Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

3 minutes ago, Guru said:

U evropskoj košarci su pozicije jasno definisane i postoje tačno određeđeni igrački profili od 1 do 5, ne znam kako se tačno zapatio taj narativ o nekakvoj modernoj positionless košarci kada je u praksi potpuno suprotno... A posebno mi nije jasno kakve to ima veze sa KKCZ čiji roster je sve samo ne moderan (što ne znači da je overall loš). 

 

Šta je po tebi Marko Simonović? 4 ili 5?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Guru said:

U evropskoj košarci su pozicije jasno definisane i postoje tačno određeđeni igrački profili od 1 do 5, ne znam kako se tačno zapatio taj narativ o nekakvoj modernoj positionless košarci kada je u praksi potpuno suprotno... A posebno mi nije jasno kakve to ima veze sa KKCZ čiji roster je sve samo ne moderan (što ne znači da je overall loš). 

Ako moze ovaj post da se pinuje, bilo bi super, mnogo je ovde neznanja i prenosenja sta smo culi u kaficu kao licnih kosarkaskih zakljucaka. Cujes nema pozicija u modernoj kosarci.

Edited by bosMan_jr
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, John Terry said:

 

Šta je po tebi Marko Simonović? 4 ili 5?

Po mom skromnom misljenju Marku Simonovicu ce morati da se sklope mnoge kockice da bi bio legit EL igrac, u sta ja sumnjam, a svakako ga vidim kao peticu u tom potencijalnom scenariju.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chaos Is Me said:

Pa evo Stela Rosa piše na prošloj strani o Čovićevom otporu sns-u. 

 

Da je KKP 1/1 sns projekat niko sposoban da se brine sam o sebi valjda ne sumnja ali to ovde nije tema.

 

I ne bi trebalo da bude. Majku je li mora uvek da se uvlace komsije ako pricamo o nama? Ne mora to bas svaki put ako se pomenu nase greske i nase prljavstine. 

 

Btw ovaj post mi je samo posluzio kao slagovrt da skrenem paznju ostalima ovde.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Chaos Is Me said:

Pa evo Stela Rosa piše na prošloj strani o Čovićevom otporu sns-u. 

 

Da je KKP 1/1 sns projekat niko sposoban da se brine sam o sebi valjda ne sumnja ali to ovde nije tema.

  
U pravu si, nije tema, treba pisati o sportskim stvarima. Samo mi više idu na kurac konstantne provokacije poput ove, gde su mnogi jedva dočakali da shareuju ovaj jeftin photoshop. Lično ne verujem da smo ni mi, a ni oni prodali toliko karata. Oba kluba su pod patronatom vladajuće stranke i to je činjenica. Da vučić ne navija za Zvezdu (nažalost), ne bi nas niko ni pomenuo. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Chaos Is Me said:

Pa evo Stela Rosa piše na prošloj strani o Čovićevom otporu sns-u. 

 

Da je KKP 1/1 sns projekat niko sposoban da se brine sam o sebi valjda ne sumnja ali to ovde nije tema.

 

18 minutes ago, СтелаРоса said:

Mislim da nam je FK mnogo blizi tom epitetu nego KK. Ne treba bezati od toga da je drzava glavni finansijer naseg KK, ali ne vidim previse toga naprednjackog u nasem klubu kao u nekim drugim klubovima u Srbiji (a opet ukljucujuci FKCZ). Uzimajuci u obzir sta se sve desavalo tokom svih ovih godin od kako je Covic u klubu i da je u jednom momentu bio nepozeljan da bude tu gde jeste, a nekim cudom se izborio da ostane, onda mislim da odnosi drzave i kkcz nisu bas do kraja ispeglani i to ne moze nikako da pokrije Kampaco, niti ovosezonska ekipa. Da, dobili smo sad verovatno vise novca nego ikada, ali to je da se ne bi previse bunili sto komsije dobijaju cak i vise. A i opet smo bili prinudjeni da promenimo skoro ceo tim. Kada smo 2015/16/17 godine bili atrakcija i belezili neverovatne rezultate s obzirom na tim i ulaganja gde je tada bila drzava da nam uleti sa makar dva dobra igraca? U sezoni 2017/18 smo bili zreli za F4 koji se igrao u Beogradu, ali nam je ceo tim+strucni stab otisao zbog neisplacenih zarada. U protekle tri godine smo drugi klub u drzavi sto se tice odnosa drzave prema njemu.

 

Ja ovde ne vidim nigde da se piše da je Čović opozicija. Čović je sprečio da Andrej Vučić preuzme Zvezdu, ali to je lični rat za lovinu (u ovom slučaju KKCZ) nema veze sa političkom pripadnošću. Čović ni jednog trenutka nije ni rekao niti plaćao novine da pišu da je opozicija, samo je zaseo u KKCZ i neće tek tako da preda palicu, kao uostalom i svi u Srbiji kad omaste brk. 

