Jump to content

Košarkaška reprezentacija Srbije


Recommended Posts

Fantasticna utakmica, gotovo perfekcija.

Svaka cast momcima na pruzenoj radosti ali ima nesto sto me jos vise usrecilo a to je sto je Borisa poslao poruku podrske momcima pre utakmice!

 

Kada se pogledaju poslednje dve godine reprezentativnih akcija, imamo 9 pobeda (vrlo ubedljivih) i dva poraza i oba zna se od koga.

Edited by nunilo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Meni jedna od najlepših stvari za videti je solidarnost koja vlada među reprezentativcima sa sučeljenih strana Topčidera. Kada bi ljudi na malo zdraviji način doživljavali to rivalstvo, ovo društvo bi makar za nijansu bilo zdravije i solidarnije. Suštinski nebitna stvar, znam, ali me boli kad se setim da se ljudi čak i na ovom forumu pale na klubaštvo. 

  • Like 34
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, robespierre said:

Meni jedna od najlepših stvari za videti je solidarnost koja vlada među reprezentativcima sa sučeljenih strana Topčidera. Kada bi ljudi na malo zdraviji način doživljavali to rivalstvo, ovo društvo bi makar za nijansu bilo zdravije i solidarnije. Suštinski nebitna stvar, znam, ali me boli kad se setim da se ljudi čak i na ovom forumu pale na klubaštvo. 

 

Palo mi na pamet ovo danas X puta.

 

Ocigledno tog animoziteta nema (niti treba biti) pa vidite Avramovica i Filipa na davanju izjava, a na noz u finalu. Pogledajte forum danas.

 

Sta nam preostaje... da svalimo da nas zavadja ubaceni element, tzv strani placenici.

 

Link to comment
Share on other sites

Sasvim je u redu da nekome klub znaci vise od 'stacije i da je mnogo vise investiran u njegove rezultate i sudbinu. Ali, ako pratis i repku i tvrdis da za istu navijas, najseljackija i najdegutantnija stvar je deliti igrace i svoje dozivljaje istih po tom klubaskom principu. Na kraju krajeva, ovo je kolektivni sport i trofeje osvaja taj neki kolektiv, ekipa. Ako nekome to smeta, postoje uvek i ti neki brojni individualni sportovi pa se tu mogu personalno opredeljivati kako zele.

  • Like 29
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

Stalno sam govorio zašto je potrebno da imamo barem jednog old skul pleja u ekipi, i napokon dođoh na svoje. 😄 Šteta što godine i zdravstveno stanje nisu na strani Jovića, sad bi mi bilo čudno da gledam nekog drugog na toj poziciji. Isti mi je osećaj bio i bez Teodosića u timu. 🙄

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Dalje. Nadam se da ova utakmica znaci i otkljucavanje Petruseva. Pisao sam vec, on se poslednjih nekoliko godina sasvim glupavo i bezrazlozno nekako kalupi i sputava. Decko je napadacki daleko versatilniji igrac nego sto mu se priznaje. Nema nikakvog razloga da ga se prevashodno gura besomucno pod kos, u reket, da baca sidra i kampuje. Mora mu se dati veca sloboda, dozvoliti da pokriva vise prostora, izvlaci se iza trice i van tipicnih central pick varijanti. Unleash the Petrush.

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Sasvim je u redu da nekome klub znaci vise od 'stacije i da je mnogo vise investiran u njegove rezultate i sudbinu. Ali, ako pratis i repku i tvrdis da za istu navijas, najseljackija i najdegutantnija stvar je deliti igrace i svoje dozivljaje istih po tom klubaskom principu. Na kraju krajeva, ovo je kolektivni sport i trofeje osvaja taj neki kolektiv, ekipa. Ako nekome to smeta, postoje uvek i ti neki brojni individualni sportovi pa se tu mogu personalno opredeljivati kako zele.

 

Na stranu šta ja mislim o investiranju u klub, pa i reprezentaciju, gde bih rekao da mi je nivo investiranosti u obe stvari na istorijskom minimumu iz gomile razloga, to su samo moje preferencije, naravno da je sasvim okej da neko drugi to mnogo emotivnije doživljava. Pritom, to mi ne predstavlja prepreku da kad vidim reprezentativce kako se raduju podelim njihovu sreću, iako je to nešto suštinski njihovo, a ne moje. Međutim, želeo sam nešto potpuno drugo da kažem, a to je kako bi nam život, kako ovaj forumski tako i materijalni, svima bio makar trunku podnošljiviji kada bi se prema bližnjem svom ophodili kao Aleksa prema Filipu. Mir u svetu i ti fazoni, šta znam.   

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Petrušev je, kada napada licem iz kretnje, jedan od najraznovrsnijih finišera na obruču.
Večeras mu je Deda bio zlata vredan litl helper u čuvanju ona dva stodvajskilaša. Zato smo i odmorili valjano Milutinova.

Ali na kraju dok svi luduju sa navijačima i igraju Rile ladnie od leda hvata Milutinova od pozadi kao da je imao plan na ramena da ga podigne.
Srećom bilo je dovoljno da mu "Lemi" samo uputi kratak ,,dal si realan" pogled...:)









Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, FireKeeper said:

Ocigledno tog animoziteta nema (niti treba biti) pa vidite Avramovica i Filipa na davanju izjava, a na noz u finalu.

