Jump to content

Košarkaška reprezentacija Srbije


Recommended Posts

11 minutes ago, Alexandar said:

Meni je veoma čudno  a i bitno zašto je Pešić na KZŠ rekao da je u finalu Bogdanović igrao bolestan a Milutinov povredjen i na svoju odgovornost. Pored tragedija Simanića i ozbiljne povrede Dobrića ja se sad pitam ko će hteti svoje igrače da pusti sledeće godina da igraju za nacionalnu selekciju ako sam selektor kaže da kod nas igraju i bolesni i povredjenji igrači. Toliko luda i nesmotrena izjava

 

Pa ja tu vidim dve varijante: verovatnija je da je Bogdan zaista bio bolestan ili svakako nesposoban za utakmicu, ali je odigrao kako je odigrao, imao snage za jedno poluvreme. Ovo mi se i uklapa nekako u ta predoboljenska stanja, da može da se izgura sat vremena, a onda kreće bolest da lomi. Druga varijanta, manje verovatna, je da je hteo da "pokrije" Bogdana za slabu igru, a da je ovaj pritom bio zdrav. Ovo mi nije ni malo verovatno, prosto jer Bogdan nije takav tip igrača, nema problem da pripali i 20x ako misli da je to ono što je potrebno.

 

Slično je i za Milutinova, nije imao snagu koju je imao protiv Litvanije pre svega, ali i Kanade i to se videlo i u prenosu. E sad, reći da igrači igraju povređeni i bolesni, ne verujem da je bogznakakva blasfemija. Ritam je takav da bi svakoj reprezentaciji odgovaralo da vodi 20 igrača, ovo nije više košarka iz vremena Cibone kada Dražen i Čutura i Knego ne izlaze 40 min iz igre... Igraju i ostali povređeni i bolesni i kilavi i nezalečeni i to verujem da nije nikakva tajna. Ono što jeste realno, a sad ne bih da zvuči rasistički, je to da igranje utakmica na Filipinima ili u Indoneziji definitivno povlači mnogo problema kojih ne bude kada se igra u Evropi ili Severnoj Americi, od ishrane, do klime i imuniteta igrača, do lekarskog osoblja za nedajbože itd.

 

Na kraju, dosta je i na igračima - nisam 100% siguran da naši igrači u proseku vode računa o svojim telima onako kako to rade igrači drugih zemalja. Osim NBA igrača (Bogdana) i izrazito mladih momaka, imam utisak da tek novije generacije počinju da obraćaju pažnju na svakodnevne treninge i tokom odmora, istezanja, ishranu, sve one sitne stvari koje su već odavno provaljene i koje omogućavaju jednom Ljulju i Rudiju da igraju za Španiju, koje omogućavaju Lebronu, KDju i Stefu da igraju 2023 kao u najboljim danima, a koje čine da je većina naših igrača  čim pređe 32. godinu već spremna za penziju. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dropkick Murphys said:

Samo ču okačiti Pešićevu izjavu od prošle godine, na sličnu temu. Iako je bilo logike za ovako nešto, nije hteo u finalu da izmišlja nešto što do sada nije ni probao.

 

 

Valjda treba da se i prilagodjava protivniku u toku meca ali dobro sta je tu je, imali smo i ovako dobru sansu,malo sudjenje, malo tragicni Guduric u zavrsnici , bili smo bas blizu.

Link to comment
Share on other sites

Pa, prilagođavao se, nije tvrdoglavo gurao jednu stvar ceo meč. Kreni od toga da je u drugom-trećem minutu bio primoran da menja plan igre zbog Dobrićeve povrede, dalje, rotirao je minutaže nekim igračima u odnosu na prethodne mečeve itd.

 

Drugo, nije sve ni u prilagođavanju, treba i nešto svoje da nametneš protivniku, pa neka se on misli. Zato mi je sasvim u redu što smo pokušali da uključimo Milutinova, čak nije ni loše izgledalo dok je gradio pozicije, jednostavno je bio nadigran od direktnog protivnika u odbrani.

