Jump to content

AO 2022


Милица

Recommended Posts

Čekaj malo, sad stvarno zaglibismo u lijevo skretanje, što bi rekao Ćopić. Kakav crni teniser i sportista bilo kog ranga da razrešava australijske političke krize, zvao se on Federer, Nadal ili Đoković. Novak je upao u nešto mnogo veće i gore od tenisa. Iskoristili su ga za svoje ciljeve i navukli kao majmuna, a ti očekuješ da to razreši Nadal, koji promoviše vakcinaciju od prvog dana i vakcinisao se čim je mogao? On treba svog najvećeg rivala usred pandemije da tretira kao nevinu žrtvu zato što je eto gospodin odabrao da se ne vakciniše, on jedan od stotinak njih u vrhu? Ajde da je Srbija pod sankcijama pa da Srbima zabrane da igraju slemove pa bi još nekako i mogla da se nađe argumentacija, ali stvarno očekivati da se Nadal suprotstavlja vlastima da isteruje neki princip u koji sam ne veruje, to je onako baš previše.

Da je trebalo da ga podrži u smislu boljeg tretmana, trebalo je, ali stvarno što je mnoho mnogo je.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Au brt, napisaste traktate o jednoj izjavi Medvedeva... koliko god da je mali odlican teniser, moramo da shvatimo da ni on, a ni Djokovic, Nadal, Federer... nisu neki Solomoni, Aristoteli i Platoni pa da se njihove izjave analiziraju kao Sekspirova sabrana dela. Izjavio je to nakon poraza, verovatno u afektu, to je njegov odbrambeni mehanizam i nacin da se nosi sa teskim porazom. Ne mora da znaci da nece misliti sve to i za godinu dana, i da nema delica istine u svemu sto je rekao, ali vec sutra moze da misli i da se ponasa drugacije. Za njega je najbitnije da shvati da vreme radi za njega i da nista nije propusteno umesto da "ubiva" dete u sebi. Matorci su "na stakama", a konkurencije nidje ni na vidiku. Ipak, Rusi su cuvene samoubice na turu, da li ce Kljaka da nastavi niz Safina i Davidenka, ili da uzdigne majku Rusiju do zasluzenih visina, ostaje da se vidi...

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

Bas suluda prica, da li bi dovodili u pitanju titulu Medvedeva i no.1 da je on kojim slucajem osvojio u nedelju ili bi svi bili presrecni sto ipak zli Nadal nije osvojio?

A da je Medvedev osvojio, podjednako bi iskoristio odsustvo Djokovica kao sto je i Nadal iskoristio...

Link to comment
Share on other sites

Ma zaslužio je on sa sportske/takmičarske strane, ne sporim. Nije on kriv što Danil u 26 godina ne može fizički da isparira 10 godina starijem igraču, i što mu fokus odlazi na sve strane i to na 2:0 u setovima. Što Šapovalov ima mozak kolibrija, i što nikad neće biti šampion. Što Beretini ima bekhend na nivou mog, samo što je on profesionalac a ja sam uzeo reket u ruke 4 puta.

Nadal jeste igračina, šampion, jedan od najvećih u sportu uopšte. Sve preko toga, nula bodova. Moralno dno. Beše i onaj RG i ono pokazivanje prsta da se Đoković upecao. Budi bre malo gospodin, taj isti Đoković bi ti dodelio poen na meč lopti da misli da nije njegov. 

Nije uzeo za shodno da kaže, dobro bre ljudi, pa on vam je donirao tolike pare kad vam je bilo potrebno, kad su vaši sunarodnici patili, nije okrenuo glavu a vi ga sad gazite i pozivate na linč.

Isti je kao i oni, neotesan, bezobziran, bez trunke morala i empatije.

