Jump to content

Poslednji film koji ste gledali


Drug Crni

Recommended Posts

Boiling Point (2021)

 

Uhvatio na tv-u pre neki dan, baš sam zapostavio gledanje filmova. Super dramica iz jednog kadra maltene čiji je glavni protagonista glavni kuvar jednog fensi restorana. Baš dobro opisuje sav taj stres ekipe koja radi u takvim restoranima + kritičari + influenseri i slični šupci. Baš mi se svideo. Mirne duše nekih 8/10 od mene.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

ay8SLFTMKzQ0i5ewOaGHz2bVuZL.jpg

 

Attack on Titan (2022)

 

SF akcioni film. Efekti ispodprosečni, gluma još lošija. Niskobudžetaš na kvadrat. Radnja i nije loše zamišljena ali sve ostalo je da izvinete sranje. Pogotovo što ovako niska produkcija kod ljubitelja SF nema šta da traži. Ne preporučujem nikom.

 

mQIgoCe5zOOIbV0k9YYHu8Vab8Y.jpg

 

The Wolves (2022)

 

Kineski horor. Da se pojavio tamo negde 80-ih mogao bih da ga pohvalim jer su se ovakvi filmovi tada štancovali masovno. Ovako posle 40 godina dosta ograničen ali kontam da Kina koja je prespavala taj period sada gleda ovakve filmove. Gluma je isuviše teatralna ali to je izgleda stil koji se gura u svim Kinskim filmovima, verovatno oni to tako vole. Preporuka samo za die hard ljubitelje horora.

 

ugiL6wIhl1OfPyv1gqLkTe45jLl.jpg

 

The Battle at Lake Changjin (2021-2022)

 

Kineski ratni film smešten u ratu u Koreji. Počinje sa natpisom rađen po istorijskom događaju ali vrlo brzo shvatite da se radi o izmišljotini smeštenoj u stvarnom događaju. Kako to znam ? Pa tako što je opis onoga što rade glavni likovi u filmu nešto što bi radio klon Ramba, Čak Norisa i Betmena. Prosto neverovatno da toliko gluposti ubace u akcione delove filma i to u današnje vreme. Film ima dva dela, koji su snimani sa godinom razlike što znači da su od početka planirani. Realno isorijski i vojno je čisto sranje, jedino ima zaista jakih akcionih sekvenci pa koga to interesuje on može da uživa u ovom filmu.

 

uQeNIFR97t8d12uvO5sXhfGdGiO.jpg

 

The Royal Game (2021)

 

Austrijska psihološka drama i triler o advokatu koji posle Anšlusa bude "priveden" i psihološki mučen ne bi li odao neke podatke. Odličan film koji vas tokom radnje baca u zablude. Podseća na "Father" ali sa potpuno drugom temom. Ne mogu više o samoj radnji jer to što nisam znao ništa o njoj je deo toga da sam ga doživeo čak i bolje nego što zaslužuje. Negde piše da je ratni film no to je glupost, radnja je pre početka rata i nema veze sa samim ratom. Film je ekstra spor tako da ovde preporuka samo za ljubitelje drame. Nije spor kao "Father" ali opet mislim da oni koji nisu ljubitelji dobre drame neće izdržati dugo 🙂

 

Anthropoid_(film).png

 

Anthropoid (2016)

 

Istorijski ratni film o Češkom pokretu otpora. Odlična tema i odličan film. Obzirom da se  radi o pokretu otpora više je triler nego ratni no ne može se reći da ne spada u ratni film. Radnja prati pokušaj ubistva Hajdriha tokom rata. Radnja je dosta brza, nije se išlo mnogo u detalje tako da mogu slobodno svi da odgledaju film. Ovo će se svideti i istoričarima i ljubiteljima ratnog filma jer su našli sasvim dobar recept negde između.

