Jump to content

Košarkaška reprezentacija Srbije


Recommended Posts

Nismo se mi ukakili, jednostavno smo igrali koliko su nam dozvolili. Poslozili su odlican tim, to smo vise puta pre i u toku turnira zakljucili. Nekad treba pruziti ruku i priznati da je neko bolji, a oni jesu vrhstra ekpa. Mi smo prebacili ocekivanja, mozemo mnogo da izgradimo na ovom rezultatu ako smo pametni, ali vec vidim Danilovica kako pribire sve lovorike za ovo srebro i ono zlato iz Nisa, tako da sumnjam da ce se ista promeniti. Ipak najbolji deo nase kosarke su igraci koji nicu ko iz vode, a treba priznati i treneri, tako da ce medalja biti, ali ne zaslugom ljudi koji vode kosarku, vec uprkos njima. 

  • Like 12
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 

Da njega nije bilo, ne bismo videli Manilu. Samim tim ni dobili priliku za ovaj podvig. I onda ljudi imaju obraza da mu se podsmevaju i momentalno ga odstranjuju iz tima u ciji uspeh se nesumnjivo ugradio. GTFO with that shit.

 

Nema potrebe da ga od mene branis. Skoro sam ga negde nahvalio za isto to sto si ti napisao, tu nema nikakve dileme. A taj koji ga momentalno odstranjuje iz tima... Ne bih da popijem ban, uglavnom tuga i jad.

 

Samo mi je bilo smesno sto Ristic od svih ljudi kaze da smo trebali da budemo grublji. Ne mogu da zamislim Ricu da je grub, ikada igde, u bilo kakvoj situaciji.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, pantelia said:

 

Nema potrebe da ga od mene branis. Skoro sam ga negde nahvalio za isto to sto si ti napisao, tu nema nikakve dileme. A taj koji ga momentalno odstranjuje iz tima... Ne bih da popijem ban, uglavnom tuga i jad.

 

Samo mi je bilo smesno sto Ristic od svih ljudi kaze da smo trebali da budemo grublji. Ne mogu da zamislim Ricu da je grub, ikada igde, u bilo kakvoj situaciji.

 

 

 

Jasno ti je da nije bilo upuceno tebi, ono je bio sasvim kul, saljiv post. Nadovezao sam se samo.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Bez Boriše, sa Bogdanom koji se oseća loše i povređenim Milutinovim (to svi u ekipi znaju u tom trenutku, mi ne), bez Dobrića koji se odmah povredio... Bili smo na šut ili dva od svetskog zlata. Protiv verovatno najtežeg protivnika na turniru. Samo rispekt za momke, svi su ostavili srce na terenu, dali su koliko su mogli u datom trenutku. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Guduric dosao, nije kukao na povredu na umor, na svadbe i krstenja koje propusta, nije otisao kuci jer mu se ne svidja uloga koju je dobio,  dogurao do finala igrajuci na poziciji koji je ne ume, otvorio se na minus tri za otvoren sut, promasio da bi sad doziveo da ga pljuju isto oni koji bi ga dizali u zvezde da je pogodio. 

 

Da li je gresio, jeste, ali koji igrac nije danas? Njima/njemu je najteze,

glavu gore i idemo u Pariz. 

  • Like 32
  • Love 2
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Duh koji lebdi said:

Nismo se mi ukakili, jednostavno smo igrali koliko su nam dozvolili. Poslozili su odlican tim, to smo vise puta pre i u toku turnira zakljucili. Nekad treba pruziti ruku i priznati da je neko bolji, a oni jesu vrhstra ekpa. Mi smo prebacili ocekivanja, mozemo mnogo da izgradimo na ovom rezultatu ako smo pametni, ali vec vidim Danilovica kako pribire sve lovorike za ovo srebro i ono zlato iz Nisa, tako da sumnjam da ce se ista promeniti. Ipak najbolji deo nase kosarke su igraci koji nicu ko iz vode, a treba priznati i treneri, tako da ce medalja biti, ali ne zaslugom ljudi koji vode kosarku, vec uprkos njima. 

