Jump to content

Poslednji film koji ste gledali


Drug Crni

Recommended Posts

On 11/26/2022 at 4:20 PM, alcesta said:

Je li gledao neko možda ovaj film o Bouviju što je sad u bioskopima? Deluje mi zanimljivo ali opis na sajtu Cineplexa je katastrofa od prevoda pa su me zbunili :classic_biggrin:

Odgledah ja. Moja prijateljica, umetnicka dusa, se odusevila. Meni bio - meh. Sad, od tebe i tvog osecaja za filing zavisi :classic_biggrin: Ako vec nisi, svakako ga odgledaj.

 

Lieber Thomas

Jos jedan biografski film o nemackom avangardnom umetniku iz doba berlinskog zida. No ovde nisam bas uspeo da prepoznam sve metafore, ali svakako ostavlja utisak. Vredi pogledati.   

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/10/2022 at 11:36 PM, dali_man said:

Lieber Thomas

Jos jedan biografski film o nemackom avangardnom umetniku iz doba berlinskog zida. No ovde nisam bas uspeo da prepoznam sve metafore, ali svakako ostavlja utisak. Vredi pogledati.   

 

Ono kad ga je rodjeni otac prijavio Stasi-kerovima je kvintesencija tog izopacenog doba i drustva iza celicne zavese. Treba pogledati.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

The Tomorrow war (2021)

 

https://www.imdb.com/title/tt9777666/

 

Dobra ideja, dobra priča bez nekih velikih šupljina (Barem ih ja ne videh), osim što deluje da imaju malo veće okvire za municiju nego što je normalno, odnosno nikako da im nestane municije dok pucaju :classic_biggrin:. Malo su bzvz odradili zadnji deo filma, politička priča, ali nije strašno. Početak filma baš zanimljiv sa osvrtom na aktuelno svetsko prvenstvo u fudbalu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Medieval-1.jpg

 

Medieval (2022)

 

Češki istorijski film ali na engleskom sa gomilom engleskih glumaca među kojima i čuveni Majkl Kejn. Film o čuvenom Češkom vojskovođi Janu Žiški koji nikad nije izgubio bitku. No film ga prati iz njegovih mlađih dana, pre nego što je postao vojskovođa kada se bavio plaćeničkim poslom. U principu akcioni film ali pošto je temeljen na istinitom događaju to mu daje posebnu draž. Film je odlično odrađen ali ima jednu veliku manu, sličnih filmova sa ovom radnjom smo se dobrano nagledali dok je kinematografije pokrila sve poznate ličnosti sa zapada tako da postoji odrađeni daju vu tokom gledanja. No kao što rekoh vadi ga to da je u pitanju istiniti događaj. Preporuka za ljubitelje akcije i istorije.

 

Argentina_1985.jpg

 

Argentina 1985 (2022)

 

Argentinski film o suđenju vojnoj hunti. Istorijski film o tužiocu Straseri, njegovom pomoćniku Okampu i ljudima oko njih. Iako ima tešku temu u dijalozima provejava malo humora što me podseća malo na naše filmove. Radnja je strogo pravosudna sa tek malim osvrtom na to kako je javnost to primila. Dakle gledamo te događaje isključivo iz perspektive njih dvojice kako u samom sudu tako i u istrazi i u njihovim porodicama. Da nije tako suvoparan, što će odbiti ljude koji ne vole čistokrvne drame, stavio bih ga u apsolutnu preporuku. Takođe malo je sve ubrzano jer da su išli u detalje bilo bi još više političko-pravnih tema a to bi odbilo još jedan sloj gledalaca pa su verovatno zbog toga sve ubrzali. No i ovako traje preko dva sata. Preporuka ljubiteljima drame, istorije a mislim da će se svideti i onima koji su voleli one serije sa advokatima.

