Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Mislim da nije nista ozbiljno. Problem sa Monte Carlom i Banjalukom je zaista prespora sljaka za njega, jednostavno nije vise u godinama kada moze da se ganja po nekoliko sati u blatu.

Nije sposoban da probije protivnika kao ranije i tu je uzrok ovih poraza.

 

Madrid je takticka odluka a nije nesto ni odusevljen idejom da igra tamo.

 

Rim igra milion posto i to na dosta visem nivou jer ta sljaka je dosta brza i slicna je onoj na RG.

 

Za ovaj RG ne znam sta da mislim, nivo igre ce svakako biti visi ali da bi ga osvojio potrebno je da se poklopi bas dosta stvari. 

 

Ja bih voleo da sve zajebe i krene na WB, tamo je favorit kako god okrenes.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Quote

Today, we are announcing that the Administration will end the COVID-19 vaccine requirements for Federal employees, Federal contractors, and international air travelers at the end of the day on May 11, the same day that the COVID-19 public health emergency ends.

https://www.whitehouse.gov/briefing-room/statements-releases/2023/05/01/the-biden-administration-will-end-covid-19-vaccination-requirements-for-federal-employees-contractors-international-travelers-head-start-educators-and-cms-certified-facilities/

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Priznajem samo okrugle brojke, ima jos da se radi do 20 :classic_biggrin:.

 

6 titula, 6 finala, 1 polufinale i 3 puta 1/4 finala.  Cak 6 puta gubio od Nadala, po jednom od Marija, Zvereva, Berdiha i Verdaska. U finalu dobio Nadala 2 puta, po jednom Vavrinku, Federera, Svarcmana i Cicipasa. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pripreme za RG bas lose prosle, tako da se ocekivanja mogu spustiti. Ne znam ni da li bi neki povoljan zreb mnogo pomogao, previse je osiclacija u igri.  Mislio sam posle prvog meca u Rimu da je uhvatio dobar zalet, ali ocito da su povrede ove godine ucinile da ne moze da se spremi kako treba za RG. Sa ovakivm servisom i Vimbldon je u magli.

  • Like 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da svi zaboravljaju da se radi o slemu.

Od leta 2018 osvojio je 10 slemova, a ovo su porazi:

- RG 2019 od Tima u SF

- USA 2019 Wawa, R16

- RG 2020, Rafa F

- USA 2021, Meda F

- RG 2022, Rafa QF

 

Znači, dva poraza od kralja šake plus 3 poraza od igrača u odličnoj formi. I ponavljam 10 titula.

Novaka je izuzetno teško pobediti na slemu, čak i kada nije u sjajnoj formi, to je bo5, potpuno druga priča. Novak se i ne trudi toliko na mastersima, ako krene loše on se najčešće samo prepusti. Evo juče, ko bi stavio 1000 evra na Runea da je bilo 2:1 u setovima i da Rune treba da osvoji još jedan set? Ja sigurno ne bih... Novaj je osvojio dva od zadnja tri slema na kojima je igrao, a pre toga još 3 od 4 slema. I opet kažem, gubio je dosta između tih turnira i na samim turnirima često se mučio...

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Pangea said:

Mislim da svi zaboravljaju da se radi o slemu.

Od leta 2018 osvojio je 10 slemova, a ovo su porazi:

- RG 2019 od Tima u SF

- USA 2019 Wawa, R16

- RG 2020, Rafa F

- USA 2021, Meda F

- RG 2022, Rafa QF

 

Znači, dva poraza od kralja šake plus 3 poraza od igrača u odličnoj formi. I ponavljam 10 titula.

Novaka je izuzetno teško pobediti na slemu, čak i kada nije u sjajnoj formi, to je bo5, potpuno druga priča. Novak se i ne trudi toliko na mastersima, ako krene loše on se najčešće samo prepusti. Evo juče, ko bi stavio 1000 evra na Runea da je bilo 2:1 u setovima i da Rune treba da osvoji još jedan set? Ja sigurno ne bih... Novaj je osvojio dva od zadnja tri slema na kojima je igrao, a pre toga još 3 od 4 slema. I opet kažem, gubio je dosta između tih turnira i na samim turnirima često se mučio...

