Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

11 minutes ago, Milko Miller said:

Ko će biti prvi ako Alkaraz osvoji Rio? Imali bi isti broj poena. 

 

Trebalo bi onaj ko ima vise poena sa velikih turnira, mislim da se ide redom i da se prvo gledaju slemovi, ali ne znam kako ce racunati W.

To sigurno pise u rulebooku, treba samo naci taj deo.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Boxy said:

 

Trebalo bi onaj ko ima vise poena sa velikih turnira, mislim da se ide redom i da se prvo gledaju slemovi, ali ne znam kako ce racunati W.

To sigurno pise u rulebooku, treba samo naci taj deo.

Evo pogledao sam: Prvi kriterijum je broj osvojenih poena na grend slemovima, mastersima i na finalnom turniru (sve se jednako racuna). Tu Djokovic ima 5845 poena, a Alkaraz 5130 poena, tako da ostaje Djokovic prvi u svakom slucaju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Drug Crni said:

Da li si u toj kalkulaciji ^ racunao i W? Za njega se nisu davali poeni..

Nisam racunao W:

 

Djokovic (5845):

 

AO - 2000

ATP finals - 1500

Rim - 1000

Paris - 600

FO - 360

Madrid - 360

Monte Karlo - 25

 

Alkaraz (5130):

 

UO - 2000

Miami - 1000

Madrid - 1000

FO - 360

Indian Wells - 360

Sinsinati - 180

Paris - 180

Monte Karlo - 25

Toronto - 25

 

  • Like 3
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Ukratko:

 

- znaci mu sto je izjednacio rekord Stefi Graf, ali broj 1 mu nije prioritet, ako dodje kao posledica odlicnih igra super, nece ga juriti po svaku cenu.

- ceni Alkaraza, ali smatra da mu je najveci rival i dalje Nadal.

- povreda je sanirana, skoro je na 100% sto se tice inteziteta na treningu i odlucio je sa timom da ide u Dubai, sutra putuje.

- odluka u vezi Mastersa u SAD je jos u procesu, on ne moze da utice na to, nada se najboljem, znaci mu podrska direktora turnira u IV i Majamiju.

- igrace u Banja Luci, nada se da ce do pocetka turnira biti sve uradjeno sta treba, ovo je poslednja godina da imaju pozajmljenu licencu.

- pre toga ce igrati u Monte Karlu i nada se da ce sada bolje poceti sezonu na sljaci nego prethodnih godina. Sa timom ce odluciti u vezi igranja Madrida i Rima.

- na RG bi voleo sa Nadalom da igra finale

- USO je predaleko da bi o njemu sada razmisljao, ali se nada da ce moci da igra, jer je osetio posebnu vezu sa publikom tokom 2021.

 

Nadam se da sam sve sumirao, verujem da ce mnoge "mrzeti" da odlusaju ovih pola sata :classic_biggrin:

  • Like 11
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Pa,znalo se da ce igrati Dubai. Kad kazem "znalo se" mislim na cinjenicu da je prethodnih dana prilicno zestoko trenirao..to je bio jasan znak da ce da ga igra + su to i organizatori turnira najavili.

 

53 minutes ago, alcesta said:

Nisam sigurna koliko mi se sviđa ova priča o boljem početku na šljaci,

Nema razloga za neku bojazan.
Siguran sam da je mislio na bolji ulazak u sezonu i bolju formu. Prosle godine je sve to bilo dosta "nategnuto" zbog haosa koji je prouzrokovala deportacija. Sad ce moci normalno da se sprema i udje u sezonu na zemlji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Povlacenjem Alkarasa sa turnira u Akapulku, Novaku obezbedjuje jos dve nedelje na prvom mestu. 380 nedelja za Novaka!

 

Za Alkarasa ce biti lose vesti ako Novak bude isao u Ameriku, jer to bi znacilo da prvo mesto ne bi video vise ove godine. Kao sto ne bi video ni prosle da je Novak igrao sve turnire.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...