Jump to content

Poslednji film koji ste gledali


Drug Crni

Recommended Posts

43 minutes ago, Drug Crni said:

Meni,iz nekog razloga, "Avatar" nije legao..ni prvi,ni ovaj..sumnjam da ce se to promeniti sa nastavcima..

Ne leži ni meni ako ga gledam kod kuće na TV-u :classic_biggrin: a svakako ga ne gledam ni zbog priče i zapleta. Eye candy i to je to, znam šta da očekujem, a svakako nema mnogo takvih vizuelno upečatljivih filmova danas. Svi nešto mrče, nigde boje i svetla, sve nekakve mračne umetničke vizije ko da je sramota ako štrči boja tu i tamo. Uželela sam se da vidim nešto lepo i šareno za promenu, sve neki Nolani i Vilnevi sa svojim sivo-crnim nijansama, hoću bre tehnikolor, bolje mi izgledaju filmovi iz pedesetih i šezdesetih nego većina savremenih :classic_biggrin: lepo je videti i nešto ovako, za promenu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, alcesta said:

Uželela sam se da vidim nešto lepo i šareno za promenu

 

svega 4 posta ranije imas upravo takav film :classic_biggrin:

19 hours ago, Stiletto said:

 

Kakvo je ovo ludilo od filma... potpuno niskobudžetna zavitlancija, snimljena za 27 dana parama skupljenim preko crownfunding-a na internetu (valjda sam dobro spelovao 🙂 )

 

Nisam imao pojma da sami Švajcovi umeju ovako da roštiljaju same sebe 🙂

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 1/24/2023 at 8:42 PM, Cooper said:

Koji je vama bolji film, Hell or high water ili The town?

 

Uh, gde me nađe. Meni za nijansu bolji The Town. Inače, odlični i jedan i drugi, meni su među najomiljenijim američkim filmovima u poslednje dve decenije.

Link to comment
Share on other sites

Top Gun: Maverick (2022)

 

Dugo sam odlagala nastavak već kultnog filma Top Gun, jer sam čekala da splasne hajp oko njega. Ali pošto sam odgledala A Few Good Men u kom takođe igra Tom Cruise, rekoh sebi hajde, kad sam već on the roll. Bilo je mnogo bojazni da nastavak neće dobaciti do prvog dela koji, osim što je najbolja propaganda vojske koju su Ameri ikada snimili, je takođe klasik i zbog soundtracka i Toma koji je bio na vrhuncu lepote i harizme. No, već uvodna scena koja je identična kao u prvom delu - haos na nosaču i praćena 

 

 

me je pogodila pravo u srce. Odatle nije bilo nazad 🙂 Film je savršena kombinacija nostalgije, novih likova u scenariju i vizuelnih efekata zahvaljujući kojima su scene letenja i borbi bolje nego u 1986. Ovo je mogao da izvuče samo Tom Cruise koji je lud kao struja... Paralela između ove dve scene me je baš raznežila:

 

 

 

 

Kao i pojavljivanje Val Kilmera. Baš sjajan film i lep omaž prvom delu uz neizbežne novitete u radnji. 

 

8/10

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

Heavy Trip (2018)

 

Simpatična finska komedija koja bi mogla da se svidi fellow metalcima ali i ostalima ako ne očekuju bogznašta. Ja sam se solidno zabavio i ništa preko toga. 6/10

 

Meni jedna od boljih komeNdija u poslednjih 4 - 5 godina.

Biće i nastavak, valjda dogodine.

 

EDIT: kaCmo već kod prljavih mjetalika, preporučujem i Metal Lords iz 2022.

 

P.S. Jesi li gledao Lords of Chaos iz 2018. i Deathgasm?

