Jump to content

Strane reprezentacije


Drug Crni

Recommended Posts

5 minutes ago, Bugl Khan said:

Francuzima je trebao bod iz 2 utakmice kod kuće. Izrael i Bugarska. Obje su izgubili. Al da nisu, možda nikad ne bi postali ovo što su danas. Možda bi nastavili živjeti u zabludi da su Francuzi dobri u sportu.

 

 

Francuzi su nekako uvek ili-ili na SP. Bar u vremenu koje ja pamtim:

 

1974: nisu se kvalifikovali

1978: ispali u grupi

1982: četvrti

1986: treći

1990: nisu se kvalifikovali

1994: nisu se kvalifikovali

1998: šampioni

2002: ispali u grupi

2006: drugi

2010: ispali u grupi

2014: četvrtfinale

2018: šampioni

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Bugl Khan said:

Francuzima je trebao bod iz 2 utakmice kod kuće. Izrael i Bugarska. Obje su izgubili. Al da nisu, možda nikad ne bi postali ovo što su danas. Možda bi nastavili živjeti u zabludi da su Francuzi dobri u sportu.

Da ovo je dobro zapažanje, Oni su naučili lekciju, i potpuno promenili pristup nacionalnom timu, sa nekim igračima se oprostili i to im je pre svega omogućilo da osvoje SP 1998 i Euro 2000. Mada su i kasnije znali da lutaju, ipak je taj presek posle tih poraza u suštini dobro došao njihovom nacionalnom timu.

Italijani sa druge strane su misterijam kako su pali posle osvojenog EP je misterija. Možda su se istrošili, možda su tek posle turnira isplivale sve njihove mane. Dobro je neko primetio da je ovo samo nastavak nekih čudnih rezultata i igara, mada bih ja na prvom mestu stavio onaj remi protiv Bugara, od koga je manje više sve loše krenulo za njih u ovim kvalifikacijama. Uključujući i one promašene penale protiv Švajcaraca.

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Stiletto said:

 

 

Francuzi su nekako uvek ili-ili na SP. Bar u vremenu koje ja pamtim:

 

1974: nisu se kvalifikovali

1978: ispali u grupi

1982: četvrti

1986: treći

1990: nisu se kvalifikovali

1994: nisu se kvalifikovali

1998: šampioni

2002: ispali u grupi

2006: drugi

2010: ispali u grupi

2014: četvrtfinale

2018: šampioni

Da, nisu bili no blizu nekoj sili. Imali 1 EURO osvojen kod kuće. Ali od kad su promijenili pristup više ne propuštaju ništa i u 20 godina su uzeli 2 SP i EP. 

12 minutes ago, Don Juan said:

Da ovo je dobro zapažanje, Oni su naučili lekciju, i potpuno promenili pristup nacionalnom timu, sa nekim igračima se oprostili i to im je pre svega omogućilo da osvoje SP 1998 i Euro 2000. Mada su i kasnije znali da lutaju, ipak je taj presek posle tih poraza u suštini dobro došao njihovom nacionalnom timu.

Italijani sa druge strane su misterijam kako su pali posle osvojenog EP je misterija. Možda su se istrošili, možda su tek posle turnira isplivale sve njihove mane. Dobro je neko primetio da je ovo samo nastavak nekih čudnih rezultata i igara, mada bih ja na prvom mestu stavio onaj remi protiv Bugara, od koga je manje više sve loše krenulo za njih u ovim kvalifikacijama. Uključujući i one promašene penale protiv Švajcaraca.

Ma Talijani su u ozbiljnom padu. Ovaj EURO je bilo mazanje očiju. Nemaju vrhunskih mladih igrača više, liga im je spora i stara, jbg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da oni jos od Pirla nemaju neku klasu u sredini i napadu a koliko godina je od tada proslo?

 

I opet nisu toliko losi, ali za neku konstantnost kao sto imaju Francuzi, Belgijanci, Portugalci, Hrvati, sada mozemo tu i Engleze ubrojati, Nemci fali im jednostavno veci kvalitet isto kao i Holandjanima npr.

