Jump to content

Košarkaška reprezentacija Srbije


Recommended Posts

Ajde ljudi, oladite malo. Nikola je bar pokušavao i na žalost nisu mu ulazile. Sa povredom Dobrića, sudijskim kriterijumom, svim silnim otkazima i tragedijom sa Borišom, mi smo ipak bili na par poena od šampionata. Borili se momci, nudili se Nemci ali mi nismo iskoristili, šta je tu je. 

 

U svakom slučaju, mislim da imamo lepu budućnost. Svaka čast svim igračima i stručnom štabu. Ovi igrači su se bar pojavili i rizikuju povrede i manjak vremena sa porodicom radi reprezentacije. Ne pluljte ih molim vas. 

Edited by Darko
  • Like 13
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

Jedan šut nas je dijelio od pobjede, otvorena trojka. Nekad uđe, nekad ne to ti je sport. 

Niko ovo očekivao nije, prebacili smo očekivanja ali kad se izgubi finale je teško... ne znam, teško je sad analizirati bilo šta, to su finala. Ova ekipa je limitirana i ono što smo igrali od Italije kao što rekoh je bio maksimum svih igrača i izvlačenje skoro pa savršene igre. Ovako kad stane, potreban je individualni kvalitet. Bogdan je zaustavljen u drugom, mislim da je trebao biti agresivniji po cijenu da šutira 0/10 u momentima kad smo stali ali sad nema nazad. Da je ovo, da je ono... da je Jokić bio u ovakvom meču bilo bi +20 za nas razmišljam ali tako je kako je. Njemce ne vidim kao neku silu, jednostavno im se poklopilo.

 

I sada kad stanem, razmislim mi bi ovo sa Dobrićem dobili. Nema šanse da ne bi on odigrao meč karijere ovdje. Falio nam je, pogotovo u završnici. 

 

Sad ovako kako mi se vraća film, jedan bitan momenat je i onaj nepotreban čelendž na početku 3/4 gdje smo izgubili tajm aut pa nismo mogli sjeći onu seriju tako rano istim. Oko Jokića na OI napraviti tim, ne pojedince već TIM koji će da da sve od sebe i mislim da je konačno vrijeme da pobijetimo i te najjače Amerikance. Previše izgubljenih finala da nam se ne vrati kad je najslađe. Svaka im čast, ovo će značiti na vraćanju kulta reprezentacije

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Momcima kapa do poda, steta sto su propustili odlazak u vecnost, a otvorilo im se. Guduric ostao sam, promasio, ko Peteusev u finalu abe, nekad udje nekad ne svakako nije hteo da promasi. Ono sto mu ja zameram je sto nije sutnuo na kraju kad je imao otvoren sut. 

 

Po meni najvece greske pravio mali Jovic, ishitreno u par navrata, sto je mozda presudilo, Stefan se danas nije pojavio ili je povreda u pitanju, Nikolu su procitali i zatvorili, Bogdan pod utiskom Italije asistirao za promasje i to je to. 
 

Bolji je pobedio u svakom slucaju. Opet svaka cast momcima. 

Link to comment
Share on other sites

Ponosan na vas. Sledeće takmičenje više srca i mošnica kao ovaj dečko i zlato je naše. Naravno, nadam se bez takozvanog najboljeg centra sveta.
Dečko dubok naklon!!! Vratili smo se tamo gde pripadamo. U samom vrhu! Ajdeee bree osvajamo te OI. 💪🇷🇸

 

1160938015-0-0-1001-563-1920x0-80-0-0-3d

Edited by Čočo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

S obzirom na okolnosti jedan od vecih sportskih uspeha.

 

Uz sva desavanja, izgubis i Dobrica.

 

Ovaj "poraz" ide na dusu  onima koji su ovog leta mogli da igraju ali nisu. To iskustvo i kvalitet su nam apsolutno falili. Previse je momaka bili koji nikad nisu igrali ovakvu utakmicu, Previse gresaka na kraju iz najbolje namere ali opet gresaka.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Mi smo se danas vala dobro i drzali kad se uzme u obzir da nam je prvi PG potpuno podbacio. Bas bas losa partija Jovica, u napadu nista nije mogao da kreira pa je uzimao suteve preko ruke, u odbrani lagano ispadao. Ne znam ni dal se vracao u drugom poluvremenu u igru, ali bas skroman ucinak od najiskusnijeg uz Bogdana. 