Pa tikvan čak i ne shvata da bi bilo kakvom podrškom dobio poene za svoju guzicu na konto "dobrote" i "empatije prema ljudskom biću". Ne bi ništa to promenilo kada je njegov nastup na turniru u pitanju, Đokovića bi deportovali jer je to bilo rešeno i pre njegovog dolaska. Niko nije očekivao od njega da ispravlja krive Drine i ulazi u priču oko vakcinacije i mačovanja vladom Australije, al seljačino bekni bar da misliš da ne zaslužuje ovakav tretman. 

 

0

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, diego said:

Au brt, napisaste traktate o jednoj izjavi Medvedeva... koliko god da je mali odlican teniser, moramo da shvatimo da ni on, a ni Djokovic, Nadal, Federer... nisu neki Solomoni, Aristoteli i Platoni pa da se njihove izjave analiziraju kao Sekspirova sabrana dela.

Sad sam proverila, na ovom pdfu je dosad ispisano preko 70 hiljada postova. Šta misliš kako se stiglo do te brojke? :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, alcesta said:

Čekaj malo, sad stvarno zaglibismo u lijevo skretanje, što bi rekao Ćopić. Kakav crni teniser i sportista bilo kog ranga da razrešava australijske političke krize, zvao se on Federer, Nadal ili Đoković. Novak je upao u nešto mnogo veće i gore od tenisa. Iskoristili su ga za svoje ciljeve i navukli kao majmuna, a ti očekuješ da to razreši Nadal, koji promoviše vakcinaciju od prvog dana i vakcinisao se čim je mogao? On treba svog najvećeg rivala usred pandemije da tretira kao nevinu žrtvu zato što je eto gospodin odabrao da se ne vakciniše, on jedan od stotinak njih u vrhu? Ajde da je Srbija pod sankcijama pa da Srbima zabrane da igraju slemove pa bi još nekako i mogla da se nađe argumentacija, ali stvarno očekivati da se Nadal suprotstavlja vlastima da isteruje neki princip u koji sam ne veruje, to je onako baš previše.

Da je trebalo da ga podrži u smislu boljeg tretmana, trebalo je, ali stvarno što je mnoho mnogo je.

 

Ma ne ocekujem nista... odnosim se prema pojavama i ljudima na bazi njihovog odnosa na konkretne situacije. On je odlucio kako je odlucio i normalno je da dobije feedback od jedne grupe ljudi kakav je dobio. Ne ocekujem da trazim istomisljenike medju masom, vec medju odabranima. To sto neko promovise vakcinaciju ne znaci da treba da zaboravi na promovisanje solidarnosti i da zalozi za neke stvari koje ce svet uciniti boljim mestom. Ono sto vidimo od njega je klasican tunnel vision. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Boxy said:

Nije ovo od turnira, ovo je cisto od sponzora, to je ta godisnja Forbsova lista.

Obicno je i Kei na suludo visokom mestu, jer je ogromna zvezda u Japanu.

Ajd kad smo vec krenuli sa ovim da rascistimo do kraja ( a i interesantno je) - nije ovo samo od sponzora, to su ukupno zaradjene pare tokom godine (2021), od turnira plus od sponzora, u daljem tekstu za koji sam dala link se daju i detaljniji podaci, ukratko (znaci prva cifra zarada od turnira, druga - zarada od sponzora, cifre su u milionima dolara (tako daje Forbes)

 

1) Federer 0,6  + 90 = 90,6 M $

2) Osaka 5,1 + 55 = 60,1 M$

3) Serena 1,8 + 40 = 41,8 M$

4) Novak 8+30 = 38 M$

5) Nadal 4+23= 27 M$

6) Kei Nishikori 1+25 = 26M$

7) Danil 5,9 + 8 = 13,9 M$

8 ) Thiem 4,9 + 4 = 8,9 M $

9) Tsitsipas 4,1 + 4 = 8,1 M $

10) Barty 3,8 + 2 = 5,8 M $

 

 

Link to comment
Share on other sites

Smesno je koliko je djubreta posuto po Nadalu na ovoj temi, bukvalno vrlo bizarna pojava.

