Jump to content

Treba ostati psihofizicki zdrav i prav! :)


kalistenika u rutini

Recommended Posts

Da, ali sve to nema veze sa time sto ovaj hoce na silu da uđe u neku zemlju zaobilazeci pravila, a onda se od toga kao pravi neki incident na nacionalnoj osnovi. To je isto radio onaj Jeremic na Oksfordu, ili gde je vec bio, kad su trebali da ga zbog necega izbace, pa je pretio da ce to predstaviti kao da je proganjan zato sto je Srbin, pa su ga pustili da diplomira da bi ga se resili. To je sve u principu balkansko nasilništvo. Eto zbog toga ovoga "ne vole". Ne zato sto je Srbin, nego zato sto se ponasa kao Srbin. 

 

Najbolje je to svojevremeno definisao Denis Jasarevic, doduse o drugima je pisao, ali je to isti mentalni sklop. Napisao je "postoje neki koji dođu u uređene zemlje, i onda prvo što urade je da počnu da ih pretvaraju u svinjce iz kojih su došli".

 

Još se pa u slučaju ovoga angažovao i patrijarh, koji je prvo rekao kako se neće više pojavljivati u javnosti osim za Uskrs i Bozić, a od tada ne prestaje da komentarise sve i svašta, pa i to što su nekoga zadržali na granici. Toliko valjda tu vredi reč "elite".

 

Mislio sam da ovu danasnju  (ili od juce, danas je bila u vestima) izjavu patrijarha koji se nece oglasavati stavim na "gadost dana" ali svejedno. A nema veze sa Đokovićem, ali pokazuje potpunu odvojenost od sadašnjeg vremena, kao da je onaj njihov Nikolaj od pre sto godina, sa "židima" (ako nije namerno vređanje, što je isto moguće) i očigledni rasizam:

 

Quote

Još od kraja osamdesetih godina prošlog veka nametnuo se utisak da je albanski živalj disciplinovan i homogenizovan u ostvarenju političkih ciljeva. Moguće je da je to prirodan rezultat rodovskog uređenja.

 

:classic_ohmy:

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, wwww said:

Zašto ovi dobri ljudi na slikama ne nose nijednu svastiku, nijedne rune, nijednu vučju kuku? Kako to da na transparentima nemaju 18 riječi ili 88 riječi?

Ambiguity at its best.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Eddard said:

Radim ovaj vikend, tako da neću stići da puno pišem, ali poređenje ateizma (i sam sam ateista) sa antivaxxerstvom je mešanje baba i žaba. Znaš ti bolje od toga. 

 

Drugo, nije nikakav witch hunt, čovek jeste antivaxxer. I zabole me dupe što jeste, dok svoja nakaradna mišljenja zadržava za sebe. Ovako em ispada užasno ograničen, em šteti okolini. Nestorović u malom. 

Izvini na koga si mislio ?

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Da, ali sve to nema veze sa time sto ovaj hoce na silu da uđe u neku zemlju zaobilazeci pravila, a onda se od toga kao pravi neki incident na nacionalnoj osnovi. To je isto radio onaj Jeremic na Oksfordu, ili gde je vec bio, kad su trebali da ga zbog necega izbace, pa je pretio da ce to predstaviti kao da je proganjan zato sto je Srbin, pa su ga pustili da diplomira da bi ga se resili. To je sve u principu balkansko nasilništvo. Eto zbog toga ovoga "ne vole". Ne zato sto je Srbin, nego zato sto se ponasa kao Srbin. 

 

Najbolje je to svojevremeno definisao Denis Jasarevic, doduse o drugima je pisao, ali je to isti mentalni sklop. Napisao je "postoje neki koji dođu u uređene zemlje, i onda prvo što urade je da počnu da ih pretvaraju u svinjce iz kojih su došli".

 

Još se pa u slučaju ovoga angažovao i patrijarh, koji je prvo rekao kako se neće više pojavljivati u javnosti osim za Uskrs i Bozić, a od tada ne prestaje da komentarise sve i svašta, pa i to što su nekoga zadržali na granici. Toliko valjda tu vredi reč "elite".

 

Mislio sam da ovu danasnju  (ili od juce, danas je bila u vestima) izjavu patrijarha koji se nece oglasavati stavim na "gadost dana" ali svejedno. A nema veze sa Đokovićem, ali pokazuje potpunu odvojenost od sadašnjeg vremena, kao da je onaj njihov Nikolaj od pre sto godina, sa "židima" (ako nije namerno vređanje, što je isto moguće) i očigledni rasizam:

 

 

:classic_ohmy:

ne pratis fabulu radnje: ministar priznao da NDj imao sva potrebna dokumenta (koja su potpuno u redu) da potpuno legalno udje u zemlju (pri cemu je pre njega na isti nacin u zemlju uslo 9 ljudi povezano s AO, a i mnogo vise nevezano za AO), a sad hoce da ga sutne iz zemlje na osnovu njegovog osecaja za filing da bi mozda mogao da podstakne antivakseska osecanja u inace veoma poslusnoj australijskoj naciji s mozda najvecim % vakcinisanih u svetu (93% u Melburnu). pri tome ministar tvrdi da NDj ima mnogo veci uticaj na napaceni australijski narod (apsolutni GOAT!) nego australijska Vlada, sve "pokrajinske" Vlade i svi moguci australijski medicinski strucnjaci itd..

 

Zaista fascinantan uticaj jednog prebacivaca loptice preko mreze koji on ostvari u 2-3 nedelje boravka u Australiji. Da sam na mestu Australije ja bih se odmah predala, objasnila Kraljici Elizabeti II da ona vise nije suvereni vladar Austalije (posto ni ona nema takav uticaj), te da se kruna direktno uruci Mr. Djokevicevicu (kao ga nazvase na pocetku sudjenja juce).

 

Elem, ministar koristi opciju koju su valjda 2018. ubacili u zakone, po kojoj ministar moze da sutne iz zemlje bilo koga ako mu se prohte (sve na bazi sopstvenog osecaja za filing), a dizajniranu da bude primenjivana za teroriste.