 

Da je pomoć države izostala na vrhuncu generacije, 2017. godine, takođe nije ništa nepoznato ni tajna. Jednostavno, Čović je izvukao klub iz govana i sad neće tek tako da preda to sve na lepe oči.

 

Ali opozicija nikad nije bio. Taj je uvek uz vlast.

 

Ok, ako nije tema, nećemo o tome, ali prestanite više na svakih 5 strana da tražite od nas neka OPUS DEI pokajanja i samobičevanje, kao da su svi ostali čisti a naš klub jedini kurton.

Edited by John Terry
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, John Terry said:

 

Šta je po tebi Marko Simonović? 4 ili 5?

 

Simonović je jedan od petorice centara u ovom rosteru, a pretpostavljam da će igrati isključivo na 4 jer neko mora i to.

Edited by Guru
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, MarioKempes said:

Moguće da bi ga razbio, al' to mi nije bitno.

Ostajem pri stavu da bih, ako biramo između njih dvojice, radije gledao na 4 Simona koji je petica, nego Dalibora koji je četvorka.

Da naglasim, mislim da nam Simon nikako nije trebao i da smo ga bzv. doveli na ovakav tim.

Koja je to razlika, zašto je Simon 5 a Dalibor 4 ...

edit, ako je visina i težina u pitanju, zanemari pitanje.

Edited by Kankkunen
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, MarioKempes said:

Moguće da bi ga razbio, al' to mi nije bitno.

Ostajem pri stavu da bih, ako biramo između njih dvojice, radije gledao na 4 Simona koji je petica, nego Dalibora koji je četvorka.

Da naglasim, mislim da nam Simon nikako nije trebao i da smo ga bzv. doveli na ovakav tim.

Sam kažeš da je Simon više 5 nego 4 i da je nepotreban. Zašto bi onda pre gledao njega na 4 nego Dalibora?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam apsolutno za to da se pljune po Telekomu kad god ima za šta (a najčeše ima, iz industrije sam pa znam). I naravno, kao što Kendrik kaže, treba gaziti tu mašinu za muljanje i izvlačenje keša kad god se može.

 

I takođe sam apsolutno za to da svaku budaletinu, koja se zaleti i nalupeta bez da makar i malo uključi mozak (kao dotična DS gospođa), treba sprdati i gaziti. 

 

Nije kao da je KKCZ skup bečkih dečaka a njen predsednik Isus lično a ne čovek najgrđe prošlosti. Ali kao što to uvek potenciramo (i tako treba da bude) treba reći i kada se klub napadne i nanese mu se šteta apsolutnom izmišljotinom. Pa neka dotična gospođa proveri ko je doveo u zabludu i ko joj je dao informaciju koju je plasirala. I zašto. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kankkunen said:

Koja je to razlika, zašto je Simon 5 a Dalibor 4 ...

edit, ako je visina i težina u pitanju, zanemari pitanje.

Misliš, možda pozicije određujem na osnovu vage, pa ti nisam relevantan sagovornik, da ne trošiš vreme:)) Ne ljutim se, sve ok.

Razlika je što je u dosadašnjoj karijeri Simon igrao 80% vremena na 5, osim šuta za 3 poena ne vidim kod njega (za sada) druge osobine četvorke, ni u odbrani ni u napadu. Igraće 4 kod nas jer su na 5 tri trenutno bolja igrača, a na 4 jedan.

Dalibora vodimo kao četvorku, iako je po katakteristikama više skraćeni centar. Za mene nedorečen na obe visoke pozicije.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MarioKempes said:

Misliš, možda pozicije određujem na osnovu vage, pa ti nisam relevantan sagovornik, da ne trošiš vreme:)) Ne ljutim se, sve ok.

Razlika je što je u dosadašnjoj karijeri Simon igrao 80% vremena na 5, osim šuta za 3 poena ne vidim kod njega (za sada) druge osobine četvorke, ni u odbrani ni u napadu. Igraće 4 kod nas jer su na 5 tri trenutno bolja igrača, a na 4 jedan.

Dalibora vodimo kao četvorku, iako je po katakteristikama više skraćeni centar. Za mene nedorečen na obe visoke pozicije.

To i ja pričam, nema tu neke razlike ... :classic_smile:

U prošlom veku su igrače obučavali za odreženu poziciju, sad je to drugačije pa ih oblikuju za dve i više pozicija ... menja se košarka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, MarkoKep said:

Sam kažeš da je Simon više 5 nego 4 i da je nepotreban. Zašto bi onda pre gledao njega na 4 nego Dalibora?