 

Vecina tenisera se nije oglasavala, ali eto samo je Nadal uspeo da ispadne govno. Medvedev bi zasluzio titulu, i to niko ne bi osporavao, ali eto Nadal nije jer je govno, nema morala i empatije, lol.

 

Da je Nadal pre ovog turnira imao 9 slemova umesto 20, apsolutno niko ne bi imao problem sa njim.

 

Jedan deo mene se svakodnevno moli svim bogovima da ova 3 starca sto pre odu u penziju i da se zavrsi ova GOAT saga, da mozemo da uzivamo dok se Thiem i Zverev nadmecu ko ce da izgubi finale.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Instinkt said:

Niko nije očekivao od njega da ispravlja krive Drine i ulazi u priču oko vakcinacije i mačovanja vladom Australije

Pa vidiš da neko ipak jeste, čak i to.

A ako seljačina nema trunku empatije prema Đokoviću nego bi lagao podržavajući ga samo forme i PR-a radi, kako bi to s moralne strane bilo bolje nego ovo što (ni)je uradio?

 

7 minutes ago, mmajstor said:

To sto neko promovise vakcinaciju ne znaci da treba da zaboravi na promovisanje solidarnosti i da zalozi za neke stvari koje ce svet uciniti boljim mestom. Ono sto vidimo od njega je klasican tunnel vision. 

Pa eto neki i Novaka optužuju da nema solidarnosti jer se nije vakcinisao i tako daje vetar u leđa antivakserima. Da ne pominjem nepoštovanje karantina. Svako ima svoj tunnel vision.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ciao said:

Ajd kad smo vec krenuli sa ovim da rascistimo do kraja ( a i interesantno je) - nije ovo samo od sponzora, to su ukupno zaradjene pare tokom godine (2021), od turnira plus od sponzora, u daljem tekstu za koji sam dala link se daju i detaljniji podaci, ukratko (znaci prva cifra zarada od turnira, druga - zarada od sponzora, cifre su u milionima dolara (tako daje Forbes)

 

1) Federer 0,6  + 90 = 90,6 M $

2) Osaka 5,1 + 55 = 60,1 M$

3) Serena 1,8 + 40 = 41,8 M$

4) Novak 8+30 = 38 M$

5) Nadal 4+23= 27 M$

6) Kei Nishikori 1+25 = 26M$

7) Danil 5,9 + 8 = 13,9 M$

8 ) Thiem 4,9 + 4 = 8,9 M $

9) Tsitsipas 4,1 + 4 = 8,1 M $

10) Barty 3,8 + 2 = 5,8 M $

 

 

 

Pa vidis gde je Kei, ispred Nadala po sponzorskim ugovorima, a nema sanse da je globalno on veca zvezda, smesno je i pomisliti tako nesto.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, DameTime said:

Generalno se slažem s ovim da je Nadal pobedio one koje je trebalo da pobedi da bi došao do titule. Ali činjenica da je faktički šutnuo Novaka dok je bio na zemlji, u verovatno najtežoj situaciji tokom karijere, zauvek mu je bacila ljagu na ime (bar koliko se mene smatra). Neke stvari su veće od sporta a ljudskost je jedna od njih. Takvog čoveka ne mogu da podržavam ni da mu se klanjam.


Sto bi rekao clutch, kakva si sa postovanjem za ovoga sto ide pozitivan kod dece cisto da vidimo kakvi su ti kriterijumi? 😁

 

Inace, zasto bi se ikome klanjala?

Primetio bih da ljudi bas dosta licno prihvataju i primaju k srcu svaki potez tamo nekih random neskolovanih milionercica dok rade njihov posao kao i za vreme afterworka. IMO, ako mogu da te zabave i ubiju sat/dva s vremena na vreme, super ali konstantno trositi energiju i zivce na njihov posao i zivot, meni apsolutno nema nikakvog smisla.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Boxy said:

 

Pa vidis gde je Kei, ispred Nadala po sponzorskim ugovorima, a nema sanse da je globalno on veca zvezda, smesno je i pomisliti tako nesto.

