Jump to content

AO 2022


Милица

Recommended Posts

Lepo rece neko na tviteru. Da je Bolt proteran iz Brazila za vreme OI, na pobednika trke na 100 metara bi zauvek bila bacena senka. Dobio bi on zlato, ali bi se znalo da to nije to.

Mozda bi Novak izgubio od Mede, ali bi vrlo izvesno dobio Rafu. Rafa prosto na 3 seta na betonu ne moze da dobije Novaka. Plus to sto Novak uvek dobije dodatnu inspiraciju da dere Rafu. Sem RG kada ga je Rafa poslednji put dobio na gs, a i na betonu uopste.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, berti said:

Lepo rece neko na tviteru. Da je Bolt proteran iz Brazila za vreme OI, na pobednika trke na 100 metara bi zauvek bila bacena senka. Dobio bi on zlato, ali bi se znalo da to nije to.

Mozda bi Novak izgubio od Mede, ali bi vrlo izvesno dobio Rafu. Rafa prosto na 3 seta na betonu ne moze da dobije Novaka. Plus to sto Novak uvek dobije dodatnu inspiraciju da dere Rafu. Sem RG kada ga je Rafa poslednji put dobio na gs, a i na betonu uopste.

Sbbkbb prica, najgora vrsta price. Ne znam samo zasto se ima potreba umanjiti uspjeh Nadala? Jel ce vam biti lakse zivjeti ili sta? Novak nek odgovori, nek uzme vise od njega.

Rafa je dobio one protivnike koji su mu bili na putu i na tome kapa dolje. U 36toj godini uzeti GS je za respect.

 

Citam na B92 naslov Bahato, Nadal sa satom od ne znam ni ja koliko hiljada, miliona dolara na ruci? Jel ukrao nekom ili sta? Cemu bre ta potreba da se omalovazi neko? Jel mislite da ce Novak biti veci sampion ako se omalovazi Nadal? Ne, nece. Bice veliki sampion zato sto je to sto jeste i sto je uspio uraditi u eri takvih sampiona i to je ono sto ce biti Novakov legacy kao i Nadalov, Federerov.

Jordan je stekao takav legacy ne samo zbog pobjeda nego kakve je igrace ostavio bez titula, sto je pobedjivao na najvecoj sceni.

Brady je stekao takav legacy jer je pobjedjivao.

 

Takav legacy ce imati Novak, Rafa i Federer ali za razliku od MJ, Brady neces moci da odvojis jednog od drugog, treceg jer su ljudi ikone ovog sporta i sami vrh svoje profesije. Od njih trojice boljeg nema i nece biti. Oni ce biti sveto trojstvo kad se budu uporedjivali igraci i bice uvijek polemike ko je GOAT sta god da urade u nastavku a uradili su i premnogo. Moje misljenje je trenutno Nadal GOAT sa Novakom itekako blizu na 2 mjestu a Federer treci ali postujem i tudja misljenja koji misle suprotno. Svakako da su 3 najveca sampiona i igraca koji su ikad vidjeni na teniskom terenu.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nadal trenutno nije GOAT, već je trenutno teniser sa najviše osvojenih slemova u muškoj konkurenciji.

 

Siguran sam da niko nigde neće više da spominje Margaret Kort (i njena 24 slema) sve dok je Nadal teniser sa najviše osvojenih slemova u muškoj konkurenciji (na to smo podsećani samo u periodu od jula 2021 do AO 2022).

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Takođe, dok je Federer bio najduže na prvom mestu, niko nije pominjao Štefi, to su se setili tek kad ga je Novak pretekao.

 

Ali u ostalom se slažem s Mikijem, šta god mislili o Nadalu on je ovaj slem uzeo pošteno, a igrao je s kim je mogao da igra. Novak je svoje prilike propuštao više puta, Rafa svoje nije nikad i to je deo njegove veličine.

