgradio ime i kad je poceo dobijati Federera, tadasnjeg ljubimca publike. Fascinantno mi je da odrasla osoba uopce sebi stvara takve iluzije da publika na GSovima mrzi Novaka ili sad Medvedeva jer su iz istocne Europe. Novak nece nikada biti omiljen kao Rafa ili Fed jer se pojavio kasnije na tom najvisem nivou kad su ova dvojica vec bili velika imena. 

 

Slažem se uglavnom a što se bolda tiče - mržnja je naravno prejaka riječ ali sam siguran da bi i Đoković i Medvedev imali znatno bolji tretman i kod publike i kod medija da su iz zapadne Europe npr... kao i Kyrgios ovdje na forumu da je bio protiv Rafe/Feda da nije bio protiv Novaka i da je npr. Rus :classic_biggrin: (da se nadovežem na prethodni quote :classic_biggrin:).

Link to comment
Share on other sites

Super mi je da je Daniil patetičan zato što je govorio iskreno i otvoreno o onome što oseća. U poslednje vreme postoji toliko kampanja na temu mentalnog zdravlja, a ako Medvedev koji je poznat teniser i role model mnogim klincima treba da bude sasečen jer se otvorio, zamislimo kako je drugim ljudima i zašto se mnogo toga prećuti. 

 

Što se tiče publike, ljudi sebi dozvoljavaju previše - kako na internetu, tako i live na mečevima. Kao što rekoh dominantno je uverenje da sportisti moraju biti tough, da trpe sve komentare i uvrede, jer su oni tu da nas zabave. Čovek bi se ponadao da smo odmakli od srednjeg veka, ali očigledno se sport doživljava kao neki cirkus.

 

Nemam sindrom Srđana Đokovića da Noleta mrze jer je Srbin, ali jeste tačno da se sportisti iz Istočne Evrope suočavaju sa bias-om na Zapadu. Uostalom, Daniilov intervju ne bi privukao toliko pažnje i komentara ljudi koji imaju sličan uvid da nije tako.

 

Takođe, Daniil bi imao identičan tretman i da šalje srca publici i u svakom trenutku pokazuje poštovanje prema njima. Znamo svi o kom teniseru je reč. 🙂 

 

Edit: Njegov post-game intervju ima oko 1.4 M pregleda, a Nadalov ispod 500 K. 

Edited by DameTime
svašta bih rekla
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...