Pise u tekstu objasnjenje da je Kei izuzetno visoko ove godine posebno zbog OI , imao je posebne ugovore vezano sa tim koje vec sledece godine nece imati.

Ja sam se iznenadila malo da nema Sashe medju prvih deset, mislila sam da on kao nemac i nekako najduze od tih mladjih u ulozi zvezde bude ispred i Tsitsija, cak i Tima, a i Danila

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ciao said:

Pise u tekstu objasnjenje da je Kei izuzetno visoko ove godine posebno zbog OI , imao je posebne ugovore vezano sa tim koje vec sledece godine nece imati.

Ja sam se iznenadila malo da nema Sashe medju prvih deset, mislila sam d aon kao nemac i nekako najduze od tih mladjih u ulozi zvezde bude ispred i Tsitsija, cak i Tima, a i Danila

 

Mislim da nije samo zbog OI, on je vec godinama izuzetno visoko plasiran na toj listi.

Da, bas je cudno sto nema Zvereva, teba naci neku listu iz ranijih godina, moguce da je on skandal ipak uticao na sponzore, jer mi je neverovatno da ima manje od Barty koja ima samo 2 miliona. :smiley33:

 

Sad sam izguglala, 2019. je bio nal isti sa 5.5 miliona, 2020. ga vec nema

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Darth Steva said:

 

Inace, zasto bi se ikome klanjala?

Primetio bih da ljudi bas dosta licno prihvataju i primaju k srcu svaki potez tamo nekih random neskolovanih milionercica dok rade njihov posao kao i za vreme afterworka. IMO, ako mogu da te zabave i ubiju sat/dva s vremena na vreme, super ali konstantno trositi energiju i zivce na njihov posao i zivot, meni apsolutno nema nikakvog smisla.

 

Kult koji postoji oko sportista mi je stvarno nerealan. Ne i neshvatljiv, ali potpuno nerealan.

 

Ovde se bukvalno diskutuje o tome ko je bolji covjek, Djokovic, Nadal, Federer, Marej, Donald Jang ili mozda Henri Laksonen.

 

Pratim brdo sportova dosta dugo i dosta intenzivno, ali ne mogu da se zamislim da na taj nacin dozivljavam bilo koga od tih ljudi. Fan sam Packersa, ali je Aaron Rodgers degenerik, i to sto ja navijam za njega vec godinama ne moze ni na jedan nacin da promeni to.

 

Debeli Vavrinka je sa svojih 30 ljeta ostavio zenu i dete da bude u vezi sa tek punoletnom Donom, moralna jebena gromada, nema sta.

 

Stojim iza toga kad kazem da Djokovic moze sutra da ubije coveka u sred Beograda i da 50% Srba ne bi bilo briga, dok god ga puste da uzme jos koji slem, posle i moze u zatvor. Nije on specifican, verujem da je isto i sa Federerovim i sa Nadalovim fanovima, stvarno neverovatna pojava u ovom stepenu civilizacije.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, alcesta said:

Pa eto neki i Novaka optužuju da nema solidarnosti jer se nije vakcinisao i tako daje vetar u leđa antivakserima. Da ne pominjem nepoštovanje karantina. Svako ima svoj tunnel vision.

 

Ne daje ledja antivakserima jer se nije javno deklarisao da nije vakcinisan niti je uopste promovisao tu ideju.

