Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

Just now, Miki28 said:

20 poema, 15 skokova, 3 blokade. Kakva igracina.

 

Caci 12 poena i 5 asistencija

 

Hezonja 14 poena i 9 skokova uz fenomenalnu odbranu. 

 

Ajde sad da uzmu i titulu. 

 

Konacno litvanska prevara da dobije po nosu, cekao sam vec neko vrijeme ali docekao


I 1 od 10 za 3 poena jude i najplacenije prevare u historiji Eurolige 🥰

Link to comment
Share on other sites

On 5/10/2023 at 11:33 PM, MrTripleDouble said:

Da se odjavim jednom predikcijom. 

 

Ovaj Real ce u polufinalu F4 da odere litvanskog prepotenka i njegov bezlicni tim.  U finalu ipak nece moci preko Slukasa i Fala.

Da iskoristim priliku za ovaj quote. 

Moram da priznam da sam pri kucanju ovog posta potpuno smetnuo sa uma da je Real na F4 oslabljen neigranjem Jabuselea, ali sam i pored toga ostao pri istom stavu. Ko je gledao Barsu ove sezone, a i prosle, mogao je da vidi da je to skup bezmudasa(najveci broj) koji dobar deo tekme igra u strahu i bez trunke sanse za improvizaciju zbog firera na klupi koji zeli da kontrolise sve kao da je on na terenu.

Ne sumnjam u pobedu Olimpijakosa u finalu jer imaju Falla koji potire sve prednosti Reala koji ovaj pravi preko Tavaresa.  Ocekujem i da tempom pregaze ovaj Real. 

 

U suprotnom bas bih bio skenjan da ovakva ekipa Reala izraubovana povreda i neigranjem dvojice od trojice najboljih igraca nekako osvoji ovu titulu. Verujem da do toga nece doci i da ce Grci rutinirati.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MrTripleDouble said:

Da iskoristim priliku za ovaj quote. 

Moram da priznam da sam pri kucanju ovog posta potpuno smetnuo sa uma da je Real na F4 oslabljen neigranjem Jabuselea, ali sam i pored toga ostao pri istom stavu. Ko je gledao Barsu ove sezone, a i prosle, mogao je da vidi da je to skup bezmudasa(najveci broj) koji dobar deo tekme igra u strahu i bez trunke sanse za improvizaciju zbog firera na klupi koji zeli da kontrolise sve kao da je on na terenu.

Ne sumnjam u pobedu Olimpijakosa u finalu jer imaju Falla koji potire sve prednosti Reala koji ovaj pravi preko Tavaresa.  Ocekujem i da tempom pregaze ovaj Real. 

 

U suprotnom bas bih bio skenjan da ovakva ekipa Reala izraubovana povreda i neigranjem dvojice od trojice najboljih igraca nekako osvoji ovu titulu. Verujem da do toga nece doci i da ce Grci rutinirati.

 

Honestly, svaka čast za tu predikciju.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 said:

zaboravljenim na klupi i sikaniranim kroz cijelu sezonu.

 

U prvoj epizodi na terenu bio dobar, posle toga nekih 14-15 minuta ničega. 

 

Što se šikaniranja tiče, pa diskutabilno, imao je 3. najveću minutažu u timu.

Link to comment
Share on other sites

Šaras je zaslužio nogu u guzicu još davnih dana, jebo ga Šanli mrtvi cele sezone. Mirotić još jedna jajasta partija za rezime.

 

Tavares ih razgazio, čovek je Shaq za EL. Vrhunski Hezonja konačno i opet Ćaćo. Real zaslužuje svaki respekt za ovo.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, realno *w said:

 

U prvoj epizodi na terenu bio dobar, posle toga nekih 14-15 minuta ničega. 

 

Što se šikaniranja tiče, pa diskutabilno, imao je 3. najveću minutažu u timu.

On je igrac za ovakve utakmice, Real ih je dobio na zelju i borbenost, kad sam vidio Hezonju kako se baca za onu loptu to je bilo to. 

 

Izivljavao se nad njim pijanac, svaku gresku odmah vika, dreka, klupa ko da je neki klinja. Koristio ga pogresno tokom cijele sezone u nekoj ulozi koja njemu ne odgovara. Ipak kad je bilo bitno vidjelo se koliko ke truba trener iako je imao ubedljivo najbolju ekipu u EL, popunjenu na svim poljima

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ne bi se Partizan pitao protiv Barse.

 

Barsa dobro napada obruč i reket, protiv bilo koje ekipe koja nema Tavaresa. Kada uspostave tu unutrašnju ligu, onda idu lopte spolja, kažnjavaju šut itd. Uveren sam da bi Barsa dobili Oly u finalu.

 

Ali Real je druga priča, Tavares je jednostavno sila i to je to. A nema Barsa dovoljno dobre šutere da reši samo tako, naročito sa ovakvim Mirotom.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ovaj bilmez Kuzmanovic kaze da ce da navija za Oly zbog neke "pravde"? O cemu on trabunja? Real pobedio zasluzeno i seriju protiv KKP-a, a tek pogotovo ovo veceras. Odbijaju ljudi da se predaju i da izgube. I to bez Decka, Yabuselea, Poiriera, Tavares rovit, pola tima na šalteru Penzionog Zavoda. Sta vise od toga da se trazi pa da bude "zasluzeno"?

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Quote

"Voleo bih da je prvih nekoliko napada išlo preko mene, uzevši u obzir da sam veteran i zvezda tima. Osećam se sigurno i kao da mogu da nametnem ritam kada utakmice i četvrtine počnemo napadom koji ide preko mene. Nismo to radili u trećoj četvrtini. Ja sam rekao svoje mišljenje, on je imao svoje. Nastavilo smo dalje“,zaključio je plej Monaka.

https://www.b92.net/sport/euroleague/vesti.php?yyyy=2023&mm=05&dd=19&nav_id=2336662

 

Koliki ego mladjanog Mike Jamesa.

