Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

1 hour ago, urosg3 said:

Izgleda da je neki požar (ponovo) u Kolubari, ovo je već previše da bude slučajno. Plavi sistem na polju "B" načelno najmoderniji koji ima RBK.

Ko je bacio oko na sistem?
 

Da nisu u pitanje neki ubačeni elementi, zapadni plaćenici, oni što su onomad postavljali lokatore?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Accuphase said:

Da nisu u pitanje neki ubačeni elementi, zapadni plaćenici, oni što su onomad postavljali lokatore?

A di je uticaj crkve, pravoslavlja, šta radi taj SNS deceniju na vlasti kako nije prevaspitao te elemente koji su postojali u bivšem režimu, šta rade na časovima moralno političkog i verskog obrazovanja?
Da nije (nedajbože i sačuvaj) neki neuspeh u pitanju?

Link to comment
Share on other sites

Šanse da se EPS privatizuje u neko dogledno vreme su minimalne ...

Nijedna garnitura na vlasti to neće uraditi iz više razloga ...

Em je to preduzeće skoro pa neograničen prostor za upošljenje partijskih kadrova,em je krava muzara za netransparentne aranžmane sa partijski podobnim firmama kao podizvodjačima,em do sada niko ozbiljno nije potegao pitanje o dotacijama iz budžeta na ovaj ili onaj način za tu rupu bez dna ...

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/28/2022 at 6:23 PM, FrediB said:

Naravno da BG nije pao, veSICK koliko god bio odvratan i nepodnosljiv i dalje moze mirno da spava s obzirom na opoziciju....

 

Ovde se slazem, ta opozicija se ionako sastoji od dve koalicije raznih malih partija koje su same na ispod 5%.

 

Bukvalno ne znaju sta rade, kad je trebalo ici u odvojenim kolonama, isli su zajedno, kad je trebalo dogovoriti se oko bojkota nisu se dogovorili, pa onda primaju PSG koji je skupio potpise uz pomoc SNS.

 

Onda birac koji je protiv vlasti izadje na izbore i glasa za neki GDF jer su mu oni bliski (Srbija u NATO, dosta mitova o Kosovu, ograniciti uticaj crkve) ili glasa za DSS/POKS ako su desno opredeljeni (sto znaci da nema sanse da glasaju za razlupani stari DS iz 100 komada ili Moramo) ili glasa za DJB ako se pale na populisticke price i onda svi pobrojani ili ne prodju cenzus ili prodju pa podrze Vucica i Dacica.

 

Pazite, opozicija u CG se jasno odredila koga smatraju za buduce partnere u vlasti pa su pozivali da se glasa za ZBCG, MNN ili CNB iako su to raznorodne stranke. Ovde ce Obradovic Tadica i Lazovica da optuzuje da su izdajnici, a ovi njega da je ekstremni desnicar, Jeremic ne moze da podrzi Ponosa, Djilasa briga sta misli Jeremic, Jeremic je protiv PSG, pa PSG ipak upadne u tu koaliciju.

 

Vladace ovde SNS i Vucic dok se Vucic ne smori zbog starosti.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/29/2022 at 11:15 PM, Accuphase said:

EPS će pre ili kasnije da prodaju Rusiji, time će biti zaokružena naša totalna energetska zavisnost od zlodržave. 

 

 

A zanimljivo je da je sa havarijama u EPS-u krenulo bas pisle potpisivanja onog gasnog ugovora.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

 

A zanimljivo je da je sa havarijama u EPS-u krenulo bas pisle potpisivanja onog gasnog ugovora.

E ali će zato čika Nenad da nam podigne u saradnji sa Rusijom nuklearni istraživački centar, preteču nuklearne centrale.

Link to comment
Share on other sites

Ne verujem da je opozicija nesposbna vec mislim da je to narod. Izbacili su krs afera, podrzali uzbunjivace gde ih je bilo, idu po mestima, ali treba naci manu kad izadjes na crtu sapicu i vucicu na izborima da se pobede tkvi velikani i vizionari...

 

Svi mi ovde sto smo tkz opozicija smo qrac kao i ostali, samo trazite mane opoziciji i nadajte se da ce sici isus sa nekim supermenom da pobedi okorele kriminalce..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Devil In My Pants said:

Ne verujem da je opozicija nesposbna vec mislim da je to narod. Izbacili su krs afera, podrzali uzbunjivace gde ih je bilo, idu po mestima, ali treba naci manu kad izadjes na crtu sapicu i vucicu na izborima da se pobede tkvi velikani i vizionari...

 

Svi mi ovde sto smo tkz opozicija smo qrac kao i ostali, samo trazite mane opoziciji i nadajte se da ce sici isus sa nekim supermenom da pobedi okorele kriminalce..