 

Bukvalno da Australski mediji, njihovi politicari i vakserski lobi nije u tolikoj meri insistirao da se on oglasi da li je ili nije vakcinisan, niko o tome ne bi imao pojma, a ne verujem i da bi ih bilo briga. Odjednom zdravstveni karton nekog coveka nije vise njegov licni podatak, nego podatak za mase samo zato sto je veoma poznat. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mmajstor said:

Bukvalno da Australski mediji, njihovi politicari i vakserski lobi nije u tolikoj meri insistirao da se on oglasi da li je ili nije vakcinisan, niko o tome ne bi imao pojma, a ne verujem i da bi ih bilo briga. Odjednom zdravstveni karton nekog coveka nije vise njegov licni podatak, nego podatak za mase samo zato sto je veoma poznat. 

Ovo jednostavno nije tacno.

 

Njegov karton je bio privatan dok on nije sam objavio da ide u Australiju tako sto je dobio izuzece, i na taj nacin obelodanio da nije vakcinisan, jer da jeste, izuzece mu ne bi bilo potrebno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Darth Steva said:


Sto bi rekao clutch, kakva si sa postovanjem za ovoga sto ide pozitivan kod dece cisto da vidimo kakvi su ti kriterijumi? 😁

 

Inace, zasto bi se ikome klanjala?

Primetio bih da ljudi bas dosta licno prihvataju i primaju k srcu svaki potez tamo nekih random neskolovanih milionercica dok rade njihov posao kao i za vreme afterworka. IMO, ako mogu da te zabave i ubiju sat/dva s vremena na vreme, super ali konstantno trositi energiju i zivce na njihov posao i zivot, meni apsolutno nema nikakvog smisla.

 

 

Idi na temu Novak vs State, 200ak stranica unazad, pa ćeš da vidiš kakva sam sa tim. 

 

Bilo je figurativno izrečeno što se tiče klanjanja, jer očigledno Miki smatra da sad treba Nadala ekspresno proglasiti GOAT-om.

Inače prilično sam sigurna da na tenisere trošim manje vremena nego ti, tako da nemoj brinuti za moje živce i energiju. 

 

4 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Kult koji postoji oko sportista mi je stvarno nerealan. Ne i neshvatljiv, ali potpuno nerealan.

 

Ovde se bukvalno diskutuje o tome ko je bolji covjek, Djokovic, Nadal, Federer, Marej, Donald Jang ili mozda Henri Laksonen.

 

Pratim brdo sportova dosta dugo i dosta intenzivno, ali ne mogu da se zamislim da na taj nacin dozivljavam bilo koga od tih ljudi. Fan sam Packersa, ali je Aaron Rodgers degenerik, i to sto ja navijam za njega vec godinama ne moze ni na jedan nacin da promeni to.

 

Debeli Vavrinka je sa svojih 30 ljeta ostavio zenu i dete da bude u vezi sa tek punoletnom Donom, moralna jebena gromada, nema sta.

 

Stojim iza toga kad kazem da Djokovic moze sutra da ubije coveka u sred Beograda i da 50% Srba ne bi bilo briga, dok god ga puste da uzme jos koji slem, posle i moze u zatvor. Nije on specifican, verujem da je isto i sa Federerovim i sa Nadalovim fanovima, stvarno neverovatna pojava u ovom stepenu civilizacije.

 

Logično da se o tome diskutuje jer su oni ljudi kao i svi mi, sa vrlinama i manama. Naravno ovde možemo samo da nagađamo i tumačimo ponašanja zato što ih ne poznajemo lično. Ali svaki čovek nastupa iz pozicije svojih uverenja i stavova i prema tome sudi o ljudima. Ako ti nešto ne doživljavaš emotivno i za tebe su sportisti cirkuzanti koji su tu da te zabave i ubiju vreme, super, ali ti onda predlažem da zaobiđeš komentarisanje nečijeg ponašanja - kao što si onomad izjednačio Medvedeva i Kirjosa.

 

Lepo je što se frljaš ekstremnim primerima i doživljavaš druge ljude koji prate sport nekim primitivnim plemenom, samo zato jer nešto dožive emotivnije u odnosu na tebe. 

