Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

1 hour ago, 40Wins said:

Nemoj da se brines bar za Partizan, iako ce biti pušangija za Studentski, nedovoljno je to skupih igrača za Cedevitu.

Ostaje samo Čovićeva žal, pošto sad sedi kod kuće i nervira se zašto je sprco toliku lovu u Kampaca, kad će uzeti titulu nikad lakše, jer TOP8 u EL ionako nikad nije njegov cilj...

 

kao sto rekoh pre par dana kada si isti ovaj post pisao na partizanovoj temi, do 25og maja treba da uplatis za porez.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, uini said:

 

kao sto rekoh pre par dana kada si isti ovaj post pisao na partizanovoj temi, do 25og maja treba da uplatis za porez.

Evo imaju podsketnik i na forumu u reklamama😀 iskacu ko iz frizidera.

 

Real treba da uzme ovu titulu, da se na velicanstven nacin dedice oproste. 

 

Tavares vs Fall💪💪💪

Link to comment
Share on other sites

pa to sam mu lepio prvi put

btw, ja nesto ne vidim falla kao faktora koji ce nesto posebno da limitira tavaresa. bice vise slobodnjaka a manje direktiva kucanja ali mislim da je walter solidno brzi.

Edited by uini
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ako bih morao da izaberem jednu reč kojom bih opisao polufinala na F4 Evrolige, rekao bih jadno.

 

U najkošarkaškijoj evropskoj zemlji ne može da se napuni hala u danu kada igraju četiri najbolje evropske ekipe. Atmosfera vrlo mlaka, nivo košarke vrlo upitan. Real i Barsa po sto navijača, jbt koliko njima pište jaja za basket, Monako sa tri čudaka i dve napumpane Ruskinje u kopu.

 

Jedna utakmica rešena u 3/4, druga na pola četvrte, ja i ne očekujem neki vrh kvalitet u ovim utakmicama ali očekujem bar ozbiljan fajt i da sve pršti na terenu a to sam dobio samo u jednom delu utakmice Real - Barsa. I što je najgore, nije ovo ništa novo za F4 Evrolige, skoro svaki put pišemo kako je recimo rukometna liga šampiona ozbiljan ivent u odnosu na ovo.

 

Sve to na umanjuje rispekt za Oli i Real, potpuno zasluženo su u finalu. Napisao sam juče zašto Real, navijam za Krkobabiće i u finalu.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Arsenije Pesic said:

 Monako sa tri čudaka i dve napumpane Ruskinje u kopu.

 

 

Za tri cudaka ne znam ali dve Ruskinje su u stvari dve Srpkinje 😁 mislim crna jeste a za plavu ne znam, i nisu napumpane sve prirodno, necural organik. 

  • Like 2
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Arsenije Pesic said:

Ako bih morao da izaberem jednu reč kojom bih opisao polufinala na F4 Evrolige, rekao bih jadno.

 

U najkošarkaškijoj evropskoj zemlji ne može da se napuni hala u danu kada igraju četiri najbolje evropske ekipe. Atmosfera vrlo mlaka, nivo košarke vrlo upitan. Real i Barsa po sto navijača, jbt koliko njima pište jaja za basket, Monako sa tri čudaka i dve napumpane Ruskinje u kopu.

 

Jedna utakmica rešena u 3/4, druga na pola četvrte, ja i ne očekujem neki vrh kvalitet u ovim utakmicama ali očekujem bar ozbiljan fajt i da sve pršti na terenu a to sam dobio samo u jednom delu utakmice Real - Barsa. I što je najgore, nije ovo ništa novo za F4 Evrolige, skoro svaki put pišemo kako je recimo rukometna liga šampiona ozbiljan ivent u odnosu na ovo.

 

Sve to na umanjuje rispekt za Oli i Real, potpuno zasluženo su u finalu. Napisao sam juče zašto Real, navijam za Krkobabiće i u finalu.

Na stranu nasa poprckivanja i patkometrija, ali Partizan je ove godine bio pravo osvezenje za EL u pogledu hajpa ( ne samo ljubav navijaca prema klubu vec su uticali i faktor Zeljko, duge, susne godine koje kreiraju glad za rezultatima, onda ona opasna serija pobeda kada je delovalo da ce EL sezona biti fijasko ) .

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

@Arsenije Pesic, za mene je real barca bila i kvalitetna i neizvesna tekma. prvu nisam gledao.

 

mislim, da vratimo film 100ak godina unazad kada je f4 tema, nasao bi gomilu nekvalitetnijih tekmi od ove, prosto, format takmicenja to diktira.