 

ivjAfQpwy3VLdR1brMP6dg0Sxev.jpg

 

1941 Wings over Berlin (2022)

 

Vrlo dobar Ruski ratni ww2 film.  Obrađuje retku temu o Ruskom bombardovanju Berlina 1941. godine o kom moram priznati nisam ništa znao iako imam dosta memoara SSSR maršala iz ww2. Filmski je vrlo dobro urađen, kompjuterska grafika sasvim ok. Obzirom na trenutne događaje nije bilo zloupotrebe filma. Posebno me je oduševio jedan uvodni deo filma gde gledamo napad Sovjetske avijacije torpedima na nemački konvoj na moru. Vrlo redak slučaj da u filmu vidimo ovako nešto a da to nisu borbe na pacifiku. Odličan odabran detalj, verovatno je scenario i režija bio pod utiskom filmova o pacifičkim bitkama pa je želeo takve kadrove u ovom filmu. Preporuka za ljubitelje istorijskog i ratnog filma. Kritika ide na razradu likova koja je baš minimalna, što može biti opravdano jedino ako su ovo opšte poznati ljudi u SSSR u šta sumnjam.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/10/2022 at 4:38 PM, Drug Crni said:

Elvis (2022) biografska drama/muzicki

Baz Luhrmann (Moulin Rouge, Australia) nam predstavlja film o jednom od najvecih izvodjaca,zabavljaca i ikona pop-kulture, Kralju r'n'r - Elvisu Presleyu. Prica je ispricana kroz odnos sa njegovim menadzerom, Pukovnikom Tomom Parkerom. Ustvari,moze se reci da je ispricana kroz vizuru ovog lika.

Ja obozavam Moulin Rouge i u "Elvisu" prepoznajem izvestan uticaj tog ostvarenja,ali je krajnji rezultat ipak daleko losije ispao. Posebno sam razocaran prvom polovinom filma koja je prilicno haoticna..kao da se reditelj mucio da porodi pricu. Iskreno,u prvih sat i nesto vise minuta filma,osecao sam se kao da sam na LSD-u i tumaram Diznilendom. Usas!
Od polovine filma (bukvalno polovina) stvari se malkice popravljaju, ako nista drugo makar nam je kvalitetnije prezentovana njegova muzika,najveci hitovi i poznati show programi u kojima je participirao.

Sa glavnim glumcem,Austinom Butlerom u naslovnoj ulozi su pogodili..nemam problem sa njegovom interpretacijom;vise sa scenarijom koji je vrlo,vrlo tanak. Hanksova uloga mi nije legla..Priscilla (Olivia DeJonge) skoro pa neprimetna. Elvisovog oca,Vernona, igra isti glumac (Richard Roxburgh) koji u "Moulin R." igra lik Vojvode.

Ono sto je Elvisa,u stvarnom zivotu,odvelo na stranputicu,osim zavisnosti od pilula, je i cinjenica da je bio uzasan kao autor. Nije mogao da napise skoro nista smisleno i kvalitetno,pa je bio prinudjen da uzima pesme od raznih autora, zahvaljujuci losim ugovorima koje je potpisivao. To se u filmu uopste ne pominje i to je veliki propust. Reditelj kao da zeli da nam pruzi dublji uvid u njegov lik,ali po meni ne uspeva u tome.

Steta,tema je izuzetno intrigantna i inspirativna,ali nije lako napraviti (iako se na prvi pogled cini da jeste) kvalitetan biografski film. Nije dovoljno obuhvatiti samo bogatu karijeru delove zivota i bas kao da je u tu zamku upao Baz Luhrmann.

6.5/10

 

Odgledala.

 

Decko koji igra Elvisa je fenomenalan. Preneo je tragican lik, I ja sam zaboravila da je Elvis ima 42 kad je umro. Prosle godine bila u Memfisu I videla Graceland.

 

Tom Henks, iznenadjujuce razocaravajuca uloga. Delove sa njim sam mogla da prespavam. Veoma bledi likovi oca I Priscille, ali najgore su ubili lik majke. Po svemu sto se zna ona je bila glavni pokretac u njegovom zivotu, u ovom filmu ona je retko bitna. Kao I njegov odnos sa zvezdama tog perioda. Fokusirali su se na rasni deo, dnevnopoliticka interpretacija. Cak I ne pokazuje kako je on realno zavrsio na pilulama.

