Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Meni je pomalo smesna ova prica kako ce "Novak sad da se priprema za nastavak sezone". Koji tacno nastavak?
Ako ce igrati Sunshine Double,onda ok. Ako nece,opet mu predstoji malo duza pauza..

Videh da je Dzejms Blejk zatrazio od vlasti Floride izuzece za Novaka.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

Meni je pomalo smesna ova prica kako ce "Novak sad da se priprema za nastavak sezone". Koji tacno nastavak?
Ako ce igrati Sunshine Double,onda ok. Ako nece,opet mu predstoji malo duza pauza..

Videh da je Dzejms Blejk zatrazio od vlasti Floride izuzece za Novaka.

Ne verujem da je problem u vlasti Floride, oni nisu imali gotovo nikakve restrikcije sa De Santisom na vlasti. Sigurno bi oni pustili Novaka, ali opet to nista ne znaci kad ne moze nevakcinisan da udje u Ameriku. 

Sto se danasnje utakmice tice, kao sto sam ocekivao. Rutinska pobeda Medvedeva. Jednostavno je u boljoj formi od Novaka, a Novak sa druge strane naravno nije hteo da preforsira direktno posle povrede za relativno nebitan turnir.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Kosjan Willavić said:

Po B92 navodno odbili Novaka, neki senator izneo nezvanicne info na Tviteru

Nije nezvanicno, zahtev Djokovica je odbijen. No, oba senatora Floride su slali molbu Bajdenu da koristi svoje pravo da ponisti odluku i da ga puste u zemlju (sto se nece desiti).

 

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, bar će da se skoncentriše na slemove, što i treba da radi (u ovoj fazi svoje karijere i to).

 

Mislim, a što Ameri još uopšte imaju zabranu ulaska nevakcinisanih i to samo stranaca? Ne mogu da ukapiram nijedan mogući razlog, osim unutrašnjepolitičkog (dem vs rep), a i to mi je veoma, veoma nategnuto.

 

A najverovatnije sam matorac kojeg je pregazilo vreme, OK.

Edited by Brian Setzer
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prvo, još bolje što ne ide, neka se lepo odmori. Pokazalo se da velike pauze između slemova njemu zapravo odgovaraju. Već dugo vremena mu nije potrebna neka posebna priprema za turnire. Par mečeva i na maksimumu je.

 

Drugo, i ne treba da ga puste. Zašto bi država menjala politiku (koliko god da je debilna) zbog jednog čoveka, a ovo kažem u smislu da tako priznaju da su im propisi glupi.

 

Treće, nervira me to moljakanje, i to za šta? Turnire gde je pitanje da li uopšte treba da ide.

 

Ja se nešto mislim, on ne bi ni išao tamo, ali zbog nekih sponzorskih ugovora kao traži, želi da igra, a ovi ga onda odbiju... i svi srećni...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Pangea said:

 

Drugo, i ne treba da ga puste. Zašto bi država menjala politiku (koliko god da je debilna) zbog jednog čoveka, a ovo kažem u smislu da tako priznaju da su im propisi glupi.

 

 

Samo da kazem, vakcine za ulaz su potrebne, ali niko niti trazi niti gleda. Uglavnom se pred let ispune neki formulari kojima tvrdis da nemas virus i da si vakcinisan. Sve je pro-forme i to vec duze vreme. 

Sa druge strane, da se Novak nije reklamirao kao anti vakser, zivot bi mu bio znatno jednostavniji. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da je NĐ "ispaštao" dovoljno zbog toga što se nije vakcinisao, u redu je, dokle više? Mislim, on ni na leto neće da bude vakcinisan, pred Sinsi i US open: ako je sve to formalnost, aj da ne menjamo ništa, možda neki ljudi i shvate zašto su vakcine važno civilizacijsko dostignuće, a NĐ da bude primer za generacije koje dolaze šta se dešava kada neko 'oće da se pravi pametan. Jel' to poenta?

 

@Pangea, naterao si me da proverim: NĐ je osvojio IW pet puta, a Majami šest, niko nije više od njega.

Edited by Brian Setzer
Link to comment
Share on other sites

Znači, još samo Bajden da odbije i Novak kreće da udara loptice na šljaci.

 

Šteta je što neće igrati 5 nedelja do MC, ali u kakvoj je formi, bolje i da se ne takmiči u Americi!

 

Novak prvo mesto u narednim nedeljama može izgubiti u sledećim slučajevima:

 

Alkaras osvoji IW

Cicipas osvoji IW i odigra finale MIA

 

 

Kod Cicinja je problem, jer nakon toga brani Monte Karlo!