 

Njima Imobile postize po 20 golova u sezoni u ligi a koliko nas ce zaista da se slozi da se radi o nekoj klasi? Retko ko realno. Moraju da se strgnu ako hoce ponovo u red sa ovima po kvalitetu, iako verujem da moze ponovo da im se nekad dogodi odlican turnir kao EP 2020.

Link to comment
Share on other sites

Opet spektakl i kiša golova u Africi:

DR Kongo - Maroko 1-1
Kamerun - Alžir 0-1
Mali - Tunis 0-1 (Sissako autogol u 36’, pa crveni karton u 40’ - utakmica za pamćenje)
Egipat - Senegal 1-0 (Saliou Ciss autogol u 4’)
Gana - Nigerija 0-0

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Bugl Khan said:

 

Ma Talijani su u ozbiljnom padu. Ovaj EURO je bilo mazanje očiju. Nemaju vrhunskih mladih igrača više, liga im je spora i stara, jbg

 

Ne slazem se. Ova generacija nista gora nije cak i od one koja je osvojila Svetsko. Ako pogledas malo bolje, tu su neka imena u padu, kao Del Pjero na primer, tu je Groso koji je odigrao to prvenstvo kao bog fudbala, posle toga se izgubio a i pre toga imao dve sezone u Palermu. Ovo je vrlo slicna reprezentacija.

 

Neuspeh potice od precenjenosti Zorginja van svake mere i granice, koji u poslednjih 5 godina ima tu polusezonu sa Celsijem koju je nastavio na Evropskom, mada i tamo je odigrao za klasu losije nego sto su ga hajpovali.

 

I to van izvodjenja penala, pogotovo u reprezentaciji gde ima u svakom trenutku 5 boljih izvodjaca od njega.

 

Imbecilno u rangu davanja Kristijanu Ronaldu da izvodi svaki slobodni udarac, ako ne i imbecilnije.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

 

Ne slazem se. Ova generacija nista gora nije cak i od one koja je osvojila Svetsko. Ako pogledas malo bolje, tu su neka imena u padu, kao Del Pjero na primer, tu je Groso koji je odigrao to prvenstvo kao bog fudbala, posle toga se izgubio a i pre toga imao dve sezone u Palermu. Ovo je vrlo slicna reprezentacija.

 

Neuspeh potice od precenjenosti Zorginja van svake mere i granice, koji u poslednjih 5 godina ima tu polusezonu sa Celsijem koju je nastavio na Evropskom, mada i tamo je odigrao za klasu losije nego sto su ga hajpovali.

 

I to van izvodjenja penala, pogotovo u reprezentaciji gde ima u svakom trenutku 5 boljih izvodjaca od njega.

 

Imbecilno u rangu davanja Kristijanu Ronaldu da izvodi svaki slobodni udarac, ako ne i imbecilnije.

Kako nije gora? Tamo je bilo 7-8 igrača svjetske klase, u padu ili ne. Tu su 2 ili 3. Pa nakon tog SP-a i kreće njihov pad otprilike. Imali su bljesak 2012, sad sam se sjetio, ali ta momčad je isto bila dosta tanka. Pirlo, stoperi, i Balotelli kolko se sjećam.

Za penale Jorginha se slažem. Izveo je zadnja 3 superbitna penala za Italiju i nije zabio niti jedan. Treći nije ni gol pogodio. Ali razumijem zašto je pucao. Protiv Engleza je puknuo dobar penal, jbg Pickford je savršeno obranio, i pobjedili su na kraju. Prvi protiv Švicarske je promašio, ali nećeš mijenjati izvođača nakon jednog promašaja. Meni nije nelogično da je pucao opet, ali da ga je tako loše opalio, to je.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

Pa bilo je 7-8 igraca svetske klase po imenima, ali po stvarnom kvalitetu, taj Groso koji je to prvenstvo odigrao kao mahnit je pokazao visi nivo kvaliteta od mnogih imena koje su vodili.

