Jump to content

Treba ostati psihofizicki zdrav i prav! :)


kalistenika u rutini

Recommended Posts

1 minute ago, Div said:

 

Ja nisam pratio njegove objave na mrežama, jedino što sam čuo su te konferencije za medije na koje je obavezan po ugovoru da ide, a gde veći broj pitanja nema veze sa tenisom.

svejedno, nevakcinisan je, da mu nisu dozvolili ulazak u Australiju, sve OK, kao što izgleda, da neće moći u Francusku, ne ispunjava uslove, sam je kriv.

 

Ma nije nikakav problem da su rekli od starta da nevakcinisani ne mogu na turnir (u Australiju). Problem je sto su ih pustali sa izuzecem (dali vize) koje je bilo njihovo pravilo, pa naknadno napravili cirkus i ne samo sa njim nego i ostali koje su otisli. 

Kako da smatras neku drzavu ozbiljno kada menje uslove u letu i sprovodi kako sprovodi?! 

 

Novak jeste sam kriv, verujem ja da je njegov imunitet visok, ali bre kao da ce crci od vakcine kojom je vakcinisano par milijardi ljudi. Preteruju svi oni sa izgovorima. I dalje ostaje da je njegovo pravo, ja samo komentarisem sa moje tacke gledista. 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Div said:

 

Ja nisam pratio njegove objave na mrežama, jedino što sam čuo su te konferencije za medije na koje je obavezan po ugovoru da ide, a gde veći broj pitanja nema veze sa tenisom.

svejedno, nevakcinisan je, da mu nisu dozvolili ulazak u Australiju, sve OK, kao što izgleda, da neće moći u Francusku, ne ispunjava uslove, sam je kriv.

Odakle ti to? Francuzi uvode santarni pass ali u Francskoj uvek imas izuzeca razna a ta izuzeca se ovde postuju. Trenutno je vazece naprimer da je zarazavanje u poslednjih sest meseci dovoljno za sanitarni pass, sto je Novaku dovoljno da odigra RG naprimer. Videcemo kako ce sve da se razvija ima jos par meseci ali po trenutnim pravilima on je ok

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ciao said:

Odakle ti to? Francuzi uvode santarni pass ali u Francskoj uvek imas izuzeca razna a ta izuzeca se ovde postuju. Trenutno je vazece naprimer da je zarazavanje u poslednjih sest meseci dovoljno za sanitarni pass, sto je Novaku dovoljno da odigra RG naprimer. Videcemo kako ce sve da se razvija ima jos par meseci ali po trenutnim pravilima on je ok

 

Nešto sam površno pročitao, kao da će moći na RG samo ako se vakciniše.

 

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Ma to je bombasticna izjava, dva dana ranije ista osoba tj ministarka je dala izjavu otprilike "Novak Djokovic ce moci da igra RG"

Sad je izglasan taj sanitarni pasos koji  trazi za zatvorene prostore itd itd, imamo ga i sada ali sad je prosiren, ali uvek postoje izuzeca - ne mora ako se ima povrda za neku kontraindikaciju, ako je prelezan covid u poslednjih x meseci itd itd i nema diskrecionog prava  jer je neko u mogucnosti.

Konkretne uslove za RG treba da donesu, kazu, otprilike sto dana pre RG  znaci negde u februaru. Dobro je za Novaka sto mu ne treba nista da bi usao u Francusku jer on zivi u Monaku a to je takoreci isto

9 minutes ago, Div said:

 

Nešto sam površno pročitao, kao da će moći na RG samo ako se vakciniše.

 

 

Druga dobra stvar za Novaka i francusku je sto je francuski dubl igrac i osvajac zlatne medalje na OI Pierre Hugues Herbert koji je jako popularan u Francuskoj, ( izabran za omiljenog sportistu ove godine) otvoreno rekao da on nece da se vakcinise ni po koju cenu i da zbog toga nece da ide na AO. Prilicno sam sigurna da francuzi nece zabraniti svom omiljenom zemljaku da ucestvuje na RG

Edited by ciao
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ciao said:

Druga dobra stvar za Novaka i francusku je sto je francuski dubl igrac i osvajac zlatne medalje na OI Pierre Hugues Herbert koji je jako popularan u Francuskoj, ( izabran za omiljenog sportistu ove godine) otvoreno rekao da on nece da se vakcinise ni po koju cenu i da zbog toga nece da ide na AO. 

