Jump to content

Treba ostati psihofizicki zdrav i prav! :)


kalistenika u rutini

Recommended Posts

Ja ne planiram ove godine odmor uopste. Po Svedskoj mi se ne letuje, jer je bolesno skupo, a napolje se nece moci. Bar ne na koliko-toliko siguran nacin. Osim toga, vec smo dobili raspored do septembra, prema kojem radimo kao i do sada, a to znaci jedan dan u nedelji na radnom mestu, a ostalo od kuce. Tako cu imati vremena za setnje po okolini radnim danima (sad sunce ionako sija do 22 sata, onda polako zalazi do ponoci, pa odmah posle toga opet krene da izlazi, i u pola 4 vec sija u najvecu). Vikendom mogu na duze izlete i to ce biti to.

Nadam se samo lepsem vremenu, po mogucnosti s manje kise i vetra nego prosle godine.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Referent said:

Planira li neko od vas na letovanje da ide?

 

Ja kao prvo, zelim da odem kuci u Srbiju. Pa onda da se vratim polovinom Septembra opet nazad, mozda skoknem malo i do Grcke, do Karpenissi-a malo na planinarenje. Videt cemo.

Link to comment
Share on other sites

Well, planirao sam road-trip u New Orleans, ali ću se verovatno zadovoljiti jezerom i Hawaii-ma, kad ukinu 14 dana self isolation policy. Naime do 30-og juna imaju propis da svako ko dođe, čak i ako putuješ sa ostrva na ostrvo moraš da provedaš 14 dana u izolaciji.
Videćemo. Jazero je sigurno.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Evo naše ljude na Grčkoj granici vratili a da stvar bude gora produžena je zabrana ulazaka u Grčku za Srpske državljane do 1. jula. Situacija je toliko nesigurna da je putovanje izvan svoje zemlje čista kocka. Pogotovo kada krećeš iz banana republike 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neozbiljno je da se zuri sa putovanjem bilo gdje.

Ja ne planiram nista za ovo ljeto. Odmor u lokalu, ako vrijeme posluzi moci cu da idem na lokalne plaze po jezerima, 40-50 minta voznje, nije lose, a i ustedece se nesto novca za drugi put ili za nesto drugo.

Otpala je i meni jako draga Kuba, sto je i normalno, jer sam Amigo 😎 Kubanci su divni ljudi, medjutim tu dolazi jako mnogo turista iz Juzne Amerike, a znamo kakva je situacija tamo.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Klotzen said:

Evo naše ljude na Grčkoj granici vratili a da stvar bude gora produžena je zabrana ulazaka u Grčku za Srpske državljane do 1. jula. Situacija je toliko nesigurna da je putovanje izvan svoje zemlje čista kocka. Pogotovo kada krećeš iz banana republike 🙂

 

Sad sam procitala ovo. Kao na sprintu, da utrce u pucanj. Sa bebom od 9 meseci kolima i po sistemu valjda hoce. Treba izdavati dozvole za imanje dece. Da nema onih malih da se covek smeje, ovako se bukvalno ostane bez teksta. Jadne one bebe.

 

A i ovi magarci u predizbornoj kampanji ih preveslali, sve se oni utalili sa Grcima. 'Oce to kod UVL, ali malo sutra. Svi  u EU imaju kao minimim ista pravila, a mogu i da postroze za sebe po potrebi.

Edited by Plavi Golub
  • Like 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Baby said:

Ja planiram da idem. Prvo sam mislila da necu, a onda gledam kretanje virusa i izgleda da je kod mene najgore trenutno. Tako da, ako ne dobijemo virus uskoro, pakujemo se na road trip po brdima i dolinama gde nema puno ljudi, nesto slicno kao @Kronostime. 

 

Ti si u Miami-Dade? Ili Broward?

 

Moj Hillsborough na 4 mestu, do sad manje od 100 umrlih. 

Probacu da se dokopam Floride krajem septembra, pa ako me i tamo zatvore, so be it!

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Plavi Golub said:

 

Sad sam procitala ovo. Kao na sprintu, da utrce u pucanj. Sa bebom od 9 meseci kolima i po sistemu valjda hoce. Treba izdavati dozvole za imanje dece. Da nema onih malih da se covek smeje, ovako se bukvalno ostane bez teksta. Jadne one bebe.