 

Ako se gleda striktno odnos kvalitet/uspeh, Italija ima generalno najvise uspeha od svih reprezentacija u 21. veku.

 

Nije ova generacija izuzetak, bukvalno su nijanse u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, McLeod said:

Pa bilo je 7-8 igraca svetske klase po imenima, ali po stvarnom kvalitetu, taj Groso koji je to prvenstvo odigrao kao mahnit je pokazao visi nivo kvaliteta od mnogih imena koje su vodili.

 

Ako se gleda striktno odnos kvalitet/uspeh, Italija ima generalno najvise uspeha od svih reprezentacija u 21. veku.

 

Nije ova generacija izuzetak, bukvalno su nijanse u pitanju.

Grosso 2006. je Spinazzola 2021. 

Pa dobro, uzeli su SP i EURO, teško je reći da nisu najuspješniji kad tako gledaš. Ali propuštaju drugo SP u nizu i nemaju igrače po vrhunskim klubovima (osim nekolicine). Za razliku od 2006. kad je Serie A još bila najbolja liga na svijetu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma kakvi god da su Italijani imaju tim za SP. Neverovatan pad je došao posle SP. U 6 mečeva imaju 1-4-1 i ta jedna pobeda je protiv Litvanije. U ostalih pet mečeva od 0-1 su postizali, a relano imali su ne baš previše jake rivale Severni Irci, Bugari i Makedonci. Ti promašeni penali protiv Švajcaraca su samo šlag na torti.

Link to comment
Share on other sites

Ma dovoljno su jaki da budu tamo, al jbg iz Europe netko mora ostat doma. Ja od kad pratim, jedine europske reprezentacije koje nisu propustile SP su Španjolska i Njemačka. Što dovoljno govori o tome koliko se teško kvalificirati iz Europe. 

S ovim proširenjem Europa dobiva 3 mjesta ja mislim, što je malo po meni. CONMEBOL će imati 7 mjesta. 70% kontinenta na SP. Na sprdačinu zvanu CONCACAF ne treba ni trošit riječi. Jedino Afrika zaslužuje svako mjesto koje će dobit jer 5 mjesta je stvarno premalo.

Edited by Bugl Khan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Bugl Khan said:

Ma dovoljno su jaki da budu tamo, al jbg iz Europe netko mora ostat doma. Ja od kad pratim, jedine europske reprezentacije koje nisu propustile SP su Španjolska i Njemačka. Što dovoljno govori o tome koliko se teško kvalificirati iz Europe. 

S ovim proširenjem Europa dobiva 3 mjesta ja mislim, što je malo po meni. CONMEBOL će imati 7 mjesta. 70% kontinenta na SP. Na sprdačinu zvanu CONCACAF ne treba ni trošit riječi. Jedino Afrika zaslužuje svako mjesto koje će dobit jer 5 mjesta je stvarno premalo.

Plus Azija koja dobija 8 mesta uz šansu za još jedno. Oni jednostavno nemaju kvaliteta ni za 4-5 i to je nategnuto. Ne znam zašto Libanon ili Sirija dobijaju veće šanse da odu na SP, a ne neka kvalitetnija Evro reprezentacija. Takmičenje po grupama na tom SP biće komedija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Don Juan said:

Plus Azija koja dobija 8 mesta uz šansu za još jedno. Oni jednostavno nemaju kvaliteta ni za 4-5 i to je nategnuto. Ne znam zašto Libanon ili Sirija dobijaju veće šanse da odu na SP, a ne neka kvalitetnija Evro reprezentacija. Takmičenje po grupama na tom SP biće komedija.

Zato što se radi o SP. Žele da svak ima priliku nastupiti barem jednom. Kvaliteta nije jedini kriterij. Što je u redu, samo su trebali ipak malo drugačije rasporediti mjesta. Možda manje sigurnih mjesta a više kroz interkontinentalne kvalifikacije. Pa nek taj 7. iz Južne Amerike, 17. iz Europe, 8. iz Azije itd. razigravaju za neka mjesta. 