Link to comment
Share on other sites

On 1/31/2022 at 3:13 PM, Darth Steva said:

 

Pusti bre ljude, gde ce ti dusa, vidis da je patnja ipak golema... izgleda da je moralo da prenoci za potpun efekat. :wicked:

Lakse je kad se nesreca podeli sa twitter zajednicom :s_d: valjda su i tamo svi pretekli

 

😄  Da nije trebo i Karenjo busta da preti da ce se povuci s turnira da bi sudija vratio Novaka u mec nakon sto je povredio njegovu koleginicu ?

 

 Da budem iskren, odlican A-Open sve, u svemu. Dobro finale, sa 0-2 preokretom, puno dobrih poteza i poena... Kao sto i rekoh, Nadal je odlicno servirao kroz turnir, za njegove standarde neki near-MAX, i zahvaljujuci tome je i bio u prilici da osvoji turnir. Ucinio je podvig ravan Novakovom na RG-u 2021. --> osvojio je drugi slem ovde i sada kao i Djokovic ima svaki GS 2+ puta... protiv boljeg igraca na toj podlozi, soon to be #no1...  Medvedev je bio blizu ispadanja i protiv Felixa, izvukao se, bilo je kvalitetnih preokreta i meceva u V setova sve u svemu... Nadam se da ce RG biti jos bolji!

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mmajstor said:

 

Ne daje ledja antivakserima jer se nije javno deklarisao da nije vakcinisan niti je uopste promovisao tu ideju.

 

Bukvalno da Australski mediji, njihovi politicari i vakserski lobi nije u tolikoj meri insistirao da se on oglasi da li je ili nije vakcinisan, niko o tome ne bi imao pojma, a ne verujem i da bi ih bilo briga. Odjednom zdravstveni karton nekog coveka nije vise njegov licni podatak, nego podatak za mase samo zato sto je veoma poznat. 

Rekla sam da ga neki za to optužuju, kao što se evo i ovde optužuje Nadal za svašta, a i Federer dok je igrao (pa je čak i sad bilo primedaba što se ne oglašava). Tako ti je to, neko cepa dlaku jednom, neko drugom a neko trećem.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

Logično da se o tome diskutuje jer su oni ljudi kao i svi mi, sa vrlinama i manama. Naravno ovde možemo samo da nagađamo i tumačimo ponašanja zato što ih ne poznajemo lično. Ali svaki čovek nastupa iz pozicije svojih uverenja i stavova i prema tome sudi o ljudima. Ako ti nešto ne doživljavaš emotivno i za tebe su sportisti cirkuzanti koji su tu da te zabave i ubiju vreme, super, ali ti onda predlažem da zaobiđeš komentarisanje nečijeg ponašanja - kao što si onomad izjednačio Medvedeva i Kirjosa.

 

Lepo je što se frljaš ekstremnim primerima i doživljavaš druge ljude koji prate sport nekim primitivnim plemenom, samo zato jer nešto dožive emotivnije u odnosu na tebe. 

Bas zbog toga sto sport dozivljavam emotivno i pratim intenzivno sam i napisao prethodni post. Da nije tako, ne bi postojala poenta da se oglasavam na tu temu.

 

Deluje mi da si malo promasila poentu onog sto sam ja napisao. Nigde nisam rekao da na sport treba gledati samo kao na ubijanje vremena, ali nije jedina alternativa stvaranje kulta oko nekog sportiste, kao sto kod nas postoji kult oko Djokovica. 

 

Cak sam i eksplicitno naveo primere igraca za koje ja navijam vec dosta dugo, ali ih ne gledam kao neke moralne gromade, jer to i nisu. Slicne stvari mozes da iskopas za vecinu sportista, kao i za vecinu ljudi generalno, retko ko nema neke shady stvari iza sebe. Zato i ne treba gledati na njih kao na neke moralne velicine.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Ovo jednostavno nije tacno.

