Jump to content

Poslednji film koji ste gledali


Drug Crni

Recommended Posts

I odgledah Blonde u nastavcima. Traje skoro 3 sata. Teska drama gledati jednu od najsekepilnijih zena ikada kroz kakve psihicke probleme. Ceo zivot je vukla (ne znam da li je ovo istina ili izmisljena prica) daddy issue i na kraju ispadne da je to kap koja je prelila casu i zbog kojeg je sebi oduzela zivot. Tretirali su je kao parce mesa i nista vise od toga. Ana je za oskara odglumila, ali je film mnogo mracan. 6/10

Link to comment
Share on other sites

On 10/8/2022 at 7:54 PM, Pangea said:

Ne mogu da se setim kako se zove jedan film. Horor, misterija. Devojku angažuju da čuva bolesnika u poznim godinama koji ne može da priča, kreće se. On sa devojkom pokušava da stupi u kontakt ali ne može u tom stanju. On ima i ženu koja se tu vrzma.... Da ne pričam kraj, možda neko prepozna film...

 

https://www.imdb.com/title/tt0401383/

 

Da nije ovo?

Edited by Jurgen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Baby said:

I odgledah Blonde u nastavcima. Traje skoro 3 sata. Teska drama gledati jednu od najsekepilnijih zena ikada kroz kakve psihicke probleme. Ceo zivot je vukla (ne znam da li je ovo istina ili izmisljena prica) daddy issue i na kraju ispadne da je to kap koja je prelila casu i zbog kojeg je sebi oduzela zivot. Tretirali su je kao parce mesa i nista vise od toga. Ana je za oskara odglumila, ali je film mnogo mracan. 6/10

Moze li se znati gde si ga pogledala?

Link to comment
Share on other sites

On 10/8/2022 at 7:54 PM, Pangea said:

Ne mogu da se setim kako se zove jedan film. Horor, misterija. Devojku angažuju da čuva bolesnika u poznim godinama koji ne može da priča, kreće se. On sa devojkom pokušava da stupi u kontakt ali ne može u tom stanju. On ima i ženu koja se tu vrzma.... Da ne pričam kraj, možda neko prepozna film...

 

riba komada jedan - The Skeleton Key (2005)

vestina ribolova - movie plot keywords swamp voodoo nurse old woman 

:cigar:

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 10/5/2022 at 12:37 PM, freethrow said:

e taman sam dotle gledao

ono u fazonu ako ima osvetljeno više od 10% piksela, ćelava mu kewa

Ja sam više od pola filma provela psujući režiju i majstora svetla :classic_laugh: ima naravno par fenomenalnih scena u kontrastu svetla i tame, ali verovatno su mi promakli još neki potencijalno sjajni kadrovi koje prosto nisam videla u mraku :classic_tongue: posebno me je nerviralo kad u akcionim scenama iz raznoraznih razloga nestane i ono malo svetla što je bilo pa gledam pucnjavu u mraku, a nije kao da i inače obožavam takve scene, pa jedino mogu da se nadam da se što pre završe.

Nemam neke veće zamerke na priču osim što je filmu trebalo oko sat vremena da me stvarno zainteresuje i uvuče, taman bih ga za toliko skratila, u početku sam razmišljala da li da menjam kanal.

Sve u svemu OK mi je, samo nisam sigurna koliko mi se isplati da par sati buljim u mračan ekran i da me posle bole oči. Ako i sledeći bude u ovom stilu ne znam kako ću se nakaniti da ga gledam, drago mi je što nisam dala pare za bioskop. Ipak u globalu mi se dopao, a poseban plus za to što nisam prepoznala Kolina Farela :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

finale ovog novog betmena je skandalozno, ne kapiram kako se olako prelazi preko te gnusne cinjenice.

 

i dan danas grde tim bartona za realno uncalled finale njegovog prvog betmena a to je prohujalo s vihorom za ovu travestiju.

Edited by uini
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

E da, update. Odgledah i drugi deo. Jako slab film. Loš završetak, loša žena maćka, slaba priča. Otprilike žali bože Doktor Narcisa koji je uvek sjajan, tačno da ga staviš u reklamu za Sintelon, a i ovaj Pattinson dečko je dobar glumac. Ali film, jako jako slab. A ja baš volim batmana.

