Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Већ дуго времена пишем (и нисам једини) да су ове паузе због забрана добре за Новака. Наравно, не би било лоше да се окушао на пар слемова које је пропустио, али је тиме акумулирао енергију и још важније жељу, оно чувено "да не прегори".

 

Vilander o Đokoviću: Što manje igra, to bolje

 

"Đoković će biti svež za sezonu na šljaci, za Rolan Garos. On je broj jedan na ATP listi. Već je oborio sve rekorde kao prvoplasirani na čelu liste najboljih tenisera sveta. Kakva je razlika ako osvoji još jedan Indijan Vels ili Majami?", zapitao se Vilander, koji je stručni komentator na Jurosportu.

 

On je istakao da Đoković nema problema sa samopouzdanjem.

"Đokoviću nije potrebno samopouzdanje da bi se vratio u krug šampiona i ponovo počeo da pobedjuje. Verujem da će mu pauza pomoći da se odmori i osvoji kalendarski grend slem. Đoković je već osvojio Australijan open. On mora da trijumfuje na Rolan Garosu, jer mislim da mu je možda ovo poslednja šansa da osvoji kalendarski grend slem", dodao je Vilander.

 

On i Španac Rafael Nadal su osvojili po 22 grend slem trofeja. Vilander ističe da bi Đoković u nastavku sezone trebalo da igra samo na velikim turnirima.

"Što manje igra tenis, bolje je za njega, jer može da osvaja velike turnire. Mislim da je ovo savršena situacija za porodičnog čoveka, kao što je Đoković. Ima priliku da trenira kod kuće i koliko želi, večera sa porodicom, provodi vreme sa dragim ljudima", istakao je Vilander.

 

https://www.b92.net/sport/tenis/vesti.php?yyyy=2023&mm=03&dd=09&nav_id=2300446

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Novak će igrati puno mečeva na leto, najmanje 7 turnira. Računam da će moći da igra Ameriku, u maju se skida zabrana.

 

Novak će kroz 5-6 meseci da se naigra tenisa. I opet za USO mora da sačuva svežinu!

 

Raspored je siguran: MC, Srpska Open, Rim, RG, WB, Sinsinati, USO.

 

Male su šanse da Novak osvoji RG, ali to može biti sjajno razigravanje za WB i USO. Ne verujem u kalendarski slem, jer je RG mnogo problematičan. Nadal ga je jedva prošle sezone osvojio, Zverev je morao da polomi skočni zglob u SF da bi Nadal prošao dalje!

Edited by Dracarys
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Dracarys said:

Novak će igrati puno mečeva na leto, najmanje 7 turnira. Računam da će moći da igra Ameriku, u maju se skida zabrana.

 

Novak će kroz 5-6 meseci da se naigra tenisa. I opet za USO mora da sačuva svežinu!

 

Raspored je siguran: MC, Srpska Open, Rim, RG, WB, Sinsinati, USO.

 

Male su šanse da Novak osvoji RG, ali to može biti sjajno razigravanje za WB i USO. Ne verujem u kalendarski slem, jer je RG mnogo problematičan. Nadal ga je jedva prošle sezone osvojio, Zverev je morao da polomi skočni zglob u SF da bi Nadal prošao dalje!

Mislim da je raspored koji si dao realan, a nakon USO zavisi od rezultata.

Na RG, pored dobre forme mora da ga posluži malo i sreća, kada je u pitanju žreb. Da ne igra maratonske mečeve, da se sa suprotne strane protivnici dobro oznoje... recimo da Nadalu padnu Cici i Alkaraz. Dakle, nešto kao na AO kada je u pitanju žreb...

 

Wimbldon, tu je veliki favoritt, kao i prethodnih godina, ali ne može večito da pobeđuje i da se vadiod 0:2. Ipak, sada očekujem/nadam se jednoj laganici do titule, bez vraćanja iz mrtvih.

 

USO... tu se ništa ne zna... može da osvoji lagano, ali je veća šansa da se opet na neki način uneredi. Najizjednačeniji slem.

 

Da ne zaboravimo WTF... Baš bih voleo da osvoji još jednom i bude sam na vrhu sa 7 titula, ali biće jako teško, prošle godine osvojio posle duuugog posta...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Pangea said:

Mislim da je raspored koji si dao realan, a nakon USO zavisi od rezultata.

Na RG, pored dobre forme mora da ga posluži malo i sreća, kada je u pitanju žreb. Da ne igra maratonske mečeve, da se sa suprotne strane protivnici dobro oznoje... recimo da Nadalu padnu Cici i Alkaraz. Dakle, nešto kao na AO kada je u pitanju žreb...

 

Wimbldon, tu je veliki favoritt, kao i prethodnih godina, ali ne može večito da pobeđuje i da se vadiod 0:2. Ipak, sada očekujem/nadam se jednoj laganici do titule, bez vraćanja iz mrtvih.

 

USO... tu se ništa ne zna... može da osvoji lagano, ali je veća šansa da se opet na neki način uneredi. Najizjednačeniji slem.

 

Da ne zaboravimo WTF... Baš bih voleo da osvoji još jednom i bude sam na vrhu sa 7 titula, ali biće jako teško, prošle godine osvojio posle duuugog posta...