 

Znaci, nije beskicmenjak nego jasno i konsekventno stoji iza onog sto (ne) radi. To je vazno za jednu javnu licnost. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Baby said:

 

Ma nije nikakav problem da su rekli od starta da nevakcinisani ne mogu na turnir (u Australiju). Problem je sto su ih pustali sa izuzecem (dali vize) koje je bilo njihovo pravilo, pa naknadno napravili cirkus i ne samo sa njim nego i ostali koje su otisli. 

Kako da smatras neku drzavu ozbiljno kada menje uslove u letu i sprovodi kako sprovodi?! 

 

Novak jeste sam kriv, verujem ja da je njegov imunitet visok, ali bre kao da ce crci od vakcine kojom je vakcinisano par milijardi ljudi. Preteruju svi oni sa izgovorima. I dalje ostaje da je njegovo pravo, ja samo komentarisem sa moje tacke gledista. 

 


 

Spoiler

 

Slusala sam intervju jednog USA tenisera koji se nije vakcinisao i nije otisao u Australiju.

On kaze da su Australian open i Tennis Australia tek pocetkom decembra poslali igracima dopis u kom stoji koji su tacno uslovi za ulazak u zemlju i igranje AO. Jesu svi pre toga onako pausalno pricali o tome da je uslov vakcinacija (cak sam videla par snimaka s neke pp prezentacije WTA gde se nabraja koje vakcine su priznate), te su igraci imali vremena da isplaniraju kad da se vakcinisu (sto nije ni malo jednostavno jer oni sve vreme lete od drzave do drzave tokom sezone, te treba isplanirati da se u razmaku od 3 sedmice bude na istoj lokaciji - pus da se ostavi lufta 1 sedmicu iza zbog mogucih propratnih efekata i izbegavanja treninga). I tad su valjda poslali tu informaciju o mogucem medicinskom izuzecu umesto vakcinacije. Cini mi se da je bilo 26 prijava, a odobrili su nekih 5-6-7 max. Negde sam cula da je bilo nekih zahteva da zbog religijskih razloga ne mogu da prime vakcinu, ali nisam sigurna da li je ovo bilo zezanje ili je neko zaista zbog toga trazio izuzece (ne bi me iznenadilo).

Iz onog sto sam procitala/videla mislim da Novak nije nameravao da ide u Australiju :classic_rolleyes: (tj. da se vakcinise da bi isao) , ali kad je tu upao taj pozitivan test onda je zakljucio da ipak moze da ode. Pa je onda tu upao i odlazak za Spaniju da ozbiljno trenira na terenima koji su kao na AO itd.itd.

 

 

dakle, igracima su kasno poslate instrukcije pod kojim uslovima mogu da udju u zemlju i igraju turnir. a vidimo da ni u samoj Australiji nisu bili uskladili dogovor izmedju razlicitih nivoa vlasti :twak: (ili se sad samo svi prave blesavi i prebacuju krivicu jedni na druge).

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Cyber said:

 

Znaci, nije beskicmenjak nego jasno i konsekventno stoji iza onog sto (ne) radi. To je vazno za jednu javnu licnost. 

pa i Novak je to rekao - neki ga pljuju sto je rekao da putuje sa izuzecem a ne sa vakcinom , kazu da je trebao da cuti, znaci po tebi on je dobro uradio sto se izjasnio, ti si jedna od retkih 

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ciao said:

pa i Novak je to rekao - neki ga pljuju sto je rekao da putuje sa izuzecem a ne sa vakcinom , kazu da je trebao da cuti, znaci po tebi on je dobro uradio sto se izjasnio

 

Koliko ja razumem bio bi karakter da nije otisao na AO... a ovako je ispao ne znam sta posto je iskoristio nesto sto su oni u medjuvremenu odobrili. Pritom, verovatno onaj drugi nevakcinisani nije imao covid u dozvoljenom roku za izuzece, pa nije ni mogao da trazi izuzece... 