 

Nego, mi ovde na ovoj temi govorimo o tome da je ova pandemija iznedrila razmisljanja ljudi da je potrebno vrsiti kontrolu misli pojedinaca, pa da onda jednu osobu, na osnovu naseg osecaja za filing o tome sta ta osoba misli i smatra (a da uopste ni ne dela, niti verbalizuje), mozemo proglasiti personom non grata ako to vecina hoce (na osnovu internet/twiter glasanja), i shodno tome vrsiti svakojaka nasilja nad doticnom osobom i kancelovati je. Ceo proces je vec po svetskim medijima nazvan Orvelovskim i Kafkijanskim. Pa ti sad vidi. Pri cemu se onako nonsalantno staje na stranu malog Trampa (Premijer Australije), a evo koji su stavovi vrlog ministra imigracionog koji bi da vrsi inspekciju misli:

FJLVF9nXsAUa5Zs?format=jpg&name=large

bas onako fin gospodin, vredan podrske...

ministar konkretno nije pomenuo nas ateiste, ali je direktno rekao da se on brine za tanana osecanja people of faith, a kroz istoriju smo mogli da vidimo kakva su "osecanja i misli" people of faith po pitanju nas ateista.

 

(molim koelge forumase, vernike svih konfesija, da ne pripaljuju lomacu da mene, nevenika, spaljuju, niti da spremaju katran i perje. :classic_biggrin: ne sporim vam pravo da verujete sta god vam "nadlezna" verska knjiga i sopstvena osecanja nalazu, samo ne terajte mene na isto. ne sporim vam pravo da verujete da je Isus preobratio (prljavu?) vodu u vino (ili sta vec bese), da je dodirom ("vibracijama") lecio gubave (ili sta vec bese), da je ustao iz mrtvih, otisao u nebo svom pravom ocu (posto je nastao bezgresnim zacecem) i slicna cuda koja je cinio. ne znam koja cuda slicne prirode su cinili  "velikani" ostalih religija, ali bice da je bilo neceg uporedivog. u ovoj diskusiji ja se zapravo zalazem za to da vam niko ne spori pravo da verujete u sva ta cuda, i da vas zbog tih vasih uverenja zeli da kanceluje i smatra sasvim u redu da vas neko sikanira. )

 

IMG_0013.png

 

:classic_biggrin:

53111994-love-and-peace-signs-intertwine

72c6d1daf8f60e8a98610ad63bac9cad--peace-

49821557-hippie-s%C3%ADmbolos-dois-dedos

 

Edited by wwww
  • Like 1
  • Love 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja nisam nikakav Djokovicev fan, stavise smatram da je wacko, ali ovde se slazem sa @wwww ovo sto radi Australska vlada je uzasno.

Veoma prosto, mogli su da imaju pravila i da mu ne daju vizu, i da mu ne daju izezetak, na osnovu nekih realnih stvari. Posto su mu dali vizu, nisu od toga trebali da prave cirkus. Nije ni on trebao da se pravi vazan, kad zna kako je do tog izuzeca dosao. 

Znaci sve ukupno, PR katastrofa.

Nazalost ja sam recimo tokom ove pandemije naucila dosta o Australiji, tako da mi je drago sto sam svojevremeno odlucila da ne idem da zivim tamo. Ovlascenja koja vlasti tamo imaju nisu po mom ukusu.

 

Policija misli nije nesto sto bismo trebali da prihvatimo, to ja pricam jako dugo u odbrani slobode govora. Koliko god bili protiv nekog misljenja, jer mi mozemo biti sledeci.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Beonegro said:

 želim prije toga da podvučem da se ovo ne odnosi na tebe, i da, na osnovu tvog pisanja, nemam nikakvu nedoumicu da si ti jedna pristojna osoba. To što ti tvoja emocija prema Novaku Đokoviću krivi percepciju i onemogućuje te da budeš objektivna je skroz ljudski, iz iste pozicije sam branio možda i gore stvari koje su radili Dule Vujošević & co iz KK Partizan.

 

To drugo je nivo emocija koje dešavanje sa Novakom kod nas proizvodi.

 

Međutim, nikome nije palo na pamet da priča da je Australija država robijaša i šljama, fašistička tvorevina ili divlji zapad. Niko nije došao na ideju da peče kengura na ražnju. Zašto se kod nas onda lični problem jednog povlašćenog sportiste toliko doživljava i proživljava?

želim pre svega da podvučem da se ovo ne odnosi na tebe, i da, na osnovu tvog pisanja, nemam nikakvu nedoumicu da si ti jedna pristojna osoba. To što ti tvoja emocija prema Novaku Đokoviću krivi percepciju i onemogućuje te da budeš objektivan je skroz ljudski.

 

https://www.theage.com.au/sport/this-is-orwellian-djokovic-defence-emerges-ahead-of-court-hearing-20220115-p59oho.html

 

FJJsdcnXoAs8wms?format=jpg&name=large

FJKEJ3CXwAILozv?format=png&name=small

 

FJLVF9nXsAUa5Zs?format=jpg&name=large

 

 

 

sve sami Veliki Srbi :wink2:

 

 

 

 

 

Edited by wwww
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dosadan mi je zivot vec mesecima. Nista ne pomaze, ni muzika, ni knjige, ni 2 dana nedeljno sa unukom kada se jedino jos osecam kao stara "ja"...i zato bauljam po forumu i temama i evo me i ovde, sta da vam radim, tu sam:

Fizicki, mogla sam da budem sportski as u bilo kojoj disciplini, kosarka, odbojka, skok u dalj mi je bio fenomenalan i nije da me nisu treneri jurili po ulici ali se umesala moja mama i  njena prijateljica profesorka klavira, bilo koja zanimacija sa loptom unistice mi jagodice prstiju i od sviranja nece biti nista. Nisam se bunila, nisam volela da se znojim, nisam volela da trcim, Dzejn Fonda ce se pojaviti tek dvadesetak godina kasnije, ukratko, bila sam i ostala potpuni autsajder kada je  sport u pitanju. Djokovic je ulazio u moju sferu samo uzgred, kao lice sa naslovnih strana i vest dana kada je pobedjivao. O balavljenju najsirih narodnih masa po pitanju njegove karijere razmisljala sam samo u kontekstu socioloskog fenomena koji je kod nas kao dan mrmota: imamo junaka naseg doba, popunjava rupetine i promaju u nasim bednim zivotima pa ga nakon nekog vremena srozamo u blato i zaboravimo jer se pojavi novi kandidat za masovnu identifikaciju. Ono sto nisam mogla da promasim je Djokovicevo dzentlmensko ponasanje nakon pobeda, humanitaran rad za koji samo mogu da mu skinem kapu, slatka porodica sa sve 2 cupava kuceta, i - sto da ne kazem, sklonost ka alternativnim resenjima kada je ishrana u pitanju, tu smo bili na istoj strani, otkrila sam Medical Medium koncept pre njega i nalivala se sokom od celera samo tako. Prva pukotina - nekakav teniski turnir u Bg u aranzmanu NDJ neposredno nakon prvog talasa epidemije dok su ljudi u Novom Pzaru umirli kao muve. Pa onda neko slikanje sa AV, pa vest da porodica NDJ pretenduje na zlatne lokacije ispod Kalemegdana koje bi da betoniraju....i sad sve ovo sa AO i konferencije za stampu mame i narocito tate......saberem sve i zakljucim: mnogo mi je zao tog mladog coveka, Novaka Djokovica: imam utisak da je zrtva preduzeca DJOKOVIC, jedne alave i nadobudne firme kojoj nikad nije dosta, koja vec godinama naplacuje sve one palacinke koje je pekla i prodavala mama, svih kucanja na vrata za novac potreban za sportske kampove kroz koje je prolazio tata i brace koja se fino slepuju uz slavnog clana porodice. Novak, kao koka koja nosi zlatna jaja? Cija je ambicija na delu, tate i mame, da im sin bude naj, naj, najbolji ikad? Koliko jos grenslemova za vitrinu bez razmisljanja koliko je telo njihovog sina izlomljeno i kakvu ce starost to njihovo dete da ima nakon svih tih natcovecanskih napora da se bude naj, naj, najbolji ikad? Kad bolje razmislim, tata mu je, ipak, u pravu, sin mu je razapet kao raspeti Bog. S tim sto ga australijska drzava razapinje po sili zakona a prva porodica po sili svojih frustracija nekad gladnih, ponizenih koji bi na teniski Olimp za sva vremena. Na drugoj strani imamo suprugu, mladu zenu koja svoj status koristi da se bavi New Age konceptima a koja se ovih dana ne cuje jer sedi tamo gde su joj svekar, svakrva, deveri pokazali mesto: produzi vrstu u ne talasaj. 

Ima nesto sto tata i mama ne razumeju: tenis je uvek bio sport elite, vec bogatih i privilegovanih, koji ne moraju da se polome i prodaju dusu djavolu da bi bili neko i nesto u tom sportu. U duhu takvog tenisa, NDJ je nakon odluke da se ne vakcinise morao da se odrekne ucesca na turnirima koji traze potvrdu da je vakcinisan. Samo to i nista vise. Meni je poprilicno jasno ko ga je gurnuo u ovaj skandal epskih razmera koji moze da bude i kraj njegove karijere. I zato mi ga je zao. 

P.S. Hvala na pitanju, jagodice na mojih 10 prstiju su u savrsenom stanju ali sam zaboravila sve sto me je godinama frau Apfelbaum ucila. Toliko o ambicioznim roditeljima. 

 

 

Edited by Pletilja
  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

I ja se osecam inspirisano da kazem nesto na ovu temu. Jeste zamisljena kao nesto drugo, ali mislim da je @wwww nasla pravo mesto za pricu o psihofizickom zdravlju u danasnje ludo vreme, koje niti je poludelo, niti ce prestati da bude ludo samo zbog korone. Milion je svakodnevnih primera kad se covek moze zapitati sta to nije u redu s nama i svetom koji nas okruzuje, odakle toliko iracionalnog ponasanja i pridavanja znacaja krajnje nebitnim stvarima, dok je svet istovremeno pritisnut mnogo ozbiljnijim problemima, koji na svaki pojedinacni zivot na planeti svakako imaju veci uticaj od toga hoce li Novak igrati na AO ili nece. Dobro, ne moramo bas 24/7 da budemo fokusirani na svetske probleme, uostalom, treba ostati psihofizicki zdrav😀. Ipak mi se cini da je sve ovo otislo malo predaleko. Sto opet nije razlog da i ja ne dam svoj doprinos opstem ludilu nekim svojim razmisljanjima.

Tenis me interesuje jos od osnovnoskolskih dana kad smo na putu od skole kuci ostajali da visimo na ogradi teniskih terena na Bacvicama gde su trenirali Pilic i Franulovic, tadasnje zvezde u usponu. Svi smo hteli da se bavimo ”belim sportom”, ali i tih sedamdesetih je to bilo rezervisano samo za elitu. Kasnije sam upratila vecinu igraca koji su bili u trendu, s vise ili manje interesovanja, zavisno od toga gde sam se sama nalazila u zivotu. Cini mi se, a zahvaljujuci googletu sam mogla i da proverim, da su svi oni zavrsili igracku karijeru do neke 35-te. Sada imamo ovi trojicu kojima se nikako na ide s vrha, ali tesko mi je da poverujem da tu vise ima ikakve strasti, zelje za igrom, bilo cega. Samo tvrdoglavo insistiranje da se bude najbolji ikada, da se poraze svi drugi i ostane sam na tom vrhu. Tu vise ni lova ne igra nikakvu ulogu, svi je imaju za pet zivota najmanje. Samo tupavi, iracionalni inat, bez obzira da li je iskazan na sirovi balkanski nacin kao u slucaju Djokovica i njegove porodice, ili na finjaka kao kod Federera i Nadala. 

Licno ne bih rekla da su ova trojica toliko bas najtalentovaniji ikad. Previse je tu medicine, timova, svakakvih ulaganja… Kao sto rekoh, ni ranije tenis nije bio za svakoga, ali nije se ovako daleko islo u pravljenju masina od ljudi. To vise i nisu talentovani igraci, ljudi, to su neciji projekti i investicije, iz kojih treba iscediti sto vise.

I onda gledam onu porodicu tupavih skorojevica kako slini nad cinjenicom da im je zlatna koka morala par noci da prespava medju obicnim smrtnicima. I sam taj Djokovic koji ne nalazi za shodno da im kaze dosta bre, ne brukajte me vise! Umesto toga, magarac koji ima 35 godina i dvoje dece, pristaje da mu mama cmizdri pred celim svetom sto nema tople carape i stajaznam sta mu jos fali. A otac mu se ’ladno odrice ocinstva i nagovestava da ga i nije napravio on, vec Bog licno. Fuj!