Link to comment
Share on other sites

Pretpostavljam da zavisi i od prethodnih očekivanja, Nolanovi filmovi su ih možda previše podigli. Ja se ne sećam ni šta je to bilo toliko problematično u Bartonovom prvom Betmenu, osim što mi je baš trebalo vremena da se naviknem na Kitona u takvoj ulozi :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Hail, Caesar (2016)

 

Directors Ethan Coen Joel Coen

Writers Joel Coen Ethan Coen

Cast Josh Brolin, George Clooney, Alden Ehrenreich, Ralph Fiennes, Scarlett Johansson, Tilda Swinton, Channing Tatum, Frances McDormand....

 

https://www.imdb.com/video/vi3705713945/?playlistId=tt0475290&ref_=tt_ov_vi

https://www.imdb.com/title/tt0475290/mediaviewer/rm3514499840/?ref_=tt_ov_i

 

Obozavam bracu Koen, glumacka ekipa - :thumbsup:.

 

This movie follows a day in the life of Eddie Mannix (Josh Brolin), a Hollywood fixer for Capitol Pictures in the 1950s, who cleans up and solves problems for big names and stars in the industry. But when studio star Baird Whitlock (George Clooney) disappears, Mannix has to deal with more than just the fix.

 

 

Leave No Trace (2018)

 

Director Debra Granik (Winter's bone)

Cast Thomasin McKenzie, Ben Foster, Jeffery Rifflard, Derek John Drescher, Michael Draper....

 

https://www.imdb.com/title/tt3892172/

https://www.imdb.com/video/vi1901508633/?playlistId=tt3892172&ref_=tt_ov_vi

 

The talented Ms. Granik has chosen to adapt another book as her feature film follow-up, and once again nature and an independent spirit play a key role. Based on the novel "My Abandonment" by Peter Rock, it's the story of a father and daughter who live off the grid ... until society catches up to them.
Will and Tom are moved onto a farm where she will enroll in school and he will work on a Christmas tree farm. Of course, we know that Will is not cut out for this life, though we begin to see Tom show signs of true independence and her own dreams.

They make their way back into the woods and an injury - and more human kindness - has them end up in a camp with other outliers. The story really captures the conflict between a society that is obligated to educate and protect children, and the same society that has little clue how to assist veterans of war. 

There is a believability here rarely seen on the big screen, and the love between father and daughter is something to behold. Ms. Granik says so much by saying very little, but what could be such a bleak story actually revels in the kindness to fellow man - the type of kindness which seems all too rare these days.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Najzad su mi Gučijevi došli na radar.

Kako je režiser kalibra Ridlija Skota s onakvim glumcima i u suštini skroz zanimljivom originalnom pričom uspeo da napravi onoliko dosadan film, totalna mi je misterija. Da je bar planiranju ubistva posvećeno malo više vremena pa da imamo kao neki krimi-triler ili nešto slično... sva sreća što nisam ovo gledala u bioskopu, ovako bar može čovek da radi nešto usput.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

The School for Good and Evil

 

Uzas, uzasa. Nisam uspela da doteram do kraja. Plot je totalno bezveze, nisam citala knjigu, ali ovo sto sam videla nema nikakav epilog. Uposlili su u ovaj uzasni scenario (jedino lepo je priroda) zvucna imena, Charlise Theron, Laurence Fishburne, Cate Blanchette (voice koji je totalno nepotreban veoma ubrzo nakon pocetka), Kerry Washington. Da ih neko gleda prvi put rekao bi da su uzasni glumci u pitanju. Gluma je toliko losa kod svih da je pretesko gledati, cak nije ni zabavno. I kostimi su im uzasni, izgledaju kao kostimi za Halloween kupljeni u prodavnici za 20 dolara. Na sve jos traje i dva i po sata. Odavno nisam gledala ovako los film, 185 miliona bukvalno baceno. 

 

Spoiler

In the village of Gavaldon, two misfits and best friends, Sophie (Sophia Anne Caruso) and Agatha (Sofia Wylie), share the unlikeliest of bonds. Sophie, a golden-haired seamstress, dreams of escaping her dreary life to become a princess, while Agatha, with her grim aesthetic and offbeat mother, has the makings of a real witch. One night under a blood red moon, a powerful force sweeps them away to the School for Good and Evil - where the true stories behind every great fairy tale begin. Yet something is amiss from the start: Sophie is dropped into the School for Evil, run by the glamorous and acid-tongued Lady Lesso (Charlize Theron), and Agatha in the School for Good, overseen by the sunny and kind Professor Dovey (Kerry Washington). As if navigating classes with the offspring of the Wicked Witch (Freya Parks), Captain Hook (Earl Cave), and King Arthur (Jamie Flatters) wasn't hard enough, according to the Schoolmaster (Laurence Fishburne), only true love's kiss can change the rules and send the girls to their rightful schools and destiny. But when a dark and dangerous figure (Kit Young) with mysterious ties to Sophie reemerges and threatens to destroy the school and the world beyond entirely - the only way to a happy ending is to survive their real life fairytale first.