U jednom delu cak kaze da je umro od srcanog udara, kad se zna da je OD.

Mislim ok, on je uveo gospel u mainstream, ali nije bio proganjan zbog segregacije, nego zato sto se verovalo da R'n'R vodi u greh.

 

Uglavnom se slazem s tobom. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

Odgledala.

 

Decko koji igra Elvisa je fenomenalan.  :heart:

Preneo je tragican lik, I ja sam zaboravila da je Elvis ima 42 kad je umro. Prosle godine bila u Memfisu I videla Graceland.

 

Tom Henks, iznenadjujuce razocaravajuca uloga. Delove sa njim sam mogla da prespavam. Veoma bledi likovi oca I Priscille, ali najgore su ubili lik majke. Po svemu sto se zna ona je bila glavni pokretac u njegovom zivotu, u ovom filmu ona je retko bitna. Kao I njegov odnos sa zvezdama tog perioda. Fokusirali su se na rasni deo, dnevnopoliticka interpretacija. Cak I ne pokazuje kako je on realno zavrsio na pilulama.

U jednom delu cak kaze da je umro od srcanog udara, kad se zna da je OD.

Mislim ok, on je uveo gospel u mainstream, ali nije bio proganjan zbog segregacije, nego zato sto se verovalo da R'n'R vodi u greh.

 

Uglavnom se slazem s tobom. 

 

Meni se svideo 🙂

Kako izgleda Graceland uživo?

Tom je,IMO, glumio onog Snow-man-a iz pesme, više neki apstraktni lik zlikovca iz priče nego li što je pokušavao da prikaže stvarnog čoveka...

Mislim da ste u pravu,veća je pažnja posvećena - modernim - temama u njegovom životu ...

I nije bio jedini belac koji je našao inspiraciju u baptističkim himnama

2144edbf24b1a2bc66c264948dcdc630--s-musi

 

Sve u svemu, mislim da film treba prihvatiti više kao vožnju,neko spontano halucinantno iskustvo inspirisano njegovom muzikom ... nego kao prosti bio-pic.

Nekako verujem da će vremenom da dobije na vrednosti.

Najvažnije je da je legenda o kralju itekako živa i zdrava.

:classic_happy:

Link to comment
Share on other sites

RoboCop (2014) sci-fi, akcioni

Covece.. sa ovolikim iskorakom specijalnih efekata i svakojakog napretka tehnologije,oni naprave rimejk koji je dva koplja slabiji od originala iz 1987.godine. Nema potrebe da se ista pise o filmu..malo zabave da ubije vreme..ocena ne vise od 5 (od 10,naravno)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Angelia said:

Odgledala.

 

Decko koji igra Elvisa je fenomenalan. Preneo je tragican lik, I ja sam zaboravila da je Elvis ima 42 kad je umro. Prosle godine bila u Memfisu I videla Graceland.

 

Tom Henks, iznenadjujuce razocaravajuca uloga. Delove sa njim sam mogla da prespavam. Veoma bledi likovi oca I Priscille, ali najgore su ubili lik majke. Po svemu sto se zna ona je bila glavni pokretac u njegovom zivotu, u ovom filmu ona je retko bitna. Kao I njegov odnos sa zvezdama tog perioda. Fokusirali su se na rasni deo, dnevnopoliticka interpretacija. Cak I ne pokazuje kako je on realno zavrsio na pilulama.

U jednom delu cak kaze da je umro od srcanog udara, kad se zna da je OD.

Mislim ok, on je uveo gospel u mainstream, ali nije bio proganjan zbog segregacije, nego zato sto se verovalo da R'n'R vodi u greh.

 

Uglavnom se slazem s tobom. 

Meni deluje da je vrlo dobro prikazan značaj majke, iako je relativno malo bila na ekranu, bar ja nisam imala dilemu oko toga kad sam gledala. 

