Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Dobra Zvezda. Na otvaranju sezone, na teškom, da ne kažem mučnom gostovanju, jer se tamo često gubilo i igrao se hrkljuš. Čak i ocena trenera da nismo tim, jeste podrška, bez nezadovoljne grimase u smislu, ovo je loše... Međusobno podržavanje i bodrenje, baci pet momenti i podizanje ruke i priznavanje greške kao i ogromne ruke Tobija koji je 2x hvatao kao pauk Teove lopte, ne sasvim precizne, iz improvizacije i basketa sa betona... Ali je RAZUMEO nameru...Sasvim ok za početak, za uštimavanje. Jaga pojela želja i trema i frka.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

nisam bio doma sinoc ali kao sto je prosta logika bila da ce ilic dobro odigrati protiv "svojih", na terenu na kojem se oseca komotno, tako isto zamisljam kako je yagu prioritet u prvim tekmama da ispuni duskove zahteve, cak (ili bas zato) iako mu nisu forte; da pokaze da je timski igrac a onda ce imati samopouzdanja i za svoju regularnu igru.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, uini said:

nisam bio doma sinoc ali kao sto je prosta logika bila da ce ilic dobro odigrati protiv "svojih", na terenu na kojem se oseca komotno, tako isto zamisljam kako je yagu prioritet u prvim tekmama da ispuni duskove zahteve, cak (ili bas zato) iako mu nisu forte; da pokaze da je timski igrac a onda ce imati samopouzdanja i za svoju regularnu igru.

Jaga su napali drvljem i kamenjem a svako ko ga je gledao na SP i u Ulmu mogao je da primeti da sada u Zvezdi igra drugu ulogu. Sinoć je u više navrata imao priliku da šutne otvoren šut ali on je uvek išao ka reketu i razigravanju drugih igrača. Nikad nije važio za sebičnog igrača ali da je hteo sinoć je mogao da ima mnogo više poena. On trenutno igra ono šta Duško traži od njega. I treba prvi put da se snadje u ulozi u kojoj nikad nije bio. 

Edited by Čočo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Moje skromno misljenje:

 

Ja se jako bojim da ce ova sezona da bude poprilican cabar, u smislu nasih ocekivanja. Uopste nemam dobar osecaj. 

 

Boze zdravlja da se varam, da sam nemac pojma, i da sve prodje kako treba. Trpajte me slobodno ako bude tako, sve prihvatam. Ja se necu vracati na ovaj post sta god da se desi.

 

 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, uini said:

nisam bio doma sinoc ali kao sto je prosta logika bila da ce ilic dobro odigrati protiv "svojih", na terenu na kojem se oseca komotno, tako isto zamisljam kako je yagu prioritet u prvim tekmama da ispuni duskove zahteve, cak (ili bas zato) iako mu nisu forte; da pokaze da je timski igrac a onda ce imati samopouzdanja i za svoju regularnu igru.

 

@Yago

Mislim da mu je Duško i dao dosta slobode, da igra svoju igru i kroz nju da stekne samopouzdanje. Dečko je oduševljen parnjacima na svojoj poziciji i spreman je da uči, potpisao je na 3 godine. Jednostavno je ovo sve novo za njega i malo je izgoreo u prevelikoj želji da se dokaže. Svakako je treća opcija na svojoj poziciji, kao što neko reče iznad čak je to i luksuz. Mislim da će i nedostatke pokušati da popravi jer je radnik i željan izazova. Svakako smo navikli na forumu na donošenje zaključka na osnovu jedne utakmice, na kraju u 90% slučajeva bude suprotno. Tako da sam miran. :classic_biggrin:

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Meni je najveći problem ove ekipe Nemanja Nedović. Svi ostali će vremenom kada se uklope dati svoj doprinos. Mnogo je novih igrača, trebaće puno strpljenja i razumevanja za sve. Ništa ne može preko noći.

 

Ono što je kritično to su svi koji su od prošle sezone tu. Nema mnogo iznenađenja ni pozitivnih ni negativnih od Lazića, Kuzmića, Lazarevića, Ilića i Mitrovića. To nam je što nam je. Igrači koji apsolutno ne bi imali mesta ni u jednom EL klubu ove sezone. I najnestabilniji među njima, a od koga se mnogo očekuje je Nedović. On je po mom mišljenju sinonim za luzera i njegovo doziranje od strane Duška je ključno.

I Duško je tu od prošle sezone i od njega očekujem da je shvatio sve u smislu gde se nalazi, koga trenira i ko su mu najveći protivnici pre svega u regionu i na koji nacin sve funkicioniše. Radonja je to doktorirao. Što se tiče EL ako u januaru bude na oko 50% biću zadovoljan. U Aba ligi ne sme da ima kiks, jbg takva je liga, jedan poraz umnogome određuje ostatak sezone.

Edited by Trigger
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Najveci utisak od sinoc je to sto je Dalibor Ilic pokazao da ce Marko SImonovic morati dobro da se oznoji za svaki minut. 

