Jump to content

Strane reprezentacije


Drug Crni

Recommended Posts

Kanada gazi i dalje. Sinoć u gostima pobijedla Salvador 2-0, i sad joj još 2 boda trebaju da i teoretski osigura plasman.

I na čelu liste strijelaca su dvojica Kanađana - Jonathan David i Cyle Larin sa po 5 golova.

I Meksiko i SAD pobijedili, tako da sve ide prema očekivanjima.

Za 4. mjesto će do kraja biti borba između Paname i Kostarike. Panama ima bod više i za gol bolju gol razliku, i imaju podjednako težak raspored do kraja. Jedni i drugi igraju protiv Kanade i SAD, Panama još dočekuje Honduras, a Kostarika gostuje kod Salvadora.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Cilemile said:

Kanada gazi i dalje. Sinoć u gostima pobijedla Salvador 2-0, i sad joj još 2 boda trebaju da i teoretski osigura plasman.

I na čelu liste strijelaca su dvojica Kanađana - Jonathan David i Cyle Larin sa po 5 golova.

I Meksiko i SAD pobijedili, tako da sve ide prema očekivanjima.

Za 4. mjesto će do kraja biti borba između Paname i Kostarike. Panama ima bod više i za gol bolju gol razliku, i imaju podjednako težak raspored do kraja. Jedni i drugi igraju protiv Kanade i SAD, Panama još dočekuje Honduras, a Kostarika gostuje kod Salvadora.

Najeveći pobednici ovog dela kvalifikacija su Kanađani. Koji je đavo ušao u njih, meni nije jasno. Počeli su kvalifikacije od prvog kola i tamo igrali sa nekim reprezetancijama sa egzotičnih ostrva, i eto ubedljivo prvi na tabeli.

Meksimo isto može da slavi, pošto imaju četiri boda protiv Paname i Kostarike i ako su dali samo jedan gol.

 

Elem. mada deluje sve rešeno, nije baš tako, sem što samo Kanada ima zicer do kraja kvalifikacija i ne verujem da će se desiti neko čudo pa ne odu na SP.

U potencijalnom probelu su Ameri. Prvo gostuju Meksiku, a onda čekaju Panamu, koja pre toga igra sa Hondurasom, tako da može da se desi da USA i Panama imaju jedan bod razlike pred zadnji meč. Posle toga USA ide u Kostariku, koja isto može sa pobedom protiv Kanade da se vrati u igru za prva tri mesta. Pošto  u drugom kolu gostuju El Salvadoru, a onda čeka USA.

 

Videćemo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Don Juan said:

Najeveći pobednici ovog dela kvalifikacija su Kanađani. Koji je đavo ušao u njih, meni nije jasno. Počeli su kvalifikacije od prvog kola i tamo igrali sa nekim reprezetancijama sa egzotičnih ostrva, i eto ubedljivo prvi na tabeli.

Meksimo isto može da slavi, pošto imaju četiri boda protiv Paname i Kostarike i ako su dali samo jedan gol.

 

Elem. mada deluje sve rešeno, nije baš tako, sem što samo Kanada ima zicer do kraja kvalifikacija i ne verujem da će se desiti neko čudo pa ne odu na SP.

U potencijalnom probelu su Ameri. Prvo gostuju Meksiku, a onda čekaju Panamu, koja pre toga igra sa Hondurasom, tako da može da se desi da USA i Panama imaju jedan bod razlike pred zadnji meč. Posle toga USA ide u Kostariku, koja isto može sa pobedom protiv Kanade da se vrati u igru za prva tri mesta. Pošto  u drugom kolu gostuju El Salvadoru, a onda čeka USA.

 

Videćemo.

 

Da, nije gotovo, ali nekako ne vjerujem da će Ameri dozvoliti da propuste i drugo prvenstvo zaredom.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Cilemile said:

Za 4. mjesto će do kraja biti borba između Paname i Kostarike. Panama ima bod više i za gol bolju gol razliku, i imaju podjednako težak raspored do kraja. Jedni i drugi igraju protiv Kanade i SAD, Panama još dočekuje Honduras, a Kostarika gostuje kod Salvadora.

 

Nešto cenim da je od svih navedenih Kostarika najbolja reprezentacija. 

 

edit: Kako jebene sudije kroz celo prvenstvo natežu za Kamerun, odvratno mi je i da ih gledam. Ogadiće mi se, a bili su mi uvek simpa reprezentacija i navijao sam za njih. 

 

Drži se Egipat ali se vidi da sudijski kriterijum nije isti.

Edited by Neme
Link to comment
Share on other sites

Au kakva ludnica, od 0:3 na 3:3. :thumbup:

 

@Drug Crni U isto vreme :s_d:

 

Dva kiksa golmana večeras. Mada ne zam za drugi, zasmetao mu je igrač...

 

Ima još nekoliko minuta do kraja. 

 

Biće da je Kamerunac gurnuo igrača i tako je došlo do sudara sa golmanom. Taman dovoljno da mu zasmeta. VAR kaže sve čisto. 3:3.

Edited by Neme
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nevjerojatno. Ali Burkini Faso se slično, ali još gore, dogodilo na prvenstvu 1998. kojem su bili domaćin, isto u utakmici za 3. mjesto.

Tada su protiv DR Konga u 86. minuti vodili 4-1, da bi u zadnje 3 minute primili 3 gola (!?!). Kongo je poslije pobijedio na penale.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Sad sam malo gledao povijest AFCONa, pa Egipat je daleko najuspješnija reprezentacija. U prosjeku igra finale svako 3. prvenstvo, a polufinale svako drugo. Ovo je bilo 33. izdanje, Egipat je 7 puta osvojio, 3 puta bio drugi, 3 puta treći i 3 puta drveni. 

Da sam morao pogađati rekao bi da je najuspješniji Kamerun. Nigeriju bi isto stavio prije Egipta. Maroko me iznenadio da ima samo 1 naslov.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...