 

Ima stvari koje bih ja drugačije radio, uticale su i te povrede i bolest, nešto što bismo sad menjali je proizvod naknadne pameti, ali jednostavno nije upalilo ono što je pokušano, bili smo blizu ali nedovoljno.

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da kvoutujem svoj upis koji sam pisao pre prvenstva, valjda jer je zakljucana tema o reprezentaciji, pa moram slikovito:

 

Screenshot-2023-09-11-16-36-34-530-com-a

 

Valja procitati temu iz tog perioda koliko je samo mracnih predvidjanja bilo. Uglavnom od ne ocekuju nista, do maksimum cetvrtfinala, tek po neko stidljivo i mozda polufinala.

 

Mozda je jos neko napisao finale, ja se izvinjavam ako jeste, u 10ak stranica koje sam prelistao nije niko, ali eto ja sam verovao jos pre i onih prijateljskih koje smo odigrali dobro.

 

Nisam pogodio bas sve, spletom okolnosti je Amerika izgubila pa nismo isli na njih iako smo izgubili od Italijana ali jesam da cemo proci drugu fazu i da cemo ici na Litvaniju i proci ih. Na Kanadu smo otisli isto spletom tih okolnosti zbog Amerikanaca a trebali smo na nekog od ona tri, ali u svakom slucaju za mene nije bilo sumnje da cemo doci do polufinala sto je samo po sebi uspeh i velika sansa da osvojimo neku od medalja a Kanadjane smo dobili upravo na Nolovu poruku koji se javio pred taj mec sa podrskom, kako sam i napisao da ce se desiti, samo je on to izneo finije za javnost a privatno im je verovatno bas onako rekao. 

 

Ukratko da sumiram jer sve je vec receno, odlican uspeh u koji sam verovao od starta. Kapa dole svima, svima koji su se odazvali i igrali. Bogdan je bio lider citavno prvenstvo i vukao koliko i kad je mogao, Milutinov takodje vecinu prvenstva dobar. Dobric je imao par dobrih partija, kao i Petrusev. N. Jovic je iznenadio sve i kapa dole za pristup i energiju. Vanja Marinkovic je dao odredjeni doprinos kao i Davidovac. S. Jovic mene nije iznenadio jer sam ga gledao u Saragosi i cak sam mu pogodio i prosek asistencija koji ce imati na prvenstvu, mogu i taj upis da nadjem. Guduric ispod ocekivanja ali ne mogu da ga pljujem ne zato sto ga volim kao igraca, nego zato sto se odazvao reprezentaciji kada pola drugih nisu i zato sto se borio. Uci ce sledeca na OI. To je po meni najvaznije kada pricamo o reperzentaciji: odizavanje i zalaganje. Dal ce uci ili nece stvar trenutka, gore bi bilo da nije ni sutnuo iako je lako biti general posle bitke. Posebno kapa dole Avramovicu, niti sam ga ikada vredjao a od sada cu vredjati ljude oko sebe koji ga budu vredjali na derbiju, voleo bih da ne igra tako dobro protiv nas i jako mi je krivo sto nije zavrsio kod nas jer bi bio savrsen igrac za Radonjicev sistem krvavih kolena ali u sustini i za svaki drugi sistem.

 

Svaka cast svima. Zemlja kosarke ponovo jase!

 

 

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je samo krivo sto nije pokusao sa Filipom, Nikolom M i Nikolom J zajedno. Barem nekoliko minuta. Zato sto su nemci skoro citavu utakmicu forsirali visoki front court. Jovic i Petrusev su dovoljno agilni da pokriju dosta toga. Lepo je Jovic pokrivao mladjeg Wagnera u dosta situacija. Nije Wagner imao bas sjajno drugo poluvreme. Deda je fizicki i atletski nedorastao ovakvoj utakmici.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

boli i bolece jos dugooo...