 

A apsolutni GOAT ne može postojati, a i da može, Novak nikad ne bi bio univerzalno priznat, osim statistički. Isto kao što nikad od ATP-a neće dobiti nijednu nagradu koju statistički ne budu primorani da mu daju, kao što je trofej za prvo mesto. Marketinški prosto nije dovoljno isplativ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, alcesta said:

Takođe, dok je Federer bio najduže na prvom mestu, niko nije pominjao Štefi, to su se setili tek kad ga je Novak pretekao.

 

Ali u ostalom se slažem s Mikijem, šta god mislili o Nadalu on je ovaj slem uzeo pošteno, a igrao je s kim je mogao da igra. Novak je svoje prilike propuštao više puta, Rafa svoje nije nikad i to je deo njegove veličine.

 

A apsolutni GOAT ne može postojati, a i da može, Novak nikad ne bi bio univerzalno priznat, osim statistički. Isto kao što nikad od ATP-a neće dobiti nijednu nagradu koju statistički ne budu primorani da mu daju, kao što je trofej za prvo mesto. Marketinški prosto nije dovoljno isplativ.

Sve se slazem samo mi nije jasna poslednja recenica - koliko se secam on zaradjuje od sponzora vise para nego Rafa, jedini ispred njega od tenisera su valjda Feki i Osaka tako da ja ne bih rekla da on marketinski nije isplativ

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Miki28 said:

Sbbkbb prica, najgora vrsta price. Ne znam samo zasto se ima potreba umanjiti uspjeh Nadala? Jel ce vam biti lakse zivjeti ili sta? Novak nek odgovori, nek uzme vise od njega.

Rafa je dobio one protivnike koji su mu bili na putu i na tome kapa dolje. U 36toj godini uzeti GS je za respect.

 

Citam na B92 naslov Bahato, Nadal sa satom od ne znam ni ja koliko hiljada, miliona dolara na ruci? Jel ukrao nekom ili sta? Cemu bre ta potreba da se omalovazi neko? Jel mislite da ce Novak biti veci sampion ako se omalovazi Nadal? Ne, nece. Bice veliki sampion zato sto je to sto jeste i sto je uspio uraditi u eri takvih sampiona i to je ono sto ce biti Novakov legacy kao i Nadalov, Federerov.

Jordan je stekao takav legacy ne samo zbog pobjeda nego kakve je igrace ostavio bez titula, sto je pobedjivao na najvecoj sceni.

Brady je stekao takav legacy jer je pobjedjivao.

 

Takav legacy ce imati Novak, Rafa i Federer ali za razliku od MJ, Brady neces moci da odvojis jednog od drugog, treceg jer su ljudi ikone ovog sporta i sami vrh svoje profesije. Od njih trojice boljeg nema i nece biti. Oni ce biti sveto trojstvo kad se budu uporedjivali igraci i bice uvijek polemike ko je GOAT sta god da urade u nastavku a uradili su i premnogo. Moje misljenje je trenutno Nadal GOAT sa Novakom itekako blizu na 2 mjestu a Federer treci ali postujem i tudja misljenja koji misle suprotno. Svakako da su 3 najveca sampiona i igraca koji su ikad vidjeni na teniskom terenu.

Da je Novak bio povređen, uvređen, zauzet obilaskom piramida ili iz bilo kog drugog razloga odsutan, Nadalov trijumf bi bio apsolitno cist. Da se povredio tokom turnira, razboleo ili ispao u prvom kolu, takođe. Titula bi bila čista kao sto je cist i Fedov RG iako ptice na grani znaju da Soderling nije uradio to sto je uradio Fed bi pehar RG video samo na slici. Ali, Nadal je ispao i Fed je posteno pobedio.

Umesto tog najboljeg isteraju kao psa sa turnira koji mu je kao RG Rafi, medjunarodna teniska organizacija ćuti dok joj ikonu proteruju kao krimosa najveceg... Rafa daje bednu izjavu koju posle pokusava da kompenzuje. Teroetski je Novakovu sudbinu moglo da dozivi preostalih 20 najboljih sa liste sem Rafe. Da li bi i tada Rafina titula bila apsolutno cista. Prosto gledajuci bi bila jer je pobedio na terenu protivnike, je li tako?