Odlicna je i 1 utakmica bila, posebno 2 poluvrijeme. Kako je Oly sve zivo zakljucao.

 

Meni je prosto nevjerovatno da ljudi ne uzivaju u partijama neke ekipe u odbrani. Ne igra se kosarka samo za napad vec je prelijepo vidjeti kada vidis Walkupa sto je Guru kacio, kako stavlja kandze na Jamesa i ne da mu da dise a onda ostatak ekipe prati.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pisah posle QF da je Olimpijakos meni daleko najozbiljnija ekipa. Igraju odlicnu odbranu, u napadu se oslanjaju na utrcavanja i lake poene i naravno da u tom slucaju imaju vise samopouzdanja i koncentracije od protivnika. Jamesa volim da gledam, ali on objektivno nije toliko dobar igrac kao sto misli, jer nije bas sut sustina svega, sto se uvek vidi u ovim tesnim tekmama. Monako je generalno dobro selektirana ekipa, imaju i sljakere i dobre igrace, i ovo im je realno maksimum. Bez Jamesa bi mozda igrali bolje ovakve utakmice, ali bez njega bi imali manje pobeda u regular sezoni jbg.

 

Smarao sam i ljude okolo da ce Real da dobije Barsu, jer generalno su u naletu, okrenuli su KKP, dok je Barsa rutinirala Zalgiris, generalno iz dve totalno razlicite perspektive dolaze. Real sa daleko manjim pritiskom, i odmah kad je to tako, lakse je da neki igraci iskoce, a npr da se u Barsi nekima skrati ruka. Uz to, Real bez Deka i Jabuselea, koji bas donose hustle, medjutim, meni Barselona cele sezone izgleda kao ekipa sa najvecim ratingom i ocenama da je ovo video igrica, ali nikakva hemija, nikakav odnos trenera i igraca, bas nisam mogao da ih zamislim da ista osvajaju. Na kraju i standardni choke Mirotica kog je Hezonja demolirao na obe strane terena, plus cheat code u vidu Tavaresa (videcemo koliko ce Fal moci da ga cuva) i paljba za Barsu.

 

Za Sarasa, Sanlija i Kalinu ste manje vise sve rekli. Meni su bile dobre utakmice skroz, ne delim misljenje da je bio slab kvalitet basketa, ali i mene cudi da nije hala bila puna ni u jednoj tekmi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Real-Barca je bila kvalitetnija tekma, mada sam uhvatila samo drugo poluvreme. Oly-Monaco je u jednom momentu bilo baš krljanje + ovi mučenici nisu mogli da kupe koš (jeste Oly zaključao sve, no je bilo i dosta baš jezivih promašaja igrača Monaca). Lično volim kad ekipa ima neki fin balans u napadu i odbrani. Svaka čast Olympiacosu na svemu, najviše su pokazali ove sezone, ali ja brate ne mogu da se ložim na te ekipe koje imaju nekog Frankenštajna u reketu kao cheat code. Sa te strane će biti zanimljivo finale jer Real takođe ima Tavaresa, međutim meni takva košarka nije preterano primamljiva za gledanje. Verovatno je to uticaj gledanja NBA, ali daj mi dobar flow u napadu, pristojan šut za 3 pts i pristojnu odbranu anyday, ne nekakvo krvavokolenašenje i da niko ne daje koš 3 minuta.

Link to comment
Share on other sites

Btw, naleteh sinoć na random komentar na IG na temu:

 

Quote

Pa kada je poenta evropske kosarke imati sto vecu nakazu na centru. Sve neke taktike dok ne dodje neki dzin koji u NBA bi mahao peskirom, ali u evropi je tata mata. Sere mi se od eu kosarke. Nula skila nula svega, ali sta vredi kada je kao brdo. 

 

Ne mogu da kažem da se slažem u potpunosti sa ovim, no evo pogledajmo koje dve ekipe su došle do finala - koje imaju cheat code na centarskoj poziciji. 

Ma neam ništa protiv Oly-ja, kao što rekoh svaka čast, najjača ekipa ove sezone u EL, samo eto bacih neke komentare. xD

Link to comment
Share on other sites

Ne zavisi njima kao Realu od Tavaresa, slažem se, ali u evropskoj košarci mnogo znači kad imaš na centru makar pristojnog igrača + sa takvim fizičkim predispozicijama da može da zaključa reket. Biće zanimljivo finale svakako. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...