Isto tako, sasvim je jasno iz filma da je imao najviše problema zbog "nemoralnog" ponašanja na sceni i vrste muzike, a segregacija je eventualno tu dosolila ali nije prikazana kao presudna. Totalno bizarno gledati iz današnje perspektive, kao da je čovek zalutao u Footloose gde je opet još onda teško bilo poverovati da je zasnovan na stvarnim mestima i događajima... 

Za ostalo se slažem, meni je tu najviše išlo na živce što su Henksa stavili i za naratora a i ovako ga ima više nego dovoljno u filmu, niti ima potrebe da on iznosi svoje gledište obraćajući se Elvisovim fanovima, gledaocima, publici generalno i kome sve ne. I inače ne volim kad filmovi imaju nepotrebnog naratora, ne može svako biti Morgan Friman.

Što se činjenica tiče, pa to je biopic, tu ni ne očekujem istorijsku tačnost, samo dobru muziku :classic_cool:

 

3 hours ago, Drug Crni said:

RoboCop (2014) sci-fi, akcioni

Covece.. sa ovolikim iskorakom specijalnih efekata i svakojakog napretka tehnologije,oni naprave rimejk koji je dva koplja slabiji od originala iz 1987.godine. Nema potrebe da se ista pise o filmu..malo zabave da ubije vreme..ocena ne vise od 5 (od 10,naravno)

Nikad nisam volela ni original, valjda što me istraumirao kad sam bila mala, Piter Veler mi je uvek izgledao totalno jezivo u kiborg varijanti, nimalo mi nije ličio na pozitivca :classic_biggrin: tako da nemam želju ni ovo da gledam. Pretpostavljam da je kvalitet rimejka više do današnjih scenarista nego do efekata, kao i obično.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Besni lala said:

 

Meni se svideo 🙂

Kako izgleda Graceland uživo?

Tom je,IMO, glumio onog Snow-man-a iz pesme, više neki apstraktni lik zlikovca iz priče nego li što je pokušavao da prikaže stvarnog čoveka...

Mislim da ste u pravu,veća je pažnja posvećena - modernim - temama u njegovom životu ...

I nije bio jedini belac koji je našao inspiraciju u baptističkim himnama

2144edbf24b1a2bc66c264948dcdc630--s-musi

 

Sve u svemu, mislim da film treba prihvatiti više kao vožnju,neko spontano halucinantno iskustvo inspirisano njegovom muzikom ... nego kao prosti bio-pic.

Nekako verujem da će vremenom da dobije na vrednosti.

Najvažnije je da je legenda o kralju itekako živa i zdrava.

:classic_happy:

Graceland je impresivniji nego na filmu, tu je I parkiran njegov avion preko puta. Imas osecaj da si u prisustvu legende.  Imam negde neke slicice spolja, ono za uspomenu.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

'Ajmo na jedan stariji film..dugo ga nisam gledao i sinoc mi se javila jaka zelja..pa odlucih da je zadovoljim.

Aliens (Osmi Putnik 2) sci-fi akcioni,horor (1986)
Nastavak kultnog filma Alien iz 1979.godine,ali ovaj put u izvedbi jos jednog majstora rezije - Jamesa Camerona.

Ripley (Sigourney Weaver) se konacno budi,na sigurnom,nakon vestacki izazvanog sna u kapsuli koji je trajao neverovatnih 57.godina. Ripli se neprijatno iznenadjuje shvatajuci da celnici "Vejland-Jutani" Kompanije ne veruju u njenu pricu o postojanju tudjina na brodu "Nostronomo", kao razloga zbog kojeg je unistila vredni brod sa teretom u njihovom vlasnistvu. Sa druge strane,ona (p)ostaje shokirana spoznajom da je planeta LV 426 sada vec kolonizirana sa nekih 50 - 70 porodica.
Ripli se bori sa uzasnim nocnim morama i kada joj predstavnici Kompanije saopste da su izgubili kontakt sa kolonijom na planeti,ona odlucuje da podje u misiju i suoci se sa svojim strahovima i traumama. Postaje deo dobro utrenirane i do zuba naoruzane jedinice svemirskih marinaca,a u naseobini srece devojcicu Njut prema kojoj brzo razvija majcinski odnos..