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, ciao said:

Sve se slazem samo mi nije jasna poslednja recenica - koliko se secam on zaradjuje od sponzora vise para nego Rafa, jedini ispred njega od tenisera su valjda Feki i Osaka tako da ja ne bih rekla da on marketinski nije isplativ

Ne pratim to, ali nikad ne bih rekla da je Novak isplativiji od Rafe, pogotovo kad se uzme u obzir latinoameričko tržište.

 

10 minutes ago, berti said:

Teroetski je Novakovu sudbinu moglo da dozivi preostalih 20 najboljih sa liste sem Rafe. Da li bi i tada Rafina titula bila apsolutno cista. Prosto gledajuci bi bila jer je pobedio na terenu protivnike, je li tako?

Tako je. Isto kao što su danas čiste pobede onih koji su osvajali slemove pre Open ere, u onom vakuumu u kome profesionalci nisu smeli da igraju. Svi znaju da na tim slemovima nisu igrali najbolji, pa opet te titule niko šampionima ne osporava.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, alcesta said:

Ne pratim to, ali nikad ne bih rekla da je Novak isplativiji od Rafe, pogotovo kad se uzme u obzir latinoameričko tržište.

 

 

Forbes to objavi na kraju svake godine koliko ko zaradi od tenisera (naprimer)

za 2021, najvise Feki (90,6 miliona dolara), zatim Osaka (60,1 milion dolara), Serena Williams 41,2 i za njom Novak Djokovic (38 miliona), a za njim Rafa zaokruzuje top 5 sa 27 miliona dolara

 

https://www.forbes.com/sites/brettknight/2021/08/30/highest-paid-tennis-players-2021-federer-serena-and-nadal-win-even-when-they-cant-take-the-court/?sh=2a6b3b3f45d2

Link to comment
Share on other sites

Ako je tu uključena i zarada od turnira, naravno da će Novak imati više, s obzirom koliko je Rafa igrao prošle godine i s kojim rezultatima. Kad se to oduzme razlika nije prevelika, mada priznajem da sam očekivala da Rafa zarađuje više.

 

Federer je odavno skroz druga korporativna dimenzija, a videćemo kako će se Osaka držati ako Ema bude imala iole solidne rezultate. Mada nam za ovu raspravu ženski deo nije bitan :classic_smile:

Elem, htela sam da kažem da je i iz te vizure Federer daleko najisplativiji GOAT, bez konkurencije, makar ništa više ne osvojio. Videćemo kolika će razlika biti na kraju između njega i ove dvojice. Ako jedan od njih osvoji bar još 2-3 slema, biće zanimljivo gledati kakvi će sve argumenti da se vade za status quo :classic_biggrin:

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

Iako nikad nisam, i ja cu po prvi put biti u nemaloj grupi ljudi koja ce osporavati ovu titulu Nadala, koliko god se njegovi fanovi koprcali i cupali kosu.

 

Nije zasluzio, nije se zauzeo za najveceg rivala i glavnog koga je morao da preskoci da bi dobio to veliko priznanje kao sto je Novak to uradio na RG. Da je zapretio da dobrovoljno napusti turnir ukoliko mu uskrate ovu priliku, od mene bi dobio najvece postovanje, ovako je zakucao za sebe titulu jajare za sva vremena. 

Edited by mmajstor
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Milica said:

Danil ko pred streljackim vodom :classic_sad:

  Reveal hidden contents

Zasto Nadalu nisu malo napuderisali celo? Ja ga nisam nikad ovakvog videla :classic_huh:

ORTCN9n.jpg

 

Ova kombinacija je ipak bila simpaticnija:classic_love:

 

aEHOKDp.jpg

 

spacer.png

 

4 hours ago, Miki28 said:

Sbbkbb prica, najgora vrsta price. Ne znam samo zasto se ima potreba umanjiti uspjeh Nadala? Jel ce vam biti lakse zivjeti ili sta? Novak nek odgovori, nek uzme vise od njega.