 

kad ce nama da se vrate one bogdanove suze?

nemci su nam sjebali sve. da su ameri dobili uzeli bi zlato i bogdan bi bio mvp i on i kari bi usli u legendu, i kosmicka pravda bi bila zadovoljena.

ovako je nesto kvrcnulo (recimo bertas) i otislo je u pravcu da nemci uzmu prvo svetsko zlato protiv coveka koji im udario temelje kosarke i doneo do tad jedini pehar tacno 30 godina pre ovog. 

i kad ce da se vrate?

na stranu sto je mnogo dobar, prirodan, kulturan i skroman momak...

zivim za taj dan da mu se vrati i da podigne pehar!

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, jaka blazic said:

boli i bolece jos dugooo...

 

kad ce nama da se vrate one bogdanove suze?

nemci su nam sjebali sve. da su ameri dobili uzeli bi zlato i bogdan bi bio mvp i on i kari bi usli u legendu, i kosmicka pravda bi bila zadovoljena.

ovako je nesto kvrcnulo (recimo bertas) i otislo je u pravcu da nemci uzmu prvo svetsko zlato protiv coveka koji im udario temelje kosarke i doneo do tad jedini pehar tacno 30 godina pre ovog. 

i kad ce da se vrate?

na stranu sto je mnogo dobar, prirodan, kulturan i skroman momak...

zivim za taj dan da mu se vrati i da podigne pehar!

 

Vratiće se njemu za te suze, a i Guduri, Milutinovu i Jovketu Jr za one jučerašnje. Samo treba verovati :classic_smile:

Edited by DameTime
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Ace Rimmer said:

Šta se može, šteta. Dobili smo neki core za dalje

 

Micic, S.Jović, Topić

Bogdanović, Avramović, Marinković

Dobrić, Gudurić

N.Jović, Pokuševski, Smailagić

Jokić, Petrušev, Milutinov

 

To su tih nekih 14 igrača, ostaje vidjeti šta će biti sa Kalinićem i Lučićem. Nedović i Teo su vjerojatno završiili.

Nisam ga dugo gledao pa ne znam u kakvom je stanju Jaramaz posle čestih povreda. Valjda ga ŽO ne bi dovodio da ne može još da igra dobru košarku. Uglavnom ne bih ga otpisivao iz kombinacija za buduće rostere. Atletike nama nikad dosta

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mene ovo takmičenje po svom toku dosta podseća na 2014. kada smo isto otišli na sp sa nekom polusklepanom ekipom (toliko smo bili tanki da je nekakav Stefan Jović iz Radničkog upao u 12) i napravili veliki uspeh, a danas kad pogledaš taj roster pomisliš "koji beton od ekipe". Nadam se da će slično biti i u ovoj generaciji.

 

Što se forumske atmosfere tiče, moram ovom prilikom da pohvalim @McLeod

koji je prošao sličan put kao naša reprezentacija - osporavan pre turnira, mučio se u grupnoj fazi, ali kad su krenule eliminacije podigao nivo i sve ispogađao i izanalizirao kako treba (na žalost i finale). Nadam se da smo i njega dobili za buduća takmičenja. Bravo Meče! :classic_smile:

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Gledam sada snimak na SK finala, kakvu smo istorijsku priliku propustili🤦‍♂️ 

 

Svaki napad u 4/4 gdje Aleksa nije dodirnuo loptu se zavrsilo teskim sutem za 3 s rukom na licu ( Jovic i Davidovac ) ili glupostima Jovica ( 1 na 4 ) i Petrusev ( faul u napadu i izgubljena lopta na niskom postu ).

I pored svega toga smo dosli u femomenalnu poziciju za sut Gudurica za 3 iz coska, sam kao duh.

