Jump to content

Košarkaška reprezentacija Srbije


Recommended Posts

I da, bilo bi lepo kada biste se malo spustili na zemlju i bili realni što se tiče vođenja ovog rostera u Pariz. Sve je to lepo, ekipa se bori i ostvarila je lep rezultat, ali se zaboravlja da smo, zbog povoljnog kostura, igrali sa 3 vašarske ekipe i 2 solidne (od kojih smo od jedne izgubili), a izbegli one jake protivnike iz drugog dela kostura. Pogledajte samo kakve ekipe su već na OI i kakve čekaju da dođu iz kvalifikacija. Pa s ovim rosterom bi se tamo proveli kao bosi po trnju. Naravno da treba da ima mesta za Jokića, Micića, Kalinića, Lučića, Pokuševskog itd.

  • Like 3
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Prva faza košarkaškog turnira, u kojoj će biti dve grupe od po šest selekcija, igraće se na fudbalskom stadionu "Pjer Murua" u Lilu 🤦‍♂️, gde se 2015. godine igrala završnica Evrobasketa i gde je Srbija doživela bolan poraz od Litvanije u polufinalu. Kasnije je naš tim izgubio i u meču za bronzu od domaće Francuske. Litvanci su revanš za taj meč dobili juče.

Nokaut faza olimpijskog tunira, od četvrtfinala pa nadalje, igraće se u čuvenoj hali "Bersi" u Parizu.

 

Je..em im mater, a ja od danas poceo da stedim za Pariz sledece godine (srecom sad mogu da prestanem)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pero_Cameron said:

I da, bilo bi lepo kada biste se malo spustili na zemlju i bili realni što se tiče vođenja ovog rostera u Pariz. Sve je to lepo, ekipa se bori i ostvarila je lep rezultat, ali se zaboravlja da smo, zbog povoljnog kostura, igrali sa 3 vašarske ekipe i 2 solidne (od kojih smo od jedne izgubili), a izbegli one jake protivnike iz drugog dela kostura. Pogledajte samo kakve ekipe su već na OI i kakve čekaju da dođu iz kvalifikacija. Pa s ovim rosterom bi se tamo proveli kao bosi po trnju. Naravno da treba da ima mesta za Jokića, Micića, Kalinića, Lučića, Pokuševskog itd.

Jokic je najbolji na svetu ali isto tako je i igrac zbog koga moras da potpuno promenis sistem igre, da sve podredis njemu (kako bi on mogao da se podredi saigracima).

To ne moze svaki trener, narocito ne pripadnici stare skole i narocito ne tokom turnira od mesec dana na koji se maltene ide bez priprema.

U Denveru je lakse, imas celu sezonu, ovde nemas cak ni kontinuitet njegovog dolaska svako leto, a vreme prolazi i sastav ekipe se stalno menja.

Drugacije bi bilo da je trener neko ko radi tamo, razume ligu i njihove igrace, kao sto su to recimo Miloje, Rajakovic ili Kokoskov.

Na sve ovo Jokic mentalitetom kao da odskace od vecine igraca tamo, a pri tome sam po sebi donosi mnogo nezeljene paznje, pritiska i vec stvorene negativne energije za koju nije samo on kriv.

Ja bih doobro razmislio sta i kako sa njim na Karijevom mestu, eventualno ne pozivanje bi moglo da stvori i ovaj Nemacka efekat a vidimo kako njima ide u poslednje vreme.

Opet kazem, najbolji je i boljeg necemo imati, tako da se verovatno nijedan trener ne bi slozio sa ovim gore.

 

Da pomenem jos da i na toj poziciji imamo Milutinova koji je protiv Litvanije i konacno pokazao da ima sve sto treba i da moze da se nosi sa najboljima, a narocito sa najjacim centrima na svetu. Apsolutno je zasluzio da ubuduce bude prvi centar i nema tog coveka koji bi bio protiv toga. Uz jednu strec varijantu poput Filipa i jednog sa nesto brzim nogama poput Alena, imamo sasvim finu centarski liniju za godine koje dolaze.

 

Vasa je 2 nivoa ispred svih nasih plejeva i buduci da novog nema na vidiku, odnosno da je Topic premlad, Micic je no-brejner.

 

Sto se Kaline i Luce tice, samo jedan od njih dvojice nam je sada potreban kao hleb nasusni, to smo najbolje osetili protiv Italije odnosno Fontekija.

Segi i Vanja su za broj manji od ove dvojice i nisu im prava zamena, jedan od dua Kalina-Luca u Parizu bi bio dobar posao, dvojica su vec premija.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nenadd said:

Jokic je najbolji na svetu ali isto tako je i igrac zbog koga moras da potpuno promenis sistem igre, da sve podredis njemu (kako bi on mogao da se podredi saigracima).

To ne moze svaki trener, narocito ne pripadnici stare skole i narocito ne tokom turnira od mesec dana na koji se maltene ide bez priprema.

U Denveru je lakse, imas celu sezonu, ovde nemas cak ni kontinuitet njegovog dolaska svako leto, a vreme prolazi i sastav ekipe se stalno menja.

Drugacije bi bilo da je trener neko ko radi tamo, razume ligu i njihove igrace, kao sto su to recimo Miloje, Rajakovic ili Kokoskov.

Na sve ovo Jokic mentalitetom kao da odskace od vecine igraca tamo, a pri tome sam po sebi donosi mnogo nezeljene paznje, pritiska i vec stvorene negativne energije za koju nije samo on kriv.