 

Mislim da bi najjaci karakter bio da kaze da nije primio vakcinu i vise nece da se takmici uopste... (cinizam)... tako da odmah opravda otpuste koji su neki dobili jer nisu hteli da se vakcinisu. Jedino sto se od karaktera ne zivi uopste (ovde nisam cinicna). 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, ciao said:

pa i Novak je to rekao - neki ga pljuju sto je rekao da putuje sa izuzecem a ne sa vakcinom , kazu da je trebao da cuti, znaci po tebi on je dobro uradio sto se izjasnio, ti si jedna od retkih 

 

Pardon, nisam znala da je i on "otvoreno rekao da on nece da se vakcinise ni po koju cenu i da zbog toga nece da ide na AO". 

 

7 hours ago, ciao said:

Druga dobra stvar za Novaka i francusku je sto je francuski dubl igrac i osvajac zlatne medalje na OI Pierre Hugues Herbert koji je jako popularan u Francuskoj, ( izabran za omiljenog sportistu ove godine) otvoreno rekao da on nece da se vakcinise ni po koju cenu i da zbog toga nece da ide na AO. 

 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Cyber said:

 

Pardon, nisam znala da je i on "otvoreno rekao da on nece da se vakcinise ni po koju cenu i da zbog toga nece da ide na AO". 

 

 

Nije rekao to ali bila je opcija zvanicna da za nevakcinisane postoji mogucnost medicinskog izuzeca i da se zahtevi za izuzece salju anonimno na dve komisije koje ce da ispitaju da li je izuzece opravdano , ako jeste onda imaju pravo da i neko nevakcinisan ucestvuje. Novak je trazio izuzece na osnovu toga sto je skoro bio zarazen a za one koji su zarazeni pre manje od ne znam koliko vremena priznajem (nekad kazu tri meseca nekad sest zavisi od drzave) ne preporucuje se vakcinacija ili bar nije obavezna. Na osnovu tog zahteva je on kao i nekoliko drugih tenisera dobilo izuzece i dozvolu da bez vakcine udje u Australiju i ucestvuje na turniru i on je objavio da ide u Australiju sa izuzecem. Francuz se nije zarazio u medjuvremenu pa nije ni imao osnova da trazi izuzece. To sto su u Australiji posle rekli Novaku prvo da izuzece ne vazi pa posle rekli da je ipak u redu vazi ali ce ipak da ga izbace, to je druga prica. 

Link to comment
Share on other sites

Djokovicev slucaj je iskoriscen za politiku. Potpuno je nebitno da li je on moralna velicina ili ne. Cak sumnjam da je ta dijagnoza Covida stvarna, malo je bila suvise koincidencija.

Ali to je nebitno. Australija je postavila pravila za izuzece, trebali su da postave jasna pravila, nema ulaska bez vakcine (iako to zvuci suludo), ili prihvate sta su uradili. Uopste nema sumnje ono sto je @Eddardrekao, ispali gori od banana drzava. Ali sta reci nakon sto su napustili svoje drzavljane.

Nije to pravna drzava, to je birokratija.

Ali gradjanima tamo je to OK, na moje iznenadjenje.

Link to comment
Share on other sites

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-59979408

 

Canada: Unvaccinated father loses right to see his child

 

A Canadian father who has not been vaccinated against Covid has temporarily lost the right to see his 12-year-old child.

A judge ruled his visits would not be in the child's "best interest".

It followed a request by the father to extend his visiting time during the holidays.

The judgement is the first depriving a parent of access rights on immunisation grounds, a family law expert told Le Devoir newspaper.

The judge's decision, made at the end of last month in Quebec province, suspends the father's visitation rights until February, unless he decides to get vaccinated.

The mother, who opposed the father's initial request to extend his visitation time, told the court she had recently discovered he was unvaccinated, using his social media posts to show he was opposed to vaccines.

