Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

10 hours ago, Liska Manjina said:

Navedi jednu državu sveta u kojoj ne postoje desničarsko-fašističke grupacije?

 

Da ne bude zablude, ne postoji sličnost između četnika-komita u periodu tokom i post WW1 i četnika tokom i post WW2.

Lozis se ti na ta okupljanja, inace ne bi pravdao sa tim, da toga ima svagde, sto bi mi bili izuzetak

Link to comment
Share on other sites

Sjajna ideja ! ovako: Imam genijalno rešenje za sve probleme u Srbiji. Prodamo lepo Srbiju Kinezima za 900 milijardi evra. Svaki gradjanin dobije oko 

150 hiljada evra(tročlana porodica 450.000 evra, pa ti vidi, bajo), kolektivno se iselimo i započnemo negde novi život. Srbiju nasele Kinezi i zajedno sa pitanjem Tajvana rešavaju i pitanje Kosova, a mi živimo negde srećni i zadovoljni i smejemo se Kinezima, kako smo ih zajebali 😂

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

On 2/15/2022 at 4:41 PM, Constantin said:

A za koja mooda je Džoni Dep dobio medalju? što jeo ćevapi?

Shvatio sam! Valjda zbog njegove prve uloge (u filmu A Nightmare on Elm street). Aka Srbija! Tam tam tam! Srbija! Tam tam tam! Srbija!

 

 

 

Ne zbog uloge kao takve, nego zbog poruke filma. Nema bekstva. Ko god je Srbiju upoznao, gde god otišao, na kraju, Srbija će ga dohvatiti   :roflmao:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, JohnnyDragon said:

Sjajna ideja ! ovako: Imam genijalno rešenje za sve probleme u Srbiji. Prodamo lepo Srbiju Kinezima za 900 milijardi evra. Svaki gradjanin dobije oko 

150 hiljada evra(tročlana porodica 450.000 evra, pa ti vidi, bajo), kolektivno se iselimo i započnemo negde novi život. Srbiju nasele Kinezi i zajedno sa pitanjem Tajvana rešavaju i pitanje Kosova, a mi živimo negde srećni i zadovoljni i smejemo se Kinezima, kako smo ih zajebali 😂

Pa nisu ludi Kinezi da im zapadne kosovski problem...

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, DJORDJE said:

Da li je Dep dobio i izborni paketic? Kaze mi rodjak da kod njega SNS deli izborne pakete cak i onima koji nisu clanovi. Kilo soli, brasno,secer supe iz kesice , plus izborni materijali "8 godina napretka".:roflmao:

 

Wtf kilo soli, pa to se ne potrosi do sledecih izbora. Bolje nek daju one euroblok cokoladice. Ko jos koristi so. 

Mada, mogli bi da ubace flasicu ribljeg sosa, to se bas tesko nalazi

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

On 2/16/2022 at 12:12 AM, JohnnyDragon said:

Sjajna ideja ! ovako: Imam genijalno rešenje za sve probleme u Srbiji. Prodamo lepo Srbiju Kinezima za 900 milijardi evra. Svaki gradjanin dobije oko 

150 hiljada evra(tročlana porodica 450.000 evra, pa ti vidi, bajo), kolektivno se iselimo i započnemo negde novi život. Srbiju nasele Kinezi i zajedno sa pitanjem Tajvana rešavaju i pitanje Kosova, a mi živimo negde srećni i zadovoljni i smejemo se Kinezima, kako smo ih zajebali 😂

 

Ja bolji predlog nisam u zivotu cuo, s tim sto mislim da bismo mogli da pogodimo i nesto visu cenu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

E, neka sam i ovo docekala: da padnu maske, da se progleda, da se razume ko, kako (a znamo i zasto) oblikuje kulturoloski obrazac u ovoj zemlji vec 40 godina i zasto smo tu gde jesmo. OVO nam vaspitava decu, OVO nam godisnje ubije 30 i vise majki, sestara, prijateljica, OVO je RAK rana srpskog drustva. Kad OVO pustite u svet, dobijete drustvo nasilja, tuposti i gluposti.