 

Još jedna stvar mi je ovde privukla pažnju. To je ono čuveno "Prokletstvo dobre uloge". Na jendoj drugoj temi sam pisao o Jasonu Alexanderu koji je fenomenalno odigrao ulogu Georga u seriji Sajnfeld da su mu režiseri otvoreno govorili da neće Džordža u svom filmu. Ovde se to odnosi na Ciliana Marfija. Koji je odlično odradio ulogu međutim uloga koju je glumio je u stvari skoro preslikani Tomi Šelbi. I razmišljam da bi ga teško i mogao zamisliti u ulozi nekog ko nema taj vibe.

 

Nisam baš uspešno probrao filmove za novu godinu no nema veze. Ova zadnja dva su fantastična, sad malo na serije da odmorim od filmova.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

bardo_falsa_cronica_de_unas_cuantas_verdades-922726637-large.thumb.jpg.89ff9be9893fa1837a1220731fd2ad88.jpg

 

https://www.imdb.com/title/tt14176542/?ref_=nv_sr_srsg_0

 

Obožavam sve prethodne Injarituove filmove, tako da sam jedva dočekao da pogledam i ovaj, međutim konačnim rezultatom nisam zadovoljan. Film se osvrće na životna sećanja meksičkog novinara i stvaraoca dokumentarnih filmova koji se preselio da živi u USA i njegovu borbu sa osećajem patriotizma i nostalgije za domovinom, ipak svojeversnim neprihvatanjem u potpunosti u USA, a sa druge strane odobjnosti prema lažima, korupciji i sveopštem kiču koji vlada u domovini.

Kad pogledam da u filmu ima svega i smešnih momenata i jako nežnih scena koje te baš uzdrmaju, pritom dosta genijalno snimljenih scena, smešno mi je da nisam zadovoljan, ali iskreno baš me je namučilo gledanje istog. Traje predugo i neke ideje koje su prethodno dobro razrađene na kraju se nekako od te dužine razvodne, mada šta znam možda je to i poenta da kad se čovek preispituje vidi sebe i kao lošeg i kao dobrog u jednoj te istoj situaciji, pa se onda bori sa sopstvenim suprotstavljenim pogledima. Voleo bih ako je još neko gledao da iznese svoje viđenje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Glass Onion

 

 

Zasto se ljudi odusevljavaju tim filmom za mene je misterija. Ispod proseka, solidna gluma i losa kopija Agate Kristi. Kate Hudson bas ne stari gracefully. Morao sam da pogledam koliko godina ima, jer mi je delovalo da je pregurala 50.

 

spacer.png

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Moram da priznam da počinjem da imam poteškoće sa ovim modernim mainstream filmovima. Triangle of Sadness mi je bio solidna ideja, slaba izvjedba, Glass Onion je zabavan ali zabavan kao neka vickasta reklama za auto osiguranje u trajanju od 2 sata, bez šarma, neretko bez smisla, sa praznim likovima, gomilom apsurdnosti (koje mi inače ne smetaju, kada imaju neku funckiju ili obrazloženje).

 

A onda sam uzeo i odgledao The Menu. Suštinski, ja i dalje verujem da je tu mogla da se napravi neka solidna priča oko ideje, ali ovako je ispao jedan očajan miks koji služi valjda samo da Ralf Fajns uzme svoju Taken kintu (poput starijeg kolege Neesona), da vidimo još jednu istu Anju Tejlor Džoj i da se podsetimo koliko je dosadan Leguizamo. Grozan film, Rotten kaže da je miks Grinaveja i Saw, ja mislim da je više mešavina Fight Cluba (pogotovo sa odredom konobara kamikaza specijalaca i konceptom osvete društvu) i neke reklame za Mekdonads. Film je zabavan, da ne budem pogrešno shvaćen, kao i Glas Onion, ali je nekvalitetan i besmislen, što ne znači da ga ne treba pogledati.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Bullet Train (2022)

 

Zabavio sam se. Prilicno koloritni likovi, obrti su sasvim zadovoljavajuci. Akcija korektna, od onih over the top, medjutim sekvence su duge taman toliko da ne dosade i ne pretvore svw u crtani film. Dijalozi i razmene su svakako mogli biti bolji, friskiji i originalniji, medjutim odvezli su pricu do kraja. Nista epohalno, lagani entertejnment.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

