Jump to content

AO 2022


Милица

Recommended Posts

2 minutes ago, alcesta said:

Ovo je već šira tema pa se ne bih rasplinjavala na teniskom pdfu, ali sindikalna udruživanja i ujedinjenje zaposlenih oko bilo kog zajedničkog cilja je vrlo retko danas čak i kad lično dotiče svakog učesnika, i nevezano za finansijski status, a kamoli kad svi treba da zalegnu za jednog kolegu. Ljudi se boje i neće da talasaju ni za svoje osnovne potrebe, a još da rizikuju nešto za drugog i da se radi toga ujedine

 

Zar to ne bi trebalo da nas vise zabrine kao i to sto ovim ljudima koji najmanje rizikuju je vise stalo da slave titulu? Ima love da obezbedi svoje praunuke i plasi se da rizikuje da bude covek.....interesantno, cega bi se to on bojao? Da je rekao da ne zeli da 21 titulu osvoji na krilima politickog mesanja u sport, bio bi veci heroj nego sto je sad. 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, mmajstor said:

 

Zar to ne bi trebalo da nas vise zabrine kao i to sto ovim ljudima koji najmanje rizikuju je vise stalo da slave titulu? Ima love da obezbedi svoje praunuke i plasi se da rizikuje da bude covek.....interesantno, cega bi se to on bojao? Da je rekao da ne zeli da 21 titulu osvoji na krilima politickog mesanja u sport, bio bi veci heroj nego sto je sad. 

Ti si rekao da je trebalo svi teniseri da se udruže i da stanu iza Đokovića, na taj deo sam ti odgovorila, nevezano za Nadala. Nema šanse da se svi ujedine ni za sopstvena prava, za koja uglavnom puštaju Đokovića da se bori, a kamoli da se oni bore za njega (ili bilo kog drugog kolegu) na svoju štetu. Nadam se da je to i njemu bar donekle otvorilo oči.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, alcesta said:

Ti si rekao da je trebalo svi teniseri da se udruže i da stanu iza Đokovića, na taj deo sam ti odgovorila, nevezano za Nadala. Nema šanse da se svi ujedine ni za sopstvena prava, za koja uglavnom puštaju Đokovića da se bori, a kamoli da se oni bore za njega (ili bilo kog drugog kolegu) na svoju štetu. Nadam se da je to i njemu bar donekle otvorilo oči.

 

A zar ja nisam pojasnio da se oni time ne bi borili samo za Djokovica nego i za sebe (pogotovo Nadal)? Mislim da se oni itekako bore za sebe samo imaju drugacije egocentricno vidjenje 'sopstva', i ujedinili bi se kada bi ono bilo ugrozeno. 

 

Kada kazes nema sanse da se to desi, odnosis se na realnost koja se nepobitno desila... a kad ja kazem sta je trebalo, tu se odnosim na svoje misljenje sta bi se desilo u kondicionalu da u njima ima vise srca nego egocentricnosti. Dakle tvoj upis je ono sto jeste, a moj je kritika na to sto jeste. Djokovicu je sve to odavno jasno ali i dalje izigrava Mr. nice guy-a. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, alcesta said:

Razumem o čemu govoriš i to je istorijska sramota za turnir pa i za Australiju, ali to kako je Rafa na to reagovao i da li je podržao Novaka ili ne apsolutno veze nema sa njegovim osvajanjem titule. Kako god da je reagovao nije mogao da utiče na Novakovu deportaciju, drugo je kako ćemo na to gledati s moralne strane.

Ono što sve vreme pokušavam da kažem je da je to aktuelno danas, ali za par decenija nikog neće biti briga ko je šta zaslužio, samo ko je šta osvojio.

Svakakve statistike se prave i sada, evo npr. među rekordere na Vimbldonu se stavlja Vilijam Renšo čije titule blage veze nemaju sa današnjim pa opet neko smatra da su legitimne da ih stavi u istu kategoriju. Da ne pominjem period kad je Lejveru bilo zabranjeno da igra, ili Panču Gonzalesu. Ko to danas uzima u obzir? Nisu igrali slemove, nikog ne zanima zašto, osvajali su ih neki drugi iako nisu bili najbolji.