Nije nimalo lako napraviti dobar nastavak uspesnog filma. Nije to lak zadatak ni originalnom autoru (reditelju),a kamoli nekom drugom. Medjutim, Cameron je u uvom slucaju apsolutno uspeo. Napravio je nastavak sasvim blizu kvaliteta prvog filma.
Tajna uspehu krije se u izbegavanju zamke zvane kopiranje originala. Cameron je odlucio da uzme pricu,glavnu junakinju i vec postavljene postulate Aliena,ali onda napravi jedan obrt i svemu da svoj rediteljski pecat. Tako smo dobili film koji negde slici prvom delu,ali vodi super samostalan zivot. Scottov film je pre svega horor,dok je Aliens zadrzao taj DNK,ali dodao jaku dozu akcije i pucacine.

Osim specijalnih efekata (koji se i danas sjajno drze),film odlikuju odlicno svetlo, prvorazredna kinematografija i naravno odlicna rezija. Viverova je podigla svoju ulogu na jos jedan nivo, uz ocito sjajna uputsva Camerona - ova verzija Ripli ce dosta uticati na drugacije portretisanu Saru Konor u T2.

Kad sam bio klinac, "Osmi putnik 2" mi je bio omiljeni film iz serijala..jer koji klinac ne voli efekte i pucacinu,pa jos u zadivljujucem sci-fi maniru i top produkciji? Kada sam malo poodrastao,poceo sam prednost da dajem prvom delu..uvidjajuci i sagledavajuci sve njegove kvalitete..danas mislim da su tu negde - dva odlicna ostvarenja od dvojice fantasticnih reditelja i majstora zanra - tako razlicita,a opet tako bliska.

Ne zaostaje mnogo ovaj nastavak za originalom..8.5/10..totalna preporuka definitivno..

6Mp5H9a.gif?noredirect
 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Meni je bolji drugi deo od prvog, još dok sam gledala takve filmove.

Inače, gledala sam Mačku na usijanom limenom krovu i opet sam osjetila ono kad gledaš dobar dom, dobru glumu..

Nikakve ja veze nemam sa američkim Jugom, ali nekako mi ti filmovi uvek sednu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Konačno pogledah No Time to Die. Šta znam, prikladan je za završetak Bonda u Krejgovom stilu, ali se stvarno nadam da će se njegov naslednik, ko god bio, vratiti standardnijoj verziji Bonda. 

Vizuelno mi deluje da film pati od manjka boje i svetla koji su karakteristični za poslednju deceniju, pa možda i jače. Ponekad se to može objasniti namerom ili stilom reditelja, ali u većini slučajeva mi samo ide na živce. Zar ne mogu makar Karibi da budu sunčani kako treba? 

Najveća zamerka mi je lik Ramija Maleka, ne mora baš svaki negativac da bude megalomanski ludak koji hoće da vlada svetom, ili ako već jeste, nije loše da se to obrazloži i motiviše malo bolje od onog šupljeg monologa. Naravno nije da nismo imali gomilu Bond negativaca kao iz crtanih filmova, ali sad kad već i Bond franšiza hoće da pretenduje na neku veću ozbiljnost, onda neka produbi i druge likove osim Bonda. Razumem onaj deo oko osvete, ali ovo ostalo... Slično sam se iznervirala oko negativca i u Star Trek Beyond. Pogotovo što Rami Malek može mnogo bolje, ali i najbolji glumac mora imati sa čim da radi, ovde je bio korektan u okvirima u kojima su mu napisali ulogu. Kad smo kod toga, Kristof Volc mi je bio najbolji deo filma, i suva šteta što ga nije bilo više.

 

Sve u svemu OK, nije mi bilo dosadno, ali posle Skajfola deluje mi da idu nizbrdo, pa je očigledno vreme za reset. Doduše Spektra mi je bila najgora, ovo mi se čini bolje, ali možda samo zato što se Spektre i ne sećam.