On 1/5/2023 at 11:34 AM, El Duderino said:

bardo_falsa_cronica_de_unas_cuantas_verdades-922726637-large.thumb.jpg.89ff9be9893fa1837a1220731fd2ad88.jpg

 

https://www.imdb.com/title/tt14176542/?ref_=nv_sr_srsg_0

 

Obožavam sve prethodne Injarituove filmove, tako da sam jedva dočekao da pogledam i ovaj, međutim konačnim rezultatom nisam zadovoljan. Film se osvrće na životna sećanja meksičkog novinara i stvaraoca dokumentarnih filmova koji se preselio da živi u USA i njegovu borbu sa osećajem patriotizma i nostalgije za domovinom, ipak svojeversnim neprihvatanjem u potpunosti u USA, a sa druge strane odobjnosti prema lažima, korupciji i sveopštem kiču koji vlada u domovini.

Kad pogledam da u filmu ima svega i smešnih momenata i jako nežnih scena koje te baš uzdrmaju, pritom dosta genijalno snimljenih scena, smešno mi je da nisam zadovoljan, ali iskreno baš me je namučilo gledanje istog. Traje predugo i neke ideje koje su prethodno dobro razrađene na kraju se nekako od te dužine razvodne, mada šta znam možda je to i poenta da kad se čovek preispituje vidi sebe i kao lošeg i kao dobrog u jednoj te istoj situaciji, pa se onda bori sa sopstvenim suprotstavljenim pogledima. Voleo bih ako je još neko gledao da iznese svoje viđenje.

 

I ja sam velik njegov fan, ali moram priznati da se za ovaj film ne slazem sa tobom. Mozda su umetnicki segmenti predugi, ali sam film mi je fantastican, mozda delom i zbog toga sto sam ja imigrant. Dotakao se tema kao sto su danasnje drustvo, kapitalizam, ali i usao u um pojedinca. Par fantasticnih scena, njegov razgovor sa sinom u kuhinji (gde oba pogleda imaju smisla), njegov razgovor sa ocem, scena u klubu (koja me je na neki nacin podsetila na Sorentina i pocetak "La Grande Belezza"). Sve u svemu, meni je za totalnu preporuku i najzad kvalitetan film na Netflixu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Magia said:

 

I ja sam velik njegov fan, ali moram priznati da se za ovaj film ne slazem sa tobom. Mozda su umetnicki segmenti predugi, ali sam film mi je fantastican, mozda delom i zbog toga sto sam ja imigrant. Dotakao se tema kao sto su danasnje drustvo, kapitalizam, ali i usao u um pojedinca. Par fantasticnih scena, njegov razgovor sa sinom u kuhinji (gde oba pogleda imaju smisla), njegov razgovor sa ocem, scena u klubu (koja me je na neki nacin podsetila na Sorentina i pocetak "La Grande Belezza"). Sve u svemu, meni je za totalnu preporuku i najzad kvalitetan film na Netflixu. 

 

Ove scene koje si naveo plus scena u moru sa celom familijom, genijalno zaista. Razgovor sa ocem je toliko dobar i toliko me je razneo jer ni meni otac nije živ i dosta puta sam zamišljao razgovore sa njim. I scene sa majkom su predobre realno, a i onaj početak sa porođajem je. Iako nemam to iskustvo imigracije, sva osećanja i pogledi su mi realni u smislu da ih kapiram i da kad razmišljam o tome, verovatno bih se borio sa istim osećanjima. To je ono što sam rekao da mi dođe smešno da na kraju nisam zadovoljan i drago mi je da si napisao i svoje mišljenje, ko zna možda kroz neki period pogledam opet i uvidim da je zaista genijalan film.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ih, šta sve nema dobru ocenu na imdb-u... Nisam gledao, ima prilike... Ali ono što je meni bio red flag za taj film, je to što su raznorazni likovi i likuše hvalili film na sva usta, i to moram reći, jedan od tipova ljudi kojima jako ne verujem kad je ukus u pitanju (Tipično mladi trendy ljudi, dakle ljudi za razgovor o tome koja je aplikacija i za šta trenutno naj-handy, šta valja od kolekcije jesen/zima, koji vape je najbolji odnos cene i kvaliteta itd. Međutim kad se radi o filmovima, i uopšte o kulturi, zaobilazim razgovor u širokom luku)  