A nije da nismo znali gde to vodi....Moje 2 dece je,  osamdesetih, bukvalno bezalo sa rodjendana svojih drugara uz obrazlozenje "mama, tamo pustaju samo Lepu Brenu i neku groznu muziku...." Posle je dosla jos groznija. 

I da, likujem, da imam priliku poljubila bih ruku ove mlade zene koja je uradila ovaj posao i eto, docekala sam da se obznani ko je, izmedju ostalih, od Srbije napravio majku koja jede svoju decu. 

 

Edited by Pletilja
  • Thanks 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Jutros izvodim kucu i vidim čoveka, starijeg, u šuškavoj jakni, kako baca nešto po terenu za fudbal u školskom dvorištu. Malo baca i pored. Daleko sam pa ne vidim šta baca, pomislim da je kreozan ili nešto slično. Ne budem lenj, ostavim psa kući i dođem da pogledam šta je bacao. Oni spekulas keksići za uz espresso sa likom Aleksandra Vučića, valjda da deca pokupe, ne znam.

 

Ko i dalje tretira SNS kao legitimnu političku stranku i političkog protivnika, a Srbiju kao (ograničenu) demokratiju ili ima direktne koristi od toga ili nema IQ>48.

 

@AgroLaki mrzi te da 

Spoiler

 

 

Edited by freethrow
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/21/2022 at 6:54 AM, Pletilja said:

E, neka sam i ovo docekala: da padnu maske, da se progleda, da se razume ko, kako (a znamo i zasto) oblikuje kulturoloski obrazac u ovoj zemlji vec 40 godina i zasto smo tu gde jesmo. OVO nam vaspitava decu, OVO nam godisnje ubije 30 i vise majki, sestara, prijateljica, OVO je RAK rana srpskog drustva. Kad OVO pustite u svet, dobijete drustvo nasilja, tuposti i gluposti.

A nije da nismo znali gde to vodi....Moje 2 dece je,  osamdesetih, bukvalno bezalo sa rodjendana svojih drugara uz obrazlozenje "mama, tamo pustaju samo Lepu Brenu i neku groznu muziku...." Posle je dosla jos groznija. 

I da, likujem, da imam priliku poljubila bih ruku ove mlade zene koja je uradila ovaj posao i eto, docekala sam da se obznani ko je, izmedju ostalih, od Srbije napravio majku koja jede svoju decu. 

 

 

Pre jedno 5-6 godina u centru Beograda vreva, idem i odjednom ispred scena u kojoj devojka (otprilike srednjoskolka) lezi na sred trotoara a decko je udara i pokusava da joj otme mobilni telefon nazivajuci je pogrdnim imenima. Ona ga moli i obecava da nece vise (nejasno sta) ali on nastavlja da se izivljava nad njom. Ja se ukopala u mestu od shoka, noge mi otkazale, ljudi samo zaobilaze i idu dalje. Pitam nekog za broj policije, kazu, ne mesajte se, sigurno je ljubomoran pa hoce da joj proveri mobilni. So what!? Kao da je to neki legitimni razlog za divljastvo! Srecom, moja destinacija je bila odmah iza coska. Dodjem tako poresena kod prijateljice, ispricam joj sta se desilo. Kazala mi da je to nazalost nekako "normalizovano" medju tom generacijom, a sto je cula od svoje cerke gimnazijalke  i od poznanica sa decom te dobi. Mnoge majke cute iako znaju sta im sinovi rade. Meni je sve to nepojmljivo. I eto, pre neki dan, opet cujem o toj problematici, ovaj put od sasvim  druge osobe. Patologiju odraslih parova da ne pominjem. I onda silikonske trofrtaljke pevaju o tome i ko zna koliko zena to obozava. Ko je tu zapravo iscasen? Kad se iskljuci ton i pogleda ovaj video - covek da se prepadne. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jeste, ali njih niko silom ne tera niti da ovo slusaju, a jos manje da se sa time identifikuju. To je samo njihovo pravo lice, tu se slazem, a ono ranije je bila silom nametnuta "neprirodna tvorevina". Cak ima na onim sajtovima kao jugopapir ili tako negde, mozda je bas tu, ima skenirani razni listovi iz tog vremena, pa negde u pismima citalaca, obracaju se neki "mladi" uredniku televizije ili radija, pa pitaju zasto je na TV (ili radiju) skoro sve "zabavna muzika" kad vecina mladih slusa "narodno", posle ovaj turbo folk, gde i kad nisu bas ovakvi tekstovi, svakako su u istom duhu atavizma.