 

Njegov karton je bio privatan dok on nije sam objavio da ide u Australiju tako sto je dobio izuzece, i na taj nacin obelodanio da nije vakcinisan, jer da jeste, izuzece mu ne bi bilo potrebno.

 

Nije bas bio privatan - mesecima pre toga su mediji spekulisali da nije vakcinisan i da za njega ne treba da vaze 'posebna' pravila. Time su podgrejavali narod  i narodne mase da njihovi politicari dodju u situaciju da ako zele da dobiju glasove moraju da se povinuju narodnoj volji populistickim odlukama umesto da se bave zakonima i osnovnim ljudskim pravima. Tako da njegovo neoglasavanje o statusu vakcinacije ga je pretvorilo u glavnog protivnika agresivnog vakcinaskog lobija - jer ako nisi sa njima to znaci da si protiv njih, i nema te zastite prava podataka koja ce ih spreciti da provuku coveka, koji ima toliki uticaj, kroz medijsko blato, a koji je uzgred zeleo da ostane van tog njihovog 'ringa' sa antivakcinasima. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Kult koji postoji oko sportista mi je stvarno nerealan. Ne i neshvatljiv, ali potpuno nerealan.

 

Ovde se bukvalno diskutuje o tome ko je bolji covjek, Djokovic, Nadal, Federer, Marej, Donald Jang ili mozda Henri Laksonen.

 

Pratim brdo sportova dosta dugo i dosta intenzivno, ali ne mogu da se zamislim da na taj nacin dozivljavam bilo koga od tih ljudi. Fan sam Packersa, ali je Aaron Rodgers degenerik, i to sto ja navijam za njega vec godinama ne moze ni na jedan nacin da promeni to.

 

Debeli Vavrinka je sa svojih 30 ljeta ostavio zenu i dete da bude u vezi sa tek punoletnom Donom, moralna jebena gromada, nema sta.

 

Stojim iza toga kad kazem da Djokovic moze sutra da ubije coveka u sred Beograda i da 50% Srba ne bi bilo briga, dok god ga puste da uzme jos koji slem, posle i moze u zatvor. Nije on specifican, verujem da je isto i sa Federerovim i sa Nadalovim fanovima, stvarno neverovatna pojava u ovom stepenu civilizacije.

Pa ja ne znam šta si ti mislio da je internacionalni sport. Ja to smatram zamenom za rat. Zašto postoje ta internacionalna takmičenja, nego da se izmeri čija je alatka veća. Da se puni ego nekih naroda o tzv. super narodima.

Ko misli da je u sportu isto biti Britanac ili Pakistanac, grdno se prevario, iliti u Vavrinkinom slučaju, Švajcarac.

 

Kao što zapadnjaci forsiraju svoje, tako će i Srbi svoje, bar koliko mogu. Ne kažem da je to normalno, samo to je igra koju nisu samo Srbi prihvatili, već čitav svet.

 

Tako Novak šta god uradi, ta stvar će biti pročešljana 10 puta više u pokušaju da se nađe neka loša stvar i zloupotrebi protiv Novaka. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Bas zbog toga sto sport dozivljavam emotivno i pratim intenzivno sam i napisao prethodni post. Da nije tako, ne bi postojala poenta da se oglasavam na tu temu.

 

Deluje mi da si malo promasila poentu onog sto sam ja napisao. Nigde nisam rekao da na sport treba gledati samo kao na ubijanje vremena, ali nije jedina alternativa stvaranje kulta oko nekog sportiste, kao sto kod nas postoji kult oko Djokovica. 

 

Cak sam i eksplicitno naveo primere igraca za koje ja navijam vec dosta dugo, ali ih ne gledam kao neke moralne gromade, jer to i nisu. Slicne stvari mozes da iskopas za vecinu sportista, kao i za vecinu ljudi generalno, retko ko nema neke shady stvari iza sebe. Zato i ne treba gledati na njih kao na neke moralne velicine.