Isto tako kad je bio u top formi gubio lagano na RGu. Da je u pitanju W analiza bi imala smisla, pred RG nema. Pogotovo sto je tu prezivljavao u prvoj nedelji nebrojeno puta ni on ne zna kako. Nije nemoguce da osvoji, ali to bi bilo vece iznenadjenje nego da rano ispadne.

Link to comment
Share on other sites

Igrač se muči a prodje dalje, prostom logikom trebalo bi da znači igranje 5 setova (naravno ima teških setova koji se podvedu pod mučenje ali kao celina meč u 4 to nije)

RG Novak bo 5, 9 3  (izgubio 1 protiv Nadala , 1 protiv Tima  čuveni Melzer poraz 2010 (po čak i samom Novaku prekretnica, momenat kada je fatalistički (p.a) razmišljao da li nastaviti i kako

Od ukupnog broja u prvoj nedelji  3 0

2006 R64 Gonzales

2007 R32 Patience (lol)

2017 R32 Schwartzman

Obrazac je laiku uočljiv

 

Na RG Novak ima 16 poraza 9 od Nadala , 2 od Tima, po jedan od Corie Kohlschreibera , Melzera, RF, Checcinata, sa time što su R32 2009 , R64 2005 dva jedina poraza u prvoj nedelji. Svi ostali  QF i dalje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Isto tako kad je bio u top formi gubio lagano na RGu. Da je u pitanju W analiza bi imala smisla, pred RG nema. Pogotovo sto je tu prezivljavao u prvoj nedelji nebrojeno puta ni on ne zna kako. Nije nemoguce da osvoji, ali to bi bilo vece iznenadjenje nego da rano ispadne.

Kada je to gubio lagano na RG a bio u top formi? Konkretni mečevi, moliću lepo.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Pangea said:

Kada je to gubio lagano na RG a bio u top formi? Konkretni mečevi, moliću lepo.

 

Svaki put protiv Nadala od 2011. na ovamo je vazio za favorita na ovom forumu, a u poslednjih cetiri poraza od njega to je bio i prema kladionicama.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, McLeod said:

Svaki put protiv Nadala od 2011. na ovamo je vazio za favorita na ovom forumu, a u poslednjih cetiri poraza od njega to je bio i prema kladionicama.

To veze sa stvarošću nema. Poslednja 4 poraza od Nadala na RG, kvote sa FlashScore:

- 2022... Djoković 1.44, Nadal 2.75

- 2020... Nadal 1.72, Djokovic 2.10

- 2014... Nadal 1.66, Djokovic 2.20

- 2013... Nadal 1.61, Djokovic 2.29

Dakle samo jednom je Novak bio favorit u ta 4 meča prema kladionicama, a ne svaki put kao što pišeš. Facts.

 

Na forumu takođe nikako nije bio favorit od 2011. Bilo je uvek optimista, i to da kažemo retkih godina, kao na primer 2020 (i ja sam mislio da će Novak da pobedi). Ali, da je preovladavalo da je Novak favorit protiv Rafe na FO od 2011?... veze nema... Ljudi su uvek na ovom forumu bili svesni ko je Rafa, i optimisti su uvek bili oprezni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kako može neko da uzima u obzir srpski forum kada je u pitanju Novak Đoković.

 

Na španskim forumima je Nadal svugde favorit, nevezano za podlogu ili mesto.

 

Odeš u grupu gde su ravnozemljaši i kažeš da je po njihovom mišljenju zemlja ravna.

 

Kladionice najbolje opisuju stvar, tj. neutralni posmatrači.

 

Edited by Dracarys
Link to comment
Share on other sites

Novakove ambicije nisu da dodje do polufinala nego da osvoji turnir. U tom kontekstu treba sve posmatrati. Sa ovom igrom taj cilj je vrlo daleko, sto ne znaci da se stvari ne mogu promeniti u naredne 2-3 nedelje. Dobar zreb, ispadanje nekog nezgodnog rivala, mozda i kod njega sve klikne posle duzeg vremena, ne bude problema sa servisom. Ne moze se ova godina uporediti sa proslom gde je igrao gust mec sa Alkarazom u polufinalu Madrida, osvojio Rim pobedama protiv Aliasima, Ruda i Cicipasa u dva seta, u Pariz dosao pun samopouzdanja. Sad tamo odlazi sa dosta sumnje i dilema. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...