Edited by Beonegro
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 2/5/2023 at 3:46 PM, DameTime said:
Top Gun: Maverick (2022)
 
Dugo sam odlagala nastavak već kultnog filma Top Gun, jer sam čekala da splasne hajp oko njega. Ali pošto sam odgledala A Few Good Men u kom takođe igra Tom Cruise, rekoh sebi hajde, kad sam već on the roll. Bilo je mnogo bojazni da nastavak neće dobaciti do prvog dela koji, osim što je najbolja propaganda vojske koju su Ameri ikada snimili, je takođe klasik i zbog soundtracka i Toma koji je bio na vrhuncu lepote i harizme. No, već uvodna scena koja je identična kao u prvom delu - haos na nosaču i praćena 
 
[/url]  
me je pogodila pravo u srce. Odatle nije bilo nazad [emoji846] Film je savršena kombinacija nostalgije, novih likova u scenariju i vizuelnih efekata zahvaljujući kojima su scene letenja i borbi bolje nego u 1986. Ovo je mogao da izvuče samo Tom Cruise koji je lud kao struja... Paralela između ove dve scene me je baš raznežila:
 
 

 
 
Kao i pojavljivanje Val Kilmera. Baš sjajan film i lep omaž prvom delu uz neizbežne novitete u radnji. 
 
8/10


Moram da se nadovežem i potpuno složim, baš mi je legao! Savršena kombinacija nostalgije, stare dobre akcije, limunadice... jako lepo vraćanje na kraj 80-ih.

I od mene jedna solidna, sigurno precenjena, 8.

Edited by Eddard
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/10/2023 at 8:05 PM, Eddard said:


Moram da se nadovežem i potpuno složim, baš mi je legao! Savršena kombinacija nostalgije, stare dobre akcije, limunadice... jako lepo vraćanje na kraj 80-ih.

I od mene jedna solidna, sigurno precenjena, 8.

 

Treba dodati i to da Tom kao i James Cameron menja istoriju kad je u pitanju snimanje blokbastera, samo u vazduhu. Svi glumci su prošli posebne kondicione treninge a takođe su naučili i da podignu F-18 (sarađivali su sa avijacijom USA). Specijalni konsultant koji je radio na filmu kaže da su za samo 6 meseci prošli obuku koju kadeti inače prolaze dve godine... Pored toga, svi glumci su morali samostalno da režiraju kadrove u vazduhu jer je to bio jedini način da se snimi film (samo kamere mogu sa njima u kokpit aviona). Zaista veliki poduhvat koji je, opet kažem, mogao da iznese samo potpuno otkačeni a (za ove stvari) genijalni Tom Cruise.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

The Whale

 

Za ova dva meseca, sigurno sam gledao boljih filmova od ovog, ali nijedan nije uspeo da izazove ovako jacu reakciju. Odlepio sam. Aronofski me je ubedio da film nije ''njegov'' i samo kroz neke neke fragmente smo dobijali potvrdu da je to ipak on i da ce u nekom trenutku da se desiti prelaz kada ce se jasno videti njegov pecat. U poredjenju sa prethodnim filmovima, delovalo je prilicno straight-forward i posle me lik proburazio macem. Najfascinantnije kako se moj utisak o likovima menjao tokom filma, da bi me poslednje scene isamarale i rekle koliko nisam u pravu. Ceo film mi je prozujao, bilo je nekih hintova ali ko ce misliti o dubljoj simbolici pored hipnotisuceg platna. Kao i vecina filmova kod Aronofskog, sve je to jedna zanimljiva slagalica u kojoj prosto ne mozes da ne uzivas dok sklapas delice.

 

 

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Išao pre nedelju dana u bioskop.

 

Gledao The Whale sa Brendanom Frejserom. Ljudi, ne sećam se kada sam više plakao. Maestralno, remek delo. Za sve ljude koji ipak malo razumeju ljudsku dušu, značaj personalnog gubitka i uticaj istog na svakoga od nas. Preporuka. Ne mogu reći lepše stvari za bilo koji drugi film koji sam ikada gledao, a u današnje vreme gde filmovi imaju uglavom samo nabudžene specijalne efekte bez ikakve smislene radnje, ovo je pravo osveženje. Spremite maramice, ja sam se krio da plačem, da bih nakon filma video da su bukvalno svi plakali u sali.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/9/2023 at 6:33 PM, Beonegro said:

 

Meni jedna od boljih komeNdija u poslednjih 4 - 5 godina.

Biće i nastavak, valjda dogodine.

 

EDIT: kaCmo već kod prljavih mjetalika, preporučujem i Metal Lords iz 2022.

 

P.S. Jesi li gledao Lords of Chaos iz 2018. i Deathgasm?

 

Nisam gledao Metal Lords. Lords of Chaos mi je smećurina, Deathgasm za nijansu bolji. Generalno nisam fan ovih metal komedija niti komedijaškog metala. 