A fuj i za mene, jer cu i pored toga sto sve znam i sve mi je jasno, ipak biti razocarana ako ne bude igrao i osvojio tu 21-vu titulu 😀.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

https://theconversation.com/why-novak-djokovic-lost-his-fight-to-stay-in-australia-and-why-it-sets-a-concerning-precedent-175038?utm_source=twitter&utm_medium=bylinetwitterbutton

 

evo nekoga ko moze biti da je jedna pristojna osoba (ne poznajemo ga i ne znamo bas sta jos pise) , ali sigurno nema emocija prema Novaku Đokoviću koje mu krive percepciju i onemogućuju ga da bude objektivan (iako je to skroz ljudski):

 

Quote

But the legal issues raised by this case do not end here. What are the broader implications of the government’s approach in future cases involving high-profile “anti-vaxxers” or people who may be seen as a risk to Australia’s social order?

Although the government may be very happy about this result, I would question whether this is a workable precedent to set for other sportspeople, or indeed anyone, who may be seen as posing a risk to the public interest of Australia.

 

 

 

Quote

The use of the word “might” is important – the minister does not need to show Djokovic would pose a risk, only that he may do so.

 

Quote

Why Djokovic’s case failed

In response, the government argued it was reasonable to conclude Djokovic is opposed to vaccination based on his previous public statements and the fact he is known to be unvaccinated.

The government also said Hawke was not only concerned with Djokovic’s current views on vaccination, but the public perception of his views.

Further, the government said Hawke did not have to show Djokovic’s presence has fostered anti-vaccination sentiment or necessarily will foster it. All he needed to show was his presence in Australia may foster anti-vax sentiment – a relatively low threshold to reach.

 

Quote

Implications for the future

While the Federal Court’s decision may be viewed as legally justified given the breadth of the cancellation powers in the Migration Act, some thought must be given to the future implications of these powers and what this means for the ability of the government to cancel other people’s visas.

The basis of Hawke’s findings seemed to be it was enough to show Djokovic is an iconic sports star who is perceived as being anti-vaccination and therefore may foster anti-vax sentiment in Australia.

 

I have a number of concerns with this.

 

Quote

First, it is unfair if the perception or actions of others can determine someone’s eligibility to remain in a country. A person may wrongly be viewed as having a particular belief and still be subject to a visa cancellation.

 

Quote

Second, the minister relied on Djokovic’s claimed status as a “role model” and his capacity as a high-profile sportsperson to apparently influence society. What if a sportsperson is unvaccinated, but not high-profile?

 

Quote

Third, and this is the most concerning point, if we extend this logic to other people, it could justify the cancellation of any individual who is seen as a “role model” and who may be perceived as causing social unrest or protests.

As legal commentators such as Kate Seear pointed out,

This kind of logic - that athletes are role models and role models can influence society […] could be extended to other athletes wanting to come here in the future, including those with diverse political views, such as supporters of Black Lives Matter and defunding police.

 

Quote

Lastly, the idea a person can have their visa cancelled because their views might affect the health, safety or good order of the Australian community raises issues for freedom of expression.

 

Quote

A wide cancellation power allows the government to stop international visitors who may have an important message to tell Australians. That would pose significant concerns for political debate in Australia.

 

https://www.theage.com.au/sport/dangerous-in-a-democracy-civil-rights-groups-alarm-at-government-s-djokovic-case-20220116-p59omd.html

 

‘Dangerous in a democracy’: Civil rights groups’ alarm at government’s Djokovic case

 

Civil rights proponents say one of the Morrison government’s key reasons for deporting Novak Djokovic was weak and could create a precedent to block travellers with undesirable political views who pose no real risk to the community.

Lawyers for Immigration Minister Alex Hawke relied on comments made by the tennis world No.1 in April 2020, before COVID-19 vaccines were created, in which he said he was “opposed to vaccination” but was “no expert”, had an “open mind” and wanted “an option to choose what’s best for my body”.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam svoj stav o ukidanju vize / deportaciji NĐ izneo u ovom postu:

 

On 1/6/2022 at 12:46 AM, Eddard said:

Da budem iskren, nasmejao mi se brk čitajući ovu vest, neću da negiram da mi je drago što je odjeban jer je takav tretman apsolutno zaslužio svojim javnim nastupima u vezi sa pandemijom i vakcinama. Čovek je takvim nastupima zasluženo dobio status antivaxx ikone, to je fakat.
 

Ali ovako… to čak ni meni nije drago, i samo potvrđuje da sam (smo) doneli dobru odluku što davnih dana nismo odabrali da emigriramo u Australiju, nekako mi je uvek bila odbojna, ne mogu da objasnim zašto, svi ti mutanti pauci, zmije, zmajevi i ostala čudovišta koja se kriju po australijskim pustinjskim zabitima, bez mogućnosti da pobegneš a da ne preletiš pola zemaljske kugle, sigurno ostavljaju posledice na mentalitet 😜… šalu na stranu, ali ova farsa australisjkih vlasti i organa je ono next level Balkan shit, ne bi ih se ni Vulin-tetka-mi-poslala-paypalom postideo. Da ne poveruješ! 
 

Na stranu činjenica (ajd dobro 99% verovatnoća) da NĐ nema validan razlog da se ne vakciniše (jedina kontraindikacija je alergija na neki od sastojaka vakcine,, ostavljam 1% mogućnosti da je alergičan na jedan sastojak koji se nalazi u svim dostupnim vakcinama, iskreno mrzelo me da proveravam da li takav sastojak postoji). Na stranu što je svojim likovanjem od juče pokazao ili klasičnu srbendadžijsku osobinu u stilu “ha, zajebo sam ih, nisam se vakcinisao, a ipak idem, ha, ha, gurnite vaše vakcine u dupe” i time gurnuo prst u oko celoj Australiji, kakva god da je, ili pokazao da je maksimalno glup za sve osim za tenis. Na stranu što je morao da se vakciniše još davnih dana, a ne da glumi bioenergetskog gurua, ali to sad sve nije bitno.