The mother lives with her partner and two other children who are too young to be vaccinated.

The judge said it was not "in the child's best interest to have contact with their father" due to the recent increase in Covid cases in French-speaking Quebec.

Quebec, which has seen the highest number of Covid-related deaths in Canada, announced earlier this week it would impose a tax on residents who are not vaccinated against Covid-19.

Although only about 12% of Quebec residents are eligible for the vaccine and remain unvaccinated, they make up over a quarter of all hospital cases.

  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, wwww said:

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-59979408

 

Canada: Unvaccinated father loses right to see his child

 

A Canadian father who has not been vaccinated against Covid has temporarily lost the right to see his 12-year-old child.

A judge ruled his visits would not be in the child's "best interest".

It followed a request by the father to extend his visiting time during the holidays.

The judgement is the first depriving a parent of access rights on immunisation grounds, a family law expert told Le Devoir newspaper.

The judge's decision, made at the end of last month in Quebec province, suspends the father's visitation rights until February, unless he decides to get vaccinated.

The mother, who opposed the father's initial request to extend his visitation time, told the court she had recently discovered he was unvaccinated, using his social media posts to show he was opposed to vaccines.

The mother lives with her partner and two other children who are too young to be vaccinated.

The judge said it was not "in the child's best interest to have contact with their father" due to the recent increase in Covid cases in French-speaking Quebec.

Quebec, which has seen the highest number of Covid-related deaths in Canada, announced earlier this week it would impose a tax on residents who are not vaccinated against Covid-19.

Although only about 12% of Quebec residents are eligible for the vaccine and remain unvaccinated, they make up over a quarter of all hospital cases.

 

Vakcina nije obavezna, ali morate da se vakcinisete. Jos malo pod dobrovoljnom vakcinom ce nam trebati kod za kupovinu hleba. Nema koda, nema hleba, vakcina nije obavezna :smiley5:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ma totalno ludilo, ono sta su teoreticari zavere tvrdili na pocetku pandemije da ce se desiti :twak:

ja prosto ne mogu da verujem da na vlasti ma takih debila da ovako nesto dozvole. :twak:

 

ovde sad ne smem da navedem jedan primer iz prve polovine proslog veka, jer ce me moderatori banovati.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Angelia said:

Ali sta reci nakon sto su napustili svoje drzavljane..

ideja mog inicijalnog posta na ovoj temi je bila da prodiskutujemo ponasanje drustva u doba pandemije (narocito u ovoj fazi), totalno neproporcionalne reakcije "vlasti" koje, po mom misljenju, duboko ugrozavaju osnovne postulate demokratije. to nema vise nikakve veze ni s naukom ni s epidemiologijom. jednostavno su se u nekim zemljama i u nekim delovima drustva stvari otele kontroli i na sve strane krece "lov na vestice" i neproporcionalni izlivi frustracije, besa i izivljavanja na prvom ko dodje pod ruku.

Link to comment
Share on other sites

Čekaj, lockdown i drastično ograničavanje ličnih sloboda pojedinaca, posredno teranje na vakcinaciju, pa i ta Australija i njena politika su ti bili do sad u redu, ali kad se dirnulo na NĐ onda ti je tek upalo u oko da to možda sve i nije tako demokratično?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Eddard said:

Čekaj, lockdown i drastično ograničavanje ličnih sloboda pojedinaca, posredno teranje na vakcinaciju, pa i ta Australija i njena politika su ti bili do sad u redu, ali kad se dirnulo na NĐ onda ti je tek upalo u oko da to možda sve i nije tako demokratično?

 

ZA mene je u redu i totalni lockdown i ograničenje slobode kretanja i, ne samo posredno, već i neposredno, osim prisilnog, teranja na vakcinaciju, a svejedno postupak države Australije je idiotski, ne bi bio da nisu izdali vizu, da su rekli nema ulaska bez vakcine, nema izuzetaka, to u vezi NĐ, neodgovorno je samo održavanje turnira u situaciji kad se zna da ni vakcina ni druge mere nisu dovoljna brana od novih zaražavanja.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Div said:

postupak države Australije je idiotski


Nigde to nisam ni sporio. Da se ponovim, jer imam utisak da i wwww, a i mnogi drugi misle da je meni drago što se sve ovo dogodilo i da sam na strani australijske vlade u ovoj priči, nisam. Milicu izuzimam, ona čita samo ono što njoj godi, ostatak nekako preskoči ;).