Ja bih doobro razmislio sta i kako sa njim na Karijevom mestu, eventualno ne pozivanje bi moglo da stvori i ovaj Nemacka efekat a vidimo kako njima ide u poslednje vreme.

Opet kazem, najbolji je i boljeg necemo imati, tako da se verovatno nijedan trener ne bi slozio sa ovim gore.

 

Da pomenem jos da i na toj poziciji imamo Milutinova koji je protiv Litvanije i konacno pokazao da ima sve sto treba i da moze da se nosi sa najboljima, a narocito sa najjacim centrima na svetu. Apsolutno je zasluzio da ubuduce bude prvi centar i nema tog coveka koji bi bio protiv toga. Uz jednu strec varijantu poput Filipa i jednog sa nesto brzim nogama poput Alena, imamo sasvim finu centarski liniju za godine koje dolaze.

 

Vasa je 2 nivoa ispred svih nasih plejeva i buduci da novog nema na vidiku, odnosno da je Topic premlad, Micic je no-brejner.

 

Sto se Kaline i Luce tice, samo jedan od njih dvojice nam je sada potreban kao hleb nasusni, to smo najbolje osetili protiv Italije odnosno Fontekija.

Segi i Vanja su za broj manji od ove dvojice i nisu im prava zamena, jedan od dua Kalina-Luca u Parizu bi bio dobar posao, dvojica su vec premija.

На страну што не мислим много тога лепог о Јокићу, али ми нисмо испали са Европског због Јокића (неуспешног подређавања система Јокићу, немогућности олд скул тренера да се прилагоди итд), већ због минута без Јокића. Ми смо у 11 минута без Јокића имали минус бесконачно, а са њим смо утакмицу добијали двоцифрено. Да је играо 5 минута дуже, као што је требало, победили бисмо и то је била главна и готово једина грешка на том првенству, али кобна.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Chaos Is Me said:

 

Jokić, Kalinić i Smailagić na ovu ekipu i to je to. Micić ako bude hteo da bude jedan od jednakih a ne neki nosilac. Aleksa, Petrušev i Jovići su u standardnih 12.

Po cemu jokic zasluzuje da se nadje na spisku za OI? 

Apsolutno nije pokazao ni promil zelje da odigra za nas cak nije nasao nijedan valjani razlog da se opravda

Niko nema prava da se sprda sa reprezentacijom. Sto se mene tice samo smajli,micic i kalinic 

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Mile1 said:

Po cemu jokic zasluzuje da se nadje na spisku za OI? 

Apsolutno nije pokazao ni promil zelje da odigra za nas cak nije nasao nijedan valjani razlog da se opravda

Niko nema prava da se sprda sa reprezentacijom. Sto se mene tice samo smajli,micic i kalinic 

Sve je to tacno. Sta mislis da li ce Amerikanci da vode ovu postavu sa SP na OI? Ili pusti Amere gledamo samo nas 😄

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Predragdjape said:

Nemamo mi taj luksuz da se odreknemo Jokica. Pa Amerika ce ici u duplo jacem sastavu od ovog na SP. A da li je Jokic zasluzio da ide na OI nije. Spominje se Pokusevski, tek on ne znam cime je zasluzio da se spominje za OI.

Pa to onda znaci da moze da radi sta hoce ako je nas najbolji igrac? 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites






Po cemu jokic zasluzuje da se nadje na spisku za OI? 
Apsolutno nije pokazao ni promil zelje da odigra za nas cak nije nasao nijedan valjani razlog da se opravda
Niko nema prava da se sprda sa reprezentacijom. Sto se mene tice samo smajli,micic i kalinic 


Kako se Kalina opravdao?

Jokić je odigrao 89 NBA tekmi sa top minutažom a obaveze ka klubu završio je tek u trećoj nedelji juna...eboga prsten.

Luka Dončić je odigrao 64 tekmi i bio fraj 09. aprila ko gospodin čovek.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

После овог репрезентативног успеха мислим да сами себи приговарају сви који се нису одазвали а могли су. Баш су у небраном грожђу. Најгору позицију и пол позиију у целој причи има Недовић који се повукао због несналажења у репрезентацији, тј. због улоге у тиму. Онда редом иду Јокић и Калинић. 

Link to comment
Share on other sites

Imam bezveze osećaj u vezi polufinala. Pribojavam se atletskih sposobnosti Kanade, njihove snage i brzine. Pritisnuće nas spolja, koristiće snagu da nam upropaste napad. Kao što je pisano, oni su favorit, s pravom.

 

Nadam se našoj smirenosti, da ćemo odbijati d'umremo i kad krene loše, da ćemo umeti da odgovorimo na sve, vratimo u egal svaki put kad pritisnu. Ponovo će klupa morati da pokaže da je ravnopravna i svako da da doprinos.

 

Ubi nervoza a još dan i kusur je do meča.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites






После овог репрезентативног успеха мислим да сами себи приговарају сви који се нису одазвали а могли су. Баш су у небраном грожђу. Најгору позицију и пол позиију у целој причи има Недовић који се повукао због несналажења у репрезентацији, тј. због улоге у тиму. Онда редом иду Јокић и Калинић. 


Nedara je uprskao "za medalju"...:)
Ne sećam se da je još neko to uradio.
Kalina nije opcija ni kada bi vratili vreme unazad.
Jokić i ne prati svecko, kakvo samoprigovaranje...?

Zar je toliki problem prihvatiti da će Jokić do kraja karijere košarku igrati samo kada baš mora.
Mišljenja sam da bi mu iskreno laknulo da sutra KSS objavi kako iz nekog razloga više ne pozivaju NBA igrače u reprezentaciju.



  • Thanks 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...