Rafa je dobio one protivnike koji su mu bili na putu i na tome kapa dolje. U 36toj godini uzeti GS je za respect.

 

Citam na B92 naslov Bahato, Nadal sa satom od ne znam ni ja koliko hiljada, miliona dolara na ruci? Jel ukrao nekom ili sta? Cemu bre ta potreba da se omalovazi neko? Jel mislite da ce Novak biti veci sampion ako se omalovazi Nadal? Ne, nece. Bice veliki sampion zato sto je to sto jeste i sto je uspio uraditi u eri takvih sampiona i to je ono sto ce biti Novakov legacy kao i Nadalov, Federerov.

Jordan je stekao takav legacy ne samo zbog pobjeda nego kakve je igrace ostavio bez titula, sto je pobedjivao na najvecoj sceni.

Brady je stekao takav legacy jer je pobjedjivao.

 

Takav legacy ce imati Novak, Rafa i Federer ali za razliku od MJ, Brady neces moci da odvojis jednog od drugog, treceg jer su ljudi ikone ovog sporta i sami vrh svoje profesije. Od njih trojice boljeg nema i nece biti. Oni ce biti sveto trojstvo kad se budu uporedjivali igraci i bice uvijek polemike ko je GOAT sta god da urade u nastavku a uradili su i premnogo. Moje misljenje je trenutno Nadal GOAT sa Novakom itekako blizu na 2 mjestu a Federer treci ali postujem i tudja misljenja koji misle suprotno. Svakako da su 3 najveca sampiona i igraca koji su ikad vidjeni na teniskom terenu.

 

Generalno se slažem s ovim da je Nadal pobedio one koje je trebalo da pobedi da bi došao do titule. Ali činjenica da je faktički šutnuo Novaka dok je bio na zemlji, u verovatno najtežoj situaciji tokom karijere, zauvek mu je bacila ljagu na ime (bar koliko se mene smatra). Neke stvari su veće od sporta a ljudskost je jedna od njih. Takvog čoveka ne mogu da podržavam ni da mu se klanjam.

Edited by DameTime
  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Previše idealizuješ profesionalni sport. Takve stvari su se radile pre 50 godina, danas nema sportiste na ovom nivou koji bi uradio tako nešto. Da Nadalu zbog nečega zabrane učešće na RG, sigurna sam da bi se Novak zauzeo za njega, uradio bi sve što može u skladu s pravilima, ali čak ni on ne bi otišao toliko daleko da odustane od turnira samo zato što su mu sklonili najvećeg rivala i olakšali eventualni put do titule.

 

24 minutes ago, mmajstor said:

Iako nikad nisam, i ja cu po prvi put biti u nemaloj grupi ljudi koja ce osporavati ovu titulu Nadala, koliko god se njegovi fanovi koprcali i cupali kosu.

 

Nije zasluzio, nije se zauzeo za najveceg rivala i glavnog koga je morao da preskoci da bi dobio to veliko priznanje kao sto je Novak to uradio na RG. Da je zapretio da dobrovoljno napusti turnir ukoliko mu uskrate ovu priliku, od mene bi dobio najvece postovanje, ovako je zakucao za sebe titulu jajare za sva vremena. 

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, mmajstor said:

Iako nikad nisam, i ja cu po prvi put biti u nemaloj grupi ljudi koja ce osporavati ovu titulu Nadala, koliko god se njegovi fanovi koprcali i cupali kosu.

 

Nije zasluzio, nije se zauzeo za najveceg rivala i glavnog koga je morao da preskoci da bi dobio to veliko priznanje kao sto je Novak to uradio na RG. Da je zapretio da dobrovoljno napusti turnir ukoliko mu uskrate ovu priliku, od mene bi dobio najvece postovanje, ovako je zakucao za sebe titulu jajare za sva vremena. 