 

Pa na primer, ovi koji se zgrazavaju sto je drugi na listi SNS taj prof matematicar koji je svetski poznat, odakle njima da taj oduvek nije bio radikalcina ili bar srbenda? Sta, po njima je bio neki nadnacionalni svemirac koga nista osim matematike nije zanimalo, a sad se odjednom prodao Vucicu za pare? Kako da ne.

 

Sve su to iz iste flase pili. Nema tu nista.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kad sam ja tamo odrastala i zivela, ta vrsta naricanja se zvala šund pa sam tako kao dete i naucila tu rec. Ta vrsta neotesanog vokalnog zavijanja je bila egzotika na marginama drustva. Toliko ja o tome znam. Sada je to kao ono korenje pusteno sa lanca koje sam nedavno metaforicno pomenula. Kulturoloska ambrozija. Sada to ulece kroz prozor i siri se kao drustveni vonj, toliko se normalizovalo u drustvu. Sada to mnogi mladi slusaju bez blama i ugledaju se na taj white trash deluxe. Kad sam pre desetak godina u skolskom dvoristu jedne osnovne skole videla trubace i decu sa srpskim zastavama u delirijumu (mala matura!), nisam mogla verovati ocima. Nisam ni znala sta je povod, nego sam pitala neku odraslu osobu koja je stajala sa strane. To je bilo nezamislivo u doba moje male mature, ne bi nikom palo na pamet. Jasno, niko ih ne tera, samo je doslo njihovo vreme. Pa im socio-kulturolosko nasledje dobilo vetar u jedra. Endemski je to. Endemski. 

Edited by Cyber
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Constantin said:


 


.....i plaćao se dodatni porez 30%...na isti....(tako valjda beše).
 

Tacno- I tako je trajalo sve do pjesme Od Vardara pa do Triglava koja je prvobitno oporezovana kao sund da bi se potom nadigla frka na nadlezne… Poslije toga je rijetko sta porezovano kao sund. 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

Tacno- I tako je trajalo sve do pjesme Od Vardara pa do Triglava koja je prvobitno oporezovana kao sund da bi se potom nadigla frka na nadlezne… Poslije toga je rijetko sta porezovano kao sund. 
"Provlačilo" se tu svašta.

Sećam se kad su se "digli" borci NOB-a, zbog Čorbinih stihova "za ideale ginu budale"...
Link to comment
Share on other sites

Treba da bude "Ko peva, zlo ne misli", medjutim.....

Izgleda da ovde ne misle ni ovi sto pevaju ove bolestine a boga mi, ni ovi sto padaju u savdah slusajuci to djubre. Ne jednom sam gledala kako na kraju nekakvih poslovnih sastanaka viskog stila ozbiljni porodicni ljudi i zene "dizu rucice" i vrckaju uz talambase i zavijanje "srpskih majki" i ostalih nedovrsenih. Gledas u neverici i pitas se gde je to raslo, kako su moguci ti raspoluceni mozgovi, kako nastaju ti dvostruki logicki i drugi sistemi u tim glavama? 

Savrseno sam svesna da ni u Becu ne peru zube uz Shtrausa a tusiraju se uz Vivaldija, "folk" muzika postoji svuda. Ali, cisto sumnjam da se tamo izvodjaci  nazivaju majkama naroda, kraljicama koje "imaju svoje misljenje" pa usled svrbeceg neizdrza moraju da ga svako malo dele sa nacijom. One arbitriraju, od mode do biznis planova i "projekata". 

Da sam ja neko, sve bi mi to plevilo grasak na poljoprivrednim dobrima - dozivotno. Ako ces da se valjas u blatu, evo ti ga. 

P.S. Jasno vam je da sam gnevna, da ne mogu ocima da ih gledam. Taj bes ide iz visedecenijske nemoci da se ovakav kulturoloski genocid zaustavi za sva vremena. 

Ako cemo da lustriramo, ove nedovrsene su mi druge na spisku.

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...