 

Takodje, podbacio je i prvi centar, i mislim da smo ubili malo flow s tim sto smo gurali na njega pocetkom drugog poluvremena. Nidza je koristan i kad ga ne idu poeni. 

 

Uz sve to nervoza Jovica mladjeg, posle i Petruseva koji odbija da postuje Sredera, uz bas nikakav doprinos Gudurica.

 

Zao mi je sto je Kari zaboravio na Vanju posle, odlicno je usao u utakmicu, dao neke bitne poene, igrao odlicnu odbranu. Bogdan i Avram nas drzali, ovaj u prvoj, ovaj u drugom poluvremenu. 

 

Nemci dosta iskusnije, skolskije i pametnije odigrali od nas. Na kraju smo bukvalno na Aleksino ludilo dosli u priliku da imamo sve ono u zavrsnici. Jebiga, izgubili smo od boljeg, kao i protiv Slovenije pre sest godina. Ali bitno je da smo ponovo kontenderi. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Don Dusko said:

 

E tu su ubili momentum pokusajem da spuste Milutinovu a ovaj nikako nije mogao da uradi nista. Ajde 2-3 napada ali cela cetvrtina. Mogao je plan da se promeni.

Bezveze je sto je Milutinov imao ovu minutazu

Mislim ok iskusan pa ocekujes proradice ali on kao da se nije ni pojavio

Sa Filipom smo mnogo bolje izgledali

Predugo je Filip bio na klupi da bi se sa njim posle jurilo -12 

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da shvatate koliko je glupo reci "Da smo samo imali Jokica". Imali smo ga pre pa nismo osvajali, a nekad nismo ni stizali do finala. Ko garantuje da bismo napravili ovaj uspeh da je on dosao ovde? Meni je zao sto se povredio Simanic, i Dobric u finalu, pa da vidimo ko je stvarno bolji.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Don Dusko said:

Ocemo i Milutinova da teramo iz repke. I on je uzasno odigrao utakmicu. Samo nije imao prilike da zezne u finisu kao Guduric.

 

Nije stvar jedne utakmice. Svakome moze da se desi. Stvar je da li je nesto trend, da li se ponavlja. 

Link to comment
Share on other sites

Ono što je Petrušev rekao, većina nas nije nikad bila na SP, kamoli u finalu. Preveliki je to pritisak za sve ove momke, naročito N. Jovića i Petruševa. I ne treba sve svaljivati na njih, a ni na Gudurića, od kog ja ne bih ni očekivala da rešava. Iskreno najviše "zameram" Bogdanu i Jovketu koji su najiskusniji i morali su da preuzmu više odgovornosti i odigraju bolje. Pešić je pokušavao neke stvari, izvadio Milutinova i igrao sa Davidovcem, malim Jovićem i Petruševim, ali jbg, nije se dalo. Treba da budemo ponosni na njih jer ovo jeste fantastičan rezultat!

  • Like 14
  • Love 4
Link to comment
Share on other sites

Ogroman uspeh, ko zna koliko ćemo čekati da se ponovi. 

Pešićev poraz, prvo zbog straha&grča sa kojim su igrači ušli u meč, a onda i zbog svega što ga je "krasilo"  i u nekim sličnim mečevima. 

 

Aleksa Bog. 

 

Imamo premalo mooda/m® da bi smo dobijali ovakve mečeve. 

 

Nemačka solidna. 

 

Osećam se kao da imam štenećak. 

 

 

  • Like 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Imamo li info, je li Bobo mozda bio povredjen ili slicno? Nikako mi ne ide u glavu onoliko malo dodira sa loptom u drugom poluvremenu...

 

Jesu ga ovi dobro cuvali, ali on se nije ni izvlacio spolja da primi loptu i odigra jedan na jedan. Bas cudna situacija. 

Link to comment
Share on other sites

Ne placem. 

 

 

Prestao sam. Valjda... 

 

 

Ma placem jer sam ponosan. Eto. Stvarno nisam mnogo tuzan, polako to neko razocarenje prelazi u racionalnu spoznaju izvanrednog uspeha koji smo ostvarili. 

 

 

Toliko. 

 

 

p.s. donekle da razumem kad se napusava igrac iz kluba koji uzima silne novce i napravi neku glupost, ali reprezentativcu psovati nesto i/ili ga vredjati, pa covece, to mi nikada nece biti jasno. OK je kritika, ali vredjanje nikako. 

  • Like 4
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...