 

Ali jebote - država Australija ima mogućnost vaccine exemption, koje nezavisno telo te iste države može ili ne mora da odobri na osnovu podnete dokumentacije. E sad, odobrili su ga. Punkt. A ili su ga odobrili zato što zaista ima alergiju, pa ne može da primi nijednu vakcinu (verovatnoća blizu nule) ili zato što je preležao covid u prethodnih 6 meseci (ako je istina da je to jedan od kriterijuma za exemption). A ako je ovo potonje, onda je ceo taj medicinski panel next-level KrŠ-sa-sve-Nestorovićem-diletantizam koji treba momentalno da dobije otkaz, a da ih NĐ oleši od tužbi i oduzme im sve što imaju, za primer, jer je izgleda očigledno da Australija (za razliku od Nemačke npr), kao i USA, ne priznaje prethodnu infekciju kao imunitet jednak vakcinalnom (po meni takođe medicinski potpuno neutemeljeno, ali jbg tako je). Tu mali deo krivice snosi i NĐ koji je morao da ima pravni tim iza sebe koji bi sve te detalje unapred ispitao i sprečio ovakvo maltretiranje, jer, kad putuješ u neku zemlju sam si odgovoran da imaš adekvatnu dokumentaciju za ulazak. Ja sam, da bih otišao sad u Decembru u USA, uprkos što sam preležao i jednom vakcinisan (što je u DE full vaccinated, u USA nije), morao dobro da izučim sve što piše na sajtu CDC-a i DOS, i da se “na silu” vakcinišem još jednom dozom da bih sprečio mogućnost da me vrate sa aerodroma/granice.

 

Ali opet, državni organ zadužen za to kaže - može, puštajte ga, a onda se nađe majstor na granici koji u stilu Mice Ubice kaže - e, pa druškane, neće da može… holy fuck, pa ovo nema, ali najstvarnije ni u Srbiji, a Srbija je paradigma takvih stvari. Dobro de, naravno da nije pandur na granici tako odlučio, karikiram, ali neko jeste. A zašto i na osnovu čega, saznaćemo narednih dana.

 

U svakom slučaju, NĐ bi trebalo da ih oduva za sva vremena i nikad nogom više ne kroči na to ostrvo. Ja znam da ja neću, ni turistički. 
 

Dakle, uprkos svim idiotlucima do sada, ovo ide na dušu samo i isključivo vlastima te sprdnje od države.

 

I to je i dalje moje mišljenje, čak je i još čvršće. 

 

Dakle, ako pričamo o lovu na veštice koji se nad njim sprovodi u Australiji, onda se tu slažemo. Ja sam mislio da ti mene prozivaš zato što ga ja nazivam antivaxxerom (što jeste) i što tražim da odgovara zbog svoje neodgovornosti u Srbiji, tj. da se to istera na čistac. E tu se onda ne slažemo. 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Angelia said:

Ja nisam nikakav Djokovicev fan, stavise smatram da je wacko, ali ovde se slazem sa @wwww ovo sto radi Australska vlada je uzasno.

Veoma prosto, mogli su da imaju pravila i da mu ne daju vizu, i da mu ne daju izezetak, na osnovu nekih realnih stvari. Posto su mu dali vizu, nisu od toga trebali da prave cirkus. Nije ni on trebao da se pravi vazan, kad zna kako je do tog izuzeca dosao. 

Znaci sve ukupno, PR katastrofa.

Nazalost ja sam recimo tokom ove pandemije naucila dosta o Australiji, tako da mi je drago sto sam svojevremeno odlucila da ne idem da zivim tamo. Ovlascenja koja vlasti tamo imaju nisu po mom ukusu.

 

Policija misli nije nesto sto bismo trebali da prihvatimo, to ja pricam jako dugo u odbrani slobode govora. Koliko god bili protiv nekog misljenja, jer mi mozemo biti sledeci.

 

Ono sto sam naucio o Australiji je jedna velika sebicnost, nedostatak empatije, mentalitet rulje, jednoumlje, poltronski mentalitet... Na mainstream medijima su objavljivali slike pozitvnih I provlacili ih kroz blato. I na kraju pretnja zatvorom od 5 godina sopstvenim gradjanima ako pokusaju da se vrate kuci. Queensland je tek posle dve godine otvorio svoje granice za druge delove zemlje. Opsednuti granicama.

Treba izdvojiti nsw I Sidnej iz te price, dosta razumnije su se ponasali, ali morali da popustaju pred drugima. 

Link to comment
Share on other sites

Sa druge strane da dodam da Djokovic jeste antivax, dovoljan antivax da je spreman karijeru da zavrsi samo da se ne vakcinise. Ta njegova nakaradna vidjenja su isplivala sad za vreme covida, nalupao se za sve pare, zena mu prica o 5g mrezi. Mi smo ovde izlozeni jakoj antipropagandi antivaxera. agresivni, vredjaju, napadaju. Podilazi im se, jer su brojno biracko telo. Jos im on daje boost. Sramota da je 20% mladih vakcinisano, Da je hteo da bude uzor, prvi bi zasukao rukav, a on privatna stvar, ne treba da bude obavezna...Zbog takvih razmisljanja je hiljade ljudi izgubilo zivote.

 

Ocigledno da ne shvata da je u drugim zemljama nulta tolerancija prema antivaxerima, i da te njegove vudu piramide gluposti nece niko da slusa/

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, wwww said:

 

 

Ovo je problem. Pogotovo ako su drugima odobrili takav izuzetak, potpuno je nebitno sta ko misli o Djokovicu.

Izmedju ostalog - Australija ispada banana drzava, u kojoj je politicaru dozvoljeno da nekome ukine vizu na osnovu pretpostavke misljenja. 

Potpuno mi je neverovatno da su im gradjani dali takav mandat, ko da su Kina.

 

Da ne bude sumnje, jasno je da u mnogim zemljama imigraciono ima arbitrarne moci da nekom ne odobri ulazak u zemlju, ali moraju da imaju opravdane osnove.

Ispalo je obicno politicko proganjanje. Jako los imidz.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ras kass said:

Sa druge strane da dodam da Djokovic jeste antivax, dovoljan antivax da je spreman karijeru da zavrsi samo da se ne vakcinise. Ta njegova nakaradna vidjenja su isplivala sad za vreme covida, nalupao se za sve pare, zena mu prica o 5g mrezi. Mi smo ovde izlozeni jakoj antipropagandi antivaxera. agresivni, vredjaju, napadaju. Podilazi im se, jer su brojno biracko telo. Jos im on daje boost. Sramota da je 20% mladih vakcinisano, Da je hteo da bude uzor, prvi bi zasukao rukav, a on privatna stvar, ne treba da bude obavezna...Zbog takvih razmisljanja je hiljade ljudi izgubilo zivote.

