Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Na AO se odnosilo-oš da brojimo 😁 

08. bolji od Conge, e 11. ne znam, prvi je postao posle Vimbldona, 12. je valjda bio prvi...

Ko će dalje :lol_2:

Od Marija je uvek bio bolje rangiran na AO, od Tima i Medvedeva isto, od Rafe 19. isto...

 

Link to comment
Share on other sites

Ja i dalje ne znam da prognoziram koji ce biti Novakov krajnji broj u slemovima, jer sam pre 10 godina mislio da moze do 13-14 GS, a pre 5, do 17-18 GS.

 

Danas kada ima 22, poslednja dva dostupna slema je pokupio rutinski, deluje mi kao da bi mogao da ide do 25.

Link to comment
Share on other sites

Kad kazes pre 5 godina, kada je to tacno bilo? Ako je bas pre 5 godina, onda je tvoja prognoza bila itekako smela, posto je tada otisao na operaciju nakon kraha na AO 2018. Ako je to prognoza nakon AO 2019, onda si bio skroman :classic_biggrin:.

 

Tesko je bilo sta prognozirati, proslost i zdrava logika nalazu da se radujemo svakom osvojenom i da ne gledamo predaleko u buducnost, pa i jos samo 1 bi bio veliki kao kuca, jer kakvi god da su, mladi ipak nadolaze, a Novak ce na RG biti 36+ kategorija. A opet, ne moze da se ne sanja ta brojka koju pominjes, cisto simbolicki.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Milutinov Tata said:

Kad kazes pre 5 godina, kada je to tacno bilo? Ako je bas pre 5 godina, onda je tvoja prognoza bila itekako smela, posto je tada otisao na operaciju nakon kraha na AO 2018. Ako je to prognoza nakon AO 2019, onda si bio skroman :classic_biggrin:.

 

Tesko je bilo sta prognozirati, proslost i zdrava logika nalazu da se radujemo svakom osvojenom i da ne gledamo predaleko u buducnost, pa i jos samo 1 bi bio veliki kao kuca, jer kakvi god da su, mladi ipak nadolaze, a Novak ce na RG biti 36+ kategorija. A opet, ne moze da se ne sanja ta brojka koju pominjes, cisto simbolicki.

Imao je tada 12 slemova, a i tada je imao jos uvek 30 godina. Jeste bio sa problemima, ali se opet ocekivalo da se vrati i napravi jos neki niz.

 

I taj niz je vec sada debelo prevazisao, a jos nije rekao kada je kraj.

Link to comment
Share on other sites

Glavni cilj do kraja karijere je da uzme jos 2W, 3W su vec vlazni snovi. Sa dve decime bi otisao u besmrtnost ali treba biti realan i biti zadovoljan da na 2 slema bude najuspesniji u istoriji.

 

Bitno je do kraja karijere ne izgubiti od Nadala na AO, bitno je da ovde ostane neokrnjen posto je on njega 2 puta drmnuo na njegovom bunjistu.

 

RG da se igra jos ove godine i da se razilazi sa tim slemom. Na AO i USO ce biti jako tesko do kraja karijere, morace bas da mu se poklopi i sa zrebovima.

 

 

Edited by unagi
Link to comment
Share on other sites

U pravu si, ali u odnosu na Federera i Nadala, Novak je imao duze periode mirovanja bez povrede, kao recimo godina 2020 i 2022. To telu svakako puno pomaze. Evo sada ce opet da pauzira duze vreme, jer nece ici u Ameriku, a pitanje je hoce li i Dubai igrati.

Link to comment
Share on other sites

Evo cele statistike za Novaka,

 

2008: AO(1), -, -, -

2009: -, -, -, -

2010: -, -, -, -

2011: AO(2), -, W(3), UO(4)

2012: AO(5), -, -, -

2013: AO(6), -, -, -

2014: -, -, W(7), -

2015: AO(8), -, W(9), UO(10)

2016: AO(11), FO(12), -, -

2017: -, -, -, -

2018: -, -, W(13), UO(14)

2019: AO(15), -, W(16), -

2020: AO(17), -, -, -

2021: AO(18), FO (19), W(20), -

2022: -, -, W(21), -

2023: AO(22)

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Dracarys said:

RG 2016.

 

Napravio je pauzu do WB 2018. Tada je imao jako bitno polufinale sa Nadalom pod krovom. Hteo je da se povuce sa tog turnira, otisao je sa veoma niskim ocekivanjima, ali ga je ipak osvojio.