 


I meni ovi prizori izgledaju nadrealno. To ne samo da ne kapira kakvu glupost je napravilo kad je s bebama i sitnom decom krenulo u nesto krajnje opasno i neizvesno, nego se jos i slika s njima i hoce da izazove sazaljenje 🙄.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, vilhelmina said:


I meni ovi prizori izgledaju nadrealno. To ne samo da ne kapira kakvu glupost je napravilo kad je s bebama i sitnom decom krenulo u nesto krajnje opasno i neizvesno, nego se jos i slika s njima i hoce da izazove sazaljenje 🙄.


Pustili su ih izgleda. Tesko da ce oni nauciti nesto samo ce uraditi slicno nekog sledeceg puta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ono, istini za volju citala sam o kolonama na jos nekim granicama, uhvatio neizdrz narod, pa su se i najmirniji uznemirili i uzmuvali. Mislim nije ova tema bez razloga.


Politicari su goveda, u ovakvim situacijama se odredi iskljucivo jedan (dezurni) ko komunicira ovakve informacije i to na nacin da ne mogu da se tumace i ovako i onako.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Promenili su Grci odluku, treba u toku dana da bude zvanicno potvrdjena dozvola drzavljanima Srbije za ulazak u Grcku ali ulaze ljudi bez problema, valjda rade i nasumicna testiranja, uzimaju podatke o mestu letovanja i u slucaju pozitivnog testa dolaze i vode u karantin dok ne ozdravi. Mene je tokom vanrednog stanja izmucila neizvesnost o pravilima i novim zabranama, ne bih mogla to jos i na odmoru da radim :classic_biggrin:

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Sunshine State said:

 

Ti si u Miami-Dade? Ili Broward?

 

Moj Hillsborough na 4 mestu, do sad manje od 100 umrlih. 

Probacu da se dokopam Floride krajem septembra, pa ako me i tamo zatvore, so be it!

 

Dade, trecina obolelih i umrlih u Floridi. 

 

Ali evo Tramp nasao resenje tako da ce biti sve ok, slobodno mozes da dodjes bez razmisljanja  😄

 

Quote

"If we stop testing right now, we’d have very few cases, if any,” Trump said during a White House event highlighting administration actions to help senior citizens.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

koliko moras biti nezreo kao putnik ako slusas politicare da krenes na put na koji ne moras

 

 

vidim i koliko je ljudi bilo na onoj utakmici u bg pre neki dan, neki su se zarazili,

koliko moras da budes strastveni navijac da odes medju rulju po cenu zivota zato sto je vucic rekao da mozes

 

odrasli ljudi a bebe. kme kme

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mama_mia said:

 

koliko moras biti nezreo kao putnik ako slusas politicare da krenes na put na koji ne moras

 

 

vidim i koliko je ljudi bilo na onoj utakmici u bg pre neki dan, neki su se zarazili,

koliko moras da budes strastveni navijac da odes medju rulju po cenu zivota zato sto je vucic rekao da mozes

 

odrasli ljudi a bebe. kme kme

 

 

 

 

10% slow;80%followers; 10%highly intelligent.

Go figure. Kako tako nesto moze da te cudi, pa 80% drustva je vodjeno i jedva ceka da im se dopusti zlocestost. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mrd said:

 pa 80% drustva je vodjeno i jedva ceka da im se dopusti zlocestost. 

 

bold :lol_2:

 

ne znam da li je pravo poredjenje, ali imala sam macku koja je se bukvalno pravila vazna kad napravi zlocestost

ja mislila kako je mnogo pametna sto se odmah uobrazi kad dobije osecaj da je predator i da se sama otrgla mom vodjstvu :wink2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Babatetka se skrsila u rodjenom stanu tokom epidemije, operisana, zagipsirana, sve ok, pita me juce da li hocu da je vodim u banju Vrdnik na rehab. Hocu, sto da necu, konacno se i ja osecam kao baba. A babama je mesto u banjama, da se banjaju.....svi su mi se planovi poremetili a namucila sam se, tamo negde u Januaru da sve lepo iskombinujem.

Ako se u  jedno lepo, sucano jutro probudim i vise se ne osecam kao baba? Vrdnik mi je sudjen....i babe....

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...