Tako i Novak, ako ne bude mogao da igra zbog vakcinacije titule će osvajati neko drugi, a na kraju će se gledati koliko je osvojio, nikog neće biti briga zašto nije igrao.

Sva ova rasprava moze da se okonča u tri recenice. 

1. Australijske vlasti imaju pravo da puste koga hoce u svoju državu.

2. Šta Rafu i ostale tenisere boli k za Novaka.

3. Rafa je osvojio trofej.

Ima sada drustvenih mreza koje ce da seciraju u najsitnika crevca sta se tu izdesavalo, ko je sta rekao, uradio, ali se svodi na one tri recenice.

Ne secam se ko je osvojio turnir kada ke Monika izbodena, ali druge dve recenice mogu i tu da se primene, samo sa drugim imenom.

Ja ne znam kako ce ovo Novak da izgura. On je sve ove godine Melburn smatrao svojim domom. Smatrao je da ga tamo vole, nilada im se nije zamerio, toliko puta je osvajao taj turnir i postao simbol AO. Plus je pomagao toj zemlji kada je bilo najteze. Jedva je cekao taj turnir. Na kraju je doziveo da ga proteraju kao psa, da ga ponize najbednije...

Da Kina zabrani sada americkim sportistima ucesce na ZOI, to bi bila politika. Ovo sa Novakom, a uzimajuci u obzir i povike Danilu da se vrati tamo odakle je, bojim se da je vec nesto drugo,nesto mnogo strašnije. Voleo bih da grešim.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Malkolm Brogdon said:

Znaci ako Novak ne bude mogao nijedan turnir da igra u nastavku svoje karijere jer recimo odluce da svuda moras da budes vakcinisan, onda nijedna titula nigde vise nije legitimna?

 

8 hours ago, mmajstor said:

Pa kako da bude legitimna kada na njima ne igraju najbolji? Bice legitimni kao da je neki turnir 500 u pitanju a ne GS. 

 

:23:

kapa dole

 

Ako dodje do situacije koju je Malkolm opisao, to znaci da je Novak gotovo primoran da zavrsi karijeru ali mi ne znamo kada bi on stvarno zavrsio karijeru da nema tog zahteva za vakcinu i da li bi se takmicio do 40/50/70. godine pa onda dolazimo i do pitanja kada GS-ovi ponovo postaju legitimni? Nakon 5/10/20 godina? Ili sve dok je Novak ziv, nijedan GS ne moze biti legitiman jer da vakcina nije obavezna on bi potencijalno mogao da ucestvuje?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Darth Steva said:

 

 

:23:

kapa dole

 

Ako dodje do situacije koju je Malkolm opisao, to znaci da je Novak gotovo primoran da zavrsi karijeru ali mi ne znamo kada bi on stvarno zavrsio karijeru da nema tog zahteva za vakcinu i da li bi se takmicio do 40/50/70. godine pa onda dolazimo i do pitanja kada GS-ovi ponovo postaju legitimni? Nakon 5/10/20 godina? Ili sve dok je Novak ziv, nijedan GS ne moze biti legitiman jer da vakcina nije obavezna on bi potencijalno mogao da ucestvuje?

 

Nejasno je iz posta o kom teniseru se radi:

- Denisu Novaku,

- osobi koja je nedavno pokusala ili da udje u drzavu sa laznim papirima ili da usmrti 100+ dece (skraćeno ili falsifikatoru ili ubici u pokušaju).

 

Ako je ovaj drugi, onda treba raspraviti da li su slemovi legitimni dok ili falsifikator ili ubica u pokušaju služi zatvorsku kaznu.

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Darth Steva said:

 

 

:23:

kapa dole

 

Ako dodje do situacije koju je Malkolm opisao, to znaci da je Novak gotovo primoran da zavrsi karijeru ali mi ne znamo kada bi on stvarno zavrsio karijeru da nema tog zahteva za vakcinu i da li bi se takmicio do 40/50/70. godine pa onda dolazimo i do pitanja kada GS-ovi ponovo postaju legitimni? Nakon 5/10/20 godina? Ili sve dok je Novak ziv, nijedan GS ne moze biti legitiman jer da vakcina nije obavezna on bi potencijalno mogao da ucestvuje?