Simon je nepotreban, a Dalibor još nepotrebniji. Toliko, da mu je klub predložio da ode na pozajmicu, pa računam da ga trener nije imao u ozbiljnim planovima.

Kad su već obojica tu, i ako je izbor između njih, biram Simona jer mislim da na poziciji 4 trenutno može Zvezdi da pruži više nego Dalibor.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Krcata Arena, idealan protivnik za prvo kolo. Ocekujem krljanje i krv na oci kosarku, ali neku nasu tesnu pobedu kao sto je to bilo prosle godine na Duskovom debiju. Verujem da ce ambijent pojesti Yaga i imati 1/7 vece, ali za njega se najmanje brinem po pitanju doprinosa na terenu. Duga je godina.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Pero_Cameron said:

Krcata Arena, idealan protivnik za prvo kolo. Ocekujem krljanje i krv na oci kosarku, ali neku nasu tesnu pobedu kao sto je to bilo prosle godine na Duskovom debiju. Verujem da ce ambijent pojesti Yaga i imati 1/7 vece, ali za njega se najmanje brinem po pitanju doprinosa na terenu. Duga je godina.

Krv na oci kosarku? Mi cemo imati jedan od boljih napada u EL, davacemo skoro pa redovno 80+ poena

Edited by Miki28
typo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Najvaznije od svega je, redom:

 

-Za pocetak da dobijemo Asvel, po mogucstvu da odemo na 20 razlike do poluvremena i da gori Arena sve vreme

-Nakon toga da dobijemo Zalgiris tamo u vrucoj atmosferi nakon x godina i probijemo taj maler, po mogucstvu da im Giedraitis da trojku u zadnjem napadu

-Nakon toga i 2-0 starta da se trazi karta vise za Monako i rasproda Arena u roku od odmah i tu odemo na 3-0, tako da je kljuc sve vreme da budemo u vrhu tabela i da hajp ne staje

-Da  imamo barem 20 pobeda da bi usli u plej of iz top 6 (zadovoljicu se i bilo kako da udjemo u top8)

-Da prodjemo top 8 i odemo na f4

-Da pobedimo obe utakmice u Berlinu i osvojimo Evroligu

 

Toliko od mojih ocekivanja, nista manje i nista vise od toga.

 

  • Like 9
  • Love 13
  • Thanks 4
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Brat od Korneta said:

Najvaznije od svega je, redom:

 

-Za pocetak da dobijemo Asvel, po mogucstvu da odemo na 20 razlike do poluvremena i da gori Arena sve vreme

-Nakon toga da dobijemo Zalgiris tamo u vrucoj atmosferi nakon x godina i probijemo taj maler, po mogucstvu da im Giedraitis da trojku u zadnjem napadu

-Nakon toga i 2-0 starta da se trazi karta vise za Monako i rasproda Arena u roku od odmah i tu odemo na 3-0, tako da je kljuc sve vreme da budemo u vrhu tabela i da hajp ne staje

-Da  imamo barem 20 pobeda da bi usli u plej of iz top 6 (zadovoljicu se i bilo kako da udjemo u top8)

-Da prodjemo top 8 i odemo na f4

-Da pobedimo obe utakmice u Berlinu i osvojimo Evroligu

 

Toliko od mojih ocekivanja, nista manje i nista vise od toga.

 

Dodao bih samo: desiće se.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, MarioKempes said:

Simon je nepotreban, a Dalibor još nepotrebniji. Toliko, da mu je klub predložio da ode na pozajmicu, pa računam da ga trener nije imao u ozbiljnim planovima.

Kad su već obojica tu, i ako je izbor između njih, biram Simona jer mislim da na poziciji 4 trenutno može Zvezdi da pruži više nego Dalibor.

Na osnovu ovog malog uzorka koji smo videli na pripremama i protiv Igokee, Dalibor više doprinosi ekipi nego Simonović. Očigledna je bolja odbrana i građenje defanzivnog skoka sa Daliborom na parketu, a to su segmenti igre u kojima smo najtanji. Simonović sigurno može više da doprinese poenterski, ali to nam u ovoj ekipi nije neophodno jer imamo dovoljno napadačkog potencijala. 

Da me ne shvatiš pogrešno, stoji da je Simonović veći talenat od Ilića i postoji mogućnost da tokom sezone napreduje u odbrani i građenju skoka, ali u ovom momentu je Dalibor korisniji.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

Krv na oci kosarku? Mi cemo imati jedan od boljih napada u EL, davacemo skoro pa redovno 80+ poena

Govorim samo za ovaj mec. Ekipa je moze se reci neuigrana, jer ne znam da smo ijednom igrali kompletni. Prvi mec, pritisak, stegnutost. Za ostatak posta se slazem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...