Meni bi iskreno bilo izuzetno bizarno da se bilo ko potrese sto ljudi sa vox92 foruma ne priznaju titulu Nadalu, lol.

 

Covek je bukvalno napravio preokret od 2:0 u finalu protiv u najgorem slucaju top2 igraca na svetu, na njegovoj omiljenoj podlozi, pritom je ovaj 10 godina mladji i blizu peak-a karijere. Stvarno je potrebna ozbiljna mentalna gimnastika da bi se tvrdilo da nije zasluzio titulu.

 

Banalno je sto ocekujes od Nadala da napusti turnir, na to vec nemam nikakav komentar, pa nije on licno Novaka vratio sa aerodroma.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@alcesta

 

Dovoljno bi bilo da se zauzeo za njega, i ništa više preko toga. Da je izašao pred medije i rekao jednu rečenicu; Hej ljudi, dajte malo takta, on je veliki šampion, nije kriminalac da ga tako tretirate. Dosta. Ja bih rekao, kapa dole, gospodski.

Ali mutavi ne zna da poveže dve gramatički ispravne rečenice na engleskom, a kamoli da mu padne na pamet da podrži kolegu na uštrb svog dupeta. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ali opet, kada je to Rafa podržao Novaka u bilo čemu (kada je bio napadan)? Ja recimo nisam ni očekivala to od njega. Samo se nisam Nadal(a) da će ga još pride šutnuti dok je u blatu svojim izjavama.

 

Inače titulu je zaslužio, koliko mi ne želeli da bude tako. Na Novaku je sada da mu odgovori šampionski i stavi tačku na priču o GOAT-u (statistički gledano).

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Instinkt said:

@alcesta

 

Dovoljno bi bilo da se zauzeo za njega, i ništa više preko toga. Da je izašao pred medije i rekao jednu rečenicu; Hej ljudi, dajte malo takta, on je veliki šampion, nije kriminalac da ga tako tretirate. Dosta. Ja bih rekao, kapa dole, gospodski.

Ali mutavi ne zna da poveže dve gramatički ispravne rečenice na engleskom, a kamoli da mu padne na pamet da podrži kolegu na uštrb svog dupeta. 

Pa to je što kaže Dame Time ona moralna i ljudska strana, koja nema nikakve veze sa tim da li je sportski zaslužio titulu na terenu ili nije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, alcesta said:

Previše idealizuješ profesionalni sport. Takve stvari su se radile pre 50 godina, danas nema sportiste na ovom nivou koji bi uradio tako nešto. 

 

Jebes zivot bez ideala... zato neki imaju vece postovanje neki manje. Slazem se da je toga sve manje, zato neki od nas tesko mogu da se poistovete sa nekim vrednostima u svetu. 

 

9 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Meni bi iskreno bilo izuzetno bizarno da se bilo ko potrese sto ljudi sa vox92 foruma ne priznaju titulu Nadalu, lol.

 

Covek je bukvalno napravio preokret od 2:0 u finalu protiv u najgorem slucaju top2 igraca na svetu, na njegovoj omiljenoj podlozi, pritom je ovaj 10 godina mladji i blizu peak-a karijere. Stvarno je potrebna ozbiljna mentalna gimnastika da bi se tvrdilo da nije zasluzio titulu.

 

Banalno je sto ocekujes od Nadala da napusti turnir, na to vec nemam nikakav komentar, pa nije on licno Novaka vratio sa aerodroma.

 

 

Nije ga on vratio sa aerodroma ali mogao je da ga posalje na teren. Da turnir ostane bez prva 2 favorita zbog bahatosti Australijskih vlasti.... mmm nisam siguran da bi bili spremni to da progutaju. Bio bi to preveliki udarac na njihov imidz. Balkanac ajde nije toliko bitan (pa cak ni Novak) ali Spanac sa sponzorom koji je u isto vreme sponzor turnira, tesko da nije.