 

sto se tice Goat trke - ona bi u tom slucaju bila zavrsena, GS time gube dalji legitimitet. 

  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, berti said:

Sva ova rasprava moze da se okonča u tri recenice. 

1. Australijske vlasti imaju pravo da puste koga hoce u svoju državu.

2. Šta Rafu i ostale tenisere boli k za Novaka.

3. Rafa je osvojio trofej.

Tačno. Koliko god to bilo ružno, tu smo negde. Tako svet funkcioniše danas, a pandemija je samo sve ogolila još više.

 

2 hours ago, berti said:

Ja ne znam kako ce ovo Novak da izgura. On je sve ove godine Melburn smatrao svojim domom. Smatrao je da ga tamo vole, nilada im se nije zamerio, toliko puta je osvajao taj turnir i postao simbol AO. Plus je pomagao toj zemlji kada je bilo najteze. Jedva je cekao taj turnir. Na kraju je doziveo da ga proteraju kao psa, da ga ponize najbednije...

Ja se bojim kad se malo ohladi da će se ponašati kao da ništa nije bilo i da će jedva čekati da mu dozvole da opet igra, iako ne bi trebalo da kroči više tamo. Nije svestan koje je razmere sve dobilo.

 

7 hours ago, mmajstor said:

A zar ja nisam pojasnio da se oni time ne bi borili samo za Djokovica nego i za sebe (pogotovo Nadal)?

Nisi pojasnio. U ovom konkretnom slučaju svi su oni vakcinisani a Novak nije. Ovo nije pitanje finansija za koje se mogu boriti i eventualno izboriti sa teniskim čelnicima, nego vakcinacije za koju je nadležna država, a teniseri tu ne mogu ništa ako hoće u toj državi da igraju. Ako se ujedine i odbiju da igraju (u teoriji pošto znamo da je u praksi nemoguće), država gubi finansijski ali političari skupljaju poene jer nisu podlegli ucenama nekih tamo razmaženih zvezda nego čuvaju narod od kuge, i tako dalje i tako bliže. 

(Da ne ulazim sad u samo pitanje koliko je apsurdno ujedinjavati se oko odbijanja vakcinacije, ovo je samo for the sake of the argument.)

 

7 hours ago, mmajstor said:

Djokovicu je sve to odavno jasno ali i dalje izigrava Mr. nice guy-a. 

Ako misliš na ovo što radi oko PTPA, očekivala bih da razumeš zašto to radi kad si već idealista :classic_tongue: to su dani i meseci uloženog vremena i truda van svetlosti reflektora koje je mogao provesti na koji god hoće način. Guranje prsta u oko teniskim moćnicima da ne pominjem. Nadam se da će ga ovo malo opametiti.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, alcesta said:

Nisi pojasnio. U ovom konkretnom slučaju svi su oni vakcinisani a Novak nije. Ovo nije pitanje finansija za koje se mogu boriti i eventualno izboriti sa teniskim čelnicima, nego vakcinacije za koju je nadležna država, 

 

Pa mislim da jesam nekoliko puta ali ajde jos jednom. U toku je Goat trka... koji bi Nadalu bio najveci acievment koji bi ga pozicionirao na vrh te trke? Pa da izmedju ostalog pobedi na AO tako sto ce pobediti Djokovica na 'njegovom terenu', aktuelnog i suverenog vladaoca na AO i njegovog glavnog rivala u Goat trci. Zabranom da Djokovic igra oni su Nadalu oduzeli sansu da postigne taj acievment, koji se prethodnih 10 godina pokazao da ga je nemoguce ostvariti. Tako da borba da Djokovic igra bi istovremeno bila i Nadalova borba da dobije tu sansu koja bi ga izistinski pozicionirala na celo te liste... onda ne bi bilo dvojbe niti osporavanja uopste. 

 

Quote

Ako misliš na ovo što radi oko PTPA, očekivala bih da razumeš zašto to radi kad si već idealista  to su dani i meseci uloženog vremena i truda van svetlosti reflektora koje je mogao provesti na koji god hoće način. Guranje prsta u oko teniskim moćnicima da ne pominjem. Nadam se da će ga ovo malo opametiti.