 

 

 

Edited by alcesta
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DJORDJE said:

Cry Macho, doslo mi da zaplacem kada sam video Clinta. Odgledao ga u avionu, nisam ni znao da postoji , ali bilo je mucno gledajuci ga kako jedva hoda. Vreme je za penziju legendo.

 

spacer.png

 

He's gonna die with his boots on ... :heart:

 

Edited by Besni lala
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guillermo del Toro's Pinocchio (2022)

 

Skidam kapu. Usao sam bukvalno ni sa kakvim ocekivanjima, zapravo sam cak predosecao dosadnjikav, half-baked nostalgicni projekat, but boy was i wrong. Originalan, dobar, izbalansiran del Torov tejk na poznatu, klasicnu temu. Bukvalno sve adicije i promene u odnosu na original su mi se dopale, sve su dobro osmisljene i sa razlogom su tu. Kraj je zaista odlican, istinski emotivan, dira gledaoca onako istinski. Jako inteligentan i simpatican nacin da se ovoj prici da jos jedna dimenzija, da se produbi, doda joj se jos po koji sloj... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 12/20/2022 at 2:21 AM, Besni lala said:

 

Kako izgleda Graceland uživo?

T

 

Meni je Elvis bio... Elvis. Ja sam doduse bila mala kada je umro ali sam prolila suza i suza. Kad god me je neko pitao gde zelim da idem, ja sam uvek govorila u Graceland. Na kraju sam i otisla pre koju godinu. Onako impresivni muzicar, covek bi ocekivao ogromno imanje, velika kuca, kad ono, nista od toga. Nisam bila razocarana, kapiram da je to tada bilo ogromno imanje u gradu, cak sam se i rasplakala. Ima tamo i grob njegov, njegovog oca i jos dva, verovatno majke (ne mogu da se setim ciji jos, jer ne mogu da nadjem sliku, malo cu procackati), a prostorije su tesne, i teske. Verovatno da je u to vreme tada sve to bilo 'in' u unutrasnjoj dekoraciji, ali previse stvari na malom prostoru. 

 

Spoiler


0byBmyq.jpg

 


L5Lvs55.jpg

 


3NIcobG.jpg

 


IBErUCk.jpg 

 


od6kny2.jpg

 


jvt5EA0.jpg

 


GGoM1Ez.jpg

 

Ne znam sto je slika aviona crno bela i znam da imam negde slike od napolje, kuce, grobova... pa kada nadjem. 

 

 

Inace, odgledala juce Glass Onion: A Knives Out Mystery

 

Detektivski film na fazon Poaroa, zabavan sa dobrom glumackom ekipom. Scenario u fazonu filmova iz proslog veka sa modernim elementima. 7.5/10

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Avatar ni slucajno. Bacena 3h, sto je najstarija rekla 2h uvode u likove i sat vremena filma. Ja sam se osecao kao da stojim 3h u prodavnici televizora i gledam one promo  filmice. Radnja 0, gluma... otkud znam 0, pretenciozan, efekti OK ali nista sto vec nije vidjeno. Ukupan dozivljaj - 0. Inace na samom kraju kada vidis da nije kraj radnje strah koji sam osetio jer sam mislio da ce da nastave... priceless. 

Zakljucak, ako mora, naaoruzajte se bensedinima i pravac bioskop.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/22/2022 at 6:03 PM, Drug Crni said:

..8.5/10..totalna preporuka definitivno..

Ko god da manje od 10 momentalno obogaćuje moju ignore listu 😛 

 

EDIT: ne mogu sad da nađem, ali ima jedna legendarna recenzija za Aliens, tipa film sa čudovištima i jakom ženom koja ima mačku. Jaka žena sa mačkom im kaže da će svi da poginu, ali oni ne slušaju i svi izginu. Onda jaka žena sa mačkom pobije čudovišta i ode sa mačkom na drugu planetu.

Edited by Beonegro
  • Like 3
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...