Kapiram da je sinoc dobio ribanje od Duska i da je ovo samo "zuti karton", Marko je dobar potez kluba, samo mu treba naci ulogu. Sa druge strane, nenormalno mi je drago zbog Dalibora. Covek ima savrsene fizikalije, to smo znali odavno, samo je imao mentalni problem jer jednostavno ne moze da izdrzi pritisak igranja u Zvezdi, sto nije sramota, nije ni neki ne znam ni ja kakav talenat, ali je radnik, ono sto mi se najvise dopalo sinoc je njegova zelja i agresivnost, ne znam koliko je puta isao na bacanja ali je napadao kos, pogodio veliku vecinu, mislim da je promasio samo jedno ili dva. Simon nema utakmice u nogama, odigrao je solidno SP, ali trebace mu vremena, a Filip postavio veliki plafon i imamo velika ocekivanja. Napisao je i Mocart sad dobar tekst, morace Ilic i Simonovic da guraju jedan drugog, da budu bolji.

I slep vidi da nam fale dva igraca, bek i cetvorka, ali da mogu da biram i da se pitam nesto, bez razmisljanja bih isao all in na beka atletu, a na 4 pustio njih dvojicu i Dedu da krpe, uz kombinaciju Tobija i Bolomboja. Nedovica volim kao rodjenog, nas je, nase dete, nas kapiten, neko ko je uvek bio tu, ali mislim da mi bez ozbiljnog beka ove sezone ne mozemo puno na nekom duzem nivou, Neda je nekostantan, dace 25 poena Olimpijakosu, pa ga nece biti naredne 3 utakmice nigde.

  • Like 13
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja nekako, računajući i odgledane pripremne utakmice, malo mirnije gledam iste. Utisak mi je, iako je sam početak sezone, da imamo više igrača koji su vešti i neposvađani sa loptom i razumevanjem igre, nekakvim planom i rezervnim ako primarni ne ide, čak i po cenu improvizacije...Jer ima ko da izmisli. To je za sada, videćemo da li će živci popustiti u nastavku sezone :). Ne sekira me ni veliki broj izgubljenih lopti, subjektivno, mirniji dok gledam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Redstar0356 said:

Mozda jer dobro placamo?

 

Apsolutno je i zbog toga, ali realno covek deluje znacajno bolje od onoga sto sam ocekivao.

 

Ako ga preuzme bek, on se odmota do kosa, i sa 213 i odlicnim rukama, izuzetan finiser na obrucu.

 

Ako ga ne preuzme bek, on ode na trojku gde je ubistveno dobar za centra.

 

JE BO TE kakva doktorska partija sinoc. Znam, znam, to je samo Igokea. Ali PNR potencijal Teo/Sabazz/Tobi/Bolomboy je bukvalno da ti krene voda na usta.

 

Molim boga za mudrost da se dovede atletska dvojka i bicemo baaaaaaaaaaaaaaaas zajeban tim.

Edited by John Terry
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Mirage93 said:

Najveci utisak od sinoc je to sto je Dalibor Ilic pokazao da ce Marko SImonovic morati dobro da se oznoji za svaki minut. 

Kapiram da je sinoc dobio ribanje od Duska i da je ovo samo "zuti karton", Marko je dobar potez kluba, samo mu treba naci ulogu. Sa druge strane, nenormalno mi je drago zbog Dalibora. Covek ima savrsene fizikalije, to smo znali odavno, samo je imao mentalni problem jer jednostavno ne moze da izdrzi pritisak igranja u Zvezdi, sto nije sramota, nije ni neki ne znam ni ja kakav talenat, ali je radnik, ono sto mi se najvise dopalo sinoc je njegova zelja i agresivnost, ne znam koliko je puta isao na bacanja ali je napadao kos, pogodio veliku vecinu, mislim da je promasio samo jedno ili dva. Simon nema utakmice u nogama, odigrao je solidno SP, ali trebace mu vremena, a Filip postavio veliki plafon i imamo velika ocekivanja. Napisao je i Mocart sad dobar tekst, morace Ilic i Simonovic da guraju jedan drugog, da budu bolji.

I slep vidi da nam fale dva igraca, bek i cetvorka, ali da mogu da biram i da se pitam nesto, bez razmisljanja bih isao all in na beka atletu, a na 4 pustio njih dvojicu i Dedu da krpe, uz kombinaciju Tobija i Bolomboja. Nedovica volim kao rodjenog, nas je, nase dete, nas kapiten, neko ko je uvek bio tu, ali mislim da mi bez ozbiljnog beka ove sezone ne mozemo puno na nekom duzem nivou, Neda je nekostantan, dace 25 poena Olimpijakosu, pa ga nece biti naredne 3 utakmice nigde.

Već su primetili ono što pominješ na početku posta

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dalibor u karijeri šutira 28.3% za 3 i 67.3% za 1 u Aba ligi što je baš slabo.

Mislim da on ima blokadu već godinu dana i kada se opusti malo i padne pritisak da će biti bolji ali činjenica da mora napadački mnogo bolje da bi bio legitiman član rotacije u Aba ligi.

Link to comment
Share on other sites

Nije se Petrusev terao zbog toga sto je neko mislio da je promasaj, vec jer je usao kurcobolno u sezonu, pritom je dosao na jednogodisnji ugovor. Naravno da niko nije mislio da je decko kanta igrac, s obzirom da je porobio kao golobrad u ABA ligi i to bas.

 

Meni je zao sto ovaj generalno dobar tim, nije ispracen sa jednom pravom cetvorkom i dvojkom. Potpuni visak mi je jedan od dvojice Simonovic-Davidovac, ali sta je tu je. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...