Poenta je da to "na nož" navijači ne shvataju da je bukvalno nož u pitanju nego borba do koske iza koje ne ostaju loši repovi. Dakle, sve ćemo dati za pobedu i krv će proključati ali kad se sve smiri ne ostaje zlo između dve strane.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Dalje. Nadam se da ova utakmica znaci i otkljucavanje Petruseva. Pisao sam vec, on se poslednjih nekoliko godina sasvim glupavo i bezrazlozno nekako kalupi i sputava. Decko je napadacki daleko versatilniji igrac nego sto mu se priznaje. Nema nikakvog razloga da ga se prevashodno gura besomucno pod kos, u reket, da baca sidra i kampuje. Mora mu se dati veca sloboda, dozvoliti da pokriva vise prostora, izvlaci se iza trice i van tipicnih central pick varijanti. Unleash the Petrush.

Apsolutno tacno.

Jedino sto, kao i vecina igraca te nove generacije, Filip ima ogromnih problema sa koncentracijom i selekcijom poteza, gubi se iz fokusa i sam sebe izbacuje iz utakmice.

U takvim situacijama upravo to kalupljenje i smestanje u tacno odredjene zone i akcije mu omogucavaju da dobije samopouzdanje i sto se u narodu kaze - obusi.

Bice on mnogo raznovrsniji i bolji s vremenom kad ga dohvate Ameri, nema zime za njega

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Dalje. Nadam se da ova utakmica znaci i otkljucavanje Petruseva. Pisao sam vec, on se poslednjih nekoliko godina sasvim glupavo i bezrazlozno nekako kalupi i sputava. Decko je napadacki daleko versatilniji igrac nego sto mu se priznaje. Nema nikakvog razloga da ga se prevashodno gura besomucno pod kos, u reket, da baca sidra i kampuje. Mora mu se dati veca sloboda, dozvoliti da pokriva vise prostora, izvlaci se iza trice i van tipicnih central pick varijanti. Unleash the Petrush.

 

petrusev sam sebe otkljuca ili zakljuca, zavisno od procenta glupih poteza koje napravi. jutros svega dva glupa i pet super.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Dalje. Nadam se da ova utakmica znaci i otkljucavanje Petruseva. Pisao sam vec, on se poslednjih nekoliko godina sasvim glupavo i bezrazlozno nekako kalupi i sputava. Decko je napadacki daleko versatilniji igrac nego sto mu se priznaje. Nema nikakvog razloga da ga se prevashodno gura besomucno pod kos, u reket, da baca sidra i kampuje. Mora mu se dati veca sloboda, dozvoliti da pokriva vise prostora, izvlaci se iza trice i van tipicnih central pick varijanti. Unleash the Petrush.

Ja mislim da će on imati dosta prostora u Fili. 

 

Bravo momci ❤️

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Problem sa licnim greskama said:

Ucesce u polufinalima SP od 2010 - 2023:

 

Srbija 3
SAD 3
Francuska 2
Litvanija 2
Spanija 1
Australija 1
Turska 1
Argentina 1

Potencijalno 1:
Slovenija
Letonija
Nemacka
Kanada
 

Нисмо играли полуфинале 2019 тако да смо и ми на 2.

 

Моја грешка 2010 је у питању не 2014.

Edited by Bogoljub Gagic
Link to comment
Share on other sites

Oba puta posle Italije sam u nekoj meri stitio Pesica, prebacujuci deo odgovornosti na igrace. Jednim delom sam to verovatno radio zbog emocija prema Kariju. Drugi deo je bio cisto kosarkaski. Analizirao sam sve utakmcie koje smo odigrali i jednostavno video sam tu dosta dobre kosarke. Jesu protivnici cesto bili nesto slabiji, ali opet mi je bio utisak da smo vise pokazali nego sto pokazuju rezultati. 

 

Mi smo i pre pocetka ovog prvenstva zeleli ovaj mec sa Litvancima i nekako je bilo pravedno da do njega dodjemo. Dosta se apostrofirala odbrana kao kljuc uspeha, ali moje misljeje je da je je presudio napad. Litvanci su i nama ubacili trojke 4/4 na startu utakmice, pa su omasili 1 uhvatili skok i opet pogodili. Ali nisu napravili dvocifrenu prednost jer smo mi pogadjali na najrazlicitije nacine i drzali egal dok njima sut nije usporio. Posle je dosla i odbrana. Pa i drugo poluvreme su otvorili sa 2 trojke i 2 dvojke za nepuna 3 minuta. Ali smo odgovorili sa 2 trojke i dvojkom i odmah vratili orednost na dvocifrenu. Nismo ih ugazili nekim suterskim useravanjem, vec smo pruzili jedan jako sirok napadacki repertoar. I to nije bila slučajnost, neki dobar rad je stajao iza toga. Srećan sam i zbog momaka i zbog Karija, zasluzili su ovo.

 

Nadam se da necemo igrati sa Slovenijom, kako zbog OI, tako i zbog toga sto nemam stomak da gledam Dončićevo glumatanje, kreveljenje i neprestano objasnjavanje sa sudijama.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...