 

Opozicija je svih ovih godina cekala da Vucic zavrsi ono neizbezno , a za sta je i doveden na vlast - sa Kosovom , moguce i za rudnike...   Medjutim Vucic se otima kontroli, baronise i manipulise, a cini mi se i podmicuje ( kod onog Bilcika se iz aviona vidi da je podmicen ) po zapadu jer ne ispunjava za sta su ga i doveli.  Jer igra i on neku svoju igru

Link to comment
Share on other sites

https://www.blic.rs/kultura/umro-novinar-velja-pavlovic-bio-je-autor-kultne-emisije-nivo-23-i-duhovnici/cnz6e1x

 

Ovo me ja baš rastužilo. Voleo sam ranije da gledam njegove emisije posebno Nivo 23, ali nekako kako je Studio B krenuo putem kojim je krenuo, prestao sam da gledam Studio B, da bi u jednom trenutku i zaboravio da postoji (možda i ne postoji, moram da proverim), i tako godinama nisam gledao ni ovu emisiju.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Accuphase said:

Jel nam se to konačno smeši dugo očekivano oslobođenje od samookupacije?

 

Bajden naredio – vojska stiže u zemlje oko Srbije

 

https://www.danas.rs/svet/rusija-preti-rasporedjivanjem-raketnog-sistema-iskander-m-u-srbiji/?fbclid=IwAR2GblCTx9gy30CfzUh4LOlua_Q5iTugFCxr2dg5UJreh26778NqCTjUT20||
o


meni je pre samo nekolko dana kada je "USS Truman" malo prozujao Jadranom  spocitano ovde da sam destruktivan , kada sam rekao da ce Rusija iskoristiti AVistan za svoje igre, a da ce AVistan krenuti u (ponovno ) zlo

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Doc Holiday said:

 

https://www.danas.rs/svet/rusija-preti-rasporedjivanjem-raketnog-sistema-iskander-m-u-srbiji/?fbclid=IwAR2GblCTx9gy30CfzUh4LOlua_Q5iTugFCxr2dg5UJreh26778NqCTjUT20||
o


meni je pre samo nekolko dana kada je "USS Truman" malo prozujao Jadranom  spocitano ovde da sam destruktivan , kada sam rekao da ce Rusija iskoristiti AVistan za svoje igre, a da ce AVistan krenuti u (ponovno ) zlo

Nisi jedini kojem se "spočitava" jer se i na mene podiglo drvlje & kamenje kada sam napisao da je okupacija od strane naravno zapada na min od 100 god jedino trajno rešenje za srbistan ne avistan jer je ovaj prvi mnogo stariji i samo je nasleđeno stanje stvari.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Doc Holiday said:

 

https://www.danas.rs/svet/rusija-preti-rasporedjivanjem-raketnog-sistema-iskander-m-u-srbiji/?fbclid=IwAR2GblCTx9gy30CfzUh4LOlua_Q5iTugFCxr2dg5UJreh26778NqCTjUT20||
o


meni je pre samo nekolko dana kada je "USS Truman" malo prozujao Jadranom  spocitano ovde da sam destruktivan , kada sam rekao da ce Rusija iskoristiti AVistan za svoje igre, a da ce AVistan krenuti u (ponovno ) zlo

 

Ne znam zašto je Danasu potrebno da prenosi vesti sa ruskog sajta namenjenog onima koji posle nekoliko litara votke doživljavaju orgazme na priču Rusija do Tokija i Milvokija dok im se pišaćka cedi niz pantalone ili dok se valjaju u sopstvenoj povraćki. Te bajke o Iskanderu u Beogradu su vlažni snovi novinarčića koji se odaziva na ime Jevgenij (Jeb'o Genija) Ljušilin (Евгений Люшилин), a ko zna ruski, integralni članak se nalazi ovde.

 