Edited by Don Dusko
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, jedibojan said:

Znam da ne volite Oly ali preostri ste. Monako je (na zalost) najpozitivnije iznenadjenje ovogodisnje EL

 

Po cemu? Prosle godine su bili na pobedu od f4 gde im je Andjusic davao najvise poena od bekova posle Majk Dzejmsa, doduse nesto tipa 0,nesto vise od Pariz Lija. Al realno smesna bekovska linija u odnosu na Dzejms-Lojd-Okobo, triling sa najvise poena u El u prethodnoj sezoni. Na 3 top two way igrac Dialo, Dzon Braun bio defanzivac sezone, Donta Hol vrv najatleticniji centar u El, Motijeunas iskustvo i solidan centar i dalje. Moneke odlican igrac za prljav posao. Iskocio je i Uatara par puta ove sezone kao i Blosomgejm.

 

Ispao im povoljan mec ap sa kompletno novim Makabijem a njima gro igraca i trener vec iskusni za jedan top8 zajedno. Nikakvog tu iznenadjenja nema po meni. Pride su imali i skuplji tim od Makabija:

https://www.google.com/amp/s/www.eurohoops.net/en/euroleague/1452269/mike-james-nando-de-colo-asvel-monaco-wages-lnb/amp/

 

Imaju 20 miliona budzeta sto je zasigurno u top6 budzeta i trose oko 10 miliona na plate sto je zasigurno u top8 timova. Za Makabi nema info al tamo osim Lorenca i Boldvina i Niba nemas nikog ko je ni blizu milion. Kolson iz Turske, Martin iz Australije, Pojtres iz Zenita nakon nista spec sezone bas mozda 800k, Hiliard i Holins isto igraci ranga 600k bek ap varijante ala Bentil, Martin, Volden(nakon Zvezde) ti igraci okvirno toliko vrede, znam po Zvezdi a i kao ovim informacijama za Monako sto je iskocilo sad uvek iskoci nesto da povezes 2 i 2. Dzejlen Adams koji takodje nije dosao kao evroligaski igrac i domaca krs i jeftina osnova, jeftinija od Dobrica, Avramovica, Smajlagica, Pefija Markovica itd. itd. Evo ti dokaz:

https://m.basketnews.com/news-184926-roman-sorkins-new-salary-with-maccabi-revealed.html 

 

Sorkin nakon dobre sezone dobija 750k eura za 2 sezone. Znaci 375 po sezoni i to od sledece a ove daj Boze da je 200 imao, a sta tek reci o ostalim krs domacim izraelskim igracima poput Ziva, Pninija, Menka, Cohena...

 

Makabi cak trosi manje na plate i od Zvezde na kraju kad se sabere i Kampaco i promasaj Adamsa i obestecenje za Nedovica i Raduljica i strucni stab VJ i Dusko i koliko je Zvezda potrosila ukupno. Tu negde.

 

To se vidi golim okom (ko je iole upuceniji u plate otprilike i info koji su dostupni u javnosti prethodnih godina) da je Monako imao skuplji tim od Makabija, te nije nikakvo iznenadjenje sto su na f4. Ne puno skuplji ali skuplji cak iako su otpustili milionskog Moermana.

 

https://m.basketnews.com/news-159564-euroleague-team-budgets-2021-22-three-dominant-clubs.html

 

Prosle sezone su trosili zvanicno 7 na plate a ove nema realnih naznaka da su potrosili vise od 8, 8.5 u vrh glave.

 

Ne mislim da su uopste iznenadjenje a kamoli najvece, ali niko im ne moze osporiti f4 kao de facto uspeh. Svakako lep uspeh za Monako, iz kosarkaske perspektive i iz perspektive grada odnosno tima koji je tek pre 2 sezone poceo da igra El. Iz te perspektive ogroman uspeh za njih i imaju sa cime da budu zadovoljni ove sezone. Morali bi osvojiti i Francusku ligu s obzirom da su izgubili prosle sezone, al mislim da nema sumnje u tako nesto sad su bas mnogo jaci.

 

Po meni Zalgiris bez ikakve konkurencije iznenadjenje ove sezone, s obzirom na jacinu rostera, da ne kazem slabinu... Preskocili su brat bratu 8 pozicija nego koliki im je budzet. To nije poslo nijednom drugom timu ni blizu. Pa onda par mesta prazno iznenadjenjima pa moze o Valensiji i Baskoniji.

 

Svaka cast Olimpijakosu ali nisu imali teze povrede nosioca igre tokom sezone te su zato i prvi. Barsa pola sezone bez Mirote, svi nosioci im propustali po par meceva minimum, na f4 i bez Higinsa uz polu povredjenog Veselog. Real bez Deka i Jabuselea, tokom sezone solidan broj povreda nosioca. Za Efes takodje a narocito Armani uzalud je trositi reci. To su stvari koje sam zavalio da ljudi slabo primecuju ili se prave da ih ne vide. Sad pricam kosarkaski, a ne navijacki. De facto je bolji tim koji je ispred na tabeli ali je ne bi iskljucivao de jure stavke poput budzeta a narocito povreda nosioca tokom sezone ili konkretno i na f4. Zamisli da je Olimpijakos bio bez startne 3 i 4 (Papanikolau i Vezenkov) kao sto je bio Real bez Jabuselea i Deka. Ili Barsa bez Higinsa kao da je Monako bio bez Lojda ili Okoboa.

 

Mislim da treba sve uzimati u obzir.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...