 

Mislim jebes titulu koju osvojis ako ti neko skloni glavnu prepreku. Pa zar nije bio svestan da ce mu ovu titulu svi dovoditi u pitanje zbog toga, a da ima morala i on bi je sam dovodio u pitanje. Svaka mu cast za preokret protiv Mede, to je fenomenalan uspeh ali to nije to. To nije dovoljno za Goat trku. 

Edited by mmajstor
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mmajstor said:

Nije ga on vratio sa aerodroma ali mogao je da ga posalje na teren. Da turnir ostane bez prva 2 favorita zbog bahatosti Australijskih vlasti.... mmm nisam siguran da bi bili spremni to da progutaju. Bio bi to preveliki udarac na njihov imidz. Balkanac ajde nije toliko bitan (pa cak ni Novak) ali Spanac sa sponzorom koji je u isto vreme sponzor turnira, tesko da nije.

 

Mislim jebes titulu koju osvojis ako ti neko skloni glavnu prepreku. Pa zar nije bio svestan da ce mu ovu titulu svi dovoditi u pitanke zbog toga, a da ima morala i on sam bi je dovodio u pitanje. Svaka mu cast za preokret protiv Mede, to je fenomenalan uspeh ali to nije to. To nije dovoljno za Goat trku. 

Ti stvarno mislis da je citav ovaj shitshow politicki skandal mogao da razresi Rafael Nadal? 

 

Jedno je da stane na njegovu stranu sto je tretiran kako je tretiran, tu se apsolutno slazem da je trebalo da se oglasi. 

 

Ali da stane na njegovu stranu sto mu nisu dozvolili da igra turnir? Po meni, nema potrebe. Novak je sam doneo odluku i to je posledica te odluke. Ako sutra Francuzi odluce da ga ne puste da igra jer nije vakcinisan, ja prvi necu da stanem na njegovu stranu, a ne da ocekujem to od Nadala.

 

Niko van ljudi iz Srbije ne dovodi u pitanje ovu titulu, bukvalno nigde ne mozes da nadjes bilo kakvo osporavanje osim kod nas.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Ti stvarno mislis da je citav ovaj shitshow politicki skandal mogao da razresi Rafael Nadal? 

 

Jedno je da stane na njegovu stranu sto je tretiran kako je tretiran, tu se apsolutno slazem da je trebalo da se oglasi. 

 

Ali da stane na njegovu stranu sto mu nisu dozvolili da igra turnir? Po meni, nema potrebe. Novak je sam doneo odluku i to je posledica te odluke. Ako sutra Francuzi odluce da ga ne puste da igra jer nije vakcinisan, ja prvi necu da stanem na njegovu stranu, a ne da ocekujem to od Nadala.

 

Niko van ljudi iz Srbije ne dovodi u pitanje ovu titulu, bukvalno nigde ne mozes da nadjes bilo kakvo osporavanje osim kod nas.

 

Kako ne, imas ovaj jucerasnji britanski clanak iz Telegrapha koji upravo umanjuje ovaj uspeh na isti nacin. I to je jako prosto nema tu mnogo filozofije - if you want to be the best you must beat the best. 

 

Ja ne vidim to kao borbu za Novaka nego bitku za sebe i bitku za sport i sportiste. Nadal je imao sansu da pobedi Novaka u njegovoj kuci i tako mu se revansira za RG i Australci su mu tu sansu upropastili. Time bi se on borio za sebe a time i za sport u celini.

Niko ne pominje Rusku teniserku koja je odbijena zbog toga sto je primila Rusku vakcinu... paste molim vas, kakve to veze ima sa sportom, sta je ona ucinila lose? S obzirom na njegov uticaj on je imao priliku da odluci da li ce da se istinski bori za sebe i za sport u celini, ili ce da se bori za njegov ego, uspeh po svaku cenu, politicare i sponzore. On je odlucio ovo drugo. I mi sad treba da mu aplaudiramo zbog toga? Not me. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...