 

Mislio sam na njegove izjave koje su uvek uctive i pune postovanja za druge ma kolko god ga gazili. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alcesta said:

Tačno. Koliko god to bilo ružno, tu smo negde. Tako svet funkcioniše danas, a pandemija je samo sve ogolila još više.

 

Ja se bojim kad se malo ohladi da će se ponašati kao da ništa nije bilo i da će jedva čekati da mu dozvole da opet igra, iako ne bi trebalo da kroči više tamo. Nije svestan koje je razmere sve dobilo.

 

Nisi pojasnio. U ovom konkretnom slučaju svi su oni vakcinisani a Novak nije. Ovo nije pitanje finansija za koje se mogu boriti i eventualno izboriti sa teniskim čelnicima, nego vakcinacije za koju je nadležna država, a teniseri tu ne mogu ništa ako hoće u toj državi da igraju. Ako se ujedine i odbiju da igraju (u teoriji pošto znamo da je u praksi nemoguće), država gubi finansijski ali političari skupljaju poene jer nisu podlegli ucenama nekih tamo razmaženih zvezda nego čuvaju narod od kuge, i tako dalje i tako bliže. 

(Da ne ulazim sad u samo pitanje koliko je apsurdno ujedinjavati se oko odbijanja vakcinacije, ovo je samo for the sake of the argument.)

 

na osnovu tvog pisanja ja mogu da zakljucim sledece:

1. u svetu se desava mnogo 💩 a mi svi treba da se pomirimo s tim, ne talasamo i prihvatimo stvari takve kakve su. cemu uopste pokusaj da se ista promeni?

svaki diktator prosto vapi za ovakvim podanicima.

izvini, ali strasno me nervira taj tvoj defetisticki stav (i uopste nije prvi put da tako pises). da se svi tako ponasaju nikada ne bismo nigde mrdnuli niti se otarasili losih vlasti, niti popravili bilo sta u drustvu. i dalje bismo ziveli u mracnom srednjem veku.

 

2. Novak sad treba da uradi jedan harakiri posto je, jelte, pocinio neoprostiv greh i hiljadu voda Nila, Tigra i Eufrata, Misisipija, Dunava i Volge ga ne moze oprati, sve s vodama Tihog i Indijskog okeana. a sve jer je siroti australijski narod patio.... :classic_rolleyes::puke: Povraca mi se od australijskog izigravanja najvece zrtve ove pandemije, a svi smo gledali sta se desavalo i po Italiji i po Spaniji i po Ekvadoru i u NY i na mnogim drugim mestima. J*  ga, sami su birali svoju vlast, kao i ljudi u Srbiji , Crnoj Gori... - to im je sto im je. Na sledecim izborima pamet u glavu pa izaberite bolje (ili birajte liniju manjeg otpora, netalasanja - e onda trpite posledice).

 

3. a tek sto volim zamenu teza: da nije dozvoljeno nevakicnisanima da udju u Australiju, a sama si mnogo puta kacila link koji zapravo navodi da moze da se udje u Australiju nevakcinisan ako se prelezala zaraza u poslednjih 6 meseci. i jos jedna: da je cilj svega ispuniti formu, tj. primiti vakcinu, a ne dobiti imunitet (ma kako glupavo bilo ici preko zarazavanja). a volim i to sto su teniseri razmazene zvezde kad to pasuje politicarima (i hoce da prikupe politicke poene), a kad treba da se pripomogne posle pozara, zemljotresa, uragana, poplava i drugih nedaca (da se digle glas zbog nepravednog utamnicenja trazilaca azila), kad treba da se pozove narod na vakcinaciju, kad treba da se zabave siroke narodne mase (da ne krenu da se bune protiv vlasti koja ih maltretira) onda su vrlo pozeljni i svako ih vuce za rukav i nesto trazi...