 

Ocigledno da ne shvata da je u drugim zemljama nulta tolerancija prema antivaxerima, i da te njegove vudu piramide gluposti nece niko da slusa/

 

Magarac u Beč, magarac iz Beča.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mene licno uopste ne interesuje Djokovic. Ne interesuje me ni tenis (vise). Ne pratim sta rade, gde se pojavljuju, sta govore. Znam da je rekao da je protiv vakcine i da smatra to licnim izborom, ne mogu da ga smatram nekom anti-vax ikonom kao mnogi, jer svakodnevno susrecem mnogo gore izjave sto od ljudi, sto od ljudi na vlasti. Ja sam za vakcinu, vakcinisala sam se tri puta i vakcinisacu se i dalje jer je to moj izbor. Procitala sam neke Jelinine izjave i mislila 'boze me sakloni i sacuvaj,' takodje i neki njegovi stavovi mi nisu bliski uopste, ne samo po pitanju vakcinacije. Nemam apsolutno nikakav osecaj prema njemu, niti se posebno radujem kada pobedi iako mu ne mogu osporiti da je stvarno vanserijski sportista i humanista. Tako da ne krojim moje misljenje na osnovu ljubavi ili mrznje prema Novaku. 

 

Sto se tice ostalih stvari po pitanju covida, smatrala sam da su svi (mislim na drzave) trebali da reaguju na samom izbijanju pandemije i pozatvaraju sve na odredjeno vreme da virus jednostavno ne moze da se siri, da se satre u korenu. Nisu to uradili iz prostog razloga jer su stalno baratali nekim ljudskim slobodama, upravo onim koje su danas pod velikim upitom. 

 

Prvo su nas uvukli u ovaj zacarani krug mutacije virusa, neki su reagovali raznim sankcijama, neki uopste. Ljudi su isto tako reagovali na razlicite nacine, od toga da ne pristaju da ih prisiljavaju da nose maske, sto ne bi trebalo bar u ime zdravlja i prezivljavanja da nam prestavlja neki problem, pa do sumanutog (i zakasnelog) zatvaranja i kontrole svakog koraka. 

 

Stigle su vakcine na red, naravno kao i u svemu skeptika nikad na odmet. Teorije su se valjale od 5g mreze, do masovnog istrebljenja, cipovanja... ne znam ni sama sta sve nisam cula. Naravno da nekim ljudima ne treba puno uz dobar brainwash i propagandu da ih ubedis da je sve to tako, jos ako se lepo sve upakuje i napravi neka vremensko logicna prica, ego zaverenika koliko hoces. 

 

Posle svega, od toga da nece da zatvaranju i ljudskih sloboda, smo dosli do zatvaranja, policiskog casa i odjednom nema vise mesta za pricu o ljudskim slobodama. Ni jedna drzava (mislim mozda Holandija i Austrija) nije stala na nepopularnu crtu i rekla 'vakcinisanje obavezno,' ali su zato mnogi ucinili sve da ipak naprave to vakcinisanje sto obaveznijim. Mnoge su uvele na svoje granice propis da ne vakcinisan ne moze da udje u drzavu. Ok, pravila... ali mnoge od tih nisu uspele da nateraju svoje stanovnistvo da se vakcinise u potpunosti. Znaci, necemo virus da nam sire stranci, ali to sto mi sirimo sami medjusobno nema veze. Diskriminacija na delu. 

 

Australija je napravila za AO, jedini bitan dogadjaj u slepom crevu sveta, pravilo da mogu da postoje izuzeca, a to je potvrda o prelezanom virusu u poslednjih 6 meseci. Medjutim, toliko velika i toliko prazna drzava nije uspela da se dogovori izmedju sebe da li je to prihvatljivo ili ne u celoj drzavi ili samo u Victoriji gde se turnir desava. Pustili su jednog, drugog, treceg, petog igraca sa tim propisanim izuzecem, a onda je dosao no.1 cije ime svako zna i neko se dosetio da je sve to van pravila, da nije vakcinisan, anti-vax ikona dolazi da im unisti drzavu u kojoj je 93% stanovnika vakcinisano i jos uvek ima ogranicenje kretanja. 

 

Neki sluzbenik na salteru se dosetio da bi mogao da napravi problem, koji je mogao da napravi iz bilo kojih razloga i napravio ga. 

Zatim su poizbacivali ostale igrace koje su vec pustili jer oni nisu imali finansijske mogucnosti da se sudski bore za svoj ostanak, ali su vec boravili nekoliko dana u Australiji i gle cuda, nikog zarazili. 

 

Onda jedan sudija zakljucuje da Novak ima sve propisom potrebne papire i pusta ga, ali ministar mora da opravda onoliko maltretiranje domaceg stanovnistva u poslednje dve godina, a kako to bolje da uradi nego da kaze 'niko nije iznad zakona, pa ni no.1' i resi da iskoristi svoje diskreciono pravo da mu ospori ostanak u drzavi. Teraju ga iz drzave uz obrazlozenje da nije 'dobar za nacionalno zdravlje' WTH?! Jel ih zarazio? Nije. Jel moze da ih zarazi? Ne moze jer nije bolestan. Znaci, on brine za mentalno nacionalno zdravlje koje moze da dodje u fazu u kojoj se njegov posao i pozicija otezavaju. Ovde se ne radi o izbacivanju iz nacionalnog interesa zdravlja, nego zbog stava Novaka koji je za njih anti-vax ikona. (Doduse, tu je sam kriv, niko ga nije vukao za jezik da se ispoveda sta on radi sa vakcinom ili bilo cim drugim. Njegovo je da uzme reket i igra, bude fer plej igrac.)

Danas nepozeljni antivakser, juce musliman i latino-amerikanac, sutra... ko zna, kako se kom politicaru cefne, pa tako u krug dok se ne dominiziraju svi koji odskacu i poseku glave koje vire i malo duzi jezici. 

 

Ali i dalje, ne brinem se ja za Novaka, moze on da osvoji jos par grem slemova.. ja se brinem za fasizam koji se siri kao kuga i za kolicinu vlasti koje dobijaju pojedine politicke persone koje bi trebalo da budu zaposlenici naroda. Ovo je ne Novakov poraz, nego poraz za slobodu izbora i uterivanje u tor. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Nije , možda, ovo pravo mesto za sledeći komentar, ali objasniću zašto mislim da ipak jeste mesto i ovde.

 

8 hours ago, Baby said:

(Doduse, tu je sam kriv, niko ga nije vukao za jezik da se ispoveda sta on radi sa vakcinom ili bilo cim drugim. Njegovo je da uzme reket i igra, bude fer plej igrac.)