Written By: Netflix

 

 

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Eddard said:

Dobro je, uštedela si mi 2.5h života, ja ga stavio na Watchlist.

 

Ustedela sam i meni 45 minuta kada sam prestala da gledam... Stvarno sam pokusavala da se zakacim za nesto vredno tog vremena, ja ne trazim od filma puno, da me zabavi... ali ovo je ispod svakog ocekivanja. Bar meni, mozda neko nadje nesto interesantno. 

 

Edit: otisla sam da procitam komentare i naisla na jedan interesantan. Kaze u stilu, 'los pokusaj da se spoji Harry Potter i Mean Girls koji je zavrsio katastrofom" 

Eto u recenici neko objasnio. 

Edited by Baby
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Komedija na tri sprata (2022)

 

Skromno. Mogu reci da je ideja fina, sa solidnim potencijalom, medjutim izvedba prilicno nevesta. Rad kamere je uglavnom on point, ima tu stvarno dobrih kadrova, cak i za nase filmove ne tako karakteristicnih pikturesknih. Medjutim, scenario je daleko najveca bukagija ovde. Bas preslabo, do te mere da se i legende naseg glumista vidljivo muce da izvuku prakticno svaku scenu. Previse proletanja kroz materijal, prebrzo da bi se likovi adekvatno predstavili i ucinili stvarno osobenim i interesantnim, a samim tim i njihove interakcije. Takodje dosta i nekakvih bas naivno napisanih i pomalo detinjastih recenica i ekspozicija. Steta, to je sve sto mogu da kazem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/30/2022 at 11:04 AM, SteveFrancis#3 said:

Komedija na tri sprata (2022)

 

Skromno. Mogu reci da je ideja fina, sa solidnim potencijalom, medjutim izvedba prilicno nevesta. Rad kamere je uglavnom on point, ima tu stvarno dobrih kadrova, cak i za nase filmove ne tako karakteristicnih pikturesknih. Medjutim, scenario je daleko najveca bukagija ovde. Bas preslabo, do te mere da se i legende naseg glumista vidljivo muce da izvuku prakticno svaku scenu. Previse proletanja kroz materijal, prebrzo da bi se likovi adekvatno predstavili i ucinili stvarno osobenim i interesantnim, a samim tim i njihove interakcije. Takodje dosta i nekakvih bas naivno napisanih i pomalo detinjastih recenica i ekspozicija. Steta, to je sve sto mogu da kazem.

Malopre gledao film i baš razmišljam kako bih sročio šta mislim o njemu i pročitam ovo i to je to. 

Ideja i sama priča je meni odlična, na momente sjajni kadrovi i generalno solidna produkcija, odlični glumci ali scenario baš kaska za filmom, nekako je lenjo na momente i utisak da su se malo više potrudili ovaj film je mogao sjajan da bude. Film pokušava mnoštvo likova i plotova da na kraju sveže u mašnu ali je tu dosta ostalo kratko.

Overal utisak mislim da najviše zavisi od očekivanja, ja npr nisam ništa očekivao i bio sam prijatno iznenađen, film mi se generalno svideo zapravo , ali što više razmišljam utisak je da je moglo mnogo bolje.

Link to comment
Share on other sites

On 10/30/2022 at 11:04 AM, SteveFrancis#3 said:

Komedija na tri sprata (2022)

 

Skromno. Mogu reci da je ideja fina, sa solidnim potencijalom, medjutim izvedba prilicno nevesta. Rad kamere je uglavnom on point, ima tu stvarno dobrih kadrova, cak i za nase filmove ne tako karakteristicnih pikturesknih. Medjutim, scenario je daleko najveca bukagija ovde. Bas preslabo, do te mere da se i legende naseg glumista vidljivo muce da izvuku prakticno svaku scenu. Previse proletanja kroz materijal, prebrzo da bi se likovi adekvatno predstavili i ucinili stvarno osobenim i interesantnim, a samim tim i njihove interakcije. Takodje dosta i nekakvih bas naivno napisanih i pomalo detinjastih recenica i ekspozicija. Steta, to je sve sto mogu da kazem.

 

Reziser, scenarista i producent je devojka od 31 godinu. Zvuci jako zanimljivo! Kako se zove? Sandra Mitrovic, Mitrovic, poznato prezime zar ne? Pitam se ko bi mogao da bude finansijer ovog projekta...

 

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...