 

Quote

Ne volem
Što odasvud samo čujes: daj mi
Il' se prosi, il' se zajmi
Jebote, ja nikad nisam isko

 

4. Ti isti tensieri su prosle godine cimali Novaka da proba da kod TA isposluje poboljsanje uslova u kojima su u karantinskim hotelima (kad su se nasli u situaciji koja im nije bila tako predocena), ne bune se kad se Novak aktivira da se poveca udeo para koji dobijaju teniseri, ali nece ni prstom da mrdnu, da i jednu rec izuste kad im kolegu tretiraju kao teroristu. Na Novakovom mestu ja bih ih sve redom poslala u tri lepe, pa nek se sami brinu za svoja prava (on je sebi i svojoj (siroj) familiji zaradio dovoljno za 3 zivota). a doci ce trenutak i kad ce svakom od njih zatrebati podrska i pomoc kolega, kad ce i oni biti na tapetu establishmenta. pa nece biti nikoga da se zauzme za njih. Ono djubriste Tsitsipas je takodje posebna prica. Na USO su ga svi posipali 💩 zbog predugih toalet pauza, on sam je sipao 💩 po Novaku posle RG. Novak-budala je bio jedini tensier koji je stao u njegovu odbranu i rekao da se prestane s mobingom. A Tsitsipas je bio prvi da iskoristi narednu priliku da se opet 💩 po Novaku. Sebicno i egocentricno djubre.

 

Edited by wwww
  • Like 5
  • Love 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

@wwwwpa žao mi je što ti se ne sviđa kako pišem, ali osim stila, tona ili čega već, ne vidim kako se ono što sam ja napisala suštinski razlikuje od ovoga što ti pišeš. Samo kažem da ne treba ljude idealizovati i očekivati od njih ko zna šta. I Novak je to počeo da shvata, što se videlo u onoj izjavi u Parizu krajem godine, a ovo mu je sigurno dodatno otvorilo oči. U Parizu je rekao da uprkos tome neće odustati, uskoro ćemo videti je li se predomislio posle Australije.

Ako hoćeš nešto da promeniš, moraš imati pravu sliku stanja stvari, a ne da polaziš od slike stvari kakve ti želiš da budu. Tako i sa izborima, ništa neće pomoći da doveka čekaš idealnog kandidata koji postoji samo u tvojoj glavi, moraš da gledaš najmanje zlo od ovih koji su tu. Ne znam uopšte ni kako si stigla do izbora, ali da ostavimo to za pdf na koji spada.

2 hours ago, wwww said:

3. a tek sto volim zamenu teza: da nije dozvoljeno nevakicnisanima da udju u Australiju, a sama si mnogo puta kacila link koji zapravo navodi da moze da se udje u Australiju nevakcinisan ako se prelezala zaraza u poslednjih 6 meseci. i jos jedna: da je cilj svega ispuniti formu, tj. primiti vakcinu, a ne dobiti imunitet (ma kako glupavo bilo ici preko zarazavanja). a volim i to sto su teniseri razmazene zvezde kad to pasuje politicarima (i hoce da prikupe politicke poene), a kad treba da se pripomogne posle pozara, zemljotresa, uragana, poplava i drugih nedaca (da se digle glas zbog nepravednog utamnicenja trazilaca azila), kad treba da se pozove narod na vakcinaciju, kad treba da se zabave siroke narodne mase (da ne krenu da se bune protiv vlasti koja ih maltretira) onda su vrlo pozeljni i svako ih vuce za rukav i nesto trazi...

Ja sam napisala kako političari to predstavljaju za predizborne potrebe, nisam mislila da posle ovoliko hiljada postova i kačenja uslova za ulazak treba da stavljam disclaimer i da dodatno razjašnjavam šta ja mislim o tome. Ali stoji da bi se sve ove komplikacije izbegle da se samo vakcinisao, to svi znamo i ne znam šta je sad tu čudno. Celu karijeru komplikuje sebi život na razne načine, pa eto sad može da nastavi, neka se ne vakciniše i dalje pa neka gleda u pasulj u kojoj će zemlji kada moći da igra a u kojoj neće. Svako ima svoje prioritete. Jedina dobra stvar je što posle ovoga valjda drugi turniri sebi neće dozvoliti ovakav skandal nego će uslovi biti jasno definisani na vreme.

 

Možda bi bilo razumljivije šta hoću da kažem ako pišem kraće, očigledno nešto ne umem kako treba da izrazim. Ali mislim da sam rekla šta sam imala dovoljno puta da bude jasno. Kome se ne sviđa, šta da mu radim.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...