 

 

Dakle, kažeš, niko ga nije vukao za jezik, e to nije tačno, vukli su ga za jezik i ne samo o vvakcinaciji već i o politici, istoriji, ishrani, najmanje pitanja na KZŠ, na kojima je obavezan da odgovara, se odnose na tenis i njegovu igru, traži se od njega, i ne samo njega, da kaže nešto što daje dobar, senzacionalistički, naslov, a ako odbije da odgovori onda ide konstrukcija zašto neće da odgovori, u slučaju vakcine zato što je antivax, pa koji idiot smatra da je relevantan stav jednog polupismenog udarača loptice, makar i najboljeg udarača svih vremena, o vakcini, isto tako bi mogli da ga pitaju kako se najbolje sadi paradaiz, što ne pitaju doktora Faučija kako se štanuje reket ili kako je najbolje izvesti drugi servis na meč lopti. I ne radi se samo što ga neki idiot pita i napiše izveštaj, ili snimi, sa KZŠ, nego neki urednik jedva dočeka članak ii emisiju, ima udarnu vest, neki treći idioti to čitaju i na osnovu toga donose svoje odluke. Ne utiče Novak na javno mnjenje već mediji, ja Novaka nisam nikada sreo niti razgovarao sa njim, meni redovno poturaju pod nos šta je rekao, gde je bio, šta je jeo, koliko je platio kuću, da pričamo šta je na sve to rekla Jelena, kad se brecnula na Novaka.
Gde je tu ta famozna struka, gde je odgovornost političara koji donose odluke, gde medija koji filtriraju šta će servirati konzumentima.

Evo, da znaju neki kolege, forumaši, ja sam jedan penzos, a znam barem desetak koji su uredno vakcinisani a nisu glasači niti simpatizeri Vučića, naprotiv, ne mogu očima da ga vide. Nekorektno je pripisivati svu krivicu za ovo zlo ovde penzosima, nismo valjda pametniji i sposobniji da ne mogu da biraju svoj život i donose odluke za sebe već da čekaju da im mi omogućimo, obezbedimo, nateramo ih.

 

 

edit: jebem ti tastaturu.

 

 

 

Edited by Div
  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

On 1/15/2022 at 4:45 AM, wwww said:

Moram da priznam da sam vrlo razocarana poslednjim upisima @Eddard , @McLeod i @Ridji u vezi postupanja s NDj. Prosto ne mogu da verujem da vas trojica mozete da podrzavate wich hunt (i to na ovaj nacin), pa makar i tog tamo nekog NDj, pa makar on i bio antivaxer. Sta je sledece? Koja sledeca gresna misao ce se proglasiti kao drustveno nepodobna i vredna spaljivanja na lomaci?

 

Da se sad vratim na NDj. @Ridji i @McLeod se mozda secaju (jer su pisali na pdf tenis) mog komentara kad sam prvi put slusala onaj chat NDj s srpskim sportistima aprila 2020. Da, odmah sam primetila njegov stav i kometarisal sam ga ( @McLeod se sigurno seca jer smo tad i diskutovali poglede na svet NDj, toga se dobro secam). Prema tome, prodjite me se s tim da ja tu nesto nisam objektivna i popustam, jer se radi o NDj. Ne znam da li ovde jos iko pise ko je pisao na tenisu u doba da se odigravao cuveni miting "Kosovo je Srbija", poznatiji u narodu kao "Kosovo za patike" (Puzigaca se sigurno seca tih vremena, samo sto on nikada nije pisao na tenisu). I tada sam odmah, istog momenta kritikovala, tada mladog, NDj koji je poslao snimljenu poruku uvazenom skupu. Tako da prodjite me se s tim da sam subjektivna i da teniseru NDj oprastam sve.

 

Toliko za sada, sitni su sati, a nemam vise ni volje, a ni razloga da objasnjavam.

 

Kakav wich hunt, sta pišeš ti? 

Drugi pasus, kome i šta se pravdaš?

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Eddard said:

Da budem iskren, nasmejao mi se brk čitajući ovu vest, neću da negiram da mi je drago što je odjeban jer je takav tretman apsolutno zaslužio svojim javnim nastupima u vezi sa pandemijom i vakcinama. Čovek je takvim nastupima zasluženo dobio status antivaxx ikone, to je fakat.

Samo da pojasnim, vest je bila deportacija NDj.

Moje pitanje je zasto neko ko inace nikad nista ne pise na teniskom pdf, a ko ima ovakvo stav ima potrebu da ga saopsti na fan temi NDJ? 

Imam jos pitanja, zasto se nevakcinisanim ljudima automatski prisiva antivax bedz i IQ nivoa sobne temperatire? Zasto se svaka prica u kojoj forumas zeli da izrazi neku sumnju po pitanju vakcina mora zapoceti konstatacijom: da se razumemo ja sam 3x fajzerovan? Zbog strah od agresije vakcinisanih forumasa?

Stvoren je narativ da cim zavrnes rukav i primis vakcinu ti odjednom postajes lep, pametan i kulturan i dobijes neograniceno pravo da svakog ko to nije uradio proglasis idiotom, kretenom, zatucanom gnjidom, bednikom, ludakom i ko zna kako jos :classic_sad:

Jeste li svesni cemu to vodi?

Ja sam upravo juce na svojoj kozi osetila rezultat agresivne vakserske kampanje, izliv nekontrolisanog besa antivaksera sa Green passom (puno ih je takvih), koji je silom prilika vakcinisan, a koja ce u buducnosti biti sve cesca pojava :classic_sad: neka nam je Bog na pomoci! (znam upravo su mi neki zalepili etiketu zatucane vernice) I ne, nije Novak tome doprineo nego svi oni "divni" kulturni, vakcinisani ljudi koji vec danima pljuju po nevakcinisanima i stvaraju atmosferu linca. Neko je ovde na forumu rekao: Daš coveku pravo da bira, a onda ga pljujes sto je izabrao ono sto tebi ne odgovara. Ili su vakcine obavezne ili nisu. Ako nisu onda cemu osude i podele? Cemu javno mahanje Green passovima? 

Evo moja prica od juce zbog koje sam dosla da napisem post ovde pa sam naletela na onaj eddardov i imala potrebu da ga prokomentarisem.

