Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Jbt, ko je uopšte pregovarao sa Lukom? Pusti čoveka da ide u nemačku, da zaradi neki dinar. Kakav bezvezan potpis, jedva sam čekao da ode kao ono medjutim, nije ni ovo loše, stavlja se do znanja na početku sezone kakvi su nam ciljevi. Iz dana u dan sam sve sigurniji da je Duško stvarno trener bez motivacije. Imao je više od pola sezone da vidi ko može a ko ne, ali očigledno ga to ne zanima previše.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Čvarkov said:

Campazo, Lo, Topic

Nedović, Higgins, Lazić

Kalinić, DeDa, Lazarević 

Mickey, Simonović, Ilić

Fall, Petrušev, Mitrović

 

Da li je ovo izvodljivo finansijski, dovoljno izbalansirano i prihvatljivo?

 

Samo ozbiljne odgovore molim. 

 

Izvinjavam se @Wingwalker što je Faku u rosteru, ali ne može mi zabraniti da se nadam. 

Prilicno smislen roster 👍...bar na papiru.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Polivalentni Stevica said:

Jel ima još nekih novosti osim toga da je Mitrović potpisao novi ugovor i da Šuter ponovo gnoji po temi

 

 

 

 

giphy.gif

 

Just now, Шутер из блока said:

Samo se nastavlja apsolutno nenormalno i bukvalno nedopusivo bacanje para na ove domaće šljakere i mediokritete, i davanje bez ikakvog razloga (uopšteno ugovore, a kamoli ovakve pojačane sa dosta/mnogo većom platom i bonusima) nove ugovore istima.
 

Sindrom FK (Terzića, Mrkele i ostalih lopova iz uprave) je još otkad i još odavno prešo i zapatio se i na KK. Izvlačenje i pranje para i taljenje sa domaćim "igračima" na kilo.

 

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Milos 3.14 said:

Luka je upravo ekvivalent Sikmi.

Budimo ozbiljni....

 

Inače da uporedimo tzv strane plaćenike i prave tj. domaće plaćenike. Koji je to stranac ostao posle sezone u kojoj nije zadovoljio? 

Dok imamo primer gomile igrača koji su kod nas do penzije.

Za tri sezone Luka će biti koristan koliko i Raduljica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Čvarkov said:

Campazo, Lo, Topic

Nedović, Higgins, Lazić

Kalinić, DeDa, Lazarević 

Mickey, Simonović, Ilić

Fall, Petrušev, Mitrović

 

Da li je ovo izvodljivo finansijski, dovoljno izbalansirano i prihvatljivo?

 

Samo ozbiljne odgovore molim. 

 

Izvinjavam se @Wingwalker što je Faku u rosteru, ali ne može mi zabraniti da se nadam. 

O Higgins-u se, barem koliko sam ja primetio,nigde ne spominje gde ce nastaviti karijeru. A mogao bi biti dobar zabod a kontam da i ne bi trebao biti skup posle ne bas sjajne sezone. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, leki bg said:

Prilicno smislen roster 👍...bar na papiru.

 

Niti je DeDa trojka, niti je Lazic dvojka. A Miki sa kriticnim sutem spolja je vise 5 nego 4. Kao sto je i Simonovic vise 5 nego 4, tako da u ovom predlogu rostera nema nijedne ciste, izvorne četvorke. 

 

Higins ima ugovor jos godinu dana.

Edited by Profesor
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, VukVule1988 said:

O Higgins-u se, barem koliko sam ja primetio,nigde ne spominje gde ce nastaviti karijeru. A mogao bi biti dobar zabod a kontam da i ne bi trebao biti skup posle ne bas sjajne sezone. 

 

Pa i ja nisam video neko interesovanje za njega. Možda @Borca ima neki info. Lošija sezona za njegove standarde, dobar na obe strane terena. Po meni igrač koji ne bih voleo da rešava utakmicu za protivničku ekipu. E sad sigurno nije ni jeftin, ali na porodični koncept možda možemo za manje od milke da ga potpišemo. :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, NikeAir said:

Ja shvatam tu objavu kao "podjebavanje" komsija zbog slicnih prica o Panteru...Klasicno Covicevski.

Pa i to je dokaz da je Čović daleko od realnosti i da živi u svom svetu. I kod navijača Partizana i kod navijača Zvezde ovo može samo podsmeh da izazove.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Čvarkov said:

 

Pa i ja nisam video neko interesovanje za njega. Možda @Borca ima neki info. Lošija sezona za njegove standarde, dobar na obe strane terena. Po meni igrač koji ne bih voleo da rešava utakmicu za protivničku ekipu. E sad sigurno nije ni jeftin, ali na porodični koncept možda možemo za manje od milke da ga potpišemo. :classic_biggrin:

Nisam siguran ni kakav je sa povredom. Bio je povređen na kraju prošle sezone. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Čvarkov said:

 

 E sad sigurno nije ni jeftin, ali na porodični koncept možda možemo za manje od milke da ga potpišemo. :classic_biggrin:

А не може више бити ни скуп с обзиром да је каријера у силазној путањи и 34 године, неких 800 хиљада би вредело дати по мени.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bogoljub Gagic said:

А не може више бити ни скуп с обзиром да је каријера у силазној путањи и 34 године, неких 800 хиљада би вредело дати по мени.