 

Btw, zaprepastila me moja majka juče u razgovoru, kaže, a bez da smo o tome uopšte pričali - “eto vidiš šta uradi Đoković, sam je kriv, umesto da se vakcinisao. Ružno je šta su mu uradili, nije trebalo tako, ali najviše je on kriv.” Od nekoga kome nisi smeo da dirneš u Noleta… čak sam i ja prvi rekao, dobro jeste kriv i sam, ali nisu smeli tako da ga zajebavaju, nije u redu… da mi je neko pričao da ću ja da ga branim ikad… btw, za Božić imali neke Nemce goste, pa se potegla i ta tema, naravno, oni znali samo ono što vide u medijima, jedna gošća (inače sveznalica i mirođija u svakoj čorbi) otprilike imala stav kao i ona vest što je wwww prenosila beše sa zdf-a… e tu sam čak bio i vatreni branilac NĐ (sam sam sebi bio čudan, a žena mislila da sam drogiran), ostali su bili u fazonu (prema toj ženi) - ajd ćuti i pusti čoveka da objasni, on ima informacije i na srpskom, zna bolje od tebe. I prihvatiše moje objašnjenje. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Eddard said:

Nigde to nisam ni sporio. Da se ponovim, jer imam utisak da i wwww, a i mnogi drugi misle da je meni drago što se sve ovo dogodilo i da sam na strani australijske vlade u ovoj priči, nisam. Milicu izuzimam, ona čita samo ono što njoj godi, ostatak nekako preskoči ;).

 

Tvoj predhodni post je ispisamn posle posta wwww, njoj indirektno prebacuješ da joj smeta reakcija države Australije samo zato što se odnosila na NĐ, nekorektno je, jer ako iščitaš bar jedan deo njenih postova,a čitao si dobar broj, znaš da je ona pobornik strogih mera protiv covida, da Novaku zamera što nije vakcinisan, a da Australiji zamera nedoslednost u primeni sopstvenih propisa i odluka.

Fakat da do incidenta sa Novakom nisam znao za slučaj momka koji se nalazi u imigracionom pritvoru devet godina, od njegove petnaeste godine, sad znam za taj slučaj i to je idiotski, deportovali su još neke tenisere kojima su predhodno dali vizu, a nisu NĐ, i to je idiotski.

OK je ako se i ti u suštini slažeš, nisu bitne neke nijanse, ne vidim samo, čemu onaj post kojim si replicirao wwww.

 

Link to comment
Share on other sites

 

Novo ludilo na australijskim aerodromima: "Skandal", "odvratno", "zlostavljački"

 

Quote

Australija je ponovo u centru skandala nakon što su se brojni putnici požalili da su bili prisiljeni da predaju aerodromskom obezbeđenju svoje mobilne telefone i šifre. Jedan od putnika je za britanski "Gardijan" rekao da je morao da preda svoj mobilni telefon i da napiše šifru za njegovo otključavanje na papiru kad je stigao na aerodrom prilikom povratka nakon desetodnevnog boravka na Fidžijiu.

 

 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Div said:

 

Tvoj predhodni post je ispisamn posle posta wwww, njoj indirektno prebacuješ …

 


A nije ti upao u oko njen post kojim je i započeta priča na ovoj temi, u kojem ona mene, McL i Ridjeg poprilično direktno optužuje da se pridružujemo witch hunt-u na NĐ… čemu takav post kao uvod u diskusiju?