Spoiler

jer sam Novakov fan, slepi zatucani coban koji navija za antivaxera koji grli drvece, zavlaci se po pecinama, ima ludu zenu, hrani se travkama i semenkama itd itd i jos samo da dodam ako je nekom promaklo da se pored klasicne medicine lecim i homeopatijom vec dugi niz godina, vezbam yogu, hodam bosa po travi i rodjena sam u š...u Evrope, a da nisam ni znala dok mi moderator ovog foruma to nije saopstio. Eto sad mozete da me spalite ili "deportujete" sa foruma uz dozivotni zabranu povratka na isti.

Naime bili smo juce na skijanju i oko podne udjemo u restoran da pojedemo nesto.

Konobar nas dovede do stola koji se nalazio tik uz jedno povece vrlo glasnog drustva. Zavrsili sa ruckom sede pricaju svi u glas i niko masku nema. Ljubazno se obratim konobaru da zamoli drustvance da posto su zavrsili sa ruckom stave maske jer tako zakon nalaze, a on kao da sam ga šilom ubola u straznjicu, odskoci metar unazad i glasno, da cuju i ovi pored nas, krene sa pricom kako svi oni imaju Green pass i ne predstavljaju opasnost za mene. Ja u cudu! Na to se nadoveze veselo drustvo na koje se odnosila moja primedba i krece salva uvreda na racun vaksera koji maltretiraju normalan svet, koji su ih u silu Boga naterali na vakcinaciju pored toga ih ne ostavljaju na miru! Sta jos hocemo od njih?! Eto vakcinisali su se 3x jer smo mi to hteli ali nam ni to nije dovoljno, nastavljamo da ih maltreturamo cak i u planini! Nisam smela da zucnem, mirno smo se pokupili i napustili lokal... A imala sam zelju da kazem da bih ja vise volela da su stavili masku nego sto imaju green pas, ali ostadoh bez teksta...

Mozda je i Novak pozeleo da kaze Australijancima da bi vise od svega voleo da su ih vlasti naterale da krenu u akciju mrsavljenja (svaki treci stanovnik im je kao vodeni krevet)nego vakcinacije ali nije imao kad... Deportovase ga  :classic_mellow:

Spoiler

SZNNMQ1.jpg

 

Edited by Milica
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Samo mu je jos to falilo, da se ponasa kao uvređeno derle. Kakve veze imaju ti nagojeni sa ovom pricom? Uzgred, obrazlozenje je OK. To je cinjenica da bi dozvoljavanje antivakseru da igra podstaklo druge antivaksere, ne samo u Australiji, svuda. Eno, Makron ih nazivao budalama, kako li, pa sta? I vreme je bilo da neko i te selebriti aktivaksere stavi onde gde im je mesto. Pa sta ako su selebriti? Tim pre imaju vecu odgovornost da pozitivno uticu na one kojima su uzori, a ne da im podsticu budalaštine.

 

Uzgred, Australija je zemlja koja je prva uvela obavezu nosenja kacige kad se vozi motocikl, i nije lose sto su bili prvi u adekvatnom tretmanu selebriti antivaksera. On je imao vise mogucnosti, nabrojala ih je Biljana Srbljanovic u tekstu koji sam preneo, a sto je hteo da bude zadrt, sad je valjda naucio da to ima posledice.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Div said:

Nije , možda, ovo pravo mesto za sledeći komentar, ali objasniću zašto mislim da ipak jeste mesto i ovde.

 

 

Dakle, kažeš, niko ga nije vukao za jezik, e to nije tačno, vukli su ga za jezik i ne samo o vvakcinaciji već i o politici, istoriji, ishrani, najmanje pitanja na KZŠ, na kojima je obavezan da odgovara, se odnose na tenis i njegovu igru, traži se od njega, i ne samo njega, da kaže nešto što daje dobar, senzacionalistički, naslov, a ako odbije da odgovori onda ide konstrukcija zašto neće da odgovori, u slučaju vakcine zato što je antivax, pa koji idiot smatra da je relevantan stav jednog polupismenog udarača loptice, makar i najboljeg udarača svih vremena, o vakcini, isto tako bi mogli da ga pitaju kako se najbolje sadi paradaiz, što ne pitaju doktora Faučija kako se štanuje reket ili kako je najbolje izvesti drugi servis na meč lopti. I ne radi se samo što ga neki idiot pita i napiše izveštaj, ili snimi, sa KZŠ, nego neki urednik jedva dočeka članak ii emisiju, ima udarnu vest, neki treći idioti to čitaju i na osnovu toga donose svoje odluke. Ne utiče Novak na javno mnjenje već mediji, ja Novaka nisam nikada sreo niti razgovarao sa njim, meni redovno poturaju pod nos šta je rekao, gde je bio, šta je jeo, koliko je platio kuću, da pričamo šta je na sve to rekla Jelena, kad se brecnula na Novaka.
Gde je tu ta famozna struka, gde je odgovornost političara koji donose odluke, gde medija koji filtriraju šta će servirati konzumentima.

Evo, da znaju neki kolege, forumaši, ja sam jedan penzos, a znam barem desetak koji su uredno vakcinisani a nisu glasači niti simpatizeri Vučića, naprotiv, ne mogu očima da ga vide. Nekorektno je pripisivati svu krivicu za ovo zlo ovde penzosima, nismo valjda pametniji i sposobniji da ne mogu da biraju svoj život i donose odluke za sebe već da čekaju da im mi omogućimo, obezbedimo, nateramo ih.

 

 

edit: jebem ti tastaturu.

 

 

 

 

 

Moguce da su ga pitali, ja to ne znam, nisam se toliko bavila time. Videla sam da su postavljali njegove tvitere i/ili instagrame gde to govori, pa sam posla od toga da ga niko nije vukao za jezik, jer to ipak nisu obavezna i nametnute izjave. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Baby said:

 

 

Moguce da su ga pitali, ja to ne znam, nisam se toliko bavila time. Videla sam da su postavljali njegove tvitere i/ili instagrame gde to govori, pa sam posla od toga da ga niko nije vukao za jezik, jer to ipak nisu obavezna i nametnute izjave. 

 

Ja nisam pratio njegove objave na mrežama, jedino što sam čuo su te konferencije za medije na koje je obavezan po ugovoru da ide, a gde veći broj pitanja nema veze sa tenisom.

svejedno, nevakcinisan je, da mu nisu dozvolili ulazak u Australiju, sve OK, kao što izgleda, da neće moći u Francusku, ne ispunjava uslove, sam je kriv.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...