Stavili su po 3 reprezentacije u grupe od 2026. pa neće bit baš tako grozno. Al da, neki će dobit gadno 2x po tamburi.

Link to comment
Share on other sites

Osigurali smo drugi šešir s ovih 1:1 protiv Slovenije.

Razlika između 2. i 3. šešira je prilična:
2. šešir: Njemačka, Nizozemska, Danska, Švicarska, Hrvatska, Urugvaj, Meksiko, SAD
3. šešir: Egipat, Maroko (vjerojatno), Japan, Iran, J. Koreja, Srbija, Poljska/Švedska, Vels/Ukrajina (moguće)

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Bugl Khan said:

Za razliku od 2006. kad je Serie A još bila najbolja liga na svijetu. 

 

Ovo ne znam baš. Jeste Milan igrao finale '05 i uzeo LŠ '07-e, ali osim toga, (tj njih) ništa posebno ne pamtim od Serie A u tom periodu. Hoću reći zar nije Milan bio jedna jedina svetla tačka Italjianskog klubskog fudbala dobrih 5 do 8 god? (Juventus beše bio nebitan sredinom i krajem '00-ih). Koliko se ja sećam, tada su im sve slabije prolazili klubovi u Evro takmičenjima, dok je PL hvatala zalet+standardni RM&Bar. Upečatljiv primer mi je ona bolna nemoć Ibrinog Intera protiv Gerrardovog Liverpoola '07 ili '08.

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Bugl Khan said:

Osigurali smo drugi šešir s ovih 1:1 protiv Slovenije.

Razlika između 2. i 3. šešira je prilična:
2. šešir: Njemačka, Nizozemska, Danska, Švicarska, Hrvatska, Urugvaj, Meksiko, SAD
3. šešir: Egipat, Maroko (vjerojatno), Japan, Iran, J. Koreja, Srbija, Poljska/Švedska, Vels/Ukrajina (moguće)

Pascemo zajedno u grupi a iz prvog cemo izvuci Katar :lol_2:

  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marko said:

 

Ovo ne znam baš. Jeste Milan igrao finale '05 i uzeo LŠ '07-e, ali osim toga, (tj njih) ništa posebno ne pamtim od Serie A u tom periodu. Hoću reći zar nije Milan bio jedna jedina svetla tačka Italjianskog klubskog fudbala dobrih 5 do 8 god? (Juventus beše bio nebitan sredinom i krajem '00-ih). Koliko se ja sećam, tada su im sve slabije prolazili klubovi u Evro takmičenjima, dok je PL hvatala zalet+standardni RM&Bar. Upečatljiv primer mi je ona bolna nemoć Ibrinog Intera protiv Gerrardovog Liverpoola '07 ili '08.

Ok, možda nije bila tako dominantna kao ranije, ali su u najmanju ruku bili al pari sa Španjolcima i Englezima. Što je miljama daleko od situacije danas kada im nisu ni blizu. Imali su značajnu ulogu do 2008. Po 3 kluba u QF, ispadanja na gol u gostima, na 1 gol razlike i tako. Tek od 2008. kada imaju samo 1 klub u QF i kada se igra englesko finale kreće nihov baš pad. 2009. ih nema nigdje i tada je jasno da su Španjolci i pogotovo Englezi preuzeli primat, iako Barca uzima dosta glatko (osim svima znanog skandala za sva vremena). 2010. Inter brani čast (kao i nekoliko puta kasnije Juventus) ali jasno je da je, što se tiče lige, to bilo to od njih.

28 minutes ago, dzoneee said:

Pascemo zajedno u grupi a iz prvog cemo izvuci Katar :lol_2:

Ako će prvi šešir bit Katar, nemam ništa protiv. I još nek međusobno igramo zadnju kad i jedni i drugi imamo prolaz. U svim drugim slučajevima bolje ne. Nek se sretnemo bilo kad u KO fazi, ali u skupini je to bespotrebno psihičko i fizičko pražnjenje za 3 boda koja dobiješ i u svakoj drugoj tekmi.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...