Povrede ga ubijaju, veliki rizik.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Čvarkov said:

Campazo, Lo, Topic

Nedović, Higgins, Lazić

Kalinić, DeDa, Lazarević 

Mickey, Simonović, Ilić

Fall, Petrušev, Mitrović

 

Da li je ovo izvodljivo finansijski, dovoljno izbalansirano i prihvatljivo?

 

Samo ozbiljne odgovore molim. 

 

Izvinjavam se @Wingwalker što je Faku u rosteru, ali ne može mi zabraniti da se nadam. 

 

Deluje preskupo.

 

Ovde samo u obstecenjima ima preko milion eura. Kalinic, Higins i Fal su pod ugovorima.

 

A ovo ti ne vredi ispod 11.5-12m (i to bez Duska) i bez obestecenja.

 

Mi smo prosle sezone na kraju trosili oko 9m na plate. Ja racunam tih 9 u ovoj i jos jedno 1.5m + na sezonske i ulaznice iz Arene. Tako bi trebalo oko 10.5-11m a to bi znacilo skuplji od prosle sezone ali i jeftiniji od tog sto si naveo.

 

A to dal cemo imati ocekivanih 10ak miliona ili vise ili manje to ne znam. Zato zapravo i ne mogu da tvrdim jel preskupo ili nije jer ne znamo sa koliko cemo tacno raspolagati. Mislim da cemo moci da zakljicimo iz narednih par pojacanja.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Milos 3.14 said:

Luka je upravo ekvivalent Sikmi. Kao što ni Sikma ne može biti starter u top 8-10 ekipa EL , tako ne može ni Mitrović.

Kao bek ap u balansiranom i promišljenim rosteru su dobri obojica.

Sikma kao prvo je prošo ozbiljan koledž i imao dobru/odličnu koledž karijeru, znači dobro/odlično potkovan i školovan košarkaš i neuporedivo bolji i kvalitetniji "mlađi dani" od Mitrovića, a onda je i dosta svestraniji/versatilniji igrač od Mitrovića, i u napadu i u odbrani, konkretno - u napadu ima i šut sa poludistance i za 3, širi igru (i još lakše zbog šuta logično), napada iz face-upa, napada close-out, napada iz popa, a mislim da je i atletičniji i da ima veći raspon ruku, a svakako i fizički moćniji i kvalitetniji, od Mitrovića, takođe ima i u repertoaru i može da poentira iz lob-a i put-backa (pre svega zbog te bolje atletike i raspona ruku, što ovaj ne može naravno), i na kraju (a povezano je sa prethodnim) agresivniji je i bolji i produktivniji u ofanzivnom skoku, znači sve ove stvari u napadu prvo ima za razliku od Mitrovića, a onda je i svakako bolji u tim segmentima igre od njega

 

- u odbrani je pre svega uopšteno bolji, kvalitetniji i ozbiljniji defanzivac sveukupno, a onda i konkretno u građenju koša (defanzivnom skoku), u help-sideu (na strani pomoći i u rotacijama) i selekciji i pravljenju (pametnih i pravovremenih) faulova, u prva dva segmenta igre je bolji pre svega zbog toga što je korpulentniji i fizički pogotovu, a onda i atletski, bolji i kvalitetniji. Znači u dosta segmenata je bolji i svestraniji i u odbrani u poređenju sa Mitrovićem.

 

Sveukupno kad sabereš i oduzmeš je Sikma mnogo/dosta bolji igrač od Mitrovića, a pre svega jer je uopšteno EL igrač ovaj prvi, dok ovaj drugi to nije uopšte, već klasičan EC igrač/šljaker/mediokritet, jedina stvar koja je na strani Mitrovića je to što je mlađi od Sikme, i tolko, apsolutno ništa više i apsolutno ni u čemu više nije bolji, a kamoli kvalitetniji i ozbiljniji.

Edited by Шутер из блока
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Deluje preskupo.

 

Ovde samo u obstecenjima ima preko milion eura. Kalinic, Higins i Fal su pod ugovorima.

 

A ovo ti ne vredi ispod 11.5-12m (i to bez Duska) i bez obestecenja.

 

Mi smo prosle sezone na kraju trosili oko 9m na plate. Ja racunam tih 9 u ovoj i jos jedno 1.5m + na sezonske i ulaznice iz Arene. Tako bi trebalo oko 10.5-11m a to bi znacilo skuplji od prosle sezone ali i jeftiniji od tog sto si naveo.

 

A to dal cemo imati ocekivanih 10ak miliona ili vise ili manje to ne znam. Zato zapravo i ne mogu da tvrdim jel preskupo ili nije jer ne znamo sa koliko cemo tacno raspolagati. Mislim da cemo moci da zakljicimo iz narednih par pojacanja.

 

 

Kalinic i Higins i ako bi dolazili to bi bilo jer ih zele skinuti sa platnog spiska sto implicira da nema obestecenja. Ja sam ocekivao ove sezone bar oko 15M budzet jer nakon Kampaca logika mi je bila da ce nas

izjednaciti sa Partizanom (sad vise nisam siguran).

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, NikeAir said:

Nigde nisam napisao da je to bila zvanicna objava partizana.Zbog toga sam u mom postu naglasio "slicnih prica" koje su provejavale medijima i carsijom...

 

Evo npr ovo.

 

 

fdssd.png

 

Auu ja posle ovoga ne bih izlazio bar mj. dana iz kuce a kamoli pisao po forumu.🤣

Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...