Može jurodivi Jevgenij da mašta o čemu god hoće, ali smetnuo je s uma jednu „sitnicu”. Naime, koliko god bio lud, AV nije glup, i svakako ne bi dozvolio da veliki brat Putko ovde smesti svoju gvožđuriju i kaže: „OK, sad ću ja da ovde stavim rakete, a ti sedi i pusti da te malo mlate ovi iz NATO, imaš moju punu moralnu podršku. Misliću na tebe u pauzi između dve votke i opsovaću im sve po spisku što te bombarduju, al' samo ti istrpi, bratska ruka te drži sa bezbedne udaljenosti. Jes' da će te umlatiti, al' mi ćemo svakog dana pričati kako ste vi heroji i nazvaćemo jednu votku po vama” (navodim po sećanju jedan sličan post, zaboravio sam ko ga je napisao). Zna AV vrlo dobro da bi mu i na samu pomisao da tako nešto uradi sledila sudbina koju je veliki forumski bard još na B92 lepo opisao formulom rupa-čika zuba-šišanje. A ni ovima što vrte lovu i finansiraju režim, kao ni samom režimu, nije u interesu da se finansijska slavina zavrne. Ovde vlada mafija kojoj je AV samo eksponent, a ako bi se taj eksponent previše zaigrao, ista ta mafija bi ga pustila niz vodu u roku od odmah.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Ne znam zašto je Danasu potrebno da prenosi vesti sa ruskog sajta namenjenog onima koji posle nekoliko litara votke doživljavaju orgazme na priču Rusija do Tokija i Milvokija dok im se pišaćka cedi niz pantalone ili dok se valjaju u sopstvenoj povraćki. Te bajke o Iskanderu u Beogradu su vlažni snovi novinarčića koji se odaziva na ime Jevgenij (Jeb'o Genija) Ljušilin (Евгений Люшилин), a ko zna ruski, integralni članak se nalazi ovde.

 

Može jurodivi Jevgenij da mašta o čemu god hoće, ali smetnuo je s uma jednu „sitnicu”. Naime, koliko god bio lud, AV nije glup, i svakako ne bi dozvolio da veliki brat Putko ovde smesti svoju gvožđuriju i kaže: „OK, sad ću ja da ovde stavim rakete, a ti sedi i pusti da te malo mlate ovi iz NATO, imaš moju punu moralnu podršku. Misliću na tebe u pauzi između dve votke i opsovaću im sve po spisku što te bombarduju, al' samo ti istrpi, bratska ruka te drži sa bezbedne udaljenosti. Jes' da će te umlatiti, al' mi ćemo svakog dana pričati kako ste vi heroji i nazvaćemo jednu votku po vama” (navodim po sećanju jedan sličan post, zaboravio sam ko ga je napisao). Zna AV vrlo dobro da bi mu i na samu pomisao da tako nešto uradi sledila sudbina koju je veliki forumski bard još na B92 lepo opisao formulom rupa-čika zuba-šišanje. A ni ovima što vrte lovu i finansiraju režim, kao ni samom režimu, nije u interesu da se finansijska slavina zavrne. Ovde vlada mafija kojoj je AV samo eksponent, a ako bi se taj eksponent previše zaigrao, ista ta mafija bi ga pustila niz vodu u roku od odmah.

Zar NATO nije primarno defanzivni savez? Otkud njima pravo da se mešaju u unutrašnja pitanja jedne države! Valjda Srbija može na svojoj teritoriji da radi šta god hoće. Nije valjda da bi nas NATO opet šamarao iz prostog razloga zato što su "tako u mogućnosti"?

 

Šalu na stranu, notorne činjenice! Šansa da dovučemo Iskander na svoju teritoriju je ravna nuli.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Liska Manjina said:

Zar NATO nije primarno defanzivni savez? Otkud njima pravo da se mešaju u unutrašnja pitanja jedne države! Valjda Srbija može na svojoj teritoriji da radi šta god hoće. Nije valjda da bi nas NATO opet šamarao iz prostog razloga zato što su "tako u mogućnosti"?

 

Šalu na stranu, notorne činjenice! Šansa da dovučemo Iskander na svoju teritoriju je ravna nuli.

I Kastrova Kuba je bila "nesvrstana" kao i mi pa joj nije smetalo da pozove braću po ubeđeniju koja su joj donela nuklearne rakete u ime odbrane socijalističkog raja. NATO ne želi istu situaciju kao iz doba prethodnog hladnog rata sa ovaj put kopnenom Kubom u srcu balkana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Liska Manjina said:

Šalu na stranu, notorne činjenice! Šansa da dovučemo Iskander na svoju teritoriju je ravna nuli.

Srećom. Ako bi slučajno AV ušao u neki sličan idiotski aranžman sa Rusijom to bi vrlo brzo dovelo do brzog ekonomskog i političkog  kraha Srbije. 

 

Evropske integracije i svaka ekonomska pomoć EU i SAD bi bile momentalno obustavljene. Vizni režim bi na bio momentalno vraćen na stanje pre 2008 ili bi bio još oštriji. 

Svi EU i SAD investitori bi se vrlo brzo povukli iz Srbije. 

A i Kinezi bi izgubili svaki interes za Srbiju posto izolovana Srbija pod novim viznim rezimom ne bi vise bila interesantna Kini.

 

A Rusija svakako ne bi bila u stanju da Srbiji pruzi potrebnu ekonomsku pomoc, posto nije sposobna da resi ni svoje unutrasnje ekonomske probleme.

 

Edited by tomas.hokenberi
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...