 

Da, ja mislim, a to sam i njoj direktno rekao, da je subjektivna kad je NĐ u pitanju i da opravdava neke stvari (pod plaštom objašnjavanja) koje ne bi nikom drugom. Zato onakav post u kojem indirektno impliciram da je o nedemokratičnosti i ljudskim pravima počela (glasno) da priča tek kad joj je neko dirnuo u Novaka. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Eddard said:

Čekaj, lockdown i drastično ograničavanje ličnih sloboda pojedinaca, posredno teranje na vakcinaciju, pa i ta Australija i njena politika su ti bili do sad u redu, ali kad se dirnulo na NĐ onda ti je tek upalo u oko da to možda sve i nije tako demokratično?

da nisi redovan na corona temi pa da kazem da si propustio :classic_dry: , ali je vac bar godinu dana, s vremena na vreme, komentarisem Australiju i njene mere:

od nedozvoljavanja sopstvenim gradjanima da se vrate u zemlju :twak: ,

do totalno loseg organizovanja 14-dnevnog karantia u hotelima u koje smeste one kojima nekako dozvole da udju u zemlju (sve s zatvorskim cuvarima koji paze da niko ne mrdne iz sobe, do prozora koji ne mogu da se otvore, do toga da im ti strazari uspostave neki "kontakt" (da ne ulazim blize u oblik kontakta") s nekim u tom hotelskom karantinu, pa iznesu virus u australijsku populaciju,

 

da im je od pocetka pa do sada pracenje kontakata (a to je za njihov nivo zaraze bilo sve vreme uzvodivo) totalno bilo lose organizovano (kako sam citala)

 

do totalnog zatvaranja svih granica i unutar sopstvene zemlje

 

do toga da idu iz jedne krajnosti u drugu: zakljucaju ljude u kuce na ko zna koje vreme zbog odredjenog broja slucajeva pa ih onda puste da se normalno krecu kao da pandemija ne psotiji (sve s punim barovima, plazama, sportskim desavanjima, totalno bez ikakvog nosenja maski u rizicnim situacijama ili izbegavanja stvaranja guzvi)

 

do toga da su napravili kampove za inficirane gde ih deportuju

 

do toga da su sad nevakcinisane sutnuli s posla

 

itd. itd. - ne mogu sad ni da se setim koje sve gluposti sam procitala u poslednjih godinu + dana.

 

 

meni je to totalno sizofrena situacija.

 

kod nas se evo vec gotovo dve godine na tv mogu videti emisije u kojima gostuju ne samo epidemiolozi i virusolozi, politicari, vec npr. i verski lideri, sociolozi, psiholozi, ljudi koji rade u socijalnoj sluzbi itd. Pa onda svi oni govore o razlicitim aspektima ove pandemije. recimo:

- o porastu nasilja u kuci nad zenama i decom, koji su u slucaju lockdowna sve vreme izlozeni nasilniku i nemaju gde da pobegnu, nema skole da neko primeti kad se npr. vrsi nasilje nad detetom itd.

- o ljudima koji imaju psihicke probleme, pa im cela ova situacija pogorsava dodatno stanje, ili imaju neke druge probleme,

itd. itd.

 

secam se dobro nekih nastupa evangelistickih svestenika (raznoraznih podgrupacija u okviru ove verske zajednice) i onog njihovog glavnog svestenika (koja god da mu je titula) koji su govorili veoma mudro o nekim aspektima pandemije (vrlo prijatno su me iznenadili). pisla sam svojevremeno o tome na forumu.

 

pa su dolazili ljudi koji rade s starima u starackim domovima koji su govorili o patnji tih ljudi (koji su najrizicnika grupa) jer nemaju kontakt s svojim najmilijima, umiru sami...

 

itd. itd. (da ne ulazim sad u ekonomske aspekte pandemije, pitanje skolovanja dece, samohranih roditelja s decom, kulture i milion drugih stvari).