Link to comment
Share on other sites

Puss In Boots (2022)

 

Sjajan animirani film. Bukvalno sve ima - pricu, vic, sjajne i inspirisane glumacke performanse, poruku i unutar nje porukice, finu muzicku podlogu, odlicnu animaciju, izuzetne likove... Koliko je samo dobro dizajniran i osmisljen vuk (smrt) i ta muzicka tema/lajtmotiv koji ga prati... Fantasticno, zaista. Impresioniran sam.

Edited by SteveFrancis#3
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/11/2023 at 12:26 PM, Magia said:

Everything Everywhere All at Once

https://www.imdb.com/title/tt6710474/

 

Bas jako retko ne pogledam film do kraja, ali ovaj sam prestao nakon 30ak minuta. Za mene obrnuto od totalne preporuke, ali voleo bih da cujem misljenje i nekog drugog s obzirom da je hvaljen i da ima dobru ocenu na IMDB. 

 

Ja sam odgledao do kraja, i bukvalno sam se smejao tokom gledanja, ako ništa drugo. Kapiram da tu postoji neka poruka, gomile metafora... ali svejedno, veću glupost skoro nisam gledao...

 

Inače, u filmu muža glavne glumice igra čuveni klinac iz Gunisija i Indijane Džonsa, Ke Huy Quan... naravno da ga nisam prepoznao iz prve, tek posle sam video... 

13 minutes ago, Beonegro said:

Ostaće joj Vještica (koji je snimila sa 15-16 godina) najbolji film u karijeri

 

EDIT: ipak sa 19

 

Ima vremena, mlada je... odlična je u The Queen's Gambit...

Edited by Issey
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

God's Crooked Lines (2022)

 

Španci su počeli sa zaista sjajnim trilerima, a onda su postali previše pretenciozni. Generalno mi se više ne gledaju filmovi čija je jedina svrha (izgleda) 100 i 1 zaplet tako da na kraju nismo sigurni ni šta smo gledali. Preispitujemo postojanje samog filma, života... Nakon Contratiempo i El Cuerpo, koji su bili fenomenalni, reditelj nam donosi - Shutter Island na španskom jeziku. Eto, kome se gleda tako nešto, preporuka.

 

Od mene 6/10 samo zbog glume i jer sam velikodušna osoba.

Link to comment
Share on other sites

 

Kakvo je ovo ludilo od filma... potpuno niskobudžetna zavitlancija, snimljena za 27 dana parama skupljenim preko crownfunding-a na internetu (valjda sam dobro spelovao 🙂 )

 

Nisam imao pojma da sami Švajcovi umeju ovako da roštiljaju same sebe 🙂

 

 

 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Pogledah konačno Avatar 2 i nisam se razočarala. Taman kako sam očekivala, prelep vizuelno, podvodne scene u 3D mogu da gledam po ceo dan, ni priča mi ne treba :classic_love: malo su doduše preterano odužili ono opšte davljenje na kraju, ali inače mi uopšte nije bilo dosadno. Jedino ne znam što svaki film mora da ima istog negativca kad je ovaj i u prvom bio najslabija karika, ali šta da se radi. 

Inače sto godina nisam gledala ništa u 3D pa sam se malo šokirala na cene karata, ali ajde, za ovo stvarno vredi, iduće što ću gledati u 3D verovatno će biti Avatar 3. Ali za redovne filmove stvarno je bezobrazluk, za nas četvoro skoro 30 eura.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...