Kari nije u dobrim odnosima sa Danilovicem, a ima podrsku odozgo i to nam je jedina sansa. Danilovic jeste legenda, ali stvarno lose radi. Mora se uloziti novac da bi oziveli nase kosarkaske centre. Manje para Zvezdi i Parizanu i to ne mnogo, mozda za jednog dobrog igraca od oba tima. Zabraniti saopstenja. Reorganizovati KLS unutar KSS i postaviti ga tako da ima smisla i da svi budu zadovoljni. Moraju se svi klubovi obavezati da ce igrati tu ligu. Treba iskoristiti ovaj momenat.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mislim da i ono prozivanje Smaje i Jaramaza isto nije ok. Nisu izmislili povrede, vec su se dogodile u nezgodnom trenutku i morali su biti odstranjeni kako se priblizavao turnir. Alen je uz to kao deo reprezentativne akcije pokupio viruscinu zbog koje se je izmrsao tako da se prakticno spustio za poziciju. Poku slicna prica, objektivno nije mogao.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Jedan appreciation post i za forumaše, koji su meni lično ulepšali praćenje ovog turnira. Otkako sam na forumu, rekla bih da je ovaj put bila najlepša i najbolja atmosfera kad je u pitanju neki veći sportski događaj. Kao da su svi otkazi i problemi s povredama ujedinili i nas još od kraja jula, a to se nastavilo i tokom prvenstva. Nadam se da će to zajedništvo ostati između nas i tokom reprezentativnih okupljanja u budućnosti :classic_smile: 

Edited by DameTime
  • Like 7
  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Mislim da i ono prozivanje Smaje i Jaramaza isto nije ok. Nisu izmislili povrede, vec su se dogodile u nezgodnom trenutku i morali su biti odstranjeni kako se priblizavao turnir. Alen je uz to kao deo reprezentativne akcije pokupio viruscinu zbog koje se je izmrsao tako da se prakticno spustio za poziciju. Poku slicna prica, objektivno nije mogao.

Ne njih, nego ne treba prozivati bilo koga. Njima momcima svaka cast. Sto se mene tice mogli su kao i Nedovic da kazu da je bolje da ne igraju i od mene kapa dole, a pogotovu sto su imali te probleme. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Molina23 said:

I da, iskreni Miličić pozdrav za Fiba degenerike. Sama činjenica da je jedan sjajni momak bio na pola dana od sepse i totalne tragedije govori sve o njima. O organizacijama, domaćinstvima tek ne treba pričati.

 

Jeste salty sada pričati o suđenju, međutim naša reputacija je na samom dnu. Kao da se neke nove čikice retroaktivno svete Bori Stankoviću i generacijama 90-ih. Ne znam šta radi Đape Saša, Bodiroga, Savić i ostali sa Fiba kontaktima,  definitivno i hitno mora da se dejstvuje po tom pitanju. Ne može i ne sme Nemačka i Slovenija biti uticajnije na ovaj sport od nas.

 

Generacije momaka pomreše od borbe i tuge a njima tamo skijanje i rukomet važniji od basketa. Što bi rekao Kari, daj nemojte nas više zajebavati. Dosta je bre majku mu.
 

Minuli rad Bore Stankovica je na naplati vec desetak godina.Setimo se finala protiv Argentine 2002 i poslednje zlatne medalje koja se vezuje za Srbiju.Sada drugi dobijaju slicna sudjenja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sad kad malo vratim film i setim se onog kucanja malog Jovica za 5:0, pomislio sam u sebi "uh, to je to, masina nastavlja da mleje" al' ipak su tvrdi Nemci. Ozbiljna ekipa, koja je i EP trebala da uzme, kad smo mi vec ,jelte, zasrali.
Da iskoristim priliku da im cestitam, jer ne znam da li sam vec uradio.

Cudan osecaj, ne razocaranost, vise tuge i zala, ali ne zbog sebe, kao sto neko rece, vec zbog njih, igraca pre svega. 
Bogdana mi je ipak najvise zao. Cetvrto finale i opet za malo kratki. Mislim da od ostalih, jedino Stefan Jovic ima 3, niko vise preko 2. Mislim da bi takva epska pravda bila da svoje prvo zlato osvoji na OI, ujedno i prvo ikada za nasu zemlju. Samo da bude srece i ako Bog da, svi da ostanu zdravi. Valjda je vreme da se okupe svi i da odigramo jedan ovakav turnir, pa ako opet budu ti Ameri u finalu, ma i oni ce da padnu!