Samo Djokovic moze da pobedi Djokovica na Vimbldonu tj. neka povreda ili neocekivan pad forme. Alkarazu, Medvedevu (ako uopste moze da igra), Zverevu i Cicipasu je najbolji rezultat 1/8 finale na Vimbldonu, moraju oni jos mnogo toga da nauce sto se tice igre na travi. Ostali teniseri koji znaju na travi su ipak klasicna B kategorija, njih bi Djokovic jednom nogom pobedio. Za US open imam dobar osecaj, mislim da ce to Djokovic istom voljom osvojiti kao AO ove godine posle izbacivanja 2020, izgubljene utakmice protiv Medvedeva za grend slem u 2021 i posle zabrane ulaska u zemlju u 2022. Bas se nakupila nesreca na UO. RG mislim da nece osvojiti ni Nadal ni Djokovic, neka tu bude Alkaraz. Ne bi me cudio neki Vavrinka scenario gde Djokovic izbaci Nadala da bi na kraju izgubio od Alkaraza.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
18 minutes ago, Dracarys said:

Kako tenis PDF spava kada se ne pise da Novak zvanicno moze na USO

Koliko sam ja razumeo, odluka USA Senata ne znači da će stranci moći da uđu u USA već je samo ukinuto Covid vanredno stanje. Ovo vanredno stanje je uvedeno pre nego što je Novak igrao u USA 2021 što je, po meni, dokaz da nije povezano sa režimom ulaska u USA. Tek treba da se donese odgovarajuća odluka vezana za strance (Novaka npr), a kao datum cirkuliše 11. maj.

 

Ako nešto grešim ispravite me, nisam uopšte siguran da je onako kako sam napisao.

Link to comment
Share on other sites

Radi se formalno o jednoj deklaraciji koju je usvojio americki Senat 2020.godine u vreme administracije Donalda Trampa. Fakticki to je akt o uvodjenju vanrednog stanja izazvanog pandemijom.
Senat je sada izglasao ukidanje te deklaracije. Bajden nece izvesno uloziti veto na takvu odluku senata i potpisace akt o suspenziji vanrednih mera 11.maja.

Link to comment
Share on other sites

Puno je nejasnoce dali se ovo ukidanje vanrednih kovid mera odnosi i na Novakov problem. Neki lik na tviteru tvrdi da ovo nema veze sa neophodnom vakcinacijom kao uslov za ulazak u zemlju, da je to mera koji je doneo sam Bajden, i da samo on ima prerogativ da to i ukine. Videcemo. Verujem, da ce nam se za brzo vreme da se razjasni. 😀

Link to comment
Share on other sites

Nemam pojma pravo da ti kazem. Ovaj lik tvrdi da ovo od juce nema veze sa zabranom za ulazak bez kovid vakcine. 

 

Ali to ne znaci valjda da Bajden 11 maja mozda ne ukine sve mere vezane za Kovid. Ko ce ga znati. 

Edited by Elias
Link to comment
Share on other sites

Koliko se ja secam to je @Baby jednom objasnila - da je Biden u svom govoru kad je postao predsednik objavio tu odluku i da je to bas njegovo i da zato otprilike samo on moze i da je opovrgne, - mozda se ne secam dobro, mozda bi mogla @Baby ponovo da objasni :smiley33:

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

Ne moze biti njegova odluka kada je pandemija izbila u mandatu prethodnog predsednika. 
Nacionalnu deklaraciju o vanrednom stanju doneo je Donald Tramp. Ili americki Senat,a onda je odobrio potpisom Tramp. Jedno od ta dva...nisam siguran kako je formalno procedura tekla.

Sada je senat sa 68 glasova za i 23 glasa protiv doneo odluku o okoncanju vanrednog stanja. Bajden treba da potpise ovu odluku 11.maja. Americki mediji javljaju da se ocekuje da Bajden nece uloziti veto na odluku.

Naravno,ja ne tvrdim da je napisano 100% tacno,ali sam siguran da sam na tragu. Neka Baby napise/objasni..nemam nista protiv.

Link to comment
Share on other sites

Nevezano za samog Novaka, Senat donosi odluku krajem marta, a Predsedniku treba 45 dana da je potvrdi? Ovo kao kod nas sa zakonskim "rokovima" za raspisivanje izbora / formiranje Skuptine/ vlade, sve se odlaze maksimalno koliko je moguce (da sada ne komentarisem ovde da ima 23 senatora koji smatraju da vandredno stanje treba da bude i dalje na snazi, ali to je SAD pa me nista ne iznenadjuje).

Edited by Milutinov Tata
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, ciao said:

Koliko se ja secam to je @Baby jednom objasnila - da je Biden u svom govoru kad je postao predsednik objavio tu odluku i da je to bas njegovo i da zato otprilike samo on moze i da je opovrgne, - mozda se ne secam dobro, mozda bi mogla @Baby ponovo da objasni :smiley33:

Znači propala stvar. Dok se on rukuje sa svim duhovima i nađe izlaz sa govornice Novak će da ode u penziju...😁

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, ciao said:

Koliko se ja secam to je @Baby jednom objasnila - da je Biden u svom govoru kad je postao predsednik objavio tu odluku i da je to bas njegovo i da zato otprilike samo on moze i da je opovrgne, - mozda se ne secam dobro, mozda bi mogla @Baby ponovo da objasni :smiley33:

 

Rado, ali nisam ispratila sta tacno. Oko ulaska sa vakcinom?

 

To ce biti ukinuto uskoro, ako me pamcenje drzi negde pocetkom maja. Rekla sam da je to postala formalnost na putovanjima avionom, da je bilo dovoljno da se izjasnis u nekim formularima avio kompanija i da vec dugo niko ne trazi potvrdu o vakcinaciji na aerodromima. 

 

E sad, valjda sam pogodila o cemu se radi 🤗

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...