 

da smo mi u Nemackoj mogli neke stvari bolje da odradimo od drugog talasa na ovamo - jesmo.

da je mnogo ljudi umrlo, a da nije moralo jer neke stvari nismo odradili na vreme ili dovoljno dobro - jesu. itd.

ali, iskreno, draze mi je sto me je pandemija zadesila u Nemackoj nego da sam se kojim slucajem zadesila u Australiji. uz sve politicke razmirice vlasti i opozicije, uz sav nedostatak koordinacije i digitalne povezanosti izmedju lokalnih zajednica i saveznog nivoa...  ipak mi je draze da zivim ovde nego u suncanoj Australiji. cak mi je drago sto postoje i ti liberali :lol_2: (FDP) i sto su sad u vlasti, iako ih svako malo kritikujem zbog preterano opustenog odnosa prema pandemiji. ali ti liberali su mi garancija da se vlast nece preterano uziveti u ulogu i zloupotrebiti pandemijom dobijena ovlascenja, sto ce se odraziti na ljudske slobode (gde si, Urose, da ovo procitas? :lol_2: ). takodje mi je drago sto nisam u USA s svom njihovom ukopanoscu u politicke rovove koja im ne dozvolajva da se prema pandemiji malcice jedinstvenije postave i bolje zastite stanovnistvo.

 

drago mi je i sto sad ide debata oko obavezne vakcinacije (nisam ispratila dokle se stiglo s tim poslednjih dana) . i tu ima dovoljno prostora za poboljsanje. bila je prica da bi se ciljanim pristupom jednom delu nevakcinisanih moglo postici da se ljudima objasne prednosti i razveju strahovi, te da bi se sopstvenom voljom odlucili za vakcinisanje. pristup razlicitim aspektima ove pandemije je kompleksan i resenja moraju biti kompleksna. ne svidjaju mi se jednostavna, brza resenja (crno-bela), bez ikakvog nijansiranja i prilagodjavanja specificni situacijama pojedinaca. to mi je totalno nehumano. zna Nemacka da bude previse biroktarizovana, previse "uredjena", pa da to koci neka pragmaticna resenja (i tu bi imalo prostora za poboljsanje), ali mi je ipak draze da sam ovde nego da sam nekim slucajem u Australiji.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Eddard said:


Nigde to nisam ni sporio. Da se ponovim, jer imam utisak da i wwww, a i mnogi drugi misle da je meni drago što se sve ovo dogodilo i da sam na strani australijske vlade u ovoj priči, nisam. Milicu izuzimam, ona čita samo ono što njoj godi, ostatak nekako preskoči ;).

 

Btw, zaprepastila me moja majka juče u razgovoru, kaže, a bez da smo o tome uopšte pričali - “eto vidiš šta uradi Đoković, sam je kriv, umesto da se vakcinisao. Ružno je šta su mu uradili, nije trebalo tako, ali najviše je on kriv.” Od nekoga kome nisi smeo da dirneš u Noleta… čak sam i ja prvi rekao, dobro jeste kriv i sam, ali nisu smeli tako da ga zajebavaju, nije u redu… da mi je neko pričao da ću ja da ga branim ikad… btw, za Božić imali neke Nemce goste, pa se potegla i ta tema, naravno, oni znali samo ono što vide u medijima, jedna gošća (inače sveznalica i mirođija u svakoj čorbi) otprilike imala stav kao i ona vest što je wwww prenosila beše sa zdf-a… e tu sam čak bio i vatreni branilac NĐ (sam sam sebi bio čudan, a žena mislila da sam drogiran), ostali su bili u fazonu (prema toj ženi) - ajd ćuti i pusti čoveka da objasni, on ima informacije i na srpskom, zna bolje od tebe. I prihvatiše moje objašnjenje. 

 

Tvoja majka jeste u pravu, on izbegava vakcinu zbog njegovih nekih mambo dzambo izgovora/nacina zivota, ali su mu drzave ostavile to kao slobodan izbor. Ako je izbor, ako postoje izuzetci za vizu, ako mu je izdata viza, pa molim lepo... 

Ja ne branim Djokovica, nego kroz Djokovica gledam sta sve nas uskoro moze da snadje. Daju nam slobodu necege, koja ustvari nije sloboda i onda kada odaberemo po nasem izboru nas kaznjavaju. To nema veze sa mozgom. Daj cista pravila, stavi na papir, potpisi i postovacu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...