Link to comment
Share on other sites

Ajde i o sudijama koja.

Imali su u toj trećoj četvrtini nekoliko loših odluka,svakako ne podržavam da finale sude arbitri diskutabilnog renomea.

Ali ono gde se videlo da su obična kesa je u maltene svakoj situaciji koja je Nemcima dosudjena.

Ovi su se redovno žalili na svaku odluku,njakali i nijednu tehničku da ne dobiju.

Čuj Meksikanac i Portorikanac sude finale u košarci,mani me.

 

Mogla je i zbog tih sitnica utakmica otići na našu stranu.

Link to comment
Share on other sites

Guduru sam tokom reprezentativne najviše "pljuvao", iako je reč o dobrom i pametnom momku nisam mogao da razumem da ne može da odigra ni približno svojim mogućnostima u reprezentaciji. Konačno se sve poklopilo za njega u qf i SF na ovom prvenstvu. Iako me je do ludila dovodio tokom finala (šlag na tortu je bio promašen zicer na kraju pod blagim faulom, trojci se nisam ni nadao), ne zaboravljam da nije njega verovatno ne bi ni bili u finalu i da je u ovoj baš skraćenoj rotaciji bio pod velikim pritiskom i van jasne uloge koje je imao u prethodnim mečevima.

Svaka čast svim momcima, pogotovo Pešiću zbog ovih reči na kraju i sagledavanju šire slike. Voleo bih da napravi neku frku sad kad se svita skupi da ih dočeka.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Drug Crni said:

Nepopularno mišljenje: meni Jaramaz nije ni falio ovde..možda to nekome zvuči grubo,ali Aleksa je odigrao brutalan turnir i učinio da sam na Jaramaza i zaboravio.
Avramović > Karamactm

 

Aleksa je toliko pokidao i ušao u srca da bi precrtao i Vasu Micića mirne duše, samo da ne izgubi ovu ulogu u timu. Dobrić, Mali Jović, Petrušev + role Davidovca su učinile da se ne plače čak ni za Kalinićem i Lučićem. Što dovoljno govori koliko je kliknula ekipa a Kari zamešao pravu čorbu.

 

Opet biće novih muka za Karija jer imamo dosta igrača koji ne ulaze u koncepciju odbrana, tuča, hasl + dobar flow u napadu. A treba to objasniti degenerisanoj javnosti koja i dalje sklapa čuvene srpske "drim timove". 

 

Nama više fale S. Jović i Pefi Marković ali one zdrave verzije sa 28 nego bilo šta drugo. I još jedan ludak u reketu poput Smajlija za razbijanje šablona i small ball gas do patosa.

Edited by Molina23
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Duh koji lebdi said:

Nismo se mi ukakili, jednostavno smo igrali koliko su nam dozvolili. Poslozili su odlican tim, to smo vise puta pre i u toku turnira zakljucili. Nekad treba pruziti ruku i priznati da je neko bolji

Da je igrao Dobric, koji je odigrao vrhunsko polufinale i jedan od nasih agilnijih igraca kakav je trebao danas, i da je Milutinov odigrao bar prosecnu partiju a ne sa samo 2 poena, videli bismo ko je bolji. Bar da je jedna od ove dve stvari isla nama u korist.

Edited by diego
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Molina23 said:

 

Aleksa je toliko pokidao i ušao u srca da bi precrtao i Vasu Micića mirne duše, samo da ne izgubi ovu ulogu u timu. Dobrić, Mali Jović, Petrušev + role Davidovca su učinile da se ne plače čak ni za Kalinićem i Lučićem. Što dovoljno govori koliko je kliknula ekipa a Kari zamešao pravu čorbu.

 

Opet biće novih muka za Karija jer imamo dosta igrača koji ne ulaze u koncepciju odbrana, tuča, hasl + dobar flow u napadu. A treba to objasniti degenerisanoj javnosti koja i dalje sklapa čuvene srpske "drim timove". 

 

Nama više fale S. Jović i Pefi Marković ali one zdrave verzije sa 28 nego bilo šta drugo. I još jedan ludak u reketu poput Smajlija za razbijanje šablona i small ball gas do patosa.

Uh, ne znam o kakvoj roli Davidovca je rec ali bih menjao Kalinica i njega u svako doba dana i noci.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...