 

Ako doživljavaš sport emotivno, zašto imaš problem s tim što je nekom bitno kakav je sportista čovek? (u onom ograničenom uzorku u kom možemo imati uvid u to na osnovu nekih postupaka) 

 

Kod mnogih ljudi, uključujući mene, upravo je to poveznica sa emocijama koje doživljavamo prilikom gledanja sporta. Jednostavno nema Boga da podržavam ljigu kakva je Nadal, a na 21 GS mu svaka čast.

 

Ne postoji moralna gromada u ljudskoj vrsti, ne gledam tako ni na Novaka, ali u odnosu na Rafaela Nadala to jeste (figurativno) i nebrojeni postupci to pokazuju. 

Edited by DameTime
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Boxy said:

Bas suluda prica, da li bi dovodili u pitanju titulu Medvedeva i no.1 da je on kojim slucajem osvojio u nedelju ili bi svi bili presrecni sto ipak zli Nadal nije osvojio?

A da je Medvedev osvojio, podjednako bi iskoristio odsustvo Djokovica kao sto je i Nadal iskoristio...

postoji mala razlika: Medvedev je pobedio Novaka na prethodnom GS, a i pobedjivao ga je dovoljno puta na betonu u poslednje vreme, te njegova titula ne bi bila toliko osporavana. S druge strane, Nadal nije pobedio Novaka na betonu od 2013, nije cak ni set dobio od tada. A ukrstao bi se s Novakom u SF, dok je Medvedev to mogao tek u F.

Naravno da bi i njegova titula uvek imala * zbog deportacije Novaka, ali zbog skorasnjih rezultata ne bi bila toliko osporavana.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

Ako doživljavaš sport emotivno, zašto imaš problem s tim što je nekom bitno kakav je sportista čovek? (u onom ograničenom uzorku u kom možemo imati uvid u to na osnovu nekih postupaka) 

 

Kod mnogih ljudi, uključujući mene, upravo je to poveznica sa emocijama koje doživljavamo prilikom gledanja sporta. Jednostavno nema Boga da podržavam ljigu kakva je Nadal, a na 21 GS mu svaka čast.

 

Ne postoji moralna gromada u ljudskoj vrsti, ne gledam tako ni na Novaka, ali u odnosu na Rafaela Nadala to jeste (figurativno) i nebrojeni postupci to pokazuju. 

Nemam nikakav problem sa tim, slobodno mozes da imas svoje kriterijume, sve ok.

 

Ali je vrlo bizarno izjaviti to i onda nastaviti da navijas za Djokovica, koji je bukvalno pre nekih mesec i po sljakao po begeu zarazen i pravio se lud dok ga nisu ulovili.

3 minutes ago, Dracarys said:

Pa ja ne znam šta si ti mislio da je internacionalni sport. Ja to smatram zamenom za rat. Zašto postoje ta internacionalna takmičenja, nego da se izmeri čija je alatka veća. Da se puni ego nekih naroda o tzv. super narodima.

Ko misli da je u sportu isto biti Britanac ili Pakistanac, grdno se prevario, iliti u Vavrinkinom slučaju, Švajcarac.

 

Kao što zapadnjaci forsiraju svoje, tako će i Srbi svoje, bar koliko mogu. Ne kažem da je to normalno, samo to je igra koju nisu samo Srbi prihvatili, već čitav svet.

 

Tako Novak šta god uradi, ta stvar će biti pročešljana 10 puta više u pokušaju da se nađe neka loša stvar i zloupotrebi protiv Novaka. 

Kako je tacno tenis internacionalno takmicenje, bukvalno igra svako za sebe?

 

Pa ok, ako se puni ego narodima, kakve veze ti i ja imamo sa tim, zasto bih ja ulazio u kult oko nekog naseg sportiste, nije mi bas jasna logika ovde?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...