 

Ovo ce dugo da boli, i vise/duze od Slovenije '17.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bilo je vremena kod one trojke Gudure, bilo je cak i prostora da se doda lopta Aleksi🤦‍♂️

Ipak ono sto me najvise boli jeste naredna 2 njegova poteza, 2+1 lagan da se izvuce, imao ke svo vrijeme ovog svijeta, blag kontak a lopta na lijevoj ruci da je izvuce na polaganje o tablu i onda sledeci napad finta🤦‍♂️ 

 

Sjajno smo cuvali Schrodera poslednjih 5 minuta do kljucnog kosa kada smo dozvolili da se proseta, Aleksu ostavili na vetrometini, bez ikakve pomoci i rotacije.

Nema trika da bi ubo poludistancu ili trojku, vec je bio nervozan od prethodnih nekoliko promasaja za 3. 

 

Steta, u pm.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Ne moze obican faul za Franza za ono guranje sa ledja biti ispravno sudjeno nikako. U prenosu je reziser sam dao i drugi ugao odmah iz kog se videlo, ali sudijama nije palo na pamet da sami traze jos neku kameru ds pregledaju sve dostupne uglove. To je uzas, amaterizam i debilizam teski i situacija koja je bila jako znacajna jer se dogadjala pred poluvreme.

Bila je još jedna situacija gde je suđen Petruševu faul u napadu iako je nemački defanzivac bio u skoku. 

 

Miki8 brži...

Edited by That Guy
Link to comment
Share on other sites

Gudura chokeovao big time. Prvo promašena trojka na minus 3 ako se dobro sećam, a imao je svo vreme da se lepo namesti i da je zabode, a onda u sledećem napadu promašeno lagano polaganje nakon faula za 2+1 , posle čega dao oba slobodna. Znači od potencijalnih 6 dao samo 2 poena. Jbg to nas na kraju zakopalo. 

 

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče izjave Pešića,iz njegove perspektive kao selektora sve što priča o razvoju košarke kod nas je ok ...

Ali treba malo pogledati i drugu stranu medalje,pošto je očigledno reč o ABA/Srpska liga pitanju ...

Prvi problem je prohodnost naših timova u EL/EC takmičenja tj. mogu se nekako CZV i Partizan dokopati licenci koji bi ih učinili sigurnim učesnicima nezavsno od ABA ...

Drugi problem je, kako oživeti ostale klubove koji bi popunili ligu ... ovo što sada imamo izvan ABA je neki poluamaterski nivo,dakle treba prvo novca,zatim organizacije,infrastrukture,gomile drugih stvari da bi to na duži rok šljakalo ...

Ta domaća liga bi u startu bila osetno nekvalitetnija od ABA ... Dva džina,jedno Miškovo export-import preduzeće bez ambicija i gomila patuljaka ...

Treće,kako sprečiti da se takva liga pretvori u košarkašku verziju onoga što imamo u fudbalu ? A znajući ko nam sedi u upravama klubova i savezu gotovo je sigurno da će tako biti ...

Sve je to oko oživljavanja regionalnih centara u teoriji ok ali bojim se da bi se u praksi poznavajući nas pretvorillo u cirkus i katastrofu ,ostali bi smo i bez vracpca u ruci i bez goluba na grani ...

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Miki28 said:

@Sharp jel bi mogao pogledati situaciju kada je sviran Petrusevu faul u napadu na nekih 5.49 minuta do kraja 4/4? Samo su jednom prikazali snimak, Srbija nije imala challenge ali djeluje mi da M. Wagner nije bio dobro bio postavljen odnosno da je isao kukom u stranu? 

Hvala

 

 

Blocking foul kao kuća. Nema challenge trenutno za to u fiba košarci, samo EL.

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, mare80 said:

Što se tiče izjave Pešića,iz njegove perspektive kao selektora sve što priča o razvoju košarke kod nas je ok ...

Ali treba malo pogledati i drugu stranu medalje,pošto je očigledno reč o ABA/Srpska liga pitanju ...

Prvi problem je prohodnost naših timova u EL/EC takmičenja tj. mogu se nekako CZV i Partizan dokopati licenci koji bi ih učinili sigurnim učesnicima nezavsno od ABA ...