 

Navijamo da Medvedev izdominira ova dva mastersa.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Dracarys said:

Navijamo da Medvedev izdominira ova dva mastersa.

Jok, moramo malo unapred da gledamo, da ne kukamo pred kraj sezone zbog Mede...

Meda malo da kiksira u USA, i uobičajeno loše odigra šljaku i travu, posle će da cepa na betonu...

Neka osvajaju malo Fricovi i Rublevi, Sineri i Hurkači 😉

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 3/4/2023 at 4:36 PM, Brian Setzer said:

 

 

Mislim, a što Ameri još uopšte imaju zabranu ulaska nevakcinisanih i to samo stranaca? Ne mogu da ukapiram nijedan mogući razlog, osim unutrašnjepolitičkog (dem vs rep), a i to mi je veoma, veoma nategnuto.

 

A najverovatnije sam matorac kojeg je pregazilo vreme, OK.

Meni jedino sto pada na pamet kao moguci razlog je da tom zabranom onemogucavaju ulazak u usa rusa, ukrajinaca, afrikanaca, ne znam koga jos jer koliko sam procitala treba da si vakcinisan ali ne sa bilo kojom vakcinom, napr ruske vakcine nisu na spisku, to je mozda pravi razlog, a da je Novak kolateralna steta. Razlog na nivou dem vs rep ali treceg razloga ne bih mogla da se setim.

A mozda i mene pregazilo vreme :classic_sad:

Edited by ciao
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, ciao said:

Meni jedino sto pada na pamet kao moguci razlog je da tom zabranom onemogucavaju ulazak u usa rusa, ukrajinaca, afrikanaca, ne znam koga jos jer koliko sam procitala treba da si vakcinisan ali ne sa bilo kojom vakcinom, napr ruske vakcine nisu na spisku, to je mozda pravi razlog, a da je Novak kolateralna steta. Razlog na nivou dem vs rep ali treceg razloga ne bih mogla da se setim.

A mozda i mene pregazilo vreme :classic_sad:

 

Usa ima jedan problem da kada uvede neko pravilo, onda zaboravi da ga skloni. Menje vise te vakcine koje su primane je isteklo vreme posto su ljudi mahom vakcinisani pre vise od godinu dana i retko ko, uglavnom stariji su primali naknadno cetvrtu dozu. Cak oni sami ne preporucuju cetvrtu dozu ako nisi u grupi ugrozenih. Znaci, potvrda o vakcinaciji ama bas nista ne znaci. 

E sad, posto je Novak famozni anti vakser, ne mogu da kazu ajd dobro neka udje, jer onda moraju da pokrenu lenju administraciju da ukloni pravilo, a ustvari je vec uklonjeno samo ne zvanicno. 

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Pangea said:

Jok, moramo malo unapred da gledamo, da ne kukamo pred kraj sezone zbog Mede...

Meda malo da kiksira u USA, i uobičajeno loše odigra šljaku i travu, posle će da cepa na betonu...

Neka osvajaju malo Fricovi i Rublevi, Sineri i Hurkači 😉

Ma nema šanse da se kuka zbog Medvedeva. Zbog nedostatka igre na travi i šljaci, nikad neće da bude YE#1

 

Može samo da okrzne prvo mesto.

 

Kao što je već okrznuo prošle godine

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, alcesta said:

A ne znam ni što bi se kukalo zbog bilo koga. Bolje da osvoji W nego da završi godinu kao prvi. Naravno ne bi smetalo ni oboje :classic_biggrin: ali odavno je nestalo razloga za sekiraciju oko prvog mesta.

Potpuno se slazem. ustvari mene bi jedino nerviralo i to zesce ako ga Meda bude ponovo sprecio da osvoji kalendarski slem

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Dracarys said:

Ma nema šanse da se kuka zbog Medvedeva. Zbog nedostatka igre na travi i šljaci, nikad neće da bude YE#1

 

Može samo da okrzne prvo mesto.

 

Kao što je već okrznuo prošle godine

Nikad se ne zna, za svaki slučaj, ua Meda... 🙂

 

 

10 hours ago, alcesta said:

A ne znam ni što bi se kukalo zbog bilo koga. Bolje da osvoji W nego da završi godinu kao prvi. Naravno ne bi smetalo ni oboje :classic_biggrin: ali odavno je nestalo razloga za sekiraciju oko prvog mesta.

Ta dva su povezana... Taman posla da se sekiramo, ali zašto da ne, neka teku nedelje i YE No1 titule ako je najbolji univerzalac, a trenutno jeste najbolji.

Edited by Pangea
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...