Ne bih rekla da je hteo da se povuče nego je mislio da ga neće ni igrati ono u afektu, ali jasno mi je šta si mislio :classic_biggrin:

Dobro se sećam da je taj RG bio 12. jer sam baš mislila kako nema dalje, karijerni slem i četvrti zaredom, može sad u penziju s tih 12 komotno :classic_biggrin: a onda kad je krenuo da tone posle toga ni ta penzija nije izgledala daleko...

5 hours ago, Dracarys said:

Ne vidim zasto bi mu bilo tesko. Federer je osvojio AO sa 36.5 godina. 

 

A i kako je Novak odigrao poslednji AO, ima tu itekako jos goriva.

 

Federeru da nije bilo povrede i Novaka u SF 2020. godine, tada bi igrao finale sa 38.5 godina.

Brzo se zaboravlja kako mu se posložio žreb, bukvalno kao na onom USO koji je izgubio od Vavrinke, i tamo je došao s povredom i malim očekivanjima i bukvalno se našao u tom finalu ni sam nije znao kako (a ni Monfis). Baš sam mislila, kao da mu karma bar delimično vraća za sve ono od prošle godine, samo nisam smela ništa da pišem do finala :classic_biggrin: mogao je u prvim kolima onako rovit naleteti na nekog protivnika tipa Istomina ili Čunga, a njemu je polufinale bilo lakši trening gde je još imao i luksuz da ispusti 5:1 i dobije set. Neće uvek svi glavni rivali biti povređeni i van forme, a on ne postaje mlađi. Tako da, nemoguće nije, ali baš da nije teško, nemojmo preterivati.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Helena said:

Ne fermate me u vezi onog što je Višković kazao :classic_mellow:

 

Igraće NĐ dok ne prestigne Nadala i bude siguran da će tako i da ostane, ne sekiraj se.

 

A posle, videćemo da li će naći novu motivaciju.

 

 

Edited by Brian Setzer
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Quote

Đoković će ove godine osvojiti tri gren slema

Bred Gilbert ističe da naš as pokriva teren brže od Agasija i Lendla

Nekadašnji četvrti teniser sveta Amerikanac Bred Gilbert koji je po završetku igračke karijere bio trener Andre Agasija, Endija Rodika, Endi Marija i Kei Nišikorija smatra da će Novak osvojiti najmanje tri gren slema do ove godine. Ovu prognozu je izneo u podkastu Džona Mekinroa.

- Mislim da će definitivno biti Đoković protiv svih ostalih ove godine. Ako bih postavljao granicu za plus i minus, bila bi 2,5 i rekao bih da bi išla u njegovu korist. On postaje bolji sa 35 godina. Mislim da je pre sve bilo o Nadalu i Federeru i njemu, oni su se odmeravali i poboljšavali. Oni u iz velike trojke su gurali jedan drugog. Sada je Džoker, otišao na drugu visinu, gde pravi ove promene u svojoj igri da se suoči sa Cicipasom i Alkarazom i sličnim mladim igračima koji ga guraju. To će verovatno u određenom smislu da bude dodatak njegovoj igri.
 

Gilbert vidi Đokovića kao „miks” dvojice teniskih legendi - Andre Agasija i Ivana Lendla.

- Ako biste stavili Agasija i Lendla u blender dobili biste Novaka Đokovića. Obojica su bili brzi i mogli su da pokriju teren, ali nisu imali tu brzinu svetlosti kakvu ima Novak – naglasio je Gilbert.

https://www.zurnal.rs/sr/clanak/147305/tenis/novak-Dokovic/Dokovic-ce-ove-godine-osvojiti-tri-gren-slema

Link to comment
Share on other sites

Novak hoce u Ameriku za prolece, ne znam samo sta mu je cilj, jer ja smatram da mu je svezina za letnje turnire u Evropi daleko bitnija.

 

To sto on ima 6 Majamija i 5 Indijen Velsa niko ne uzima za ozbiljno i samo gledaju broj slemova, onda tako stvari treba i posmatrati!

 

Te turnire je i uzasno tesko osvojiti, jer traju maltene kao GS...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne vidim zasto vam je to tako cudno - mozda sponzori insistiraju da pokusa da igra, mozda hoce da osigura sebi da ostane prvak sveta sto duze,  zasto se toliko cudite tome? Organizatori turnira su javno rekli da ce uraditi sve moguce da bi da dobiju dozvolu za Novaka, ta zabrana je ionako potpuno besmislena u ovom periodu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...