Drugi problem je, kako oživeti ostale klubove koji bi popunili ligu ... ovo što sada imamo izvan ABA je neki poluamaterski nivo,dakle treba prvo novca,zatim organizacije,infrastrukture,gomile drugih stvari da bi to na duži rok šljakalo ...

Ta domaća liga bi u startu bila osetno nekvalitetnija od ABA ... Dva džina,jedno Miškovo export-import preduzeće bez ambicija i gomila patuljaka ...

Treće,kako sprečiti da se takva liga pretvori u košarkašku verziju onoga što imamo u fudbalu ? A znajući ko nam sedi u upravama klubova i savezu gotovo je sigurno da će tako biti ...

Sve je to oko oživljavanja regionalnih centara u teoriji ok ali bojim se da bi se u praksi poznavajući nas pretvorillo u cirkus i katastrofu ,ostali bi smo i bez vracpca u ruci i bez goluba na grani ...

Bold: U ranim danima ABA lige, sezona 02 ili 03 u EL iz regiona su igrali Partizan po specijalnom pozivu, Budućnost, Olimpija i Cibona kao nacionalni prvaci. Zašto je ABA dozvolila da sa 4 učesnika spadne na 1 je pravo pitanje.

Edited by That Guy
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, That Guy said:

U ranim danima ABA lige, sezona 02 ili 03 u EL iz regiona su igrali Partizan po specijalnom pozivu, Budućnost, Olimpija i Cibona kao nacionalni prvaci. Zašto je ABA dozvolila da sa 4 učesnika spadne na 1 je pravo pitanje.

 

To je dobro pitanje ali bojim se da ne zavisi puno od vlasnika ABA lige već od vlasnika EL ...

Realno,malo šta po tom pitanju mi možemo da učinimo ...

Link to comment
Share on other sites

Maljković o Boriši :krstipd4:

Quote

Koliko je sve bilo ozbiljno otkrio je predsednik Olimpijskog komiteta Srbije, Božidar Maljković, gostujući na televiziji “K1” u emisiji “Kec na jedanaest”:

– Moramo da sednemo Državni vrh, Ministar sporta i ja sa njima, da rešimo to pitanje. Dečko je imao stravičnu nesreću. Zahvaljujući vrhunskom lekaru kao što je Gaga Radovanović, koji je predsednik Zdravstvene organizacije Olimpijskog komiteta, Boriša je sada dobro. Pričao sam sa njim, falilo je nekoliko desetina minuta da dođe do izliva krvi u trbušnu duplju, koja dovodi do sepse, a onda spasa nema. Međutim, Gaga koji je i predsednik Crvenog krsta Srbije, pasdozvao je svoju koleginicu sa Filipina, koja je odmah reagovala. Pozvala je lekare, koji su već bili otišli kući i tako je spašen jedan mladi život – rekao je on.

 

  • Like 3
  • Thanks 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Ne znam da li je neko primetio ali u svlacionici posle pobede nad Kanadom (mozete da se vrati na sk), u trenutku kad se malo primirilo slavlje a pre onog "svi za jednog, jedan za svi", Pesic objasnjava Guduricu kako mora dok ide na prodor, da stiti loptu da je "sakrije" i da istrpi duele i postigne lagano kos, kao sto radi Bogdan, posto je imao takvu situaciju i promasio je. Samo sto mu je pomenuo da on to moze jos bolje, verovatno misleci zbog jace konstitucije u odnosu na Bogdana... I njemu se to desava u kljucnom prodoru na kraju u finalu, kad je isao na ono polaganje, da ne "sakriva" loptu i traljavo zavrsava i promasuje polaganje..Detalj koji je bio kljucan, neverovatno, a vecina se pitala sigurno zasto toliko Pesic potencira taj detalj u svlacionici posle velike pobede u polufinalu, i to se desi u finalu. 

 

Ovo sam i ja primetila, kad mu je Kari skrenuo pažnju na to u svlačionici... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...