Link to comment
Share on other sites

Don't Look Up. Uh.

Odavno mi nije neki film tako teško pao, morala sam da pravim pauze da bih izdržala do kraja.

Bukvalno mi nije bilo dobro posle. Ovo je u neku ruku slično Idiokratiji samo mnogo gore jer nema ni tih pseudokomičnih elemenata da malo olakšaju gledanje.

Znam da je kritikovan za sve i svašta, ali iskreno meni ono ne izgleda nimalo preterano ni iskonstruisano, izgleda mi tačno kao svet danas, minus kometa. Valjda imamo sreće što komete nema, a da li nam je uopšte i potrebna za apokalipsu ili možemo to da izvedemo i sami, ne volim o tome ni da mislim.

Nemam ni volje za neku detaljnu analizu, mislim da je film potpuno uspeo u svojoj nameri, bar što se mene tiče, i sigurno spada u filmove koje gledam jednom i nikad više.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 1/11/2023 at 12:26 PM, Magia said:

Everything Everywhere All at Once

https://www.imdb.com/title/tt6710474/

 

Bas jako retko ne pogledam film do kraja, ali ovaj sam prestao nakon 30ak minuta. Za mene obrnuto od totalne preporuke, ali voleo bih da cujem misljenje i nekog drugog s obzirom da je hvaljen i da ima dobru ocenu na IMDB. 

 

On 1/13/2023 at 11:40 AM, Issey said:

 

Ja sam odgledao do kraja, i bukvalno sam se smejao tokom gledanja, ako ništa drugo. Kapiram da tu postoji neka poruka, gomile metafora... ali svejedno, veću glupost skoro nisam gledao...

 

Inače, u filmu muža glavne glumice igra čuveni klinac iz Gunisija i Indijane Džonsa, Ke Huy Quan... naravno da ga nisam prepoznao iz prve, tek posle sam video... 

 

Ima vremena, mlada je... odlična je u The Queen's Gambit...

Evo i ja sam sinoć gledao ovaj film i nije mi jasna ovolika buka i činjenica da je glavni kandidat za oskara. Jednostavno neverovatno. Ko je gledao kao klinac filmove iz Hong Konga, ovo će mu ličiti na to, uz odlične efekte (kada sinoć nisam dobio epi napad neću nikada), i uz politički korektnu priču.

 

Sve u svemu, zabavan film da se ubije vreme, ali da je neko remek delo, pa i nije. 

 

Ono sa dva kamena me podsetilo na Vodič kroz galaksiju za auto spotere i "pogon beskonačne neverovatnoće".

 

Ako All quite on the Western Front ne dobije Oskara, to će biti jedan u nizu propusta.

Link to comment
Share on other sites

Dva filma o istinitim dogadjajima. Indijski film "Lav" i film "Čokolada za mir"...oba su na HBO Max..

 

Prvi film (Lav) je priča o klincu 5-6 g. koji je zaspao u vozu i iz njega izašao posle 1500 km. Nakon usvajanja od australijske porodice(sa Tasmanije) i posle dvadesetak godina reši da pronadje svoju pravu porodicu u Indiji.

 

Drugi film govori o izbeglicama, porodici iz Sirije, kojoj je u Damasku, u bombardovanju, uništena fabrika čokolade. Porodica završava u Halifaxu, okolini, itd.

 

Napominjem, dogadjaji su istiniti i preporučujem gledanje.

Link to comment
Share on other sites

spacer.png

 

Argentina, 1985

 

Kakav film- strasan film, nije da sam nesto drugacije ocekivao s obzirom da je Darin glavna ulloga.

 

Necu kvariti spojlerima, tema vise nego ozbiljna i uvjek je moguce povuci paralele sa ovim nasim vukojebinama a opet uspio je da me glasno nasmije  i naravno dovede do suza. Moze i kao totalna preporuka od mene.

Edited by Ne sam Safete
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.imdb.com/title/tt18815700/?ref_=fn_al_tt_1

Lesson in Murder (2022)

Klasična japanska boleština, odličan film za nas,ljubitelje "žanra". Sličan " I saw the devil"

 

 

A Man Called Otto(2022) ,po Bekmanovoj knjizi "Čovek zvani Uve". Odličan film.

https://www.imdb.com/title/tt7405458/?ref_=fn_al_tt_1

Edited by KockoOblo
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...